Доколко е важно за мъжа да има семейство, според вас?

  • 4 120
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Здрасти виртуални приятелки.

Имам един такъв размисъл, който ще се радвам да споделя с вас. Доколко е важно за един мъж да има семейство  - да кажем 45 годишен, отговорен мъж, с добра работа, пък ерген. Какво смятате, че се върти в неговата глава? По натам в темата мога да кажа защо питам, имам конкретно нещо в предвид.

Аз лично винаги съм смятала, че за жените е някак по-важно да се омъжат и да имат деца, а за мъжете не е съвсем задължително. Ако една жена на 40-45 години се смята за стара мома и едва ли е по приета норма 'не е нормално', то за един мъж ми се струва съвсем ... естествено.

Консумирала съм малко аклохол, дано ми се разбра какво питам.


Така  не !! Confused

Здрасти виртуални приятелки.

Имам един такъв размисъл, който ще се радвам да споделя с вас. Доколко е важно за един мъж да има семейство  - да кажем 45 годишен, отговорен мъж, с добра работа, пък ерген. Какво смятате, че се върти в неговата глава? По натам в темата мога да кажа защо питам, имам конкретно нещо в предвид.

Аз лично винаги съм смятала, че за жените е някак по-важно да се похарчат и да имат деца, а за мъжете не е съвсем задължително. Ако една жена на 40-45 години се смята за стара мома и едва ли е по приета норма 'не е нормално', то за един мъж ми се струва съвсем ... естествено.


Така да !  Whistling

# 61
  • Мнения: 59
Важно е, а до колко- е въпрос на личностна, а не на полова преценка. Създаването на семейство е част от живота, така сме устроени, да живеем в двойки, стремим се да общуваме, да споделяме, да имаме приятели. Приемете, че създаването на семейство е и като предизвикателство, да избереш, да съградиш, да създадеш и запазиш хармонията. Семейните отношения ни променят и учат. Аз лично не познавам хора решили целенасочено да живеят сами или да нямат деца. Имам познати, които съм си мислила дълго време, че са направили съзнателен избор, но след години са споделяли грешките и истинската тъга, която изпитват. Мога да дам примери, познат на 45 се осъзна, че парите,забавленията и бизнеса не са всичко, няколко години отчаяно оплакваше съдбата си и убеждаваше всички да се женят и да имат деца веднага, разказвайки живота си, беше готов на всичко да има семейство, събра се с 20 години по- млада жена и вече имат две прекрасни деца, преобрази се напълно. Друг познат вече минава 45 все още живее с майка си, има положение, апартаменти, професия и доходи, преди години го запознаваха с жени, но той никога не харесваше, направи съзнателен избор, но не мисля, че пътуванията и благосъстоянието му са достатъчни към този момент. Заради такива примери в живота си не мога да се съглася, че трябва да се чака идеалната любов, идеалния партньор, защото животът си минава и самотата е тъжна. Питате дали си заслужава съжителстване без разбирателство, не разбира се, но отношенията зависят от хората, дори там където има любов има неразбирателство понякога. Мъжете не по- малко се радват и обичат децата си, чувала съм и съм виждала толкова прекрасни емоционални изразявания от мъже.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Има хора, за които семейството не е важно и чудесно си живеят и сами. Обаче все по-често се натъквам на хора от моето поколение, които нямат семейства. Та, преди години на мен ми се струваше, че те си живеят чудесно и лесно, защото не им се налага да будуват нощем до болно дете или да се разправят с други родители и учители или с ината на отрочетата си, имат си кариера, пари, време... Ехей, чуждата кокошка патка изглежда! Обаче сега става така, че тези хора все по-често казват "ти си добре, имаш семейство, деца, вечер като погледнеш към вашите прозорци те светят, децата ти пораснаха..., а на мен за какво ми е кариерата, като се прибирам вечер сам вкъщи". Та, много хора наистина страдат, че нямат свое семейство, а връстниците им изпращат ученици.

# 63
  • Мнения: 10
Обществото е много по-благоразположено към семеен мъж, отколкото към несемейния. Особено при заемането на сериозни длъжности. Приема се, че това е човек който може да носи отговорност, защото реално той вече е поел такава, имайки семейство, деца. Въобще семейният статус е един плюс за него.

# 64
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Въобще не е необходимо да имаш семейство. Въпрос на лична преценка и....съдба. Има хора, които са си самодостатъчни, други са наясно със неспособността си да живеят с друг, а пък трети въобще не трябва да създават деца. И за трите типажа имам примери от обкръжението си. Евала им правя,че са достатъчно умни и си го осъзнават.

# 65
  • Мнения: 0
Обществото е много по-благоразположено към семеен мъж, отколкото към несемейния. Особено при заемането на сериозни длъжности. Приема се, че това е човек който може да носи отговорност, защото реално той вече е поел такава, имайки семейство, деца. Въобще семейният статус е един плюс за него.

Сергей Станишев  newsm78 А ?!

# 66
  • Мнения: 1 232
Обществото е много по-благоразположено към семеен мъж, отколкото към несемейния. Особено при заемането на сериозни длъжности. Приема се, че това е човек който може да носи отговорност, защото реално той вече е поел такава, имайки семейство, деца. Въобще семейният статус е един плюс за него.

Сергей Станишев  newsm78 А ?!
да и аз за него се сетих ама не мисля ,че обществото е благоразположено към него ,обаче не семейния му статус е причината.....

# 67
  • Мнения: 0
да и аз за него се сетих ама не мисля ,че обществото е благоразположено към него ,обаче не семейния му статус е причината.....

Точно за това го казах! Мога да изреждам и още и още - като почнеш от 'братя' Галеви и стигнеш до Слави Трифонов ... манги майна мангиии  Confused

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 839
Не несемейни кандидат президенти не се възлагат големи шансове за победа.

# 69
  • Мнения: 59
Обществото е много по-благоразположено към семеен мъж, отколкото към несемейния. Особено при заемането на сериозни длъжности. Приема се, че това е човек който може да носи отговорност, защото реално той вече е поел такава, имайки семейство, деца. Въобще семейният статус е един плюс за него.

Сергей Станишев  newsm78 А ?!

Той е за пример, че човек, каквото сам си направи, никой не може да му го направи. Едва ли ще създаде семейство- причината е казана по- горе- нереалистична преценка за себе си

# 70
  • Мнения: 592
Винаги съм казвал, че ако е нормално всичко, трябва да се създаде семейство и деца. /някои ССФ по други подобни теми грешно ме разбраха, но нейсе/ На 23 мъжът скача само на манекенки. На 40+ вече много други са критериите и се вижда, че манекенките изобщо не са най-подходящия избор. Но повярвай, много е весело като си навън и мацките ти намигат, знаейки че си без ангажименти и надявайки се да ги ощастливиш. НО... като се върнеш в къщи и като видиш празната къща, и се сетиш, че твоя приятел сега е на топло, салатата образно казано му е сложена и недай боже да си останал на сухо, въпреки, че хормона те тресе като софийски трамвай... и ако е мрачна есен... и си на преклонна възраст....
Вярно е - медала винаги има две страни, но все пак от самотна старост, заради старческата свобода, по-зле надали има!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт