За " Детските дискотеки "

  • 4 818
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 320
Днес съпругът ми е бил на тъй наречената детска дискотека в подлеза на НДК. Пуснали са го във ВИП зоната и са го предупредили ,че не може да се разхожда или смесва с децата.

99% от децата са били с цигара в устата.

Има вход 3 лв. Не им продават нито алкохол нито безалкохолно,дори и вода,но цигарите са разрешени. Потресена съм.

Кажете ми, какво да правят друго подражаващите ни тийнейджъри 4 часа на това място освен да танцуват с цигари в устата????

И след като има вечерен час за деца 20.00ч, защо има детски дискотеки с работно време 17 - 21ч.

# 1
  • София
  • Мнения: 320
Започнах малко от зад напред...

Броени часове преди обявения начален час на тази дискотека,голяма част от тези деца били по пейките пред НДК със скрит а някъде и с непокрит алкохол в пластмасови чаши. Най-вероятно продаден от същите тези собственици или съсобственици на дестките дискотеки по околните открити кафенета или магазини за алкохол и цигари.

Ето в това се заключва "играенето на вън" на много от нашите тинейджъри за съжаление.

 Знам ,че не откривам топлата вода, но ми се иска по твърди закони  в тази насока, а не да сме принудени да се превръщаме в детективи на собствените си деца,защото няма как да му кажеш че мястото не му е там.

# 2
  • Мнения: 281
"защото няма как да му кажеш че мястото не му е там."

И кой ще му каже, ако не ти?  Вече почват училище. Работата им е да учат. Дискотеките през ваканцията.

Аз не разрешавам да се ходи на дискотека. Като стане пълнолетна да си троши главата. Нямам проблеми с цигари и алкохол. А за наркотици съм предупредила, че преди да пробва - да си намери къде да живее.

# 3
  • София
  • Мнения: 320
Asss62, лесно ще забраня за месец, два, до следващата ваканция. Някой ден отново по някакъв начин ще попадне на това място. Не е там въпроса.
Миналото лято бях в Америка на гости. При въпроса ми към една от племенниците ми защо не излезнат на вън през деня, отговорът и беше - Неможе, нямаме право.( до 16 или 21 год възраст нямат право да са на публични места сами без възрастен придружител)

Не съм максималист, знам и че сме далеч от тях, но мисълта ми е че има ли забрана със закон ти просто се примиряваш с това и го имаш за даденост.

# 4
  • Мнения: 281
За сега поне, предполагам, че моята дума тежи повече от закона. Защото аз казвам да или не, проверявам и ако има издънки - наказвам. А закона.... е всеобщо правило - трябва ли нещо да се наруши, това е закона. Нарушат го от най-големи до най-малки. Не само по възраст, но и по ранг. Е за какво са тогава закините??? Законите имат сила само там където има ефективни глоби за всички. "Данъчна служба уведомява, че ще се правят проверки ...." Че нали има закон, който трябва да се спазва, за какво е това изявление в пресата? "Прегледайте си моля неуредиците, че трябва да направим една акция, за да напълним хазната."

# 5
  • София
  • Мнения: 4 273
Не се поколебах да кажа "не" преди година-две. Сега на 16. има право да излиза до 22. часа сама, но вече няма интерес към подобни дискотеки. Mr. Green
А на девойката хареса ли й?

# 6
  • Мнения: 1 879
Знам ,че не откривам топлата вода, но ми се иска по твърди закони  в тази насока, а не да сме принудени да се превръщаме в детективи на собствените си деца,защото няма как да му кажеш че мястото не му е там.

И аз смятам, че трябва да има норми, задължителни за всички деца, и да има органи, които да контролират дали се спазват (общински или държавни). Защото иначе разумните родители се превръщат в "идиоти" и подобни в очите на децата си, ако детето все пак се вслушва и подчинява, се превръща в аутсайдер спрямо връстниците си, които нямат подобен родителски контрол. Освен това нормите са и за родителите, които наистина са му отпуснали края и не желаят да се тормозят за каквото и да било, свързано с децата им. Не знам какви са сега санкциите, според мен глобите не са ефективна мярка, но полагането на обществено полезен труд в оранжеви гащиризони е доста притеснително упражнение, а улици за метене, зебри за боядисване и подобна работа на открито има бол!

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 09:37 от Белмекенска

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако ти не й забраниш кой? Друг вариант е да подадеш сигнал в полицията или закрила на детето за конкретната дискотека, но дълбоко се съмнявам да си сложиш такъв таралеж в гащите.

# 8
  • Мнения: 281
Знам ,че не откривам топлата вода, но ми се иска по твърди закони  в тази насока, а не да сме принудени да се превръщаме в детективи на собствените си деца,защото няма как да му кажеш че мястото не му е там.

И аз смятам, че трябва да има норми, задължителни за всички деца, и да има органи, които да контролират дали се спазват (общински или държавни). Защото иначе разумните родители се превръщат в "идиоти" и подобни в очите на децата си, ако детето все пак се вслушва и подчинява, се превръща в аутсайдер спрямо връстниците си, които нямат подобен родителски контрол. Освен това нормите са и за родителите, които наистина са му отпуснали края и не желаят да се тормозят за каквото и да било, свързано с децата им. Не знам какви са сега санкциите, според мен глобите не са ефективна мярка, но полагането на обществено полезен труд в оранжеви гащиризони е доста притеснително упражнение, а улици за метене, зебри за боядисване и подобна работа на открито има бол!

Въх, Белмекенка, какви ги говориш? Току виж станало, че и строго, че и ефективно.... И какво тогава.... Улиците ще се напълнят с министри, министърчета, нар. представители и представителчета и всякакъв друг род самоизбрани избранничета... Та те само по улиците ще си седят, а държавата, кой ще ръководи? То няма да остане работа за простия човечец.

Та в началото на темата забравих да кажа..

Когато се случи инцидента в Индиго... Дъщеря ми имаше дефиле в НДК същата вечер и ние като суетни родители - там. Прибирахме се тъкмо по време на инцидента. Качихме се в 76 две спирки преди стадиона. На спирката на стадина една тълпа дечурлига тръгна да превзема рейса с викане, крясъци, дюдюкане и безкрайно нелицеприятни изрази. Разговорите се водеха между вратите на рейса, а ние по средата - ами ако не ви се слуша, слезте, че сме изморени и искаме да седнем.

Весело им беше.

"Да знаеш, брато, сега на дискотеката к`во стана... Хубаво меле... Не искаха да я отворят, ама ние като напънахме отгоре и бутай, бутай. От долу почнаха да викат, не`кви лиготии им прилошало и искали да се махат. Ма как шъ съ махат ние като натиснааме пак отгоре и бутай, ръчкай да ги понатъпчем още по-добре. Голем кеф да ти кажа ли. Само дето дайдоха едни и ни разгониха. Развалиха хубавото ръчкане и тъпкане. Сега теба да се чудя де да ода. Ама след малко пак сме тук да се поблъскаме още. Дано онея големите се манат. Еееее, къв кеф беше."

Това изказване мисля, че няма да забравя. Особено след вечерните новини.  

# 9
  • Мнения: 6
Ами така си "играят" днешните деца.
Моята дъщеря често ми разправя за приятелите си и се случва да седна пред блока на
пейките да си поговоря с тях и искам да кажа,че съм потресена.
Те пушат,пият,всяка втора дума е обида.Най-добрата приятелка на дъщеря ми е на
14 години и всяка седмица е на дискотека(не детска) и вместо да прилича на
младо 14 годишно момиче,мяза на 20 годишна какичка..

Проблемът на децата е,че бързо искат да пораснат,но за къде бързат?
За всичко си има време..

# 10
  • София
  • Мнения: 4 273
Проблемът на децата е,че бързо искат да пораснат,но за къде бързат?
За всичко си има време..
Не съм съгласна с горното! Това е естествен стремеж в тази възраст, но е проблем за родителите, които трудно овладяват ситуацията или по ред причини просто не упражняват родителски контрол.
От разказаното от авторката оставам с впечатление, че дискотеката спазва правилата - не продава цигари и не предлага алкохол /алкохолът се набавя предварително и децата "повишават градуса на настроението" извън нея/. За какво да я санкционират?
А родителите - не забелязват ли, че 13-годишното им отроче е пияно/пийнало и около него се носи димна завеса? Може би го смятат за част от либерално възпитание и се "кефят" колко са "куул"???
Аз пак да попитам - хареса ли й на дъщерята въпросната дискотека?

# 11
  • София
  • Мнения: 320
Да, мързеланка Харесала и е дискотеката на моита дъщеря.Дали защото е била нелегално там- излъга ни ,че играе в съседен квартал на съученичка.
Забранили сме тези дискотеки след един рожден ден на нейна съученичка. Заведох я и изчаках в близост. От дискотеката излизаха деца и не само деца в еуфория крещейки в подлеза. Момичетата полуголи завили блузи на бюстовете си ,псуваха брутално и се бутаха с други деца в ветрините на съседните магазини.Ужасна гледка.

Естествено,че след снощната и издънка е наказана и ограничена от телефон,интернет и други облаги. Осъзнава защо е наказана ,но неможе да разбере какво не харесваме на дискотеката. Пита се защо другите родители пускат децата си а ние не.

Както пише Белмекенска в момента в очите сме и като идиоти, които нямаме друга работа за да я следим по улиците с единствената цел да я превърнем в аутсайдер спрямо връсниците и  постоянното ни занимание било да търсим причини за поредното наказание.

# 12
  • София
  • Мнения: 16 111
Няма нищо страшно в детската и голямата дискотека. Просто вие сте хора, които трябва да изградите доверие с дъщерята. Трябва да я научите какво да прави или да не прави, да ви казва къде е и до кога. Дъщеря ми  ходеше на  дискотека от 14 год, но беше с позната компания и  сутринта я връщаха. Имала съм и доверие, не е правила глупости. Идва си трезва от всякакви събирания - просто в къщи я научих как да пие по-малко, с мярка и за удоволствие.
Иначе н 21 СОУ пиеха в у-ще от 7 кл. Викаха ни при директорката и се оказа проблем, че само тя не се била напила, другите  правили поразии.
От телефон не бих си лишила детето - как ще имаш връзка с него.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен ме притесняват много теди т.нар. детски дискотеки, защото алкохол може да не дават, но как ще гарантират, че няма някой да внесе наркотици? А и съм виждала как преди детска дискотека деца чакат в 5-6 часа вечерта, пият бира и водка с нещо и чакат да влязат. След някоя и друга година и моите ще са на по 14 години и сигурно ще ме тресне въпросът с дискотеката. На мнение съм, че няма да им разреша да ходят на такива места. Вярно, че няма гаранция никъде за нищо, но дето има една приказка, покрий млякото, ако не искаш котките да го лочат.

# 14
  • София
  • Мнения: 16 111
Наркотици има навсякъде. Просто от тебе зависи да  научиш децата си да не употребяват. Дори и само 1 път от интерес - какво е. Ако застанеш пред 1а английска - много бързо ще  разпознаеш местните дилъри, така е навсякъде. Даже и по тел. си ги поръчват като пица.
Но отговорността на родителите е да ги научиш да не се докосват до такова нещо. Говорене, много говорене трябва. И да сме приятели с детето.
Няма дилър, който насила да натъпче дете с дрога или хапчета. Просто някои  дете решава да пробва, причините са различни.
Изобщо спомнете си вашия живот на техните години - не е бил по-различен. Просто беше по-прикрито всичко, нямаше толкова информация. Спомнете си какво са ви учили родителите, как са говорили с вас, как сте искали вие да говорите с тях и действайте.
Но няма как дас и предпазим детето от всичко, важното е да го научим да е разумно.

Общи условия

Активация на акаунт