Италиански ресторант?

  • 16 323
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 845
И на мен не ми хареса никак "Пасторант" - претенциозен и скъп за качеството, което предлага. Отначало с едни приятелки бяхме единствените посетители, а обслужването беше бавно и не особено любезно. После се понапълни, но ми направи впечатление, че посетителите бяха все еднополови двойки - да не би да е някакво гей-средище?  newsm78

# 31
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Ако търсиш в полите на Витоша - мога да ти препоръчам "Еди"..Не е италиански точно, но кухнята и обслужването са отлични.. А и горе има хотелска част..където винаги може да останете..Wink

Благодаря ти за предложението, редовен клиент съм на "Еди" - по-вкусна салата "Цезар" никъде не съм вкусвала Simple Smile Аз лично предпочитам градината на ресторанта, но и останалата част става

# 32
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
А, и пропуснах да споделя - направих резервация за "Sage bistro" - доколкото разбирам е в самия център на Бистрица  newsm78

Ще споделя впечатленията си в края на тази седмица, така че дерзайте  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 236
И аз се чудя, защо няма тема за ресторанти и заведения в София?

Има. Но е доста поизостанала май  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229841.225

# 34
  • Мнения: 0
Сейдж в Бистрица наистина е доста добро попадение:www.sage.bg. Такава комбинация между обслужване и кухня отдавна не бях срещала  newsm10

# 35
  • Мнения: 1 941
La pastaria в Лозенец и La Capannina до София ленд. За заведения се информирам основно от тук http://www.tablehopper.net

# 36
  • Мнения: 0

Нека да изразя и аз моето мнение за така нареченото бистро.
Бяхаме там със съпругата ми и определено за нищо на света не бихме повторили.Какво но направи впечатление :

1. Ресторанта е с конструкция на хамбар, позволяваща изключително лесно да слушате разговорите на клиентие от съседната маса и също така те вашите. Ужас - направо сте в един Биг Брадър.

2. Постно обзавеждане на фона на цените, които предлагат. Общо взето не са инвестирани никакви пари - дървените маси и столове от кварталния магазин чашите от Метро

3. Бедно меню - без коментар

3. Изключително досаден персонал. След като направихме своя избор от менюто, през 2 минути пристигаха да ни рекламират някакъв телешки специалитет на готвача по абсолютно арогантен начин. Накрая на мен ми писна и ги отпратих. За бога хора - аз сам клиент и аз решавам какво ще си избера от менюто. Ако не можете да си продадете сготвеното от "готвача" Ви - просто го изхвърлете , но не досаждайте на клиентите.

4. цени - трагедия . Явно са се надценили тия хорица. Че на мен във Виена ми излиза двойно по-евтина вечерята пък за обстановката и досадата да не говорим. За мен цените са функция от обстановката, обслужването и пердлагания порцион и качество. Ами тук за какво да говорим - ?????????????

5. Порцион - абсолютно беден. Абе няма да се научат тия хора в БГ, като дадат един грамаж в ценовата листа да го спазват. Иначе всичко е в едни огромни чинии, но е запалнена 1/4 от тях.

6. Паркинг - няма. Оправяй се сам. Трагедия. Оставихме колата на центара на селото, а местните играчи цяла вечер пилиха гуми да нея.

Тай че това са общо взето нашите впечатления. Ресторанта е тип магистрална кръчма - спираш и не повтаряш.


Cheers !



Аз съм била в "Sage bistro" в Бистрица и мога да го препоръчам горещо. От приятели знаех, че е много хубаво, а кухнята превъзходна, но като отидохме на место се оказа, че е още по-добро от колкото си го представях. Заведението предлага предимно италиански специалитети, които изобщо не се изчерпват с пица и спагети. Просто трябва да се иде там и да се опита. Мястото е много подходящо за романтична изненада за половинката и всякакви специални случаи, за които са необходими топла и уютна атмосфера и майсторски приготвена храна.

# 37
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
La pastaria в Лозенец и La Capannina до София ленд. За заведения се информирам основно от тук http://www.tablehopper.net

Ла Патариа има чудесна градина за топлото време, много добро обслужване и супер вкусно крем-брюле. Ла Капанина също е много добър ресторант, но аз съм ходила само в този срещу Нар. събрание.

# 38
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
niki33, вие от конкурентите ли сте... или просто така си поствате едно и също навсякъде за заведението?

Честно казано четейки коментара Ви, оставам с впечатлението, че сте били някъде другаде.

