ЮЛСКИ бебчета - тема 7

  • 12 151
  • 279
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 32
Здравейте, срещата мина много забавно, този път се посъбрахме повече, та бяхме цяла процесия от колички Joy. Толкова бебета, все на някое му идваше времето да яде Laughing. Като я нахраня, ще се пробвам да ги кача, ако ме оставят малко да си почина.
Карелия, Андреа също връща така по малко и аз се зачудих защо, а не й давам повече, не бих казала, че повръща, просто връща по малко. Като гледам не сме единствени, явно е нормално.
Мише66, другото ниво на количките мисля, че е за към 6- ия месец, до тогава майче са в кошовете за новородени.

# 46
  • Canada
  • Мнения: 649
Е, благодаря момичета...Явно доста често срещано е бебчетата да повръщат като се напъват...
Маймун, и аз като теб се моля по-скоро да отминат коликите, че се усещам вече че съм доста по-изнервена от в началото... А пък Нико е толкова сладък като стои и се оглежда - искам повече такива моменти... Praynig
За Зимафлуора - нищо не са ни казали. И на Кари не сме давали.
Варненки - голяма сте скатавка със вчерашната среща. Никой нищо не пише - да не сте ходили на мъжки стриптийз или нещо подобно? Joy Party
Емили, на моя приятелка детенцето й е така. Знам че му дава и сокче от меки сини сливи. Ама май особено не помага. И мисля че може да се дава Дуфалак и на бебета - поне тя даваше.
При нас днес отново беше един от най-ревливите дни  ooooh! Утре обаче ще го оставям малкия за 4 часа на майка ми, а ние ще ходим с Кари на плаж. Тати й купи голяма лодка и тя изгоря да чака да я пробва в морето... Та и аз ще намажа малко тишина... Grinning
Мише66, радвам се че се включи... Peace Нико яде по 130мл, защото толкова му правя. Вече е 4900гр. Чудя се и аз дали да не пробвам Ентерокинд, защото него не сме го пробвали, но тъй като нищо не му помогна, затова вече се чудя има ли смисъл да експериментирам... Tired
По повод изправеното ниво на количката, мисля скоро леко да го повдигна защото определено му е интересно да разглежда... Кенгуру няма да ползваме.
Чао засега от мен...

# 47
  • Мнения: 89
Честита първа месечинка на Томислав и Денис и втора на Елин, Мирослав, Нева и Марина!!!!   smile3525
  Честито християнче на Напетя ! newsm51

Да се запиша и аз в новата Мики-Маусовска темичка! Аманитка, страхотно си се справила!   bouquet
Напоследък изобщо не ми остава време да седна на компа. Жената, която ми помагаше си намери хубава постоянна работа и вече няма възможност да идва. Та докато вляза в ритъм бая се озорих. Бързо се свиква на хубавото. А и тази седмица гледах да използваме последните летни дни и почти не сме се прибирали вкъщи. За съжаление обаче лятото си отива. Малко ми е носталгично, защото и морето май ще пропуснем с това есенно време, което се задава.  Sad Освен да мръднем някъде по Гръцко.  newsm78
Марулка, забелязах че тортата ти е с бишкоти. Ще може ли да ми споделиш рецептата, че съм решила и аз да се изявя за нашата месечинка.   Grinning И честита ти победа в борбата с коликите!  Hug
Рали, радвам се на добрите новини за вас с Ния!  Hug Чудесно е че сърцето ти е наред, а за малката бонбонка не се притеснявай, бързо ще настигне, че и надмине връстниците си.  Heart Eyes
Да похваля и аз сайта Снимките ви. Много са коректни, бързи и точни, качеството е супер, а цената няма конкуренция.  Peace Първия път направо не повярвах като станаха точно за 1 ден. Още благославям приятелката която ме светна за тях, че каквато съм маниячка на тема снимки, доста парички ми спести. Аз редовно вадя снимки на двете хлапета не само за нас, но и за двете баби.

Лека и спокойна вечер на всички мами и бебоци! Heart Eyes

# 48
# 49
  • София
  • Мнения: 15
Чета ви за озивите за сайта Снимките ви и ме гони нескрита "завист" и тиха лудост, че каквото и да пробвах не успях да направя поръчка. Ще вадим снимките другаде, здраве да е.
Да ви кажа днес пращам беболинка на разходка с баба й в парка и аз се оправям да вървя да купя кана която вари водата и в бързината съм забравила да сложа млякото. Е няма такова пищяне докато се приберат. Ужас и после с един жален глас все ми се жалва и като ми стана криво и я взех на ръце та до сега и сега е в ръцете ми (спинка) ама аз се чувствам толкова виновна, че неискам да я оставя в легълцето, а вече сме яко потни и двете. Та в тази връзка кана купих, но тя се самоизключва когато заври водата, в нея немога да я преварявам 5 мин. давам изворна на Девин дали ще е проблем, ако й я дава така само завряла? Някой ползва ли такава кана за варене на вода с която се приготвя АМ?
Карелия все да те питам и все се отасям затова сега се редактирам. Понеже те чета, че много се оплакваш от колики, ти каква вода даваш на бебчо, защото на мен ми се случи да давам 3 дни вода от чешмата (не зареждаха кварталния магазин с изворна на Девин и в тези 3 дни ми направи впечатление, че бебка имаше зверски колики, като взехме изворната вече няма такива. Незнам да не е бил някаво кофти съвпадение, но като си внуших, че е от чешмяната вода въпреки, че я преварявах и по-дълго и вече не й давам чешмяна. Страх лозе пази.

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 22:26 от cveten prashec

# 50
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета.
Много ми е приятно казвам се Надя от Варна на 21 години.Аз съм юлска мама на 20 юли родих дъщеря си Жулиета.Малката се роди 2600 и ръст 49 см.Вече сме на 1 месец и 15 дни и тежим 3800 и сме 52 см.
Еми не се сещам още с какво да се представим ако ви интересува нещо питайте ще отговарям с удоволствие.

# 51
  • Мнения: 332
Зравейте мама, да драсна и аз някой ред.
Вагинтола и аз го давам директно в устичката по 2 капки, но за съжаление нашето педи беше забравил да спомене за капки добре че аз го подсетих, а вече бяхме на месец и половина, когато се сетих, че не давам нищо за рахита, резултата естествено не закъсня - потене при ядене, понякога вдига ръчички докато спи, като стряскане, което всъщност за първи признаци на рахит. Ако детето ми направи рахит ще убия докторчето. Казвам му: Докторе ние капки за рахит няма ли да пием вече? Отговора: Аааа, аз съм ви забравил, изписвам по 2 капки.  #2gunfire
За коликите: бяха затихнали,но се появиха пак , тъй като минахме на лечебна хумана,  в акото имаше слуз, а изследванията чисти, оказа се алергия към белтъка на АМ, което пиехме, сега го сменихме, два дни нямаме колики, да видим...
Активна гимнастика и ние ще вземем, че много гукаме на играчките, независимо какви, та малко разнообразие, и естесвено мен ако питаш, не може всички да имат - ние да нямаме Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Момичета, вашите бебчовци пият ли чай (вода), и по колко, ние за деня изпиваме по 500мл чай. През ноща не се будим и не го пие, но през деня не мога да смогна да правя чайче.
Утре и аз  оставям малкия у майка ми, там ще го къпем там ще нощува, ние с баща му изчезваме за два дни, тоест за събота и неделя. Laughing Laughing Laughing
Лека вчер на всички. Целувки на вас и малките слънца Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 52
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз защо ли си мисля, че първите симптоми на рахит разбира се са меките кости и въртенето на главичката в основата?Защото потенето по време на хранене е съвсем нормално, все пак изисква огромно усилие от страна на бебето.А стряскането е т.нар. синдром на Моро, което също е абсолютно в реда на нещата Peace

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 22:37 от amanita

# 53
  • София
  • Мнения: 15
Лорка за рахита нищо немога да кажа да не те обърквам, че ми е болна тема, но за водата ми с струва, че пиете много вода, ното си е до дете. Мойта бебка пие по оклро 50 мл. днвно, някой път и тях е изпива, а в много редки случаи изпива до 100 мл. И ние сме предимнона АМ. Вие през колко часа се храните да не е гладна, че мойта като е гладна налита на вода?

# 54
  • Мнения: 793
Лорка и на мен ми се вижда много това количество течности,но като се има впредвид че е топло,нека пие детенцето. Ние пием по 50 мл и то с голям зор,вода изобщо не иска ,давам Храносмилателен чай на Хип. Забравих да кажа че сме на смесено хранене ,кърма и АМ

# 55
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Здравейте, мацки, аз нали знаете, че редовно ви чета, ама рядко пиша, че най-често Сияна е в ръцете ми. Сега спинка, та да драсна някой ред и аз.
maimun77, активна гимнастика е това:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 917a9acaec23bcdc6
ние имаме, ама още реве като я сложа на нея. Бебето се забавлява на нея и така си тренира Peace
mi6e66, за кенгуруто ортопеда каза ОК след 45-тия ден, с разкрачени крака, Стеф добре го беше обяснила в старата тема май.
Карелия и моето повръща така, добре, че попита та да съм по-спокойна:)
lorka86, не се притеснявай и нашето педи ги беше забравило, но ортопеда каза, че не било фатално защото сега е слънчево:) Вода не пием, но ние сме само на кърма:)
nadq1988, добре дошла при нас:)

# 56
  • Мнения: 0
Ако може и аз да се включа.
Ние сме само на Ам и на ден пием по 100 до 200 гр вода.

# 57
  • Мнения: 37
Лорка,нашата нито вода нито чай иска. Такава борба пада за да и изплакна устата след АМ направо не е истина #Crazy
Искам да питам кога давате Биогая сутрин или вечер по 5 капки. newsm78Какво ли не пробвах за тези колики да видим сега  дали това ще и подейства Cry
nadq1988  welcome да ти е жива и здрава малката Жулиета и много да ви радва Grinning

# 58
  • Мнения: 0
mikivl  При нас за коликите помогна само 4ай4ето от копър.Но при нас май и отминаха защото стана 3-4 дена не се е свивала или явно са мн слаби защото не е ревала.

# 59
  • Мнения: 793
nadq1988 добре дошла при нас,да ти е жива и здрава малката кукличка Hug

Мамчета имам въпросче. Обсъждали ли сте с педиатрите захранването? Знам че се започва със сокчета,но не знам от кога ooooh! Знам че съм много зле и може да ми се смеете Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт