Отговори
# 30
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
Дендринна, благодаря за новата темичка!
Момичета, обяснете ми, моля, как ползвате дуфалака? Капките самостоятелно ли се дават или в мляко/вода? И Бела напоследък прави неколкодневни паузи в изхождането и вече сериозно се притеснявам, а все още сме само на мляко. Пръцка много и си личи, че я мъчи коремчето....
И ние сме в групата на стачкуващите бебоци - хапва от гърда само нощем или ако е много сънена през деня. Иначе се цедя и давам кърмата от шише, но и млякото ми вече съвсем намаля  Rolling Eyes и аз съответно дигнах добавката ... Confused

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 15:15 от Ваня1975

# 31
  • Мнения: 30
Голяма   love001 на Минолтичка за дето ни направи снимката за първа страничка и разбира се на Дендрина дето ни добави------- newsm51 УРА вече и нас ни има  newsm44 Леле вече има бебоци с зъбчета- ми да ви са честити и много здрави. Peace

# 32
  • Мнения: 626
Дени   bouquet

Ние след малко се стягаме за път. Отиваме на гости на нашите във Видин , че татко ни почва лек ремонт и не е много хубаво да му се моткаме  Sad . Много ще ми липсва и той и вие , едва ли ще имам възможност да ви наглеждам тези една две седмици .
Само хубави неща да пишете  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 128
Много поздрави на братски Видин, Слава, не знаех, че сме от един край:).
Естествено, че само хубавини ще има в тази темичка: усещам го някак си.

# 34
  • Мнения: 113
Запис в новата темичка. Чудесна, както винаги  Simple Smile

# 35
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Добър ден и от нас бъбривки  Whistling Whistling Whistling
Дени благодаря за новата прекрасна темичка  newsm51
Рано сутринта ни бяха спрели тока защото сменят уличните лампи и вие освен в новата тема че сте подхванали ами и Аха и да я свършите  Hug
GaBiTuu честито първо зъбче да са всичките бели и здрави!
snowwhite че съм тъпа може  newsm78 ама чак пък да си изплющя детето седнало и по пососка на движението да знаеш няма как да стане  Stop
Джиджи Биджи честит ви нов слинг със здраве да си го ползвате!
Maria-Chiara чувам че в Ст.Загора ще спирате в МОЛ-а.   доста ми е  далеч тъй като е накрая на града но ако ми кажеш кога ще сте там може да се яхна на едно такси и да дойда да се видим.Много ще се радвам да се запознаем и да видя на живо сладура Макс .
JeenySJ весело прекарване на морето не му мисли на времето там може и да е хубаво  sun
waterlilia и на Евелин крачетата и ръчичките се изпотяват но и на мен педито ми каза че не е претеснително! Peace
Galia1982 честита ви 3-та месечинка  Hug
miika точно така хич да не ти пука балкана ви чака  Grinning
eli_dechkin бързо възстановяване мила
Slavaa и на вас приятно пътуване и почивка

Май се поолях ама вие ще ме извините  smile3506
Хубав ден ви желая

# 36
  • Мнения: 128

miika точно така хич да не ти пука балкана ви чака  Grinning


smile3558 И ще ни дочака, уикенд, уикенд, уикеееееееееееееееенд, че и отгоре!Хайде макар, разсипах се в последните 3 месеца, малко почивка и аз заслужавам. Както и всяка от тук постващите.
До колежките по порнат корем: възвърна ли чувствителността си мястото около сечението? При мен цъ. Та не знам ОК ли е така, не че нещо ми пречи, ама все пак съм свикнала да чувствам всеки мм от тялото си, а и то от мен.
Е,това от мен. Наследникът спи. Крайно време е майка му да си вдигне огромния такова от пред лаптопа и да го поразмърда, че домакинстването не чака.
До после.

# 37
  • Мнения: 66
Аз също пробвах с дуфалак (3 капки) при първото запичане, но мъника много се озори - събуди се от сън, 2 пъти подред се изака и един рееев като му дръпна и коремчето го заболя, мани мани, направо се видях в чудо какво става  #Crazy, но ако сапунчето не беше подействало щях пак към дуфалак-а да прибягна  Peace но с една капка този път.

Относо дуфалака в описанието пише
"Начална дозировка (3-4 дни) Поддържаща дозировка
Възрастни 15- 45 ml /15-30 ml
Деца 7-14 г. 15 ml /10-15 ml
Деца 1-6 г. 5-10 ml/ 5-10 ml
Кърмачета 5 ml /5 ml"

Аз давам с пепетката един път на ден по 5мл. без води без нищо направо в устата и детето всеки ден се отчита поне веднъж.

Ама сега се чудя какви 3 капки...  newsm78 не е ли малко...

# 38
  • Мнения: 69
Мерси,мерси за зъбчето  Two Hearts  А за запека и аз давам дуфалак по 5мл сутрин и тя сега се научи и сяка сутрин като ме събуди .... изненада  Joy  тея работи с акането ги върши тихо  Rolling Eyes  срам я е явно  Joy

# 39
  • София
  • Мнения: 12 303
До колежките по порнат корем: възвърна ли чувствителността си мястото около сечението? При мен цъ. Та не знам ОК ли е така, не че нещо ми пречи, ама все пак съм свикнала да чувствам всеки мм от тялото си, а и то от мен.
    Да но отскоро. ДОпреди месец все още го чувствах точно над белега изтръпнал, а сега отшумя почти напълно. Ние днес обаче ставаме на 4 месеца   Simple Smile

# 40
  • Мнения: 826
Момичета... много мило, че съм ви липсвала и сте отчели отсъствието ми. Всъщност, аз си чета редовно, но по рядко пиша, че ме беше хванал секлета известно време.
Мадам Стасита, тук съм си сладурке. Laughing даже искам да ти кажа, че много се забавлявам и ме кефят постовете ти, както и на сеньора Сиска.
Джиджи-Биджи мерси! Hug Честит ви слинг.
Също така искам да кажа, че много се възхищавам на много мами, които бързо,бързо влязоха във форма. Страхотни сте момичета и ви се възхищавам как не ви личи направо, че сте мамчета. Елфичка, Росита, Зрънчо, Филимонка, Мария Киара, Минолтичка, Луничка, Айла... (и сигурно още много мами, които да не ми се сърдят, че ги пропускам- не е нарочно Blush) браво на вас... Вие сте мами - манекенки, бре. Grinning
Сега, като съм почнала, да се изкажа по някой и друг въпрос, разискван в миналата тема. Чета и аз по диагонал, признавам си. Но съм ученолюбива Laughing и с уклон към писменото слово от малка Wink и винаги отсявам важните неща и с каквото мога и знам - помагам. Не че всичко около нашите бебчета не е важно... просто на някои неща не мога да отговоря и тогава по-добре да не се обаждам. Съгласете се, че и много от нещата в ежедневието на нашите бебета се повтарят - разискваме някои "наболели" проблеми по няколко пъти, но се връщаме на тях, чак когато и лично нас ни заинтересува. И Рада е в стачка, но няма какво да ви занимавам - повечето знаете какво е. Аз се справям, прочетох каквото ми трябваше и го прилагам успешно. И на мен ми бавят парите от НОИ, но не заради тях, а заради тъпата ми счетоводителка, която не подала третия ми болничен навреме(който и е стоял повече от месец на бюрото Close). Е пари няма от два месеца, но и това, както прочетох се случва на доста от нас, за голямо мое съжаление. И Рада се изхожда вече понякога и на третия ден и малко ме притеснява, но давам ако се налага Дуфалак (между другото по предписание на опаковката и съгласувано с лекарка дозата е 5 мл ... а 3 капки сигурно изобщо не са подействали Галя Blush)
Аз за това не питам много, много... за да не се повторя и да досадя... Връщам си се и чинно си чета или питам в съответния специализиран подфорум. hahaha  
Съгласна съм с КайРен, че ако си поотпуснем прекалено душата и разискваме свободно спорните теми, може да стигнем до спорове и препирни. Просто така е устроена женската природа. Mr. Green А и на въпроси като раждане (естествено или секцио), хранене (кърма или АМ), захранване (ранно или късно, със плодови сокчета или със зеленчукови каши), ваксини (да или не) няма ние да стигнем до консенсус, повярвайте. Те са се разисквали с години и до сега,не се е стигнало до едно мнение. А във форума, от мои наблюдения знам, че толеранс няма, ще те изпапкат на закуска. Mr. Green
Иначе като една истинска читанка, се информирам за всичко, което ме интересува и съм способна към фанатично четене на полезните теми от форума. Но смятам, че крайните мнения не водят до нищо добро, особено при опит да се наложат над другите. В спора се ражда истината, но ако сме способни да го водим цивилизовано и без много емоции. Wink
За захранването реших - късно, към 51/2 - 6 месец,всъщност, когато видя, че Рада има интерес. Ще пробвам педагогическото, но ако не успея няма да се втилясвам и ще започна със зеленчукови каши и натам... класическо захранване с каши разни. За ваксините - смятам, че са необходимото и по-малкото зло... Ще треперя след всяка, но знам, че ако детето ми се разболее от болест, за която съм си спестила ваксина - ами, трудно ще си простя. Рисковете ги знам и въпреки всичко, ако се съблюдава детенцето да е здраво когато и се избира по-щадящата ваксина са наистина малки.... а една бронхо-пневмония, за съжаление, се случва доста често. За това и аз ще си купя сигурно въпросния Синфлурикс, дето го казаха Сиска и Лоранхол. за кърменето и раждането - знаете ми мнението...
Ами айде, написах един ферман... като отсъствала си наваксах доволно.  Mr. Green Ще ме извинявате, ако съм ви досадила много.
Страхотни сте всички... и се радвам, че се разбираме добре. А децата ви... ги обожавам всичките. Благодаря за удоволствието, да ги гледам макар виртуално кка растат пред очите ми.  Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 5 247
Здравейте мами и бебци! Hug
Денрдинка! Благодаря за прекрасната темичка, а и за последния ти пост също браво! Много хубаво си споделила!
Лианка, как сте? Дано вече отшумават проблемите!
Габи ту! честито ви зъбче!
А ние днес  с Божко славно си прекарахме бод сенките на боровете с Ванчо на Лято!Ванчо раздаваше щедри усмивки и с огромно желание очакваше вниманието на Божко!
Момичета черпя ви с нещо вкусно (но извинете не мога да слагам снимки), защото днес имаме 4 годишнина от сватбата ни!
Спокойна вечер на всички!

# 42
  • Мнения: 826
Мигле, благодаря ти. Hug Точно си се изразила - просто съм споделила... далеч съм от мисълта, че моето мнение е най-правилно. А децата...всички са различни и уникални... и към тях трябва да подхождаме индивидуално.
Аз пък и с теб много искам да се видя... и с Рони... и с Вайза, и с Лианка, и с Таняб, и с Мадам Стасита, и със Слава,и с ДесиГоранова, и с Лято...и със всички момичета, с които не се засичам толкова често (нарочно не споменавам Мушинка, Дари, Раличко, АниБорисова, КайРен, Черимоя, Филимонка... с които се виждаме все пак, от време на време в Южния ).

 Кога ще си направим една официална среща с повече присъстващи мами- Софиянки? Sunglasses

# 43
  • Мнения: 781
Записче и от нас с бебе Сани. Дени,   bouquet прекрасно заглавие.  Laughing И по повода - честити зъбчета на всички бебчета. Да са белички и здравички. На нас още май ни е рано newsm78 Доста се плюнчи и хапе всичко, но нали мама е дентист казва, че няма зъб Laughing
Честита годишнина на Мигла. Много семейно щастие и пълна къща с деца  bouquet
Честита месечинка на Теди на мама Галя и на Ели на мама Айла Hug Много здрави и игриви.
Относно магазина, за който споменах - казва се Mc baby или поне дрехите са на тази фирма.
Момичета, да се похваля - утре отивам да пробвам сватбена рокля мечта, която случайно се оказа в близост до мястото където почиваме. Grinning нямам търпение.  http://media.snimka.bg/4086/014427596.jpg
Относно срещата за София - аз съм за с двете ръце. Толкова искам да ви видя. Сега вече буто ми е наред и мога да идвам :lol
И една почерпка за нашата 4-те месечинка. 

# 44
  • Мнения: 66
Ай ай ай каква рокля.  Flutter Хайде успех malachika Simple Smile

eli_dechkin бързо възстановяване мила
Дени, поста ти верно е много точен!  Peace Peace Peace
Мигла честита ви годишнина. Пожелавам ви да съумете да  запазите топлината и уважението един към друг. Весел детски смях. И най-вече здраве за да се радвате на всичко това Simple Smile))
Честити месечинки на Месечковците  hahaha

Хайде  лека вечер от мен. Отивам да си решавам мойте грижи.

Общи условия

Активация на акаунт