1. Ресторантът по никакъв начин не може да се сравни с хамбар, тъй като е изключително кокетен и спретнат! За подслушването на чужди разговори - явно Ви е било изключително скучно и сте се опитали да си разнообразите вечерта, подслушвайки чужди разговори, отколкото скучната компания, в която сте били!

2. Обзавеждането в никакъв случай не може да бъде определено като постно и евтино, както се опитвате да го изкарате, но явно толкова и разбирате. Да не говорим, че нито масите, нито столовете, още по-малко пък чашите са от Метро! Но кой знае, вероятно сте израстнали във Версай и поради тази причина Ви липсва пищния декор Wink

3. Менюто в никакъв случай не бих нарекла бедно, камо ли без коментар! Менюто е изискано и стилно подбрано, а продуктите, използвани за приготвянето му - висококачествени, с които много малко заведения в София биха могли да се похвалят!

4. Персоналът е изключително любезен. Посрещането е от самите собственици на ресторанта, а главният готвач Ви прави комплимент като специално идва да Ви поздрави на масата и да провери дали всичко е наред!

5. Цените не са трагедия - просто изискват ниво на клиентелата. За Вас явно всичко различно от кварталния китайски ресторант е трагично!

6. Порцион - интересно определение! Грамажът изцяло отговаря на това, което се сервира в Sage! Ако държите обаче да се чувствате като охранените клиенти в Америка - ами отидете в McDonald's, там хем ще Ви е евтинко, хем ще Ви угоят като прасенце...

7. Паркинг има и то е точно до заведението - от една страна площадът на Бистрица разполага с доста голям паркинг, от друга страна точно срещу заведението има обособен втори паркинг. Интересно ми е Вие какви заведения посещавате, в които паркингът Ви е осигурен и не се оправяте сами!

И в заключение - ресторантът е всичко друго, но не и от магистралните кръчми, с които очевидно сте доста добре запознати!

По-уютно и доближаващо се до истинските италиански ресторанти заведение до момента не съм срещала второ в София.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 244
vipdivata, радвам се, че ви е харесало там!  Hug

# 40
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
мързеланка, наистина много ни хареса!

От тогава сме почитатели на заведението и негови клиенти Simple Smile На много приятели го препоръчахме!

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Ходила съм в Пасторант. Не е зле, малко са ми раздвоени впечатленията. Обстановката определено е артистична, добре направена като дизайн. От менюто, да си кажа, имах по-големи очаквания. Ама аз така или иначе не съм ходила в Италия и не съм яла техните манджи на място и не съм компетентна. Хората, с които бях казаха, че са "като истински".  Ходила съм в още един ресторат с уклон към италианската кухня, беше някъде в Лозенец, близо до една гимназия, но не му помня името. Там обслужването беше на по-високо ниво.

# 42
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Междувременно да споделя, че преоткрих още едно малко италианско ресторантче - Ristorante Italiano da Vincenzo (comfort food на отлични цени). Обстановката е по-скоро ужасна (кич и безвкусица вероятно ще се нарече от много) - поизносени персийски килими на сивкав теракотен под, синтетични бели покривки, брандирани винени чаши... Но пък живеещите в Италия могат да потвърдят, че именно подобен вид имат ресторантчетата в Рим (по-скоро кръчми отколкото шикозни заведения), които са най-посещавани от италианците.
Самото ресторантче те грабва с две основни неща - собственикът Винченцо и неговата вкусна традиционна паста.
Винченцо е неаполитанец, женен за българка, с която решават да се установят преди 4-5 години в България. Той е собственик-сервитьор-главен готвач, който подхожда към гостите с разоръжителна непринуденост. Общуването с него се превръща в част от преживяването и разговорът неусетно прераства в дебат за родината на пицата.
От богатото паста меню може да си поръчате домашно приготвени тортелини с прошуто крудо и сос наполи (8 лева), фетучини болонезе (10 лева) и др. вкуснотии в същия ценови диапазон. Пасти пристигат горещи, предварително овкусени с пармезан, а дълбоките овални чинии придават на порциите измамно малък вид.

Ristorante Italiano da Vincenzo
ул. "Екзарх Йосиф" 44

Buon appetito!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 583
La pastaria в Лозенец и La Capannina до София ленд. За заведения се информирам основно от тук http://www.tablehopper.net

Един глас и от мен за La pastaria  Peace Не е в полите на Витоша, но е може би най-добрата италианска кухня, която съм опитвала.

# 44
  • Мнения: 2
И аз харесвам Капанина и Пастериа, но бих препоръчала Енотека УНО на Левски /до Попа/. Иначе за нещо подобно в близост до Витоша не се сещам (би било чудесно обаче  Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт