Алтернативна козметика - тема 2

  • 62 402
  • 801
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 392
Някой  ако е правил маслен извлек от невен, да ми метне  моля, точните инструкции, защото съм ги изтрила по погрешка.
Grace' , не се крий, знам, че си тук. Laughing
Аз съм заложила материала преди почти месец, на слънце в стъклен буркан, но наскоро се сетих, че май трябваше да го разклащам отвреме- навреме Blush. Много "навреме" се сетих, с една дума. hahaha

# 61
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Merci, аз не помня рецепти с грамажите, та ще погледна за да не подведа някой, но тази вода в стъклен контейнер ли е?
На пръв поглед сайта не ми хареса - няма български, няма описание на контейнера, но пък ако е в стъкло... ще им простя, че нямат сайт за европейци Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 652
Някой  ако е правил маслен извлек от невен, да ми метне  моля, точните инструкции, защото съм ги изтрила по погрешка.
Grace' , не се крий, знам, че си тук. Laughing
Аз съм заложила материала преди почти месец, на слънце в стъклен буркан, но наскоро се сетих, че май трябваше да го разклащам отвреме- навреме Blush. Много "навреме" се сетих, с една дума. hahaha

Достатъчно му е, не е необходимо да се разклаща. Сега го прецеди и прибери в стъклен буркан.

Арт мама, по принцип фирмата произвежда и изнася само за щатите. По изключение, продуктите им ги има в био магазина и в зоя.бг, но основно работят за щатите и сертификатите им са щатски. Шишето не е стъклено, PETG (#07)

# 63
  • Мнения: 1 048
Другата идея беше един домашно приготвен "дезодорант", който случайно открих в някакъв чужда сайт. ко някой има интерес ще потърся линка, мисля че имаше и клипче дори.
Потърси, моля те, пусни, много интересно звучи. Ако е по силите ми изпълнението, в смисъл да намеря съставките му, ще се радвам.  Flutter

Най-накрая го открих. По силите на всеки е, много е лесничко.

Ето това е, което аз изпробвах - http://www.associatedcontent.com/video/25473/how_to_make_a_homem … orant_.html?cat=5
(Уточнявам обаче, че тези алтернативи не влияят на потенето, а на миризмата. Самото потене мисля, че може да се повлияе само от някой химикал, който да потиска потните жлези.)
Аз съм много доволна от продукта, който е на клипчето (получената смес се натрива под мишниците, взима се мъчнико, но той май си е написано). Пробвала съм и само със сода. Това повече ми харесва. Чаеното дърво мирише много свежо, а и е дезинфектант. Изчетох доста добри отзиви из чужди сайтове за натриването със сода (както и с кокосов масло).
Между другото това със содата работи и за дрехи (преди пране се използва).

Ето и още няколко клипчета (нямам опит с тях):
http://www.youtube.com/watch?v=AhYW5H8JNaA
http://www.ehow.com/how_5174148_make-own-deodorant-home.html

Усмихнат ден  Simple Smile

П.П. Пуснах си мнението и чак тогава видях последния пост на Desi Simple Smile Точно за тази миризма говорех. Това, което аз забърках я премахваше напълно. От сутринта до вечерта (т.е. целия ден в офиса).
а как го съхраняваш?

# 64
  • Мнения: 1 048
А някои някакви предложения за мъжка козметика?
А и някаква алтернатива на пяна/гел за бръснене...то това май също спада към мъжката козметика Wink
От вчера са ни нападнали мравки и се чудя какво да ги правя,знам че не е много по темата,но ако някои има идеи с удоволствие ще ги прегърна?

# 65
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Добре, а няма ли в стъклена бутилка розова вода?
Аз имам една стара, но е на 5 години вече и между другото е на подобна цена от скъпа европейска аптека 3-йно дистилирана /това за щатската им ориентираност Simple Smile/

# 66
  • на село
  • Мнения: 52
Nor4y, съхранявам го в една купичка с капаче (отвреме на време я забравям и отхлупена), където го разбърках. Стои на стайна температура.

За мравки знам, че съм чела нещо из форума ама къде ли беше Sad В злената тема, или в хитринките... не помня. Thinking

# 67
  • Мнения: 3 869
За мравките е в зелената тема, на първа страница, по-надолу Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 048
За мравките е в зелената тема, на първа страница, по-надолу Simple Smile
не мога да я намеря тази тема Sad

# 69
  • Мнения: 4 392
За мравките е в зелената тема, на първа страница, по-надолу Simple Smile
не мога да я намеря тази тема Sad

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319099.840
Имам спомен, че НЯМА екологично средсттво за борба с мравките.
Бягат от силни миризми, така, че намираш им входа по пътечката, слагаш една кърпа напоена с нещо силно миришещо като етерично масло например и те ще се махнат.

# 70
  • Мнения: 1 709
Не знам дали тук трябва да задам въпроса си, но искам да попитам:
Тъй като ще ставам леля  Hug , дали е добре да взема за бебчо начален комплект "От главата до петите" на Burt's Bees. Ако някой е ползвал, нека сподели   bouquet !

Приятна вечер!

# 71
  • Мнения: 2 652
Мравките ги борих със сол аз. Засипах им входа и пътечката със сол и постепенно изчезнаха, сега няма. Друг нехуманен вариант е с някаква зърнена храна.

# 72
  • Мнения: 19 339
Днес си купих един лосион zа тяло на Алверде с мириz на роzова вода. Много е хубав.
Да ви питам zащо глицериньт е вреден. Днес гледах някои продукти сьс zнака на натурална коzметика и сьдьржаха глицерин.
Освен това ако глицериньт е вреден, глицерольт сьщо ли е вреден?

# 73
  • Мнения: 4 392
За мравките е в зелената тема, на първа страница, по-надолу Simple Smile
не мога да я намеря тази тема Sad
аз пък случайно намерих тази в архива;
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215330

# 74
  • Мнения: 2 185
Не знам дали тук трябва да задам въпроса си, но искам да попитам:
Тъй като ще ставам леля  Hug , дали е добре да взема за бебчо начален комплект "От главата до петите" на Burt's Bees. Ако някой е ползвал, нека сподели   bouquet !

Приятна вечер!

Не мисля, че е добра идея, повечето продукти на тази марка не са никак Био, нищо че така се рекламират.

Общи условия

Активация на акаунт