Как педиатрите насърчават мамите да кърмят!?

  • 1 378
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Нащо пди също каза кърмата не достига - добавка, а като направих мастит направо ми каза да спра кърменето изцяло и ми даде антибиотици, добре чи прочетох млко и почнах кърмене на поикване, та нещата се оправиха, че с нейните съвети три пъти мастит през първия месец ужас. Също имаме и нощно кърмене, (сега сме на 2.5 месеца) вода и чайчета не пием, сокчета също, а по съвет на педито трябва да давам по 80 мл. на двапъти.
Tsvety, удобно ли е да кажеш коя и в коя болница е твоята педиатърка, че ние от наща не сме доволни и сме решили да я сменяме, но не познавам други и пак ще и на сляпо.

# 16
  • Мнения: 5 713
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30924.0

Преси, виж в тази тема за педиатър, който е за кърмене и късно захранване. Мамите преди се опитаха да ги съберат на едно място.
Щото Цвети е от Варна.

# 17
  • Мнения: 7 837
Не съм имала проблеми с педиатърката в Бг, но не ми е давала съвети.

Тук, един от първите въпроси на доктора, беше "Кърмиш ли?" Оказа се, 4е от 20 деца, горе долу на нашата възраст, само 3 са все още кърмени.
Всеки път на консултация си говорим малко относно кърменето. Миналия месец с малкия имахме малка криза и педиатъра много ми помогна  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 784
Щото Цвети е от Варна.
Ахъм, освен ако не сте решили да действате глобално и да сменяте направо града. Mr. Green
Вери, мало офф, в София ли ще се местиш, или в Бургас. Не знам защо останах с впечатление, че ще се местите някъде.  newsm78

# 19
  • Мнения: 5 713
Вери, мало офф, в София ли ще се местиш, или в Бургас. Не знам защо останах с впечатление, че ще се местите някъде.  newsm78
Ще се местим, в Бургас. Ина4е много ми се иска да си се върна в София, но няма как да стане. Дай Боже да ни е последно местене преди Канада, 4е ве4е ми писна.

# 20
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
Моето педи още на следващия ден след изписването ми каза да не я кърмя нощно време и ми каза да й давам чайче на ХИП. Разбира се не го послешах, защото първо кърмата ми не беше дошла още (родих в понеделник и ме изписаха в сряда) и не знаех дали и как ще се справя с кърменето, детенцето ми дали ще наддава и т.н. След първата консултация той ме попита дали кърмя нощно време и аз си признах Embarassed Последната ни консултация показа, че сме наддали 2 кг. за 35 дни и той веднага настоя да спра нощните кърмения и да й наложа някакъв режим и вече да не е на поискване. Каза да й давам по 2 лъжички сок сутрин и вечер - но аз инат - слушам съветите на мамите тук и нито спирам нощните, нито й давам сокчета.
Направо незнам какво ще покаже кантара този месец и как ще лъжа и мажа пред педито smile3507

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Тук, един от първите въпроси на доктора, беше "Кърмиш ли?" Оказа се, 4е от 20 деца, горе долу на нашата възраст, само 3 са все още кърмени.
Всеки път на консултация си говорим малко относно кърменето. Миналия месец с малкия имахме малка криза и педиатъра много ми помогна  Simple Smile
Доколкото знам, в Щатите лекарите са си лекари, т.е. лекуват, ако нещо, а кърменето са го оставили на ЛЛЛ и всякакви други организации, занимаващи се с подкрепа на кърменето. Затова и тези организации (за ЛЛЛ знам със сигурност) ежегодно организират конгреси и семинари, за които канят заинтересовани лекари, един вид да им дадат свежо инфо за кърменето, да могат да реагират адекватно при проблем. Това поне съм чела аз.

Моята лична педиатърка подкрепя кърменето - да, кърми си, не ми пречиш... Иначе стандартно препоръча дохранване с адаптирано и ранно захранване, и беше обидена, че предпочетох да дохранвам с изцедена кърма, а не с изкуствено мляко (беше привикала мъжът ми да го наплаши как детето ще се забави в развитието си от недохранване и какво има жена ти против адаптираното мляко?!)... Такива неща. Наскоро ми казаха, че продължава да съветва по същия начин, въпреки, че й занесох доста статии за кърмене и захранване, ако са й интересни, да чете. Явно не са й... Confused

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
(беше привикала мъжът ми да го наплаши как детето ще се забави в развитието си от недохранване и какво има жена ти против адаптираното мляко?!)...

Аууу...тя сериозна работата при вас Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 590
Нашта педиатърка и сестрата, вече са вдигнали ръце от мен Mr. Green  Аз пък на въпроси за нощното хранене и даването на вода се правя на две и половина #Crazy

А на мен ми казаха, че ако не давам подсладена водичка - няма да му се развива мозъчето Shocked

 

# 24
  • Мнения: 2 784
Вери, мало офф, в София ли ще се местиш, или в Бургас. Не знам защо останах с впечатление, че ще се местите някъде.  newsm78
Ще се местим, в Бургас. Ина4е много ми се иска да си се върна в София, но няма как да стане. Дай Боже да ни е последно местене преди Канада, 4е ве4е ми писна.
Канада,а? Няма ли да ти липсват варненските сбирки?  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 5 228
А на мен ми казаха, че ако не давам подсладена водичка - няма да му се развива мозъчето Shocked
Е това си е направо за темата с бисерите!

# 26
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
Бу интересувам се как захранваш мъничето с изцедено мляко. От кога се "запасяваш" или след всяко кърмене се изцеждаш за следващото хранене - как преценяваш количеството и т.н. Много съм невежда в областа Blush

# 27
  • Мнения: 2 784
Аз не съм Бу, но отговарям аз как го правех, когато си мислех, че на малката не и достига. Вечер, дори да имаше нощно хранене, Калина правеше по-дълга пауза и обикновенно сутрин гърдите ми бяха на бомби. Изцеждах, колкото леко да омекнат, обикновенно към 70, максимум 100 мл., ако през деня направи по-голяма пауза и гърдите са напрегнати, пак изцеждах. Млякото стоеше до вечерта в бурканче в хладилника, ако вечер, след кърменето, Калина продължаваше да е будна и нервна ( и тогава и сега вечер се кърмим около час, докато заспи) и стоплях малко кърма, около 90 мл. Обикновенно тя сама си показваше колко иска, остатъка от биберона го изхвърлях.Ако не е пила, или в бурканчето има още мляко, преди да си легна му залепвах етикетче с дата и във фризера. В хладилник кърмата може да седи до 24 часа, в камера- до 2 месеца, във фризер- до 6 месеца. Когато размразяваш, вадиш бурканчето поне няколко часа предварително и слагаш във хладилника(така се размразява по-бавно),или в съд с хладка вода. Не се препоръчва размразяване в микровълнова, макар, че аз съм го правила 1-2 пъти по спешност... Embarassed Не замразявай повторно веднъж вече размразена кърма.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 08:27 от Tsvety

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 603
Сега на последната консултация имаше едно бебе на 40 дни - 3 100 кг. Само на кърма. А педито вика на майката - "и вече край с нощните кърмения, нали знаеш!"  Shocked
Само се молих да не вземе да ни включва в разговора да ни пита откога сме махнали ние нощните кърмения, че щеше и тя -  #CrazyMr. Green


И на мен бебо следваше по указанията да не папка нощем от първия месец, ама си траем...и за сокчетата също траем

# 29
  • Мнения: 1 383
Аз пък хич не мога да се скатавам. В началото кимах като ми нареждаше за режима, водата и сокчетата, но после, като ме пита давам ли сок, си казах че нямам намерение. И за захранването не смятам да лъжа. Нека да види, че и така може да се гледа бебе. Ако не от другаде, нека промяната да дойде от нас.

Общи условия

Активация на акаунт