Естествени средства за избелване на зъби

  • 178 262
  • 180
  •   1
Отговори
# 105
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
И аз пробвам това със зехтина и забелязвам разлика, но другите май не hahaha Laughing сигурно си внушавам Rolling Eyes Макар че само от 1-2 месеца го правя и то не редевно Whistling а с горещата вода за какво е?
Относно содата-четох, че като се намокри предваритено, не е толкова опасна за зъбния емайл, тъй като се "омекатявала" някак си Laughing
за избелване:
сода+1-2 капки кислородна вода(от сайт за различните употреби на содата)
В него прочетох за сода+шампоан=действа срещу пърхит и подейства при мен Flutter но не съм пробвала за избелването...

# 106
  • София
  • Мнения: 10 858
Със содата съм пробвала много пъти, но при мен ефект няма, за съжаление. Може би това е естественият им цвят, знам ли?

Виж, пиенето на гореща вода сутрин от години искам да го почна. Пробвала съм, но ми е адски гадно и все зарязвам. daindi , имам въпросче към теб  Heart Eyes Как я приготвяш горещата вода? Преваряваш ли, от чешмата наливаш гореща ли, в микровълнова ли я топлиш? И колко гореща трябва да е всъшност?

# 107
  • Мнения: 814
Има и още няколко хитри начина, приложими в домашни условия:

    * Топнете четката си за зъби последователно във вода, след това в кислородна вода и накрая в сол.
    * Смесете 3 супени лъжици сода с 2 супени лъжици сол. Използва се вместо зъбен прах.
    * За да имате бели и лъскави зъби, веднъж на две седмици ги търкайте с разтвор от няколко капки лимонов сок и половин чаена лъжичка сода бикарбонат.
    * Сместа от мед и сол също има добър избелващ ефект.
    * Не правете грешката да пиете топло мляко вечер, след като вече сте почистили зъбите си. Храната след измиването им е абсолютно забранена.

# 108
  • Мнения: 60
не се заблуждавайте - не може да се избели със сода или сол , или друг абразив ,
 не се получава ,
аз съм мила зъбите си няколко години наред със сода и все тая ... никакъв шанс ...

# 109
  • Мнения: 1
Здравейте, интересна тема. Смятам и аз да пробвам това с олито, знам че премахва всички бактерии и микроорганизми, но за избелване не знам. Ще пробвам и ще пиша резултата.

# 110
  • Мнения: 1 001
Ооооо мисля от утре и аз май да пробвам с това  избелване,макар че все още се колебая понеже сега тръгнах на зъболекар пак и ми оправят зъбите,дори в момента съм с лекарство на зъба,а предстои и оправянето на поне май още 1 зъб и нз дали това жабурене с олиото няма да повлияе,макар много бих искала да започна Simple Smile

# 111
  • Мнения: 0
Забелязвам ,че отдавна не е писано по темата ,но все пак имам няколко въпроса относно този метод за пречистване на организма. За първи път чувам за подобно нещо и наистина ме заинтригува. Поразрових се из интернет и научих за лековитите свойства на олиото.И все пак не ми стана ясно ,действително има ли някакви (нежелани) странични ефекти ?? Освен това някой може ли да предложи паста за зъби която ще е подходяща за миенето на зъбите след жабуркането с олио..Има различни пасти --за избелване, свеж дъх, здрави венци и куп други и има ли смисъл например да си мия зъбите с паста за избелване след като олиото ги избелва. И това олио може ли да повреди емайла на зъбите ?? ...  Всъщност главно факта ,че метода помага и за избелването на зъбите ,а не че пречиства отганизма ме накара да се вгледам по-задълбочено по темата.Може би някой от въпросите ми са задавани вече ,за което се извинявам ,но нямам достатъчно време да прегледам всичките 8 страници... :Д
П.П Също така ,ако някои може да сподели дали е доволен от резултата и въобще дали има такъв Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 мар 2013, 14:06 от marog97

# 112
  • Мнения: 0
Аз като се събудя сутрин веднага хапвам нещо и след това си мия зъбите. Пише, че процедурата се прави на гладно сутрин и в тоя ред на мисли искам да попитам дали може така да направя - Ставам --> правя процедурата --> закусвам --> мия си зъбите?

# 113
  • Мнения: 9 991
Имам проблем с венците и са ми казвали да жабуря с олио . Чувстовото не е приятно . Ще пробвам и аз дали избелва.

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
я случайно попаднах тук
моя метод е жабурене с тъмно лилав разтвор от калиев перманганат вечер , всички проблемни места с плака потъмняват на сутринта като изтъркаш с четката и уау  Grinning
понякога го правя няколко вечери подред

имах проблеми с паротонтоза преди време и го правих заради бактериите , като страничен ефект установих и избелването

самия калиев перманганат доколкото знам отделя кислород и убива всички аеробни и анаеробни орални патогени и така смъква плаката и зъбния камък  newsm78

за кислородната вода доктор ми е казвал да го правя, но рядко и да не се гълта  Naughty

аз веднъж пробвах , но устата ми стана на ранички  /нещо сигурно съм прекалила / и от тогава не съм пробвала

# 115
  • Мнения: 9 991
Това с перманганата е интересно , но е е е страх . Казваш избелва ???

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
със сигурност сваля плаката и трепе бактериите  Peace ефекта е чисти и бели зъби на сутринта след като минеш с четката

# 117
  • Мнения: 343
Здравей, Мама Галя! Искам да те попитам за Калиевия перманганат нещо: как приготвяш разтвора и как го нанасяш върху зъбите? Полепва ли, какво се случва?
След това на сутринта изчеткваш с чиста четка или директно миеш зъбите, каква е процедурата?
Колко често може да се прилага този метод (1 път на месец-два-три)??
Благодаря предварително за вниманието!

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
разтварям перманганата във вода до лилава течност , да - зъбите венците и изобщо плаката се оцветява , но на сутринта се изчетква с четката / те микробите като умрат и лесно пада, поне аз така си го обяснявам
 правя го като видя че са ми пожълтели зъбите 2-3 вечери под ред , но колко често не знам , може би средно на 3 месеца  newsm78, понякога по рядко понякога по често

# 119
  • Мнения: 343
Разбрах. Благодаря, ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт