Събират ли се пари във вашето училище за 1 клас

  • 7 320
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Нямам нищо против да се съберат по 20-30 лева от дете, доколкото познавам практиката в детските градини парите отиват на едно място, контролират се разходите и се използват по предназначение. Нали все пак е добре да се създадат максимални удобства на децата, било то в детската градина или  в училището. 

# 16
  • София
  • Мнения: 750
в "елитното" 18-то в София, преди 2 години ни събираха по 120/150 лв - не си спомням точно, за ремонт на столова, отделно за "консумативи" още по 50 поне, допълнителни помагала, учебници по език и др.
Всяка година събират поне по 60/70 лв в началото на годината, въобще не ми е приятно, ама давам... Crossing Armsособен резултат не виждам

# 17
  • Мнения: 53
Зравейте,
на нашата родителска среща казаха, че ще трябват пари  за боядисване на стаята; за консумативи - 30лв - първоначално; около 75лв. за комплект учебници по английски.
Отделно както се сещате си има разходи за раница, спортен екип, тетрадки, маркери, моливи и т.н.
Изобщо началото на учебната година няма да е леко newsm78

# 18
  • Мнения: 3 886
в "елитното" 18-то в София, преди 2 години ни събираха по 120/150 лв - не си спомням точно, за ремонт на столова, отделно за "консумативи" още по 50 поне, допълнителни помагала, учебници по език и др.
Всяка година събират поне по 60/70 лв в началото на годината, въобще не ми е приятно, ама давам... Crossing Armsособен резултат не виждам
тази година са искали на 1 во класниците 150 лв .50 лева отивали за дарение на училището newsm78

# 19
  • Мнения: 23
Точно за 18 става въпрос.Засега са 100 лева за после не се знае.Започнах да съжалявям за избора на училище.Още сас започването сам разочарована и не само заради събирането на пари.

# 20
  • Мнения: 3 886
Точно за 18 става въпрос.Засега са 100 лева за после не се знае.Започнах да съжалявям за избора на училище.Още сас започването сам разочарована и не само заради събирането на пари.
100 лева са при вас .Вчера приятелка  която детето и е там тази година 1 клас имаха родителска искаха им 150 всяка паралелка събура различно пари .Мен това ме дразни не друго.:

# 21
  • Мнения: 23
Каква паралека е детецето на приятелката ти?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
Взема се решение, но парите се дават доброволно. Никой не може да ви задължи да давате пари. Друг е въпросът, че всеки се страхува, че детето му след това ще страда, ако не даде парите. А понякога и така става. Иначе парите се дават за това, за което са събрани, спекули няма. Просто за да е хубава стаята на децата трябва да се направи от родителите. До преди две години общината не даваше пари, сега директорите не искат да дават. Стискат си ги, незнайно за какво. Някой ще им каже браво за икономията накрая на годината  ooooh!

# 23
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Интереснотот е не че се дават пари, а че се дават за една и съща стая всяка година. Не във всяко училище е така, но някъде първи клас е в една стая, 2ри децата са в друга. Та интересното е, че не им личи, да са събирани пари предната година...
Иначе аз лично не се притеснявам за спекулации.
И ние събирахме. И на приятелски деца паралелките също. Гледам главно по около 50лв.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
Ами примерно едната година се сменя паркета и се боядисва, другата се вземат секции и шкафчета, третата се вземат чинове и пак се боядисва, четвъртата се слагат щори ... Ако се направи всичко това наведнъж няма да ви оправят по 50 лв. А и предполагам винаги се казва за какво се вземат и след това се показва, че е направено.

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Разбира се, че е така.
Но понякога просто няма идея какво да се прави. Обиколих няколко училища преди да изберем нашето. Някъде хич не си личеше и не защото липсваха скъпи неща. Това е друга тема. Само споделих какво ми е чудно на мен.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Нормално е да се съберат пари за козметични ремонти по стаите или по-сериозни, ако родителите желаят това и учениците учат повече от 1 година в нея.

Най-често пари от порядъка на 20-30 лева се събират за учебни помагала-сборници и други, които ученикът ползва в рамките на цялата година.Допълнително за учебници по чужд език, ако се изучава. По 10-на от ученик и за касетофон, който ще се ползва 4 години.

50 лева дарение за училището ми се вижда много.  Rolling Eyes

Да говори учителката ви също само за това и за зеленото училище пък ми се вижда нагло и безочливо. Най-естествено е да говори за тетрадки, моливи и как ще предразположи децата още от първия ден.

Учителите нямат право да събират пари по правилник, както е писала една съфорумка, но е честа практика. Ако искате да сте изрядни по правилник, трябва да ви ги събира касиер-родител.
За мен средна сума 50-60 лева е нормална.

# 27
  • София
  • Мнения: 224
НЕ.

# 28
  • Мнения: 1 849
Искат 13 лв. за ксерокс и още нещо но забравих какво. Родителите сами се тръшнаха, че прясно боядисания цокъл не вървял на оранжадата врата и трябвало да бъде оранжев, та ще събираме пари за боя да се пребоядиса. За друго няма да събират пари, чиновете бяха нови, щорите са в що годе добро състояние. Ааа ще трябва да си купуваме сами маркерите за дъската и мокри кърпички, за да се чисти...

# 29
  • Мнения: 3 886
Каква паралека е детецето на приятелката ти?
френски мисля беше не успяха  да се класират в английската

Общи условия

Активация на акаунт