Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 91

  • 57 428
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 113
Презокеански момичета и ти, Албенче - благодаря за пожеланията!!!

Шемет, дано размътеният ми мозък систематизира добре и не пропусна:
- долният етаж (нарекла съм го за родителите, които ще доведат децата си на РД тържеството) е маслено-шоколадов блат (който правих напоследък - той е вариация на маслен блат. Рая, на това ли казват йелоу кейк? Радвам се, че опита "911" рецептата:) Пекох този път цялата доза, която я дават за 3 форми х9инча, но аз изпекох в двете тави на фурната, защото ми трябваше правоъгълник. Стана пак доста дебел блат, цепих единия с голям зор, защото много крехко. После кремовете на тази торта са: 1/ бял ганаш+масло+портокалов пудинг (забравих да сложа карамелизираните портокалови корички Sad )  2/маслен крем с къпинов ганаш (от рецептата за къпинови къпкейкс на Милена)
- горният етаж (за децата) - кокосов кейк (вариация на маслен, пак много сочен) и кремовете са: 1/ бял ганаш+масло+сметана+малко боровинки 2/карамелен крем по Пепи, но пудингът си го направих с кокосова сметана (трябваше ми за блата) и сметана на Президент.

Кучето - трябва да напомня на малко Санбернарче. Особено ме озори тази идея, не наравата на кучето, ами нищо друго около това куче не ми идваше да правя, къщичката си вървеше към поръчката, а това, че е лилавикава и със сламен покрив е плод на моята фантазия и възможности, защото като изрязах стените, се сетих, че съм пропуснала фронталната и задната да ги направя с триъгълен горен край за А-образен покрив...реших, че при сглабянето ще мисля покрива и верно бая мислене се наложи...
Забавлявах се много в оцветяването на стоборките. Искаше ми се да направя малко повече детайли по полянката, имах и пеперудки изсъхнали, но не успях да ги оцветя, а и малко големи идват...Кучето и къщата са на стиропорена подложка, защото ТРЯБВА да оцелеят и да "си ги приберем удома" Дано съм по-бърза и от най-бързата детска ръчичка, протегнала се към кучешката глава:)))

# 16
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Dimi да ти е жив и здрав рожденника.Тортата е много хубава, браво.

# 17
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря за новата тема  Hug

Албена и аз искам такава торта  Mr. Green dimitrina73, страхотна е, дворчето, колибката, оградата, кучето    bouquet  patriyani, много добре  Peace малко краката си му скъсила или само така ми се струва  newsm78 браво  Hug

natalyna и от мен голяма  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 255
 Hug Благодаря за хубавата тема!

# 19
  • Мнения: X
  bouquet    за новата тема!

Дими,Честит рожден ден на малчугана!Да расте здрав,весел,щастлив и много,много радости да ви носи!И все хубави поводи за торти от мама да има!
Тортата много ми хареса!Особено кученцето,оградката,като истински са! Добре си мислила и си си поиграла!    Laughing     Peace 

Албена , трудно,ама си го докарала логото!    Peace

patriyani , чудесна торта.Първо се зачудих защо е така гола,...после вдянах ,че всъщност е ... как се казва,писта ли ?  за скейтбордове.

Ели,писах ти на лични ,но и тук да си кажа.С удоволствие ще се възползвам от бонбонките!     bouquet  bouquet   

# 20
  • Мнения: 1 485
Хайде и аз в новата тема-нещо честичко взех да ви наглеждам,опасявам се,че пак започнах да се пристрастявам Mr. Green
Дими, честит ти рожденник! nbirthday Да и е жив и здрав! Hug
А тортата е добра-всъщност е е необходимо да коментирам! Hug Реалистична като картина! Peace
Особено с оградката доста си си поиграла!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 671
Бобсито,   bouquet за темата!

Албена,   bouquet за разяснението. Аз си мислих, че и заглаждането отдолу е със сметана и никак не се получаваше, а то не било!

Дими,  честит ти рожденик! Да ти е жив и здрав! А за тортата - newsm10 само малко шаренко (пеперудки/цветчета) ми липсват на полянката, но ти каза занедостига на време...

Рая, може ли да пуснеш тази рецепта от 911, моля!

# 22
  • Мнения: 141
Eli c, наистина е много хубава чантичката. Поздравления за успеха.   bouquet
Patriyani, много е хубава тортата. Само не разбрах младежа паднал ли е или е поседнал за почивка   bouquet
Dimitrina 73, честит ти порастнал рожденник. Да е жив и здрав и много да те радва. Тортата е много хубава особено оградката. Като истинска е. Сигурна ли си, че не е от дървени летвички?  Grinning
Албенка и за теб поздравления! Ти кога почиваш бе жена? Аз като направя една торта после ми държи влага цяла седмица и не ща да чуя за торти. Flowers Bouquet
Сега един абсолютно аматьорски въпрос. Някой правил ли е за пълнеж на торта смес от разбита сладкарска сметана и течен шоколад тип финети. Как е на вкус, на опън, на напън и т.н.
Пожелавам на всички тортоправещи лек ден.  thumbsup

# 23
  • Мнения: 212
Сега един абсолютно аматьорски въпрос. Някой правил ли е за пълнеж на торта смес от разбита сладкарска сметана и течен шоколад тип финети. Как е на вкус, на опън, на напън и т.н.
Пожелавам на всички тортоправещи лек ден.  thumbsup
  в цеха правим предимно такава комбинация на сметана+течен шоколад,всичко е на "око",само да не прекалиш с шоколада,че пресича сметаната и става водна,на вкус ми харесва,както и на повечето клиенти

# 24
  • Мнения: 141
Sisi 7510, мерси за бързия отговор!  bouquet Отивам за течен шоколад.   car003

# 25
  • Мнения: 157
Дими,да ти е живо и здраво детенцето,весело и безгрижно детство newsm59.Въпреки притесненията тортата е станала невероятна,както и о4аквах  bouquet
да си покажа и аз моя Маккуин,не се решавах да го правя,но този път нямаше как да откажа,а и детето много се зарадва.За съжаление малката ми е болни4ка,бягаме от лекар на лекар и не знам кога ще мога пак да правя торти,дано е скоро PraynigХайде,оплаках се

# 26
  • Мнения: 55
Привет от един начинаещ тортоман Grinning

Влизам да се похваля каква торта направих за рождения ден на сина ми и да питам някои неща.
Това жълтото по принцип е бяло и са кокосови стърготини, ама от светкавицата и лампата се промени.
Вътре - най обикновени блатове пандишпанени, напоени с малко компот от череши (по принцип слагам от малини, но този път нямаше), ред сладкарска сметана, ред сладко от малини. Покритието на единицата - марципан варна. И тук почват въпросите.

Значи замесих го както пише в тортената библиотека, пресявах всичко по сто пъти и се получи гладка смес. Очаквах обаче да се втвърди после в хладилника, но то си остана почти така меко. Всъщност как трябва да бъде.

Другият ми голям проблем беше с покриването - сложих от сметаната отдолу, за да не прозира, но ми се скъса тестото на муцуната и отпред на "крачето". Как процедирате в такива случаи - има ли някакъв чалъм лепенето - аз пробвах да намокря малко, но без особен успех. Как успявате да покриете блата без да скъсате покритието и как става така гладко (гледам Маккуин отгоре какъв е гладичък). Аз разточих върху найлон и после го обърнах върху блата.

Хайде, споделете малко хитрости  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 271
Другоселец, ти чете ли в Библиотеката?  Wink
Там пише, че покритието се мята върху намазана торта с масло или шоколад  Peace

Дими, Честит ти рождненник!!!Страхотна е станала тортата!Да си изкаате весело и после да пуснеш разрез.

Албенче, ти не се спря, ням пек, няма студ   bouquet Страхотни торти имаш пак.

Патри, много е готин Маккуйна, ама много му малки гумите бе.Правете ги тия гуми по големи  Heart Eyes

А, и Тандури да отбележа, че тук не съм-страхотна е, не се оплаквай, ние знаем, че можеш и по-добре, ама направо ни скри пак шапките с последната торта!Чакаме следващата  Wink

# 28
  • Мнения: 1 173
drugoselec За Варната не знам как трябва да е , но предполагам не е много твърдо тесто .
 Единицата си я покрила като под нея е замазано със сметана  Shocked . Под всяко захарно тесто се замазва с тънък слой маслен крем , сметаната разтапя покритието . При теб направо си е късмет че не се е разтопило .
 помня аз Риен как беше замазала с пудунг със сметана , и после питаше защо се е разтопило  Mr. Green ...Случва се  Wink

Скъсаш ли покритието няма начин да го закърпиш и да не си личи . Слагаш някаква декорация отгоре да скрие скъсаното . За да стане гладко - първо трябва да е замазана тортата добре със маслен крем ( да няма неравности ) , и после да се опъне покритието . Но това се придобива с малко "опит"  Wink . А при теб си личи че си разточвала на найлон , стоят гънките от него .
Следващия път опитай да разточиш направо на плота със поръсено отдолу натурално нишесте . На найлон или хартия за печене винаги се получават "гънки"
Патрияни е ама този Макуин така си го опънала . Ти не спираш да правиш торти ...
 С какво снимаш между другото много "губят" нещата ти от снимките - надявам се не ми се сърдиш Оздравявайте бързо   bouquet
Албенка и ти , една след друга , умора няма . Защо реши да е с Кристалина тортата  newsm78
Дими аз правих рецептата която е за "скреч кейк" но близък до "микс" вкус. Ама как го написах на български  Joy . Тази рецепта е всъщност с по -малко масло , това е единствената разлика от масления блат на Сара Филипс . Иначе не знам как може "скреч" блат да докарва на такъв от "микс" ....няма я химията  Joy

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 15:50 от raya_рая

# 29
  • Мнения: 634
Пати ,макуинът мнотго ми хареса HugСкоро да се оправяте Peace
Другоселец ,добре се е получила тортата.Виждам ,че други са ти отговорили на въпросите.
Ето още две торти (шоколадови)

Общи условия

Активация на акаунт