Усещане за храчка в гърлото

  • 4 731
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте,имам следния проблем. Преди 3 месеца пих едни хапчета от които много ми пресъхваше гърлото,буквално неможех да преглътна и ги спрях. После ми присипна гласа. А от месец и нещо ми се появи усещането за храчка в носоглътката,която немога да махна и като легна ми е трудно да дишам. Правя хък мък,но немога да го махна от гърлото,а като легна сякаш се стича по надолу и застава там и ми пречи да дишам. Лекаря твърди,че е на нервна почва “нервна топка” и ми изписа билкови успокоителни. Пак ходих,но си настоява че трябва да съм по спокойна и ми изписа да дишам ментова отвара. Като цяло аз съм спокойна и нямам напрежение около себе си за това не го дължа на стрес. Някой с подобен проблем да е намерил някакво решение ще съм много благодарна 🙏🏻🙏🏻🙏🏻💖

# 1
  • Мнения: 105
Това, за което се сещам, е да си правиш промивки на носа сутрин и вечер със някакъв солев разтвор. Аз така правя сутрин само, като усетя запушване на носа, но при мен разтвора е от 100 мл вода + 10 капки кислородна вода 3% от аптеката. Взимам спринцовка и по 2 кубика поливам във едната ноздрия и после в другата и така се оправям...и да ти влеце в гърлото и да изпиеш капките, нищо няма да стане Smile
Намери си някакъв разтвор за такива инхалации

# 2
  • Мнения: 3 122
Лекарят да си скъса дипломата. Вземи си антихистаминово, най-добре зиртек за една седмица и ще изчезне.

# 3
  • Мнения: 1 343
Това е лепкав секрет, който излиза от околоносни синуси. Обикновено излиза само от едната страна. Много е неприятно и вземи нещо антихистаминово, легни на една страна и капни Виброцил 1-2 капки като сложиш капкомер вътре в носа с цел по вътрешното каналче капките да влезнат в околоносната кухина и полежи така. Аз бих взела и антибиотик. Възпаление е на синуса, което няма да ти покаже рентген. Патих с това, много е неприятно.

# 4
  • Мнения: X
Звучи и като задна хрема. Може да е от алергия, но ако няма други симптоми, по-скоро не е. Опитай с физиологичен разтвор, в аптеките има големи разфасовки, слагай в носа няколко пъти на ден, помага също и промивки със сребърна вода.

# 5
  • Мнения: 1 343
Звучи и като задна хрема. Може да е от алергия, но ако няма други симптоми, по-скоро не е. Опитай с физиологичен разтвор, в аптеките има големи разфасовки, слагай в носа няколко пъти на ден, помага също и промивки със сребърна вода.
Не, това е от синусите лепкава слуз. А те я отделят от възпаление, което може да и на алергична основа също.

# 6
  • Мнения: 1
Група Имам чувството че имам храчка във гърлото а не може да излезне какво да правя

Общи условия

Активация на акаунт