Ели да почерпи АВГУСТовската дружинка, Ади става на 1 годинка!

  • 32 606
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 276
Браво на Ния!Да са и честити ходещите крачета!
Момичета вашите деца пият ли нощем вода?
Петър направо ме побърква,много мрънка нощем и всеки път иска вода да пие,ако не му дам и започва едно дране,направо ужас,изпива по две шишета вода,педиатъра казва,че не трябва да му давам,че не било хубаво да пие нощем,най много по веднъж,че е навик,не,че толкова му се пие,казва,че ако продължавам да ставам да му давам и той ще си пие постоянно,ама като ми е жал да го слушам как се дере,и аз не мога да се наспя и памперси ставам да сменям,аз все на зъби го отдавам,но дали е така,незнам!

Ние сме същите.Но като прибавим че освен 1то шише вода изпива и 1 шише мляко понякога и 2.И аз незнам какво да го правя.Но той се буди много на често нощем и аз все тикам я вода я мляко.Че бибата не я иска винаги.
Днес ни е за първи ден да сме цял ден на ясла.Госпожата каза че ако не иска да заспи ще ми звъннат да го прибера по рано.И сега съм все на тръни.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 139
Бизууу,виждам че четеш Wink.Пиши как сте с Ади Heart Eyes

# 677
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И от мен честити ходещи крачета на Ния, както и на мама Ани! Да внимава какви предмети ще подбере за прощапулника, а не като мен да забрави най-важните - портмонето с парите!
За пиенето през нощта и на мен ми е болна тема - пие непрекъснато вода, а в последно време е едно безкрайно нощно пиене на мляко - в 20,00; в 24,00; в 3,30 и 6,30  Crazy, ако се опитам да залъжа с вода е едно блъскане, хвърляне на шишета и истерясване. Чак като й кажа, че отивам да направя млякото спира, ако се забавя - пак е вой голям. Всички ми казват, че не е полезно нощно време да пие вода и мляко, обаче как да я отуча просто не знам. И тя си пие още от бибероните, нещо се лигави с шишето на авен с мекия накрайник, взела съм и още едно пак с мек накрайник, от което имам по-голям успех, но пие само вода с него. Със сламка нямаме абсолютно никакъв успех, не й е интересно. От снощи е със сополи, които днес са като река, в комбинация с кашлица. Педиатърката каза да капя виброцил, витамин с и стодал. Голям зор е докато ги дам и докато бършем сополите, просто няма такова чудо  #Crazy. Не знам дали е от зъбите - излизат в момента 3 предкътника или си е настинка. Чувствам се и малко виновна, защото вчера я разхождах по студа повече от час, че и дъжд ни заваля, но тя беше с покривалото за дъжд, но все пак... Сега се мамосва да ходя да я взема, взела си е обувките, с което ми подсказва, че няма да спи, а трябва да ходи  Mr. Green. И тя като Кико на Стели Мели говори едносрично - ба, ма, та, и нещо много сложно и завъртяно на бебешки език, но не разбирам още какво казва.
Иначе се радва много на всички снимки на красиви деца, които публикувате тук, а вчера така сочеше Крис на Мамадона и пищеше от кеф, че си казах - съдба, това е ... hahaha.
Калата ме изуми какъв е помощник и чистофайник, ние се плашим от всичко, що бучи и бръмчи. Любима играчка засега са ни магнитите, по цял ден ги лепи по хладилника, дъската за гладене, лъжиците и където намери метал. Вечер залягам по пода да ги намеря, че ако някое липсва сутринта от хладилника е голяма драма. По цял ден крие играчки на невероятни места, направо се чудя от къде й и дошло на ума.
Радвам се и на Анастасия морска фея и Мисто за разходката до Пловдив, Мисто да се включва по-често, иначе за пишата не мога да дам съвет, но аз бих опитала с други памперси  newsm78.
Бланш, включвай се по-често, знам, че сега ти е най-тежко, но ние сме за това  Hug. Как са Али и Мари?
Дано всички мами, които не пишат да са добре, както и дечицата им. Скорошно оздравяване на всички болни, а на здравите - хубав ден!

# 678
  • Мнения: 2 376
Честито прохождане на Ния Simple Smile Ани, приятно тичане Simple Smile След като Точица проходи взех да си влизам в панталони, които не вярвах, че ще нося отново  Crazy
Коватчева, защо да е вредно пиенето нощем?
Доколкото прочетох всички/повечето деца се будят заради зъбки докато не се появят кътниците. Доколкото разбрах може проблема да се тушира с помощта на класическа хомеопатия.
Точица към цицината, обеления нос и двете синини на лицето, прибави и ожулена буза  ooooh!

# 679
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Брит, не съм много сигурна , че дори и класическата хомеопатия действа!  Thinking Thinking Особено , когато излизат 5 зъба наведнъж!
Ти какво имаш точно предвид?

# 680
  • Мнения: 38
Аз лекувам от зимата и двамата с класическа хомеопатия, но особено за зъбите   33uu Почти всеки зъб на Калоян е избивал с проблеми и със сополи. Давала съм му от неговите си капки и наистина се е поуспокоявал от тях. Но общо взето успокоението си идваше и с пробития зъб. Ники също имаше проблеми с  един кътник шестгодишник, но се успокояваше само с Нурофен. Давах му първо от неговите си капки и след още един час неспане и реване, му давах и Нурофен (който пък за сметка на това убиваше действието на хомеопатията). Това съвсем не означава, че не съм доволна, че си лекувам децата само с хомеопатия вече толкова време.

# 681
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Валени, аз също бих казала че съм доволна от хомеопатията, колкото и рядко да съм я ползвала. Но специално за зъбите не смятам , че помага! Та за това попитах Брит, какво точто има предвид! Peace Peace

# 682
  • Мнения: 207
Ехоооооооо, маминкииииии  Hug Тук съм - наблюдавам ви  Sunglasses
Асе, дано Пуканката бързо се оправи  Praynig Стискам палци, че знам колко е лошо детенце да ти е болно  ooooh! И веднага да попитам - какви са тези кошнички в Джъмбо и покривчици  Crossing Arms Пак нещо съм изпуснала, а уж скоро бяхме там  ooooh!
Пинки, за яденето наистина има надежда  Peace Костенури до скоро ядеше само АМ, а сега като е заплющял едни макарони с шунка, едни пържолки  Mr. Green Ама когато те си решат, важно е първо да ни изтормозят  Mr. Green
Ани, Калата е страхотен - пу,пу. На мама помощника  Heart Eyes На Костенури костата няма да я режа, ама въпроса ти за сушенето е много уместен  ooooh! Мъка е  ooooh!
Теди, не съм сигурна, но не трябва ли да си прекратила договора с предишния работодател, за да може да сключиш договор на 8 часов работен ден  newsm78 Иначе май на второто място можеш да си на 4 часа  newsm78 Дано не те заблуждавам нещо. Гого как понесе "целодневната" ясла?
Дони, благодаря  Hug Аз също обожавам да чета постовете ти - винаги са позитивни, дори и когато не си в кондиция  Wink А рожденните дни ... как преминаха  Mr. Green
Граци, честити ходещи крачета. Ей сега започва трудното  Mr. Green Честито и за изпита, и за останалите пак да се похвалиш   bouquet

# 683
  • Мнения: 207
Всеки път така става  #Cussing out
Ковачева, бързо да оздравява малката Калинка-Малинка  Praynig На нас Вибрицила изобщо не ни помогна, но за 2 дни мацащия Коларгол оправи нещата  Peace
СтелитУ МелитУ, Ел и Бизу да се явнат тук, чеееееее ...... Crossing Arms

# 684
  • Мнения: 26
Здрасти бандаааа!

Миленка Пуанката е по-добре , благодаря! А покривчиците и кошничките са на -1 етаж (където са касите), почти в дъното, в ляво.  Peace Взех си и едни страхотни сгъваеми чекмедженца, от плат, единични и си прибрах аптечката, и съм много доволна. Simple Smile Тези хомеопатичните гранулки на Боарон, са в едни такива малки шишенца, които вечно се разпиляваха на някъде. Сега вече всичко е прибрано и подредено. Simple Smile А на Стефи за джаджите и взех една куха, сгъваема табуретка, която издържа до 70 кг и побира доста джунджурии.  Peace

Днес съм се смяла със сълзи на Пуканката.  Laughing Баба и я научила, като и сваля наакания памперс да вика "Боже, Боже" и девойката днес го е приложила на свекърва ми. Тя тръгнала да я преобува и девойка като усетила аромата, започнала да вика "Боже, Божее"  Mr. Green

Целувки, отивам да си видя граха Wink

# 685
  • Мнения: 64
Здравейте момичета!

Аз все ви попрочитам, но все не мога да се организирам явно за да съм и малко по-сериозна в писането. Всъщност ние почти и не се задържаме във Варна а все сме нанякъде и то без нет.
Мон е здрав засега, но успяхме по есенно време да хванем първият ни летен вирус. Позакачех и аз, но се оправих за една нощ стоене почти постоянно в тоалета. Малчо почти седмица не беше ял нищо друго освен по 200 мляко на ден от Хуманското и то разбито през деня. Сега е ок вече, но така ще е, няма как.
Иначе е вече 12 кг и 83см., не спира да дърдори, откъдето му дойде и новото име Дидака /от дърдорко-той сам казва че се казва така, когато го попитаме/. Думи като папагал, маймуна, ябълка не са никакъв проблем за него, но пък се запича на по-простички някои. Започнал е много да говори и комуникацията вече спокойно мога да кажа е двустранна и ми е доста по-лесно. Абе имаме си вече големи пораснали дечица. Кефи се и той на прахосмукачката и често го заварвам как е хванал една салфетка и обикаля и чисти някои плотове из вкъщи и си говори мие-мие-мие. За книжки и приказки си умира-по цял ден ги препрочитаме по няколко пъти.Не се похвалих обаче за най-новото. От 2 дни сме без биба и аз съм много щастлива, че всичко мина без никакви драми. Обясних му първата вече когато лягаше, че минало мишлето и я е взело за неговите бебенца, пък той ме гледа, гледа и накрая се сгуши в одеалцето и заспа. Бях много притеснена от това как ще мине отбиването от тази пуста "биби", защото беше започнал да рзваля съня си заради нея. Събужда се и като не може да я открие се почва едно ровене, въртене и сънят се разваля и ставаме. Та така. Дано не дърпам дявола за опашката както се казва, но вярвам, че май я позабрави.
Иначе както казах не се спираме почти. Обикаляме с тати и без него където можем. Последно катерихме скалите на Мадара с него вързан в слинг, а на следващият ден, отново в слинг на баща си на гърба, взехме колела под наем и направихме един не дълъг но хубав преход-е детето си и поспа дори отзад. Тази седмица отново потегляме за Родопите.

Дано всички дечица да са здрави и щастливи. Аз ще бягам да спя, че това вино тази вечер ме омая съвсем.
Целувки на всички и приятна и спокойна вечер!

# 686
  • Мнения: 990
 Flutter
Привет банда

Мен ме няма, щото съм все навън, бягам от депресията, пък като сме вкъщи значи е мрачно и ме е налегнала и не ми се пише  Crazy
Специално за Мелфин да кажа, че Ел е без компютър и нет съответно, от две седмици им е на поправка и още не са им го върнали  ooooh!

Ани_д, благодаря чудните фотоси, които ни пускаш  Flutter очарована съм
Теди, как мина пълния ден на ученика?
Гале, ние през тъмната част на деня сме така, до вчера се будеше през 1ч. и 30 мин, точно цяла нощ, реве - не иска нищо, блъска ме, вземам го на ръце, гушкам го малко и заспива. Вече и да го кърмя нощем не иска ( ей това ако не е самостоятелно отбиване ), сега го кърмя само веднъж към 5-6 сутринта, за имунитет  Sunglasses Вода даже и през деня не иска  Embarassed да не говорим пък нощем. Заспива със залъгалката, но я изплюва и повече не я иска, дори и да се пробуди. Аз даже се чудя как да го науча да пие вода, за сока е лесно, но не ми се дават все сладки неща... Някакви идеи за водата  Thinking
Със зъбите е ужас, има едни жълти петна по венеца, където ще избива 4-тия предкътник ( месец и половина след останалите, които избиха на веднъж и на бързо  Crazy ) като афти са, виждам че много го боли, давам Дентокинд ( ефект не виждам  Rolling Eyes), Нурофена помага, но само за няколко часа, а не мога да му давам цяла нощ  Naughty
Ковачева, нашите да не говорят на един език  Laughing Калина, Кирил все с "К" Wink
Брит, мнооого ми харесва новия ти аватар и уточнението под него  Mr. Green Да нацелуваш Точица  Heart Eyes
Граци, браво и на двечките, за изпитите и за крачетата, ей сега вече от "тромава" (което не го вярвам) ще станеш пъргава  Mr. Green
Феб, липсвахте ни, ми той Мон много напреднал с комуникациите наистина  ooooh! Ние сме далече от говоренето, ама той и баткото беше така, ама после като проговори, че млъкване няма  ooooh! Кирил я кара жестомимичната, всичко показва и разбира, но си говори негови неща, виж Тата е друга работа  Laughing
Мелфин, страхотна онази торта с памперсите, страхотна идея направоооо  Whistling  bouquet
Асе,  bowuu за дехидратираните, само не разбрах колко души избави  hahaha Снимките са страхотни, внимателно четях всичко, което пишеше за Турция  Flutter Радвам се, че се разнообрази малко в този умиращ сезон... Пък за "Боже, боже" досега съм се смяла  Joy
Валени, как е новата работа ( извинявай, ако не съм прочела  Embarassed) Калоян как се чувства?
Дони,  Hug и целувки за родата  Mr. Green
Нели, как си миличка  Hug

# 687
  • Мнения: 3
Добро утро сладурки!  Hug
Хайде на кафенце и сладки приказки  Wink lalalala
Не знам защо, ама все към тестото ме влече  Mr. Green
Така...сега да се похваля - днес е първи ден на ясла без рев. Явно като като го води тати и има дисциплина, а при мама само минават глезотийките  Mr. Green Милото ми зайче днес е влязло без да плаче, само че аз съм малко притеснена, защото сутринта леко се изкашля като стана, а като сложих Стеримар излязоха няколко пипита. Тамън свикна милия, дано сега не се разболее  newsm17 Дайте някакви идеи за прогонване на настинка, защото ми прилича на такова. Аз се сещам за вана с морска сол, ако някой друг му идват някакви идеи моля да сподели, че да не ми се разболее детенцето  Rolling Eyes Иначе е добре, много е усмихнат и весел, особено като е с брат си. С такова обожание го гледа, че ..... Heart Eyes Следобяд като го взимам винаги нося по едно пакетче солетки и с такава сладост си ги хапва милия, че ми е кеф да го гледам. След толкова време на ясла му се очертава кратка двуседмична почивка при баба  Mr. Green защото може би ще ми се наложи да пътувам. Полага му се за наградка  Mr. Green Mr. Green При нас е същия вариант с парцалите. Само гледа да докопа някой и се почва едно хигиенизиранееее  ooooh! hahaha Онзи ден беше награбил и препарата за стъкла  Mr. Green С говоренето и ние не казваме нищо смислено, изключая меми, тата, ба (батко) и баба, но пък непрекъснато нещо си мели на неговия си език  Laughing
Миленка за кои рожденни дни ме питаш миличка, че нещо тия дни съвсем ме няма  newsm78
Стелка много целувки и поздрави и от нас за братовчедите и за теб  Mr. Green   bouquet
Феб много се радвам, че сте добре с Монката   bouquet Включвай се като можеш да ни разказваш за пътешествията ви  Peace
Айде изчезвам да работя, че пак се поолях...  bouquet

# 688
  • Мнения: 276
Добро утро и от мен.Тъкмо да сервирам кафето и ДонитУ ме изправари.
Така първия целодневен ден на яслата (т.е. вчера)минал Що годе добре.Отидох в 15:30 ч да го взема и той тъкмо се бил наспал.Госпожата ми каза че е заспал трудно и е била до него през цялото време.Будел се,хленчел.и така.
Тази нощ беше много кошмарна бъдеше се с рев на всеки 30мин или най много час.Незнам дали не е стресиран от яслата.Или е от зъби и аз незнам вече Rolling Eyes.Тая сутрин естествено пак рев като го оставях.Но като влезе вътре и спря да плаче. Sad.Много ми е мъчно че трябва да го оставя толкова малък на ясла но няма как.Като живеем в България #Cussing out.
Дони единственото за което се сещам е Осцилукокцинум(оф дано да съм го написала правилно)но предполагам че ме разбра.Казват че пресича ако има нещо.Лично аз като се разболяваше Гошето му дадох ударна доза 3 пъти през 6 часа по едно и мина доста бързо.(пупу)
Така отивам да пооправя малко,но ще ви наглеждам. Hug

# 689
  • Мнения: 2 376
Брит, не съм много сигурна , че дори и класическата хомеопатия действа!  Thinking Thinking Особено , когато излизат 5 зъба наведнъж!
Ти какво имаш точно предвид?
Аз лично не съм се възползвала, тъй като не ми пречат среднощните закусчици на Точица. Доколкото разбрах, ако не действа, значи лекарството не е подходщо. Четох, че някои бебета намаляват ставанията от 20  на 1.
Мамадона, солта няма ли да му изгори кожата?

Общи условия

Активация на акаунт