ИКЕА! ИКЕА! - Тема 6

  • 86 371
  • 761
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 2 896

Нека ако някой има впечатления за тази колекция да сподели. Искам да направя комбинации в бяло, тюркоазено и беж. Но като не съм ги видяла наживо тези копанки?! Дали са качествени? Като на снимката ли са лъскави?


Ако не ти е късно, има вероятност утре да отидем до Икеа и мога да ги видя  Peace

Много ще съм ти благодарна!   bouquet

# 676
  • Мнения: 87
Ей момичета,сън не спя вече заради тази Икея!Ама то вие сте виновниците..много пъти като разглеждам минавам неща ,които някак си не ми грабват вниманието.А после вие като ги покажата в реален размер или приложени в интериора ви и нещата имат съвсем друго звучене!Още само въздишам и гледам ли гледам..скоро трябва да ремонтирам хол  ивече главата ми пуши как и до коя Икея ще ми е по-лесно да отида.
Сега луднах по разните му лапми,да видим скоро каква нова краста ще ми внедрите Joy

# 677
  • Мнения: 7 605

Нека ако някой има впечатления за тази колекция да сподели. Искам да направя комбинации в бяло, тюркоазено и беж. Но като не съм ги видяла наживо тези копанки?! Дали са качествени? Като на снимката ли са лъскави?


Ако не ти е късно, има вероятност утре да отидем до Икеа и мога да ги видя  Peace

Много ще съм ти благодарна!   bouquet



Прибрах детето с 40 температура от ДГ, та едва ли утре ще ходим някъде, съжалявам....сметка без кръчмар  Tired

# 678
  • Варна
  • Мнения: 441
А има ли някой от Варна,който ще ходи до Икеа в Букурещ Embarassed

# 679
  • София
  • Мнения: 971
Момичета,

навила съм си пръста че искам да си сложа (вероятно) икейски дървени плотове в кухнята - от истинско дърво, тип butcher block

Разпитвах тук и там, но в България е сууупер рядко това решение за кухнята, всеки изказва негативно мнение наизуст и намерих единични мнения на хора, които реално са си сложили такива плотове, и те са доволни.

Въпросът ми е:

има ли сред вас такива, които са си сложили дървени плотове в кухнята, доволни ли са и може ли снимки  Laughing

# 680
  • Мнения: 3 989
Нека ако някой има впечатления за тази колекция да сподели. Искам да направя комбинации в бяло, тюркоазено и беж. Но като не съм ги видяла наживо тези копанки?! Дали са качествени? Като на снимката ли са лъскави?

Гуш, аз имам тази серия.  Peace Не са чак толкова лъскави, но са гладки и полирани. Ако има достатъчно светлина - отразяват я.
Много хубаво се комбинират различните цветове, аз имам бяло, светло синьо и няколко от тъмно сивите + някои неща от IKEA 365+ DRÖM серията (шарените).
Иди на тоя линк и кликни на Combinations, има показани различни варианти.
http://www.ikea.com/us/en/catalog/categories/series/07699/

# 681
  • София
  • Мнения: 2 896

Нека ако някой има впечатления за тази колекция да сподели. Искам да направя комбинации в бяло, тюркоазено и беж. Но като не съм ги видяла наживо тези копанки?! Дали са качествени? Като на снимката ли са лъскави?


Ако не ти е късно, има вероятност утре да отидем до Икеа и мога да ги видя  Peace

Много ще съм ти благодарна!   bouquet



Прибрах детето с 40 температура от ДГ, та едва ли утре ще ходим някъде, съжалявам....сметка без кръчмар  Tired

Няма проблем. Дано се оправи бързо детето.


Кюбит, много мерси за мнението. Ще ги взимам явно. Много ми харесва как се комбинира тюркоазеното с бежовото.
Комбинациите ги рагледах и всичките ми харесват.

# 682
  • Мнения: 3 215
Момичета,

навила съм си пръста че искам да си сложа (вероятно) икейски дървени плотове в кухнята - от истинско дърво, тип butcher block

Разпитвах тук и там, но в България е сууупер рядко това решение за кухнята, всеки изказва негативно мнение наизуст и намерих единични мнения на хора, които реално са си сложили такива плотове, и те са доволни.

Въпросът ми е:

има ли сред вас такива, които са си сложили дървени плотове в кухнята, доволни ли са и може ли снимки  Laughing

Попитах мъжа ми, който е дизайнер на кухни (не у нас) и неговото мнение е, че изглежда красиво, но иска поддръжка - трябва да се омазняват с някаква специална смазка (danish oil) - няколко слоя след като се купи, както и след това, и ако не се прави редовно ( в най-добрия случай веднъж месечно), много бързо се скапват. Така, че ако си готова да посветиш част от времето си на това - go ahead. Иначе по-добре  недей  Peace

# 683
  • София
  • Мнения: 971
Момичета,

навила съм си пръста че искам да си сложа (вероятно) икейски дървени плотове в кухнята - от истинско дърво, тип butcher block

Разпитвах тук и там, но в България е сууупер рядко това решение за кухнята, всеки изказва негативно мнение наизуст и намерих единични мнения на хора, които реално са си сложили такива плотове, и те са доволни.

Въпросът ми е:

има ли сред вас такива, които са си сложили дървени плотове в кухнята, доволни ли са и може ли снимки  Laughing

Попитах мъжа ми, който е дизайнер на кухни (не у нас) и неговото мнение е, че изглежда красиво, но иска поддръжка - трябва да се омазняват с някаква специална смазка (danish oil) - няколко слоя след като се купи, както и след това, и ако не се прави редовно ( в най-добрия случай веднъж месечно), много бързо се скапват. Така, че ако си готова да посветиш част от времето си на това - go ahead. Иначе по-добре  недей  Peace

Да, знам за поддръжката, готова съм да я правя, въпроса е ако се прави правилно дали е ок  Rolling Eyes

# 684
  • Мнения: 3 215
Какво дали е ОК?? Щом ти харесват като фасон и си готова да им слугуваш - къде е проблемът? Плотове, като плотове...

# 685
  • София
  • Мнения: 971
Какво дали е ОК?? Щом ти харесват като фасон и си готова да им слугуваш - къде е проблемът? Плотове, като плотове...

За поддръжката с омасляване съм готова, но въпросът ми (който, права си, не уточних) е, че търся инфо от реално ползвали такъв плот как се държи той при случайни пръски мазнина и топлината около вградени котлни, нормалното пръскане на вода около мивката....

# 686
  • Мнения: 87
Какво дали е ОК?? Щом ти харесват като фасон и си готова да им слугуваш - къде е проблемът? Плотове, като плотове...

За поддръжката с омасляване съм готова, но въпросът ми (който, права си, не уточних) е, че търся инфо от реално ползвали такъв плот как се държи той при случайни пръски мазнина и топлината около вградени котлни, нормалното пръскане на вода около мивката....
Нямам от въпросния плот.Но щом е дърво и се инпрегнира,докато ти се грижеш за него и то ще ти се отблагодарява.Смисъла на мазнината е да пази дървото от вода и други замърсявания и наранявания.А все пак щом е предвиден за кухненски плот предполагам са го тествали за работа около котлони,пък и те не награвят настрани.

# 687
  • Мнения: 3 215
Горното мнение е съвсем точно. Peace
Едно допълнение именно от ползвал и работил с такива плотове (както казах и по-горе) - ако плотът се поддържа както трябва, проблеми няма. Но не бива да се оставя влажен - ако се намокри, трябва да се подсуши. Да се внимава най-вече около мивката (да се подсушава редовно).
И една особеност при монтажа - по края трябва да се оставя малко свободно разстояние (защото плотовете се разширяват), което обикновено се покрива с плочки или стенния панел.

# 688
  • София
  • Мнения: 971
Благодаря за мненията  Hug

# 689
  • Мнения: 1 168
Малко се учудвам каква мания по ИКЕА има дори и в България. По мое наблюдение и опит от тук ИКЕА е символ на ниско качество с високи цени  newsm78 Ама модата си е мода, знам ли аз.

Общи условия

Активация на акаунт