Ели да почерпи АВГУСТовската дружинка, Ади става на 1 годинка!

  • 32 585
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
Добро утро мили мамчета   bouquet
едно кафенце от мен 

мила Бизу извинявай за закъснението , но да ти е жив и здрав Ади и мн да те радва  Hug желаем му всичко най-хубаво и щастливо детсво  Heart Eyes Hug 

честит рожден ден и на svetlaq   bouquet

# 61
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
От Кинли кафето от мен сладките  Wink


Хубав ден на всички. Тук времето е разкошно и отиваме на разходка. После ще се включа с последни снмки от плажа!

# 62
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Eeeee, пак ли аз съм тук??? Ами нищо ще ви пусна малко снимки с лятно настроение, че чувам в София големи дъждове се леят. Къде сте тогава, че няма никой във форума?

Калоян дебне да докопа котето А тук го е оставил на мира и е намерил играчките Вече се забавлява на джипа И кака му също се забвлява И от сега е по-баровете, какво ли ни чака с баща й
А ето и последните снимки от плажа на Оазис

Извинявам се ако са много снимките, ама така и така никой не пише, поне снимки да има  Wink

# 63
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Честит Рожден Ден на Ади!!!Малко на патерици, но бяхме на вилата. Да е жив и здрав, и много, много щастлив и обичан!!! Heart Eyes
Колди, поздравления за успеха на дъщеричката ти!!!
Валени, по въпроса за яслите, аз напълно споделям мнението на Анастасия_Morskafeia . Още повече, аз сега си патя с баткото от ранното му отделяне мен, и затова Миши смятам да си я гледам вкъщи поне до 2г. . И аз да кажа, че просто споделям лично мнение, не искам никой да се чувства осъждан  Peace
И в този ред на мисли, да си кажа и моята болка - търся много спешно психолог за сина ми. Смятах, че с много четене на подходяща литература ще се справя, но уви не успях  Sad От ревност ли или не знам от какво, но ежедневието ми е станало кошмар. Той постоянно напада сестра си, говори страшни неща, как искал тя да умре, че ето сега вече и било време да я погребваме,....направо настръхвам, като го пиша, но подобни неща слушам постоянно. Пробвах с много любов, внимание и постоянно гушкане, отвличане на вниманието с подходящи за възрастта занимания, но просто няма как да не присъства постоянно до мен и Миши, а това го вбесява. Онзи ден нервите ми не издържаха и много нетипично за мен го грабнох за яката на ризката, метнах го на леглото и го ударих няколко пъти силно, толкова, че лицето му стана в кръв. Ужасно се изплаших, той пищеше, Миши също, понеже беше свидетел на гледката...За първи път така не успявам да се овладея. Слава Богу само долното зъбче му беше цепнало малко устната и от там беще рукнало кръв. След боя веднага го прегърнах, направо като някоя психопатка, но гневната ми реакция беше в отговор на неговият опит за пореден път да удуши сестра си. Като се поуспокои, започна да й се извинява и да й обяснява, че много я обичал и не можел да спре да я обича Shocked Shocked Shocked И това е всеки ден...не знам как ще го издържа, а и искам децата ми да растат във ведра и спокойна обстановка, но не знам как да се
справя с неговите изблици на ревност и агресия, като напоследък започна и автоагресията Cry Cry Cry Удря се силно по главата, ръцете, краката и после казва, че иска да го изхвърлим от балкона в коша, да го убием и се започват онези приказки...че не искал майка като мен, като в същото време ме стиска в задушаваща прегръдка, и тем подобни #Crazy
И затова сега съм решила да го заведа на психолог, но към детската градина нямат, а и изобщо не знам по здравна каса дали има такива специалисти. Моля накой, ако знае, да ме насочи. Искам синът ми отново да се усмихва  Cry Cry CryТой сега е за 3 дни при баба си и дядо си в Пловдив, и като го чувам само вечер, е доволен и звучи ведро, до момента, в който стане дума за Миши....
Извинявам се за негативния пост. Просто имам нужда да споделя и трябва да намеря начин да помогна на батито Мишино
Ани, страхотни снимки, много радост струи от тях Simple Smile Подействаха ми зареждащо с положителна енергия в този мрачен и дъждовен ден Simple Smile

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 14:47 от mama_galka

# 64
  • Мнения: 26
Добър ден и от мен!

Ели малко на патерици да ти е жив и здрав страхотния малък мъж! От щастие, късмет и любов да не се отърве!


