"Зелена" (ЕКОЛОГИЧНА) тема-3

  • 75 058
  • 904
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 2 759
                          А батерии дали ще събират  Thinking ?

# 841
  • София
  • Мнения: 5 217
    Разбрахте ли законно какво правим със старите лекарства? (аптекар ми каза- кво питаш, сипваш в клозета и пускаш водата....)

    За електроуредите- чудесна новина!

   Помните ли, бях писала, че в резерват, едно семейство си беше взело две костенурчета и аз .... Едва вчера се запознах с това, че е абсолютно забранено да притежаваш у дома, в заведение и всякак сухоземни костенурки... Забранено  е да ги притесняваш, пренасяш....
   Вие виждали ли сте по заведенията как се отглеждат костенурки?
   Трябва да се обаждаме на РИОСВ, в случай, че не успеем да убедим стопанина им да ги върне на същото място, откъдето ги е взел!
   А в моя случай, в резервата , е трябвало да се обадя на полицията, като не разбират от дума. Специално в този резерват има охрана, но аз не знаех телефон.


   Преди години имаше масово пожари и видяхме една мила компания, която се канеше за си запали огън в иглолистна горичка , точно зад знаците "Не пали огън!", на морето. Подпитвахме ги , убеждавахме, обяснявахме.... накрая те си запалиха огъня и аз се обадих на пожарната. Чуха разговора ми и пак не го загасиха ... Не знам дали са си изяли боя, надявам се пожарникарите да са били по-твърди от нас...

   Лесно е да оставиш в чужди ръце обаче... Сега ми предстои да убеждавам за костенурките доста хора около мен...

# 842
  • София
  • Мнения: 285
migipigi83 ,
 в биомагазина на площад Журналист има едно контейнерче за батерии за рециклиране!

# 843
  • Мнения: 2 759
migipigi83, в биомагазина на площад Журналист има едно контейнерче за батерии за рециклиране!...
                       Мерси, аз знам и 1-2 други места за батерии. Но конкретно за контейнерите не разбрах там и батерии ли ще се събират, или не. Обясненията не успях да си преведа  Blush.

# 844
  • Мнения: 2 818
Как ви звучи тази статия? http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2348031

# 845
  • Мнения: 2 759
                           Ами... така си е от една страна.

# 846
  • Мнения: 902
                          А батерии дали ще събират  Thinking ?
не! Поне от това, което са написали
Групи ИУЕЕО, които се събират:

1. Големи домакински уреди
2. Малки домакински уреди
3. Информационно и телекомуникационно оборудване
4. Потребителски уреди
5. Осветителни тела
6. Газоразрядни лампи
7. Електрически и електронни инструменти
8. Електрически и електронни играчки, уреди за забавление и спорт
9. Медицински устройства
10. Уреди за мониторинг и контрол
11. Автомати

# 847
  • Мнения: 23 476
migipigi83, в биомагазина на площад Журналист има едно контейнерче за батерии за рециклиране!...
                       Мерси, аз знам и 1-2 други места за батерии. Но конкретно за контейнерите не разбрах там и батерии ли ще се събират, или не. Обясненията не успях да си преведа  Blush.
Кажи къде,моля,че имам доста насъбрани вече.Уж гледам да не купувам батерии,ама все за нещо се намират да потрябват.

# 848
  • София
  • Мнения: 545
И мен ме интерсува къде се изхвърлят батерии.  Rolling Eyes

# 849
  • Мнения: 762
Някой засичал ли е скоро контейнерите за дрехи?Днес търсих къде да изхвърля един чувал из Младост,но на местата,където имаше-сега няма....дали са ги махнали съвсем?
Тези кофи,на които пише "титан" какави са?

# 850
  • Мнения: 1 590
Страхотна тема, много интересна информация.

# 851
  • Мнения: 232
dimitriana, хъм имаше един такъв контейнер в Горубляне, ако не ти е далече, ще погледна дали е още там. Аз все още не съм изхвърляла дрехи в него. (Все се чудя дали да не ги сортирам първо и по някакъв начин за благотворителност- те повечето не са износени-някой дава ли ги така някъде? - хъм, ама май не е за тук питането.)

# 852
  • Мнения: 2 818
Дими, върти ми се, че в Манастирчето можеше да се оставят дрехи за нуждаещи се.

# 853
  • Мнения: 3 271
anamar, питай в Благотворителния форум, ще има къде да се дадат, сигурна съм.

# 854
  • Мнения: 2 652
Някой има ли идея как да се почисти голям пясъчник, който съм забравила да покрия няколко дни и са го оакали здраво четириногите? Превъртях целия пясък и отстраних твърдите... ъъъ... работи, но сега как да го измия? И с какво?

Общи условия

Активация на акаунт