Ели да почерпи АВГУСТовската дружинка, Ади става на 1 годинка!

  • 32 634
  • 741
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 20
Здравейте сладурковци  Simple Smile
Не съм се вясвала от цяла вечност, не съм ви и чела отдавна.
Моето момче расте и хубавее  Heart Eyes Вече ходи, направо си бяга. Много е щур и постоянно усмихнат. Вече 3ти ден е на ясла, а аз още се опитвам да свикна с идеята. Вчера милото е плакало доста, но така му се спеше. На него когато му се спи нищо не може да  го укроти. Проблема обаче е, че заспива ааадски трудно. Госпожата се е опитвала да го приспи, но естесвено я е направил на маймуна  Crazy  Днес го заведох със свито сърце как ли ще реагира... за щастие влезе на бегом при децата и веднага забрави за мен.
Много ми е криво, едва се сдържах да не се разплача в яслата. Моля се бързо да се адаптира дечко, че от 15ти ме чакат на работа.
Усмихнат слънчев ден на всички  Hug

# 496
  • София
  • Мнения: 1 338
Хелоу Hug

Благодаря Ви за пожеланията. Страшни сте  bouquet
Мартин сутринта в 5ч. пак беше с 38.2 Т, дадох му Панадол отново и спадна, сега няма Т /пу пу/. А с какво се редуваше Панадола newsm78 ако вдигне пак Т ще звънне вече на педито, но дано ни се размине Praynig Иначе няма никави други симптоми и съм за това си мисля, че е от ваксината. Жизнен е, играе си, приказва, сега и телефона ми взе да се обажда на гаджето Crazy

Ето малко снимки от нас:




В неделя ще правим прощапулник и снощи до късно се рових в библиотеката на готварския, но имаше полза. Измислих менюто Peace

# 497
  • Мнения: 104
Интрига, да не би да е от ушенцето, я по- добре го заведи при личният лекар.На Мити му правихме ваксината и нашата док ме предупреди,че в повечето случаи добре се понася и Мити нямаше никаква реакция.
 Привет от нас, ние сме добре, растат ни още зъби, каката ходи на детска.Таткото се старае да е по-мил,доколкото му е възможно, защото това поведение му е наследствено от баща му. #2gunfire
Дони,честито мила,изживейте заедно една прекрасна приказка ,за която да разказвате на внуците  bouquet
Стели,честито за рожденника.Тортата е много красива,наистина ли ти я направи? Браво!!!

# 498
  • Мнения: 990
Интрига, Панадол и Нурофен редувай, аз при много висока Т давам и четвъртинка Аулин ( не го одобрявам, но вече 2 пъти след като дам и се приключва с Т окончателно Thinking

Меви, и на Кирил като му слагаха ваксината казаха, че била от най-леките, но я виж какво пише из форума, а и С Жаки на Светлето какво стана... Тук на моя позната момиченцето също вдигна висока Т от ваксината, а като заведохме Кирил на лекар тук - жената също каза, че давала странични реакции! Иди, че разбери  ooooh!

# 499
  • Мнения: 174
И аз да се запиша най-накрая!
Айде до края на годината (поне) никакви температури и болежки повече! Макар че и вкъщи се кашля и подсмърча на поразия, един се пооправи и следващият почне... Ама няма как - в парка всички кашлят, пред кабинета на педиатърката - и там, магия ще е да не те хване.
При нас какво... Една жена бяхме цанили за детегледачка, а тя два дни преди началото ми се обади, че се отказва. Като студен душ ми дойде на мен, зажадняла вече за самотни разходки и за някое кафе с книжка на спокойствие...  Confused
И днес дойде друга жена, която трябваше да почне да чисти, огледа 60-те ни квадрата и отсече: "Петдесе лева!  Money" А аз тия пари по дърветата ли ги бера...
Та засега си оставам сама. Ако подочуете нещо за жена за чистене или почасово гледане, сетете се за мен, че издъхвам без баби вече  #Silly

Марти със страхотни сини очи! От татко си ли ги е взел? Дано само в хубавите неща го копира  Grinning
Честито на Стели Мели и на Дони!! Чакаме детско шампанско и баница  Laughing
Аз за събота няма да мога да се класирам, понеже все нанякъде пътуваме. Но пък ви пожелавам много иху-аху и малчуганите да ви слушат поне за час!  Wine Glass

# 500
  • София
  • Мнения: 1 338
Благодаря Стели, Меви Hug От сутринта не е вдигал Т и дано вече се приключи Praynig
Сега ново 20ет Shocked аз търчах да драйфам.. к`во ми стана пък на мен newsm78  дано не е някои гаден вирус Praynig
Барабар, баща му е с пъстри очи, но моята баба и дядото на мъжа ми са със сини очи и най-вероятно е от тях Peace

# 501
  • Мнения: 276

Сега ново 20ет Shocked аз търчах да драйфам.. к`во ми стана пък на мен newsm78  дано не е някои гаден вирус Praynig


Да не е някоя сестричка да се обажда? Laughing

# 502
  • София
  • Мнения: 1 338
Аааа, Теди нИдей молим ти са Naughty аз такива работи не правя Mr. Green
И аз искам една сестричка за Мартин ама след 5-6-7г. Wink

# 503
  • Мнения: 276
То аз като не пиша не пиша ама сега пак съм аз.То Танче всеки иска.Ама дали му стиска LaughingНа мен лично не.Още ми е рано  Mr. Green

# 504
  • София
  • Мнения: 1 139
Добро утро!!!

Пак ни опустя темичката Rolling Eyes
Кафето и закуската от мен:



При нас нищо ново. Още не се пуска сам да ходи, то и баща му така му поръча като заминаваше- да не прохожда докато го няма, да не изпуснел момента. И ето, в неделя се завръща и Боби още е пълзящ. Дано пък след това се отпусне.
След няколко хубави нощи, в които се будеше по един път и беше много спокоен, последва отново мъчителното за мен ставане през 1 час. Май пак го мъчи зъбче Thinking

Хубав ден от мен и дано някой се разпише, за да има какво да чета след разходката Wink

# 505
  • Мнения: 3
Здрасти!  Hug
Моя мъник днес плака като го оставях. Беше заспал в колата и като го разбутах и го занесох в яслата и особено като му помахах за ЧАО и така се разплака милия, че ми се скъса сърцето.  Cry Дано се е поуспокоил  Praynig Учителката днес ме убеждаваше, ако е все така спокоен да го оставя да спи на обяд, но аз съм още в чуденка, а имам толкова много ангажименти още да свърша за деня и бая се изкушавам, но ако не се е успокоил няма да го оставям, ако ще камъни да падат  Crossing Arms Иначе е добре, да чукам на дърво. Нощем спи спокойно, не се буди много,много. Но вчера го бяха сложили да спи в яслата преди обяд и съответно следобяда отказа да спи, и към 7.30 вече беше толкова крив  ooooh! Едвам се успахме, цяла нощ е спал непробудно, а на сутринта едвам стана. Явно му идва повече и смяната на режима и другите непознати все още хора  Thinking Оф, само да е здравичък, иначе вярвам, че ще свикне. Явно е и доста кротък и послушен и веднага е станал любимец на лелките  Crazy Сутрин много му се радват като го водя. Ами това е за сега при нас, пожелавам ви лек и слънчев ден и дано още малко продължи хубавото временце....  bouquet
ПП Пинки разкошна закуска с кафенце  newsm22
А и специално за Барабар
Мънички са, защото покрай тия деца не мога да се развихря, но пък сладки  Wink

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 09:49 от mamadona

# 506
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Добър ден и от мен.
Аз съм в нервна криза и вчера ми идваше да си правя сепуко. Crazy

Максим е болен в комбинация със зъби, просто не ме питайте. Каката и тя от 5 сутринта подсмърча.

Моля ви разкажете ми как минава един ваш нормален / изключвам когато са болни, криви и т.н. / ден. Имам предвид режима, кога и по колко спят, вечер кога заспиват и кога , какво и по- колко се хранят?

Ясно , че всички деца са различни, но все пак бих искала да знам. Максим сега спи, но стана сутринта в 5, снощи имаше температура. Иначе понякога спи по два пъти по около 1 и половина, рядко спи по веднъж на ден. Като вчера от 6 сутринта заспа в 1 на обяд, целият ден беше един голяяяям ужас. Храни се по 4-5-6 пъти в зависимост от спането.

Пишката още не му е отворена, даже хич, а пък фонтанелата не е затворена.
За ваксината даже и не помислям, две седмици вече е болнав...

Забравих да добавя, че най- голямия си ужас изпитах преди 2 часа, когато скришом лапнал едно капаче от чайниче на детски сервиз на кака му. Взе да се дави, посине, а аз толкова треперех и бях уплашена, че не помня как му го извадих  Cry То едно плоско, широко, абе направо ми се губят моменти от живота, сърцето ще ми изхвръкне като се сетя. Confused

# 507
  • Мнения: 1 096
Иренка, като те прочетох и направо настръхнах. Hug И мен много ме е страх като отиде Алекс в стаята на Марина, да не налапа някоя дребна играчка.

Денят при мен минава общо взето динамично, макар че не ходя на работа. Все си мислех, че като се приместим на село, ще ми бъде много скучно и еднообразно. Сутрин обикновено ставаме към 7 - 7,30. Приготвям Марина за градина, закусваме и ако е хубаво времето я водя аз, заедно с Алекс към 8,30 - 9,00. После се връщаме вкъщи и обикновено готвя за обяд, почиствам, простирам, ходя да пазарувам и т.н. Домакинската работа гледам да я върша преди обяд. В 12,00 часа с Алекс вземаме Марина от градина, обядваме вкъщи, малко игра и в 13,45 я връщам в градината. Алекс обикновено заспива докато я водя или после вкъщи. Към 14,30 мъжът ми се връща от работа и се занимава с Алекс или нещо вкъщи, ако има за правене. В 16,15 отиваме да вземем Марина от градина и играем на двора, на детскта площадка или вкъщи. В 17,00 мъжът ми отива отново на работа, към 19,00 ч вечеряме и ги оправям да си лягат, Алекс ляга към 20,00 часа, а Марина до 21,00 също е в леглото. Общо взето денят ми минава в ходене до градината и обратно.  Joy

# 508
  • Мнения: 20
Ох и моето дете днес се разплака като го оставих. Влезе радостен при децата, но на втората минута ревна  Cry Учителката ми обеща да звънне, ако не се успокои, но досега не го е направила.. Дано да е всичко ок. Иначе му харесва там, госпожата казва, че си играел много и бил постоянно усмихнат, веднага е станал любимец, особено на едната учителка  Flutter Убеждаваха ме да го оставя на обяд да спи там, но ще отида да си го взема след малко, а за утре ще видим.
Ето и няколко снимчици от нас
http://media.snimka.bg/4514/015282760.jpg
http://media.snimka.bg/4514/015282761.jpg
http://media.snimka.bg/4514/015282762.jpg
http://media.snimka.bg/4514/015282763.jpg
Хайде отлитам да си взимам гълъбчето.
Слънчев ден ви желая  Hug

# 509
  • Мнения: 174
Ммм, чудни банички! Мама Дона, как добре си ги навъртяла само Wink Наздраве!


Нашият ден започва към 8. До 9 се туткаме, закусваме, изпращаме таткото и към 9 и нещо потегляме за парка. Там дърпаме играчките на другите хлапета до 11-11:30, след което по живо, по здраво се прибираме да ядем. Понеже сутрин не го слагам да спи, в 12:30 е като труп. Ако имам късмет, спи до 15. После пак суетене, докато излезем към четири. В седем се прибираме да си посрещнем бащата и да му се оплачем, че пак няма нищо за вечеря. Към 8 Емо яде, към 9-10 го слагаме да спи и тогава се нахвърляме и ние на каквото сме си приготвили за хапване.
Има и други дни, в които са ми струпали работа на главата, заради което си стоим вкъщи и нервничим и двамата. Но тези дни са по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт