трансфонтанелна ехография

  • 3 255
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 541
здравейте
моята племенница е  бебе на 2  месеца и в съня си трепка, събужда се и гледа втренчено с очички педито ни изпраща на трансфонтанелна ехография
когато попитахме защо и какви може да са съмненията и тя каза , че дано съмненията и не са реалност и млъкна по въпроса - много ни е притеснено на цялото семейство някои има ли повече информация по този въпроса
благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 470
здравейте
моята племенница е  бебе на 2  месеца и в съня си трепка, събужда се и гледа втренчено с очички педито ни изпраща на трансфонтанелна ехография
когато попитахме защо и какви може да са съмненията и тя каза , че дано съмненията и не са реалност и млъкна по въпроса - много ни е притеснено на цялото семейство някои има ли повече информация по този въпроса
благодаря ви предварително

Възможно е при по-тежко раждане, страдане на плода вътреутробно или ако е родено недоносено да се засегне по някакъв начин мозъка , напр. бебето да се роди с мозъчни кръвоизливи или както беше при нас разширение на латералните вентрикули ( мозъчните стомахчета). Това от своя страна може да доведе до изоставане в двигателното и психично развитие на детето.

Не се самонавивай обаче, че може да има проблем. Може и да са неволни реакции и всичко да е наред. Лекарката иска да се застрахова, което е похвално. Самото изследване не е болезнено или свързано с негативи за детето - обикновено ехографско изследване, което се прави докато фонтанелата на детето не се е затворила напълно.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 541
благодаря ти   bouquet
утре отиваме в токуда да направим това изследване - дано всичко е на ред , но не дай си Боже не е това може ли да се лекува - съжалявам за невежеството и глупавият въпрос, но наистина силно сме притеснени

ако някои знае още нещо по въпроса моля да  пише

# 3
  • Мнения: 470
благодаря ти   bouquet
утре отиваме в токуда да направим това изследване - дано всичко е на ред , но не дай си Боже не е това може ли да се лекува - съжалявам за невежеството и глупавият въпрос, но наистина силно сме притеснени

ако някои знае още нещо по въпроса моля да  пише

Моят съвет е да се консултирате и с детски невролог. А за трансфонтанелната ехография Ви препоръчвам д-р Георгиева от Педиатрията.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 541
благодаря ти
днес ще ходим при д-р Христова в Токуда - вече взехме час
дано всичко е наред
как е вашето детенце - добре ли се чувства
благодаря още веднъж, че ми писа и ми даде съвети в този притеснителен момент за мен  Hug

# 5
  • Мнения: 470
как е вашето детенце - добре ли се чувства
Те всъщност са близнаци. Родени са недоносени - 33 г.с. и при единия имаше известно изоставане в двигателното развитие, речта и финната моторика което наваксахме с времето. Малко е хиперактивен, но за сметка на това по-добре се справя с учебния процес - 2 клас са. Интересното е, че при него трансфонтанелната ехография беше добра - без отклонения, а при брат му, който поначало беше добре си остана това разширение на мозъчните стомахчета -  стационира се, но не се разнесе напълно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 541
при нас всичко е ОК
СЛАВА НА БОГ
дано с времето всичко се нормализира при вас
целувки и още веднъж ти БЛАГОДАРЯ  за подкрепата
прегледа бе Токуда при Д-р Христова - много сме доволни - Благодарности   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт