През ОКТОМВРИ ще съм мама,на малък син или на дама

  • 13 534
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Ох,наработих се за днес.
Здравейте.
Първо да отговоря на Норчето на въпроса не са ли майките в германия с привилегии.Особено ако кърмиш си с още по големи привилегии.Нямаш право да работиш нищо тежко или на акорд.На всеки 3 часа мисля че ти се полага един час за кърмене но пак не съм напълно сигурна.Не съм се интересувала точно как е защото моето връщане на работа е както аз си избера часовете.Най вероятно ще ходя сутрин за 2 часа и следобед за още 2 часа.А в началото само сутрин най вероятно.
На въпроса на Жени кой ще гледа бебо направо незнам какво да отговоря.Има няколко варианта и аз не съм сигурна на кой ще се спра.Като за начало за 1 месец ще дойде майка ми,но тя също си има дете(сестра ми е на 15 год.) и не може да остане дълго време.Веднага след нея ще дойде свеки за 1 месец също,но и тя не може по-дълго защото работи в Израел и жената повече от месец отпуск не може да си вземе.След тези 2 месеца обмислям възможност да взема някой от БГ да живее в къщи и да му плащам за да гледа бебо докато съм на работа(но това е последен вариант).Другите опции са Детска ясла(което е най вероятно) ако има място естествено.Или да намеря някой почасово да го гледа.Да ти кажа това ми е голяма мъка.Трябва много добре да обмисля всичко.  Crazy

Чипче и аз имах възпален лимфен възел на същото място където го описваш но мина след 2 дни от самосебе си.Само знам,че не трябва да го пипаш много-много.
Деси да оздравяваш ей  Naughty Hug

# 241
  • Мнения: 0
здр и от мен и аз вече съм в 9 месец и вече нямам търпение да се роди дребосъка на мама та да си го гушна най после newsm32 smile3504 baby гинче bdbaloni  ura  love001

# 242
  • Мнения: 1 341
Ето снимки от мен
http://www.facebook.com/album.php?aid=7368&id=100000003510006&saved

За първи път качвам във Фейсбук, дано не съм объркала нещо. Rolling Eyes

# 243
  • Мнения: 23 453
Рони,справила си се,сега ще ги разгледам.Simple Smile
Ей,малката буба каква е сладка в червено и с чантичка. Grinning
Много си пораснала на корем от последните снимки.Ако ни сложат двенките една до друга,ще сме си лика-прилика.

# 244
  • Мнения: 1 341
Рони,справила си се,сега ще ги разгледам.Simple Smile
Ей,малката буба каква е сладка в червено и с чантичка. Grinning
Много си пораснала на корем от последните снимки.Ако ни сложат двенките една до друга,ще сме си лика-прилика.
Мерси Деси!
Чудя се, ако ни сложат двете една до друга дали ще ни хване обектива?! Wink Joy
Щом казваш, че е пораснал се успокоявам, че напоследък се чудих дали не е малък.

# 245
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Ронка на мен защо ми иска парола.Трябва ли да съм регистрирана там за да ги разгледам. Confused

п.п. Регистрирах се и стана.Ма много сте хубавички и двете пу-пу...да не ви е уроки.

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 20:07 от divanence

# 246
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Гинче,честит рожден ден,много здраве,щастие и каквото желаеш,да ти се сбъдне!!!Весело посрещане Hug/color]
Честита ни малка Богородица,да ни пази и закриля нас,бебетата и семействата ни.
Мегс,радвам се за мама,дано и при теб всичко да е наред!
Деси,мила Hug,надявам се да ти мине възможно най-бързо Praynig
Плами,радвам се че си си в къщи Hug
Еди,честита прическа,дай малко снимки.
Адатарче,честита количка,с много здраве да я ползвате и с най-сладкото бебе Peace
Никитали,страхотни са дрешките!
Ронка,справила си се ,много сте готини и двете Peace
Жени,успех утре.
Честит 9 месец на всички,айде време не останаааааааа....
Айде стига за сега,после пак! Heart Eyes

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 20:30 от dani-puh

# 247
  • София
  • Мнения: 969
Гинче, Честит рожден ден. Много здраве, щастие и любов и скоро здраво и пухкаво бебче  Hug
Честито на всички за покупките. На мен ми останаха малко неща и багажа за болницата. Утре ще ходя да давам кръв и урина, дано всичко е наред  Praynig
Моите оплаквания са нощно време. Не мога да спя наникъде, защото не мога да дишам. Ставам и будувам по 1 час, разхождам се и после пак си търся място. А лошото, че и полулегнала пак не мога да дишам, само като съм напълно седнала или права. Айде да минава и този месец, та като наближи дано бебо ми освободи диафрагмата. Още малко остана ще изтърпим  Hug

# 248
  • Мнения: 2
Гинче,честит рожден ден  nbirthday

Много хубави снимки видях-на покупките ви, да са ви честити, а и Ронката са много сладки с малката й принцеска

На мамите с оплаквания пожелавам бърzо да им минава. Не остана много и ще потърпим, в името на бебовците  Simple Smile

Относно привилегиите zа бременните в Германия, наистина е така и аz се полzвам с пълна сила  Embarassed. Цяла бременност съм си в къщи( на пълна zаплата раzбира се), раzните му там курсове посетих и майчинството мисля да си полzвам. Пък после сте видим

Утре ще ми zаписват тоновете zа пореден път-вече ходя всяка седмица. И на мен веднъж ми бяха към 180, но док каzа че бебето е било раzвълнувано и то наистина ми иzбуши корема тогава. Но следващите пъти си бяха в нормите- 120-160 както Choko беше писала.

Сега това от мен. Пожелавам ви хубава вечер с по-малко нераzположения Hug

# 249
  • Мнения: 12
Здравейте момичета!!!

Днес в 15,30ч. българско време MVinzens стана мама!!! Бебето се казва Валерия Мария и е с манекенските размери 2350гр. и 46см.
Аз съм сестрата на MVinzens.
Всичко е станало инцидентно. Изтекли са и водите и с такси е отишла до болницата, тъй като мъжът и е в Швейцария!
Бебето се роди с операция. Мама и бебе са добре и ви изпращат поздрави!!! Hug

# 250
  • Мнения: X
MVinzens,честито мила,да ти е жива и здрава малката Валерия Мария.Много радост да ви носи.  bouquet
Честито и на теб лелче.
Нямам думи.Страхотна изненада.Браво. newsm44

# 251
  • Мнения: 76
Ехааааааааа Честито на Мvinzens да и е жива и здрава малката принцеса newsm51
 newsm44 още едно бебече много се развълнувах

# 252
  • Мнения: 103
Йееееее, супер!
Да е жива и здрава малката Валерия Мария !!!

# 253
  • София
  • Мнения: 1 595
Хех, точно днес си мислех, че от отдавна нямаме включване от Дубай, а ето и новина  Grinning
Да е честита поредната октомврийска девойка и много да радва майка си и татко си  Hug

# 254
  • Мнения: 239
Гериии, мерси за страхотната новина Hug Hug

Да ви е жива и здрава финната прицеса, много да ви радва и да има много късмет в живота Hug Hug

Не знаех, че сте сестри , понеже нали с теб си писахме по друг повод. Ама какво стана тя да не би да те изпревари, ти още ли си 2 в 1 Grinning
  Пожелавам ти  леко раждане и на теб Hug

Общи условия

Активация на акаунт