Ние току що се прибираме от Велинград, голямо пътуване пропътувахме цяла седмица, има няма 1600 км.  Simple Smile

Гледам подхванали сте темата за яслите, та да взема и аз да се изкажа по въпроса.  Асе (Морска фея) донякъде съм съгласна с изложеното от теб. Казвам донякъде, защото съм пряк наблюдател на друг вариант от дългото гледане на детето само от майката. Получава се вид зависимост от нея и детето на един по-късен етап се адаптира психически много по-трудно към средата в детското заведение и дори го приема като вид предателство към него. Естествено това също е строго индивидуално и до голяма степен зависи от самото дете и от средата в която расте и се възпитава. От личен опит с голямата ми дъщеря мога да кажа кои са плюсовете и минусите при ранното пускане на детето в детско заведение, накратко:

плюсове - по-лесен и по-малко травмиращ за детето период на адаптация, социализация ( социална среда, която не може да бъде осигурена при отглеждане вкъщи , а е важна за формиране на детето като личност. ), изграждане на множество полезни навици, дисциплина и умение за общуване с околните.

минуси - вероятно изложеното от Морска фея (аз лично не съм се сблъсквала с подобен случай) и основното за мен е чувството за вина на майката. Стефи тръгна на ясла на годинка и 2 месеца и повярвайте ми детето не плака, но затова пък аз ревах като магарица.

За болестите - дали ще тръгнат на годинка, две, три или ще отидат директно на предучилищна, този период неминуемо го има.

Според мен връзката с майката, както и изграждането на детето като личност не се определят от това дали е или не е пуснато на ясла рано, а от ред други фактори. Детето няма да се чувства по-добре и няма да стане по-силна личност при вечно притеснени финансово родители, при изнервена от стоенето вкъщи и липсата на професионална реализация майка и т.н. Това не е общовалидно разбира се, всичко опира до лично светоусещане.  Всички знаем максимата, че детето е щастливо и уверено при щастливи и уверени родители и ако професионалната реализация и финансова сигурност ги прави такива е далеч по-добре да бъде пуснато детето на ясла.

Пуканката от утре е на ясла, направихме всички необходими изследвания и вечерта ще пиша как е минал първия ден.  Peace

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 15:27 от Ася_

# 65
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Гале, наистина положението хич не е розово, така че наистина е добре да се консултираш със специалист. Дори и на тебе да ти даде съвети, как и ти да успяваш да се справяш с негативните емоции, защото и твоето емоционално състояние неминуемо влияе на децата. Много  Hug от мен и взимай нещата в свои ръце възможно най-скоро за да не са задълбочи проблемът още повече. Можеш да пишеш на ЛС на Морскафея, може и тя да ти даде някакъв съвет, по професионален все пак!  Peace

Колкото до яслите, аз съм на мнение, че наистина всеки сам преценява за себе си и за собственото си дете. Не бива обаче да забравяме, че и като ни се отдаде възможност за работа, особено в тая криза , май е по-добре да се възползваме. Все пак финонсовата страна на нещата хич не е за пренебрегване! Дария е дадох на 1.8м на ясла и на 2.5г на детска градина. Ами не съм имала много проблеми с боледуването особено в градината, освен това тя искаше да я взимам последна, че да изпрати всички деца.  Wink

# 66
  • Мнения: 26
Гале ей сега прочетох поста ти. Наистина звучи страшно. Ако решиш ще ти пусна на ЛС координатите на детската психоложка, при която водих Стефи след развода.  Hug

# 67
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Дано Бизу и Адриан да са добре, че нещо ме притеснява тази нейна липса от няколко дни Confused

# 68
  • Мнения: 276
Бизу беше  вчера във фейсбука.Дано да са добре Praynig

# 69
  • Мнения: 38
Добро утро  Hug

Гале, и моят съвет е за по-бързо консултиране с детски психолог. Много мъчно ми стана като прочетох поста ти. Тук от нас можеш да получиш моралната подкрепа  Hug , но реалната помощ ще можеш да получиш единствено от специалист. Митето е още малък и какво ли може да му роди главичката  Cry на милото ... При нас вкъщи ревност се появява най-вече, когато външни хора му се радват повече на Калоян. Преди така беше като го водех Ники на детска и там всички го разнасяха Калоян и му се радваха. Или навън другите като му се зарадват на Калоян и Ники веднага се опитва да ги измести и той самият да го гушне или нещо подобно. Не знам ... Това, което аз самата винаги съм се опитвала да правя против подобни ревности е било да му обяснявам на Ники колко много го обича Калоян. Още докато бях бременна Ники най-много му се радваше на Калоян и обратното също - Калоян най-много на него му отвръщаше от вътре. И Ники така и си знае сега - че от всички нас Калоян най-много него го обича. И наистина е така - начина, по който сияе Калоян и му се радва на Ники, даже и към мен не е така. Съвсем не знам дали това е правилно или не, просто при нас така са нещата. За подобно нещо дори и не смея да давам съвети, защото при всеки е строго индивидуално. Аз май съм ви разказвала тук дето едно момченце на възрастта на Ники, от ревност към сестричката си малко по-голяма от Калоян, отказваше да движи десните си крак и ръка, и всичко това само от ревност и на психическа основа. Тогава майката се оплакваше, че баткото все се чуди как да я бутне или удари... Гале, не искам да те плаша, но трябва просто да се направи нещо и това нещо най-добре да го каже психолог специалист. Прегръщам те силно и си изпращам цялата ми положителна енергия към вас!!!  Hug Hug Hug

Още веднъж ви благодаря на всички за мненията ви за яслите  Hug Не мисля, че има правилни и грешни, просто и тук решенията са си съвсем индивидуални. На мен ми е нужно едно такова обсъждане, изслушване (прочитане) на противоположните мнения и доводи и накрая вече сама да си преценя доброто за мен или за децата ми. Радвам се, че ви има  Hug !!!

# 70
  • София
  • Мнения: 1 139
Добро утро!  food010

Ние с Боби вече сме в Свищов при моите родители и тук ще останем цял месец.
Мъжо заминава по работа за Германия,та затова няма да сме в София.

Прочетох каквото бях изпуснала Flutter

Мамадона,радвам се че вече сте по-добре с Криско след поредната трагедия.А за детенцето нямам думи,да почива в мир Flowers Rose Flowers Rose

Ани,много хубави морски снимки виждам отново PeaceКалоян изглежда много голям, а за каката верно мислете от сега Wink

Мама Галка,бързо справяне с проблема ти пожелавам.Не ти е леко сега spoko,но мисля че психолог ще помогне.

Честито на всички проходили дечица!!!

Боби вече си има седмо зъбче.С голям зор излезе Whistling,сега ще отдъхна малко до следващия.
Иначе не се пуска да ходи,има желание обаче само да го водя за ръчичка.Страх го е и само малко да залитне,за почва да плаче.
Кърмим се все още, макар че ми се струва че нещо поразреди през деня.Нощем продължава да търси, не много често,но достатъчно.

Това е засега от нас Heart Eyes

П.С.Валени,   bouquet за кафенцето,чак му усетих аромата през монитора Crazy

# 71
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Еееее, Валени ме изпревари с кафето, но ето и нещо за подслаждане, че пусто не мога да го пия чисто


Днес и в Бургас е отвратително времето. Не знам какво ще го правя цял ден в къщи малкия. По този повод да ви питам какво правите когато времето е лошо, с какво занимавате децата?

# 72
  • Мнения: 26
Добро утро!

Еййй голям рев му дръпнах сутринта като оставих Вики в яслата (не пред нея естествено) Cry, а тя милата дори не разбра какво става. Влезе, усмихна се на възпитателките и беше самото очарование. Довечера ще видим как е, дано е весела и доволна  Praynig

# 73
  • София
  • Мнения: 1 139
Ани,забавлението вкъщи при нас е много трудно.
Боби почти не играе с играчки,отвреме навреме хваща някоя,лапва я да си почеше венците и я хвърля.Нищо не му привлича вниманието и аз все купувам нови и нови като си мисля,че старите му писват.Но се уверих,че има неща които почти не ги е докоснал.
Най-обича аз да седна с него на пода,да ми прескача краката, да се катери по мен.От скоро ме хваща за ръка и иска да го развеждам из апартамента.Основното,което прави е да се изправя хванат за нещо,пообиколи малко и пропълзява до друго място,където пак се изправя и т.н.
Тук сега имаме котарак,който е атракция за Боби и разбира се е подложен на "ласките" му.

# 74
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Пинки, за сега Калоян се заиграва с играчките, макар и за кратко. Ако кака му е с него долу на земята може и повече време да се заиграе. Просто не е свикнал да сме по цял ден в къщи и сам ходи до количката и се опитва да се качи на нея, което е знак че иска да излизаме  Grinning Иначе сега имаме една музикална маса и един охлюв , който се пълни с фигурки и с тях може да играе повече време - много са му интересни  Party

Асе, спокойно миличка, явно на нас ни е по-тежко отколкото на мъниците, но ще свикнеш няма начин  Heart Eyes Пък и щом на Пуканка й е добре значи и ти трябва да си добре. Да пишеш довечера как е минал първия "учебен" ден на малката дългокоска!  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт