Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Защо се извършва обгаряне на ерозията на шийката на матката?
Какви са алтернативите на електрокоагулацията за лечение на ерозия на шийката на матката?
Какви са рисковете и последствията от изгарянето на цервикалната ерозия?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Защо се извършва обгаряне на ерозията на шийката на матката?
-
Какви са алтернативите на електрокоагулацията за лечение на ерозия на шийката на матката?
-
Какви са рисковете и последствията от изгарянето на цервикалната ерозия?
Изгарянето на цервикална ерозия може да доведе до усложнения като ендометриоза, синдром на болка, нарушаване на раждането и други. Освен това многократните изгаряния могат да доведат до левкоплакия. Важно е да се отбележи, че тази процедура не предпазва напълно от развитие на рак на шийката на матката.
-
Защо лекарите се противопоставят на използването на тампони с масло от алое за ерозия на шийката на матката?
-
Какви са препоръките за жени с ерозия на шийката на матката, които планират бременност?
В темата за гъбичките сме обсъждали много пъти, че лубрикантите върху презервативите допринасят за развитието на гъбички....
Но сега вероятно въздейства.
За мое голямо нещастие и аз ще се наложи да ви следя близките няколко месеца (и дано да е само толкова). Преди малко бях на преглед и с колпоскоп ми откриха раничка. За капак имам гъбички(заради които всъщност тръгнах на доктор) и киста. А преди половин година ми нямаше нищо
и при всяко включване аз подскачах и изпитвах пареща болка (малко е смешно, но тогава повярвайте ми никак не ми беше до смях). Сега имам рана като от изгоряно. Ужас! Беше много груба, не ми хареса отношението й, каза "така е като не слушате лекарите какво ви казват, затова учим толкова години". За пореден път се убедих, че ЧАСТНА КЛИНИКА = ЧАСТЕН БИЗНЕС, който (в случая) се рекламира добре в медиите и единствената цел е ПЕЧАЛБА. Сега единствено се надявам на добри резултати от биопсията, но за горенето с лазер във въпросната клиника ще се замисля и то не заради цената, а заради отношението, което е толкова необходимо на един притеснен и стресиран пациент. Ако някой може да препоръча добър лекар за горене с лазер (може и в Пловдив), ще се радвам. Четох за Карагьозов в Токуда, но там много се чакало. Има много противоречиви мнения за всеки един лекар, затова мнението ми не означава, че лекарката не е добра. Разказвам какво преживях, други може да са много доволни. Аз лично се изморих от търсенето на добрия лекар, който бързо и ефикасно да ми излекува проблема. Пожелавам ви да имате повече успех в това отношение! 