скорошно раждане в Шейново?

  • 350 771
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 363
Първия път раждах планово секцио при Китанова, сега ще съм пак при нея. Благодарение на нея имам възможност да бъда мама. От 2003 година я познавам и заедно с нея изминахме дълъг път.

# 76
  • Мнения: 4 358
Момичета искам да питам наскоро родилите там оправиха ли прословутия 1 ет на болницата който се славеше като най мизерен.
Кошмара с тоалетните същия ли е като едно време - една тоалетна на етажа, дълги опашки за баня и тоалет newsm78 и това положение на всеки етаж ли е

# 77
  • Мнения: 10
Здравейте момичета  Grinning. Аз родих моята прекрасна дъщеря преди два месеца в Шейново. Раждането ми беше нормално при д-р Василев.  Искрено го препоръчвам. Много внимателен и мил човек е.  Иначе за тоалетните и баните - гадно си е. Само по една е на етаж  Shocked. Има и вип стай, но на мен не ми се даваха допълнителни пари, освен за избора на екип.


успех и леко раждане Laughing

# 78
  • Мнения: 403
Момичета искам да питам наскоро родилите там оправиха ли прословутия 1 ет на болницата който се славеше като най мизерен.
Кошмара с тоалетните същия ли е като едно време - една тоалетна на етажа, дълги опашки за баня и тоалет newsm78 и това положение на всеки етаж ли е

На 12.11.2009 г. родих дъщеричката си в Шейново. Бях на въпросният 1-ви етаж. Искам да кача, че е ремонтиран, баните на етажа са 3, а тоалетните 2 и то ремонтирани с нов фаянс и теракот. Да си призная честно за 6 дни престой /изписаха ни вчера/ не ми се е налагало да се редя на опашка за тоалетна или баня.

# 79
  • София
  • Мнения: 82
Имам един въпрос към vesiiibd - колко преди датата на термина се уговори с доктора и по всяко ли време на денонощието би се отзовал ако раждането започне през нощта например.

# 80
  • Мнения: 3 054
д-р Китанова Е ДОКТОРЪТ! На 6.11 родих с нея - избор на екип, много стабилен лекар! А Шейново е добра б-ца: и условия, и отношение, и професионализъм (примерно неонатолозитеІ - на всяко ниво.

# 81
  • Мнения: 10
Имам един въпрос към vesiiibd - колко преди датата на термина се уговори с доктора и по всяко ли време на денонощието би се отзовал ако раждането започне през нощта например.

Две седмици преди термина се видяхме с доктора.  Моето раждане започна в 21 ч. Той не беше на смяна, но дойде веднага след като му се обадих.  Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 82
Благодаря за отговора vesiiibd - извинявай, но се сещам на час по лъжичка - а кога плати за избора на екип - при изписването или лично на доктора и дали епидуралната упойка влиза в цената.

# 83
  • Мнения: 10
Платих при изписването на касата в болницата. В цената от 900 лв. (раждах нормално) е включена епидуралната упойка (понеже използвах такава). Нищо повече не съм плащала (не че това е малко).
Като те вкарат е предродилна зала и идва една акушерка (или там каквато е) и ти носи формуляр за избор на екип. Между контракциите го попълних, все едно няма какво друго да правиш  #Cussing out
Незнам дали не можеш да се разбереш с доктора да дадеш парите на него, защото според мен е по-добре отколкото на болницата, но аз така и не успях да говоря с моя доктор, защото 2 дни след първата ни среща родих  Grinning.
Ако още нещо те интересува с радост ще бъда полезна  Joy

# 84
  • Мнения: 4 358
Момичета благодаря ви много ,че споделяте тук Hug.На родилите честито  bouquet
vesiiibd доколкато разбирам си родила с избор на екип и то нормално.И аз така искам, но съм чувала че повечето лекари така правят секцио.
Въпроса ми е имате ли впечатления момичета за лекари в Шейново подръжници на вагиналното раждане които не правят секцио без нужда.
За Китанова как стои този въпрос newsm78.

# 85
  • Мнения: 10
На мен също ми предложиха секцио, но тъй като нямах медицински причини за това категорично отказах.  Уговорката ми с доктора беше ако не се роди до седмица след термин тогава да е секцио. Освен за Василев съм чувала и добри мнения за д-р Диков, които предлагал първо вагинално раждане.

# 86
  • Мнения: 3 054
Момичета благодаря ви много ,че споделяте тук Hug.На родилите честито  bouquet
vesiiibd доколкато разбирам си родила с избор на екип и то нормално.И аз така искам, но съм чувала че повечето лекари така правят секцио.
Въпроса ми е имате ли впечатления момичета за лекари в Шейново подръжници на вагиналното раждане които не правят секцио без нужда.
За Китанова как стои този въпрос newsm78.

Китанова е възможно най-точният лекар и човек (каза го и една от акушерките дето ме израждаше, не я познавах, а и в отсъствие на д-рката - т.е. не беше за подмазване), не би те подвела - за каквото и да е, както и за ненужно секцио. Аз съм мн. доволна от нея като професионалист и човешко отношение. Считам, че може да й се разчита и при усложнения - аз имах известни. Дойде да ме види 3 пъти след раждането - а нямахме такава уговорка! Платих си на касата - тарифата на б-цата за нормално раждане! Късмет ти желая!

# 87
  • Мнения: 4 358
ValeryM  благодаря ти Hug
Аз понеже искам да родя възможно най естествено и затова повече питам.Не, че съм от хората които ще споряд с лекаря при нужда от намеса, но все ми се иска римерно да сложиме окситоцин в краен случай, да мога да се разхождам по време на контракциите, ако може и епизиотомия да избегна след съответната подготовка(дай боже Praynig).
Надявам се при Китанова да е възможно това и преди раждането да обсъдя с нея тези въпроси.
Тя отзовава ли се ако раждането започне късно вечер newsm78.То аз така разбирам избор на екип ама знае ли човек newsm78

# 88
  • Мнения: 3 054
Да, мен ме беше инструктирала кога да й звъня и кога - не (за разкритиет, водите и т.н.)/ Основното е, че ако са изтекли води - отиваш в болницата, преглежда те дежурният и казва какво ти е разкритието, ако е нощем - преценяваш дали е малко и може да изчака 2-3 часа, ако е по-голямо - звъниш й, няма проблем. При мен изтекоха в 4.00 сутринта, имах едва 1см.-1,5см. разкритие при прегледа в б-цата и изчаках до 6ч., когато й йзвъннах. Тя дойде в 8 без нещо, тъкмо навреме, прегледа ме, каза какво да правя за упойката и т.н. В 12 на обяд точно се появи малкият. Аз обаче имах доста шевове и епизиотомия (не е страшно, споко, преживява се), може би заради многото течения, които съм имала преди 2-3 години (тя така каза - влагалището било много лесно разкъсваемо, най-вероятно поради тия течения). Стискам палци всичко да е  ок и да се похвалиш!

# 89
  • София
  • Мнения: 2 109
Може ли някое мамче, раждало скоро секцио в Шейново, да каже какъв багаж трябва да се носи?
Мерси Hug

Общи условия

Активация на акаунт