Алтернативна козметика - тема 2

  • 62 373
  • 801
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 700
Да похваля безвредните аюрведически
паста за зъби:



и сапун



При това са смешно евтини. Wink


 Taзи паста я коментирахме миналата тема, че няма изобщо добри съставки, една от които е содиум лаурил сулфат, доколкото си спомням. Stop

# 31
  • Мнения: 1 725
Ами, на опаковката или на пастата не пише такава съставка, всъщност съставките, които са написани са само билки, което ме навежда на мисълта, че са пропуснали да напишат разните други, без които, си мисля, че не може в готовите козметики, но може и да греша newsm78 - свързващи, пенители (тя добре се пени) и т.н. (не ги разбирам, да не се изложа с повече обяснения. Бунги, Спиролина или някой друг, ако има по-подробно в нета за съставките и, моля ви дайте инфо, че аз тъкмо съм я харесала сега и нея ползвам.
Искам да копна тук един коментар на CI от темата За добрата козметика:
"Жабата е много добра, пише аниойногенни ПАВ от еди-колко-си, до еди колко си, не е като в козметиката."
Става въпрос за Фрош прах за пране, но не разбирам какво има предвид? Да не ме иронизира, че мисля този прах за безвреден, а пък той съдържа "аниойногенни ПАВ" - какви са тези химии, вредни ли са?  Embarassed
Освен това искам да питам защо за този содиум лаурил сулфат в сайта дава само 2-3 оценка: http://www.cosmeticsdatabase.com/ingredient/706110/SODIUM_LAURYL_SULFATE/ Иначе надолу чета - не пише приятни неща. Но как да се ориентирам с тия оценки, странно ми е, че е толкова ниска оценката. Няма доказани случаи, а само предположения ли? Забравям английския все повече  Embarassed
 
 

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 20:05 от desi_sunshine

# 32
  • Мнения: 385
Искам да копна тук един коментар на CI от темата За добрата козметика:
"Жабата е много добра, пише аниойногенни ПАВ от еди-колко-си, до еди колко си, не е като в козметиката."
Става въпрос за Фрош прах за пране, но не разбирам какво има предвид? Да не ме иронизира, че мисля този прах за безвреден, а пък той съдържа "аниойногенни ПАВ" - какви са тези химии, вредни ли са?  Embarassed
Деси, по мое мнение е имал предвид че в при миещите препарати се посочват граници, в които препарата може да съдържа различни вещества. Не както при козметиката, където се посочват всички съставки и то в точно определен ред. Поради това при миещите препарати е по-относително и трудно да се даде оценка. Иначе попаднах на това докато търсих информация /признавам си, че не го изчетох докрая Wink/
За SLS в Skin Deep си казват че с нарастване на включените в базата съставки точките са претърпели промени - може в началото да е бил с по-висок риск newsm78

# 33
  • Мнения: 2 652
Абе, Skeen Deep понякога ме изумяват. Има много продукти, например, които са оценени само по ключови съставки (и за това получават 0), а не по пълен списък, който би бил 6-ца примерно.

А, да, забравих - Имало пестициди в българското розово масло?

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 23:16 от Grace'

# 34
  • Мнения: 1 725
Другата идея беше един домашно приготвен "дезодорант", който случайно открих в някакъв чужда сайт. ко някой има интерес ще потърся линка, мисля че имаше и клипче дори.
Потърси, моля те, пусни, много интересно звучи. Ако е по силите ми изпълнението, в смисъл да намеря съставките му, ще се радвам.  Flutter

Абе, Skeen Deep понякога ме изумяват. Има много продукти, например, които са оценени само по ключови съставки (и за това получават 0), а не по пълен списък, който би бил 6-ца примерно.

А, да, забравих - Имало пестициди в българското розово масло?
Да, но в случая става въпрос за SLS - съставка, а не продукт.
А инфото за розовото масло - много ми стана мъчно, защото нали от известно време го ползвам за почистване на лицето и съм много доволна.  Confused

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 01:15 от desi_sunshine

# 35
  • Мнения: 3 988
Абе, Skeen Deep понякога ме изумяват. Има много продукти, например, които са оценени само по ключови съставки (и за това получават 0), а не по пълен списък, който би бил 6-ца примерно.

Grace', повечето продукти с доста големи проценти на липсващи данни и за мен тия рейтинги никак не са реални, но гледам да си избирам продукти с по-малко липсващи съставки и данни за тях.
Най-интересното е, че според този сайт http://www.goodguide.com/ някои от продуктите с хубав рейтинг от Skin Deep са с много лош или обратно. И се чудя на кой да вярвам понякога...  Tired

# 36
  • Мнения: 19 323
Аз отдавна се каня да питам момичетата, живеещи в Германия (а и тези, които пазаруват от ДМ в България), вярвате ли на продукти с много добра оценка на Öko test?
Аз често като избирам нещо се решавам за продукта с хубава оценка на теста. Знам, че изследват за вредни съставки, но не знам колко е всеобхватен теста  и каква е разликата с натуралната козметика. Виждала съм продукти например, които имат знака за натурална козметика, а са получили по-ниска оценка на теста. Защо е това?

# 37
  • Мнения: 1 725
А почистващи и перилни препарати тук обсъждаме ли, наистина? Преди си имаше тема Еко бебе, но нещо я закриха.  Rolling Eyes  Има ли някаква друга алтернативна тема за това?
Ако не, пишете тук отзиви за различни марки препарати и съответно да ги добавим на предна страница.
Както и други сайтове за проверка и рейтинги на съставки и продукти. Като този, който Гери е пуснала в по-предния пост.

# 38
  • Мнения: 232
В_и_В_и, относно сапунените ядки - напълно естесвен продукт са и напълно безвредни - може да се каже че много повече от всички еко препарати и прахове, по простата причина че са изцяло естесвен и растителен продукт.
Иначе представляват шлюпки на плодчета на сапунено дърво, растящо предимно в Индия. Съдържат сапонини- естествени миещи вещества - могат да се използват не само за пране, но също за миене, къпане  и пр. Използват се и като съставка в козметични продукти- например шампоани.

А почистващи и перилни препарати тук обсъждаме ли, наистина? Преди си имаше тема Еко бебе, но нещо я закриха.  Rolling Eyes  Има ли някаква друга алтернативна тема за това?

Деси, има една "Зелена тема" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319099.885
 а за Еко бебе- не са я закрили- просто си има 2-ра част - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=423307.msg12303271

# 39
  • Мнения: 19 323
Благодаря за отговора! Днес ги гледах в магазина и ще ги пробвам. Аз май разводних темата с моите перилни препарати. Хич не се усетих, че се обсъжда козметика  ooooh!.

# 40
  • Мнения: 2 185
Ако пастата за зъби се пени при всички положения е със содиум лауреил силфат или някаква подобна "хубост". Веледа няма такива екстри.

# 41
  • Мнения: 3 988
Клер, сега погледнах, че двете Томс ъф Мейн пасти, които имам са със SLS. Пенят си се доволно.  Whistling Веледа няма - да. Проверих и нея. Но в Skin Deep и Том-скоте и Веледа, които имам, все са с рейтинг 2.  Tired

# 42
  • Мнения: 1 725
Благодаря за линковете към зелените теми!  Hug  Аз, обаче, не съм наясно, като е 98 % един продукт биоразградим, означава ли и, че е щадящ за кожата. В случая не конкретно върху кожата, разбира се, а косвено, чрез дрехите, понеже става въпрос за праха Фрош.  newsm78
Защо пък SLS да е единственият възможен пенител, който да може да се прибави в една паста за зъби. Няма ли никакви естествени "заместители"! За тази, индийската, няма да бързам да приема това заключение.  Crossing Arms  Всъщност не може да се каже, че се пени толкова много, колкото стандартните пасти, определено е съвсем малко. Но нека кажат и други, че нещо не съм уверена от наблюденията ми. Искам ми се, преди да я заклеймя, първо да и потърся съставките черно на бяло, ако ги има в пълната им гама.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 07:56 от desi_sunshine

# 43
  • Мнения: 3 869
Доколкото съм запозната, Фрош е ОК, онези 2% са всъщност проблемни за водата и почвата, ама не е каото 40% примерно при стандартни препарати...

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 5 024
А камък -дезодоранта като алтернатива на обикновените ролони?

Общи условия

Активация на акаунт