Раничка на шийката на матката - тема 4

  • 159 832
  • 689
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Имам нужда от съвет - по време на бременността ми през 2006 г. гинекологът ми каза, че имам раничка. Тогава резултатът от цитонамазката беше ПАП 1. После през 2007, 2008 и от тази година (днес взех резултата) резултатът също е ПАП 1, при гинекологичния преглед всичко е ОК. Гинеколожката обаче не ми е правила колпоскопия, нито някакви допълнителни изследвания, ами записа час за обгаряне другия месец. Чудя се какво да правя, дали да потърся второ мнение, защото съм решила да забременявам? Може ли да ми препоръчате специалист във Варна?

# 196
  • Мнения: 1 894
Здравейте, момичета! Имам нужда от съвет - по време на бременността ми през 2006 г. гинекологът ми каза, че имам раничка. Тогава резултатът от цитонамазката беше ПАП 1. После през 2007, 2008 и от тази година (днес взех резултата) резултатът също е ПАП 1, при гинекологичния преглед всичко е ОК. Гинеколожката обаче не ми е правила колпоскопия, нито някакви допълнителни изследвания, ами записа час за обгаряне другия месец. Чудя се какво да правя, дали да потърся второ мнение, защото съм решила да забременявам? Може ли да ми препоръчате специалист във Варна?

не мога да ти дам съвет по-голям от това да поискаш второ мнение - горене предвид ПАП 1  Confused за мен е чудно..
за другото със гпренето на сляпо сме го дъвкали.

# 197
  • Мнения: 11
Здравейте момичета. Аз също имам нужда от съвет и съм много притеснена. Преди 2-3 дни по време на полов акт за първи път в живота ми прокървях. Не ме болеше и бях много изненадана като видях че има. Но след като се измих нямаше повече. На другата вечер пак имаше, но започна да ми зацапва и белъото. Трябва да ми идва на 22-24. Това беше на 12-13. За цикъл ми е рано. Раждала съм преди 2,4г и имам аборт преди 1г. Не съм имала проблем от този род никога. Сега чувстжам дискомфорт долу ниско и кафеникаво течение. Секса не беше груб за да нещо наранено. Та се питам възможно ли е да имам раничка? Знам, че съм за доктор ама то наближава да ми идва та да изчакам ли или да ида въпреки 4е имам това те4ение? Благодаря, на всички които ме посъветват.

# 198
  • Мнения: 1 131
Здравейте, момичета! Имам нужда от съвет - по време на бременността ми през 2006 г. гинекологът ми каза, че имам раничка. Тогава резултатът от цитонамазката беше ПАП 1. После през 2007, 2008 и от тази година (днес взех резултата) резултатът също е ПАП 1, при гинекологичния преглед всичко е ОК. Гинеколожката обаче не ми е правила колпоскопия, нито някакви допълнителни изследвания, ами записа час за обгаряне другия месец. Чудя се какво да правя, дали да потърся второ мнение, защото съм решила да забременявам? Може ли да ми препоръчате специалист във Варна?

Мина,при положение,че цитонамазката е ПАП 1 се чудя защо ще те обгарят.Няма логика просто.
Отиди в Окръжана при онкогинекологът Узунов.Записваш час на регистратура и прегледа е безплатен-без направление.Той прави и колпоскопия.

# 199
  • Мнения: 2 906
Харем стил, честита дъщеричка! Мина, не отивай да те гори кой да е. Иди на гинеколог-онколог, който първо да те види на колпоскоп. Освен Узунов, такъв е Явор Корновски, но той извън болницата приема на частно в Майчин дом.

# 200
  • Мнения: 30 566
Кафеникавото течение по-скоро е на хормонална основа.Контактното кървене е яркочервено.

# 201
  • Мнения: 11
Да, ярко червено е контактното. Сега е все едно ми свършва. Никога не ми се е случвало досега. А бременност изключвам не само че сме се пазили, но след цикала ми това ми е за 2-ри път. Дойде си ми навреме, нормално.

# 202
  • Мнения: 3 016
Харем стил ,така се радвам за теб !Честита дъщеричка! Нека Габи те направи  много, много щастлива. Да ти е жива и здрава  bouquet !

# 203
  • софия
  • Мнения: 2 572
Ходих на профилактичен преглед. За пръв път ми казват , че шииката на матката ми е гладка. Цитонамазката ми е ПАП 2. Пише , че е нормална цитонамазка. Възможно ли е да ми е изчезнала раничката от само себе си  в резултат на засилване на имунната система?

# 204
  • Мнения: 1 131
Харем стил, честита дъщеричка! Мина, не отивай да те гори кой да е. Иди на гинеколог-онколог, който първо да те види на колпоскоп. Освен Узунов, такъв е Явор Корновски, но той извън болницата приема на частно в Майчин дом.
Харем стил ,така се радвам за теб !Честита дъщеричка! Нека Габи те направи  много, много щастлива. Да ти е жива и здрава  bouquet !

Благодаря за поздравленията,момичета Hug.Пожелавам на всяка една от вас скоро да се радва на по едно красиво и здраво бебе.

# 205
  • Мнения: 1 894
Ходих на профилактичен преглед. За пръв път ми казват , че шииката на матката ми е гладка. Цитонамазката ми е ПАП 2. Пише , че е нормална цитонамазка. Възможно ли е да ми е изчезнала раничката от само себе си  в резултат на засилване на имунната система?

а защо не попита на прегледа дали е възможно? принципно койлоцитна раничка не се получава от само себе си, да не говорим пък от засилена имунна система. тя се получава от пролука в имунната система, която вируса използва, за да проникне
за ПАП 2 и относителността на нормалността много се е говорило в темата, моля те прочети.

# 206
  • Мнения: 30 566
Да, ярко червено е контактното. Сега е все едно ми свършва. Никога не ми се е случвало досега. А бременност изключвам не само че сме се пазили, но след цикала ми това ми е за 2-ри път. Дойде си ми навреме, нормално.
Задължително колпоскоп и цитонамазка.

# 207
  • Мнения: 180
Зравейте момичета! Ох незнам от къде да започна!
Миналата година август месец ми откриха хламидии! С мъжа ми проведохме три месечно лечение и декември месец като си пуснах изследване излезе уж чисто, но понеже ми бяха загубили резултати в лабораторията и после ми дадоха други ми се стори че нещо ме меткат и резултата може да не е действителен! Затова и си записах час миналия петък при генеколога на сестра ми! Лекарката ме прегледа и ми постави следната диагноза:
Основна диагноза:ерозио и екстропион на шийката на матката
Анамнеза: хроничен генитален флуор с дисконфорто-редовен менструален цикъл
Обективно състояние: Влагалище с лактериален флуор.ПВКУ-колпоскопи-ерозио;ендоцервицит -по предна и задна устна мозайка с пунктирна зона към 17,00 часа-йод-негатив;палпаторно-матка аднекси-б.о узд-матка с нормални параметри аднекси-двустранно-без формации.
Надявам се че правилно съм преписала всичко.
Лекарката ми пусна:
1.тест за хламидии-по мое желание
2.Цитонамазка
3.влагалищен секрет
всяко от изследванията се прави в различна лаборатоярия!
Това което ме притеснява са тези "Мозайки", нищо незнам за тях, преди 1-2 години друг генеколог ми беше казал мозайки на фона на други думи от разговора им със сестрата, но не ми назначи лечение, нито ми обясни какво предстваляват, опасни ли са и аз реших че са нещо нормално! Моля Ви някой ако може да ми рацчете диагнозата и да ми каже за какво става на въпрос! Аз съм на 24 г., скоро ми предстои сватба, с мъжа ми иска ме бебе! Може ли да се забременее и опасно ли е въобще за бременноста това! Направо съм се побъркала! Лекарката ми каза че трябва да си направя биопсия за да се видят тези мозайки, а мен тръпки ме побиват!

# 208
  • Мнения: 180
какво представлява тази биопсия и каква цена струва?

# 209
  • Мнения: 3 016
какво представлява тази биопсия и каква цена струва?
Взема се тъкан за изследване ,но незнам колко струва.

Общи условия

Активация на акаунт