ЯНУАРСКАТА дружина порастна с още две дами - Катрин и Калина!

  • 25 658
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Ханна , тука сме си , ама ме мързи да пиша. Simple Smile
По темата - чай давам какъвто имам - туристически, родопски , "Утро", смесен. Всяка чашка с половин лъжичка мед.

Дега , честито ти " половин шофьорство". Ти си минала по-трудното. Стискаме палци за кормуването. Simple Smile
Еви, гадна е клеевата тинктура. Дори и замаскирана , се усеща.

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Дега, честито Simple Smile Най-интересното тепърва предстои  Wink  Hug
Еви, гадна е клеевата тинктура. Много натрапчив вкус има. За нашите деца профилактично се дават по 1-2 капки на ден.
Миша тъй като не обича вода, а някак неискам да и развалям вкуса на млякото, което пие просълзена от кеф  Crazy Затова незнам дали е грешно, но капвам 1 капка в лъжичка мед .. и .. така  Simple Smile Успешно го замаскирвам Simple Smile
Да се оправяте бързо  Hug

# 707
  • София
  • Мнения: 56
Браво Дега и честито! Hug

Силви- голям ужас си преживяла.  HugКато чета почвам да се замислям ,май ще слагам телефона на врата си като излизам на терасата newsm09 newsm12 Добре че всичко е завършило добре!


Сияна много обичаше чай преди време, дотолкова ,че направо го пиеше като пристрастена. Много усилия ми костваше да я отуча, - сега обече не иска въобще да пие Weary Пием само сокове- всякакви- направо трепери от кеф като ги види. Същото се отнася за водата. smile3508

Теди се губи нещо- дали са оздравели newsm78


За говоренето- само отделни думички- но поне вече водим разговори.  newsm53

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 529
Момиченца-кокиченца, добро утро!

Излишно е да казвам, че всеки ден ви чета  Heart Eyes, не пиша, щото няма какво  Blush

ЧРД, на патеричка, на Мими на Мидичка!

Силви, много страшно ooooh!, а онова което Дега разказа за приятелката си, направо ме смрази Shocked

Ханна, с нетърпение ще чакам колажчето през Ноември  Heart Eyes

Зимна, много сладурско това с английския Grinning Heart Eyes

Ксю не е голям фен на сокчетата, предпочита водата и млякото. Чайче все ще и давам да пробва, и все забравям да купя мед Tired Така без да е подсладено не би го пила Peace

juju1, беше ме питала, онази ултразвукова машинка против гризачи е ей такава. Не я чувам, обаче я мразя   Laughing, не знам защо  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 08:45 от Катёнок

# 709
  • Мнения: 25
Здравейте, искам да ви попитам има ли от вас някоя на която детето и да не говори много. В смисъл че вече взех да се притеснявам. Нашето е на 1г. и 9 месеца, и думите които казва са: мама, тати, баба, пепи, бати, тити, две, дидидя ( това е количка със стотинки ) и ам.

# 710
  • Мнения: 719
Дега, браво, на път си да изпълниш една моя отдавнашна мечта.  Wink  Hug

Калина вече е напълно здрава да се похваля, но пък вече е трета седмица вкъщи, да се възстанови напълно. От понеделник отново на ясла.
Тя пък сокове не пие никакви, но на чая е голяма фенка, мляко не, единственно кисело с лъжичка, директно от кофичката го яде.
В нета има много инфо за клеевата тинктура как и по колко се дава, аз  я слагам в чая и не я усеща така.
Зимна, радвам се, че и Беа е по-добре вече.  Hug

# 711
  • Мнения: 11
Здравейте, аз клеевата тинктура я слагам в чая, слагам и мед и лимон. Криси си го пие, но да кажа че той клеевата тинктура и само със вода я пиеше, явно не е претинциозен. За клеевата тунктура разбрах, че не подсилва имунната система, а игре роля на противовъзпалително средство.
Параличко и моето дете е на1 год и 9 мес. и репертоара му е почи същият като вашият, аз мисля че за сега поне няма място за притеснение (не че аз от време на време не се хвърлям в мисли, защо не говори много), големият ми син проговри чак след 2 години и после трудно го карах да си затвори устата.
Дега, разказа за приятелката ти ме смрази, снощи реших да изляза на терасата и наблюдавах Крис дали ще стигне дръжката на вратата, ами на присти я стига, дано да не изпадам и аз в такова положение, че както съм отнесена понякога, страх ме хваща.

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 14:02 от Милла

# 712
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте,
ние сме си още болни...много яка хрема, и запушени слъзни канали и двете очички вече:((
Ако до понеделник не оправи хремата, ще го водя за секрет...аман!

Сашко пие сокове, изцедени ябълка и морков (когато майка му се сети да му изцеди) иначе на Сонда, също ги харесва. Пие все още АМ, даже понякога и по 2 пъти на ден. Плодове хапва осоновно банани, зеленчуци, обича краствици. Много обича таратор.

Paralichko, моя син също казва не повече от 10-15 думи. Мама, тате, кака, баба, мау(мяау), ба-ба(бау-бау), ка(кола), нам-нам(вода), тао(чао), пи-пи, насти (здрасти)...и май са това.

Зимна, много се радвам за Беа. А това бай-бай сиии юууу, просто ме уби!!!  Joy Joy Joy Joy Joy

# 713
  • Мнения: 135
Момичета, изобщо не се притеснявайте, че децата на 1г. 9м. казват само няколко думички. Всички деца проговарят различно - едни повтарят от едногодишни всичко, което чуват, други си бърборят на собствен език, трети само слушат и сочат с пръстче, а след 2 год. направо започват с изреченията и въпросите (пример - моя син Wink).

Шушони, браво на Калинчето, че е здравичка Hug Аз не знам колко да я държа в къщи за укрепване, още една седмица сигурно ще е.

А "ба-баай, сии юуу" ни стана вече паразитна дума, защото на всички им е смешно как Беа я казва и й го повтаряме непрекъснато... А тя бързо схвана номера и сега като иска да ни разсмее го казва. И с една интонация и провлачване..... баш както си трябва Laughing

Мед още не съм давала, но като ви слушам (чета), ще взема да започна и аз Peace

# 714
  • Мнения: 374
Здравейте:)
На Нели вируса се оказаха афти в устата - по венците, по небцето и навътре към гърлото CryПет дни детенцето ми изгоря от температура. Днес сутринта се събуди без и се надявам да не вдига повече Praynig В тая връзка, лекарката препоръча да пие чай от лайка - да, ама не, Нели не ще - ни сладък, нито неподсладен. Само нощем като поиска вода не го разпознава и си го пие Rolling Eyes Нищо не иска да яде, сутрина хапна малко попарка и това е. Сега съм направила пак в една купичка, а след обед ще й направя кремче.
Дано никой повече не се разболява, че е ужасно Praynig

# 715
  • София
  • Мнения: 1 546
Альоооо тук сме.
Слънце пекна, а  Laughing
Косето само седи до прозореца и сочи слънцето и вика ЪЪЪъъъ -Ъъъъъъ.  Mr. Green Та по темата за говоренето ние сме на първо място отзад напред.  Mr. Green Ние НЕ говорим, само пищим.
трети само слушат и сочат с пръстче, а след 2 год. направо започват с изреченията и въпросите (пример - моя син Wink).
И моят син предполагам ще е в тая група. Laughing Ама малкия, защото като си отворя едно тефтерче и гледам Алекс на 2г. какво е говорил... ooooh! Малей ми той от ранна възраст  Laughing не е млъквал направо. А преди време ви питах какво е "Зине наиън" та тогава тръгна рекламата на "Нестле лайън"  Laughing и тя му беше хит. Та така де, самия десерт не хареса но рекламата си казва думата.  Mr. Green А Косето продължава само с АМ-АМ и КН-КН това е кон  Mr. Green и снощи гони батко си да го яха и само това повтаря.  hahaha Много смях падна като яхна батко си на КН-КН и после нямаше отърване.  ooooh! Иначе ръмжи като мечка, лае като куче и пилето и патето са все ПА-ПА. Laughing Това ни е репертоара.  Peace Няма мама, няма тати.
Мляко АМ отдавна не пие и се замислям вече да му давам прясно мляко да пие. Rolling Eyes Някой дава ли? Чай и сокове и вода не отказва. Айран не пие а напоследък и самото мляко не иска ама как махат заквасена сметана и двамата не е истина.  Whistling
Тук имам едно позастояло грозде и мисля днес сок да им направя. Я ми помогнете! Имам кухненски робот, как да изцедя в него морков???? newsm78
Хапва си меда направо от лъжичката, когато го види си иска да си ближе иначе и в чая му слагам. Ако това се брои за подсилване...А с тия сополи и болести май ваксините остават за напролет. Тая за шарката още не сме сложили даже.
Хайде, усмихнат и слънчев ден ви желая.  Hug
Гери много неприятно и е нормално да не иска да яде милата.  Hug Не знам за колко годишни е но в аптеката продават специално кремче за афти за деца. Провери за толкова малки дали става. На Алекс съм му вземала и минава страшно бързо.

# 716
  • Мнения: 127
привет Simple Smile
и аз пак успях да се разболея, 2-ри път за няма и месец Confused ама вече се оправям Simple Smile та да дам отчет по дискутираните теми:

имуностимуланти: клеева тинктура и цитросепт - слагам 2 капки клеева и 3 капки цитросепт сутрин в млякото, не забелязвам да ги усеща на вкус, иначе много се радва докато ги капем капките Simple Smile

течности: основно прясно мляко, давам му верея 3%. сам си се сеща по всяко време на деня и си иска - застава пред хладилника и вика "бака", от няколко дни има разнообразие, понякога иска "кисиу бака" Simple Smile вода пие предимно като ме види мен да пия вода от шише, т.е. взима ми шишето. сокове не му цедя щото яде плодове. чай не съм се сещала да му давам, ама мед му давам - слагам му в макароните или в сока от грейпфрут, портокал и лимон. хм, значи правя сокове... ама не редовно, че не мога да намеря още хубави портокали.

от плодовете яде каквото има в сезона - банани, ябълки, грозде, круши. зеленчуци - то пресни вече няма какви, иначе в манджите.

Емо вчера го оставих за пръв път да спи в яслата, казаха, че много добре се е представил. Още плаче сутрин като го водим, но лелките казват, че вътре е спокоен.

Дегич, листовките са лесна работа, малко зубърска... кормуването е важното! Успех!

Зимна, и ние много се смяхме на твоите англичани Laughing Емо от BabyTV е научил думата sheep и не мога да го накарам да каже овца или агънце, вика им "ший" и това е. интересно, защото други думи не е прихванал, освен Оливър, който му е любим, ама то си е име това Simple Smile иначе покрай яслата намалихме гледането на тв, вече не е всеки ден bowuu

бързо оздравяване на болните!

# 717
  • Мнения: 719
Gerit0 , понеже и Калина мина през гнойна ангина и афти в цялата уста, да ти кажа, освен мазане с кремчето, което са ви изписали /има различни варианти, при нас Дактарин/, също бабиното мед+сода. Давах й и хомеопатичното Borax 9CH, казват също, че е добре в устата да се държи парче по-зелено киви /това ако тя обича и успееш да я прилъжеш/.
За апетита нормално е сега да не яде, не я насилвай, бързо възстановяване ви желая.  Hug

# 718
  • Мнения: 51
Пипи, браво, че вече спите в яслата, ние скоро няма да оставаме, ама не знам и лелите как ще го укротят, той трябва да стане в 5 сутрин, че да заспи по техните стандарти...И ти се пази, че в нашето положение, както няма много избор на какво може да се пие като лекарства е много гадно, аз още си гъгна и подсмърчам.
Да ви кажа нощес какво ми се случи, ние си спим с Мърко в едната спалня, защото сега както всички бяхме болни един кашле, друг се върти и се разделихме по стаите за определено време, и нашия през нощта се въртя както обикновено. Събуждам се по едно време, него го няма, само завивиките, лелеееее, пуля се аз със сънливите очи, и го гледам легнал по корем на земята и сладко -сладко си спи. Колко време е изкарал така не знам, нито как е стигнал там, защото не е падал, щях да го чуя , той винаги плаче. Само това лисваше, както едвам се закрепи, да спи само по пижама на студения под. ooooh!Сутринта пък пил от на баща си кафето, нали се гледат сега, и той го оставил за малко и малкия целия в кафе и се облизва.
За думи, много няма смислени, но постоянно обяснява нещо, особено откакто ходи на ясла, мисля, че в скоро време ще има и смислени неща. С гърнето вече ме е срам, че даже и опити не правя, той толкова се бори, че аз се отказах тотално и чакам нещо по естествен път да стане.

# 719
  • Мнения: 127
Пипи, браво, че вече спите в яслата, ние скоро няма да оставаме, ама не знам и лелите как ще го укротят, той трябва да стане в 5 сутрин, че да заспи по техните стандарти...

и аз така си мислех... той вкъщи преди 14.30 не заспива, и то с много увещания и приспиване. Много се изненадах, като ми казаха, че е заспал в 1 без нещо с две песнички. явно обстановката там е различна и той се съобразява Wink

като каза да се пазим - спомняте ли си откога можеха да се пият витамините за бременни? С Емо пих само веднъж витамини и то за да не остана по-назад Simple Smile ама с него не съм се разболявала. явно е различно да си бремнна през зимата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт