скорошно раждане в Шейново?

  • 350 933
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 131
Ами лютеница, краставици ...  Simple Smile Всъщност с подобен екземпляр съжителствах в една стая.  hahaha
Нещата, които ще ти трябват не са много. Кърпа, неща за тоалет (четка за зъби, паста, сапун ...), зарядно за телефон, чехли, самобръсначка за всеки случай, салфетки, т. хартия, чаша, вилица, лъжичка, нещо връхно. Останалите неща са малко лигнин или дамски превръзки, ако искаш еднократни гащи, сутиен. Имай предвид, че по някое време (към третия ден) в работа могат да ти влязат и попивки за гърдите (когато кърмата тръгне). Добре би било да имаш готовност и с помпа. Последните няколко неща могат да се донесат и малко по-късно от някой близък.  Общо взето нещата, които решиш, че биха ти свършили работа.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 110
Ами лютеница, краставици ...  Simple Smile Всъщност с подобен екземпляр съжителствах в една стая.  hahaha
Нещата, които ще ти трябват не са много. Кърпа, неща за тоалет (четка за зъби, паста, сапун ...), зарядно за телефон, чехли, самобръсначка за всеки случай, салфетки, т. хартия, чаша, вилица, лъжичка, нещо връхно. Останалите неща са малко лигнин или дамски превръзки, ако искаш еднократни гащи, сутиен. Имай предвид, че по някое време (към третия ден) в работа могат да ти влязат и попивки за гърдите (когато кърмата тръгне). Добре би било да имаш готовност и с помпа. Последните няколко неща могат да се донесат и малко по-късно от някой близък.  Общо взето нещата, които решиш, че биха ти свършили работа.


А колко памперса горе-долу? И колко време се стои в болницата? И има ли нужда от стерилни превръзки за операцията или там ти дават? Обезболяващи?

А що се отнася до лютеницата и краставиците, аз пребивавах там с персона, която си държеше палка шпеков салам на прозореца посред лято, за да се проветрява и да не й се развали. Е, сети се как смърдеше след 3 часа Mr. Green

# 92
  • Мнения: 7 131
Памперси от най-малките пакети - 24 броя. И мокри кърпички, но тях могат да ги донесат след операцията, т.е на следващия ден.
В реанимацията дават обезболяващи. После наистина другите си бяха взели някакви свещички. Забравих за водата. Ще ти трябват 2 шишенца с биби за деня след операцията.
Престоят е пет нощувки по здравна пътека. Сменят превръзката на третия ден. Дотогава ти ще бъдеш в движение и ще можеш да си се снабдиш от аптеката долу. Цените им не са надути. (Аз моята я получих от опериралият ме лекар).
Леко и безпроблемно посрещане на детенцето ти!   bouquet

# 93
  • София
  • Мнения: 2 110
Памперси от най-малките пакети - 24 броя. И мокри кърпички, но тях могат да ги донесат след операцията, т.е на следващия ден.
В реанимацията дават обезболяващи. После наистина другите си бяха взели някакви свещички. Забравих за водата. Ще ти трябват 2 шишенца с биби за деня след операцията.
Престоят е пет нощувки по здравна пътека. Сменят превръзката на третия ден. Дотогава ти ще бъдеш в движение и ще можеш да си се снабдиш от аптеката долу. Цените им не са надути. (Аз моята я получих от опериралият ме лекар).
Леко и безпроблемно посрещане на детенцето ти!   bouquet

рониHug
Благодаря!
Днес ще насрочваме датата с докторката и ще питам още нещо, ако се сетя newsm78

# 94
  • Мнения: 4 358
Момичета искам да питам в Шейново клизмата и бръсненето с еднократни прибори ли се прави newsm78.
Може ли да си носи човек самобръсначка от къщи?

# 95
  • София
  • Мнения: 2 110
Незнам.
Но аз смятам сама да свърша работата с бръсненето, както и първия път.
Виж, за клизмата незнам дали ще се справя, така че ще им се доверя.
Утре ще се видя с докторката, която ще ми прави секциото и ако не забравя, ще питам Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 175
Хехеее Simple Smile Най-добре ще е ако имаш възможност да свършиш бръсненето вкъщи ... ако не, разбира се, че можеш да си носиш лична самобръсначка!!! Комплектчето за клизмата също си е еднократно .... как въобще можеш да питаш такива неща .... а аз пък как въобще мога да отговарям на такива въпроси  Rolling Eyes  Peace  Ама да сме полезни трябва ... Поздрави  

# 97
  • Мнения: 10
Здравейте, мили майки! Преди няколко дена се върнах от Шейново. за съжаление моята история не беше с благополучен край, т.к. загубих своето момиче, обаче знам, че всичко е в Божите ръце и моето детенце сега е при Господ. Имам надежда, че един Господ ми даде възможност да се радвам пак на бременоста си и да държа на ръцете хубаво, живо и здраво детенце. Написах го не за да ме съжалявате, а за да знаете в каква обстановка работеха лекари, които са ме приели. Постъпих на 18 октомври през ноща в Шейново с много силни болки, много низко кръвно (80/40), слабост, световъртеж и затруднено дишене. Случи се  всичко това изведнъж вкъщи след първата силна контракция, веднага сме тръгнали за болницата. Та, шеф на дежурния екип беше д-р Гагова. След преглед на ехографа ми съобщи, че няма сърдечните тонове на бебето и то е загинало в утробата ми. Предложи да пробвам да раждам естествено, т.к. няма смисъл да ми се прави операция. И аз много исках да раждам вагинално. ОБаче силите ми с всяка минута ме напускаха и дишането става все по-трудно и по-трудно. На дейжурството бяха също и д-р Панайотова и д-р. ФАйкова. ВСИчките бяха много внимателни, загрижени и притеснени, т.к. не можаха да разберат какво става с мен. В крайна сметка през ноща д-р Гагова се свърза с д-р КИтанова и я извика по спешност. Тя дойде към 5.00 сутринта. Прегледа ме, попита как съм и веднага ме закараха в операционата зала. Аз, да ви кажа честно, бях готова да отивам при Господа и точно таково усащене имах, че си заминавам. Но БОжията воля беше да живея. И така, беше ми сложена обща упойка и си заспах с мисълта, че повече няма да се събудя. УСпях преди операцията да звъна на моя съпруг и да му кажа, че много съм зле и да идва насам. Той веднага дойде и тъй като вярваме в Живия Бог, в ръцете на когото е живота на един човек, и мъжът ми  е свещенослужител, той се помоли за мен, Господ да прояви своята милост и да ме изцели. И това стана. Събудих се в 8.30 след операцията. Бях с много голяма кръвозагуба. ВСичко това стана поради отлепването на плацентата и още др. причини. Не искам да изпадам в подробностите.
Та, след като излязох от упойката д-р Китанова и д-р Гагова веднага дойдоха да видят как съм. Обясниха ми всичко за случилото се. Имахме един чудесен разговор. След това всеки ден някой от дежурните лекари, които бяха при постъпването ми тази нощ идваха да видят как съм и продължаваха да ми отговарят на въпросите ми и да ме подкрепят. Д-р Китанова три пъти идваше да ме види и винаги беше много открита, мила и държанието й беше наистина благородно. Просто бях много приятно изненадена от отношението на всичките тях!!! Не съм плащала нито една стотинка на никой, нямах уговорка абсолютно с никой. Въпреки, че преживях доста тежък период, останах с много приятно впечатление от престоя си в Шейново и съм много благодарна на всички лекари за тяхното благородство, разбиране и подкрепата. Нека Господ да им въздаде стократно! Така че не се съмнявайте в благородството и посвятеността на тези лекари!!! АКо имате пари да си избирате екип, правете го, ако нямате, не се притеснявайте, има още истински ЛЕКАРИ, които готови да пожертват и съня си и почивката си за да спасят един живот.
Имам един въпрос към майките раждали при д-р КИтанова. Т.к. все още не бях адекватна след всичко преживявано, не съм се сетила да взема телефона на Д-р Китанова. Сега искаме да я видиме с мъжа ми и не мога да се свържа с нея по служебен тел. Ако някой има нейн gsm, бихте ми го дали? Благодаря!

# 98
  • София
  • Мнения: 104
Helidon мила не знам какво да кажа Hug Толкова съжалявам за това, което ти се случило, че едва ли мога да го изразя с думи. Много сила ти пожелавам оттук нататък, защото ще ти трябва baby_neutral

# 99
  • Мнения: 3 065
Helidon, пожелавам ти здраве и сили, за да успееш занапред в желаните начинания. Господ да ви пази и да пишеш тук с хубави новини колкото се може по-скоро! Ето ти тел. на д-р Китанова: сл.тел. - 9659453, GSM  за записване: 0887889805, личен GSM 0888559353.

# 100
  • Мнения: 10
Благодаря ти много, ValeryM, за информацията!

# 101
  • Мнения: 4 358
О Helidon много съжалявам за случилото се Sad.
Ще се радвам скоро да ни съобшиш хубава новина.Дано и Китанова ти вдъхне кураж Praynig
Helidon ,Marleen благодаря за инфото.
Марлийн ще чакам да напишеш какво ти е казала лекарката.Аз знам за други болници, че бръсненето и в къщи да си го направиш пак ти го правят задължително и затова попитах.
Хелидон и за клизмата затова попитах.Чувала съм за места където тази прцедура се прави по много остарял начин с чайничета и т.н ooooh! и затова попитах в Шейново точно как е.
Благодаря за отговорите Hug

# 102
  • София
  • Мнения: 2 110
Хъни - Бъни , за бръсненето няма проблем и сама да си си го направила, важното е да е добре обезкосмено Grinning
За клизмата- на мен ще ми я правят там, тъй като ще раждам секцио и ще ме приемат предния ден за подготовка.
Дано съм ти била полезна Peace

# 103
  • Мнения: 3 065
Процедурата с клизмата в Шейново е ок - бързо приключва, после е зорът Embarassed

# 104
  • Мнения: 4 358
Процедурата с клизмата в Шейново е ок - бързо приключва, после е зорът Embarassed
С тоалетните нали Rolling Eyes.Че са малко и ,че се чака #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт