Раздвоена съм

  • 3 244
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 925
Здравейте на всички ! Чудих се дали да пусна тази тема, но искам да чуя различни мнения. Та, за какво става въпрос. Живея в Германия с ММ, аз не работя. Сестра ми ще ражда второто си чадо средата на септември. ММ има рожден ден началото на октомрви. Той ще може да се прибере в България чак ноември до началото на декември. И тук идва моята дилема. Много искам да се прибера за изписването на детето и така го бях планувала. Да се прибера септември и да седя до декември. Но пък ако се прибера по това време, ММ за втора поредна година тук ще е сам на рождения си ден, а миналата година беше сам и на Бъдни вечер и Коледа. Жал ми става, като се сетя, че отново бих го оставила съвсем сам.. Проблемът е, че преди 5 години, когато се роди племенницата ми, случайно попаднах на смс-и адресирани към сестра ми от мъжа й, как съм можела да не отида един път в болницата, да ги видя преди изписването. А аз тогава карах само нощни смени и ми беше изключително важно през деня да се наспивам хубаво и за това не ходих при тях, но пък след това до сега постоянно я обсипвам с подаръци и докато си бях в Бг прекарвах всяка свободна минута с нея. И сега за това ме е страх да взема решението да остана тук за рд на ММ, защото не искам пак да има изказвания от рода на това, че не съм се прибрала за изписването,а уж не работя и нямам ангажименти и всякакви подобни. Майка ми се опитва да ме успокои, че не е кой знае какво ако не присъствам на изписването, нали после ще прекарвам време с бебето. Та, вие как бих постъпили в тази ситуация ? Надявам се, че съм обяснила разбираемо. Не е кой знае каква драма като цяло, но ми е адски трудно да взема решение..

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 542
Аз ще съм лаконична: голяма късметлийка си, че мъжът ти те търпи. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 19 812
Няма трудно. Мъжът ти е с приоритет.
Сестри, лелинки, братовчедки са роднини, но мъжът и децата ти са с приоритет.

# 3
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Изобщо не бих се тормозила какво би казал зет ми. Бих останала за рождения ден. Мъжът ми е по-важен от сестра, племенници, зет. Абсолютно категорично.

Решението трябва да е твое.

# 4
  • Мнения: X
Освен ако мъжът ти не е някакъв токсичен сърдитко, мисля, че раждането на племненик/ца е по-значимо от рожден ден и той би следвало да те разбере. Би било чудесна идея да го коменсираш по някакъв начин преди да заминеш. Когато живях в Щатите, бях свидетел на подобна ситуация как жена в подобна на твоето положение си изигра картите чудесно - жената беше резервирала малко голф игрище за мъжа си на рожденния му ден, беше поканила приятелите му и беше организирала скромен кетъринг.

# 5
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Освен ако мъжът ти не е някакъв токсичен сърдитко, мисля, че раждането на племненик/ца е по-значимо от рожден ден и той би следвало да те разбере.

Не си семеен, нали?

# 6
  • Мнения: 1 925
bratan Именно, че тук сме само двамата и такава опция като описаната от теб трудно би се осъществила, освен да му купя подарък и да го скрия до празника му, но пък пак ще си е самичък и един подарък..
Много благодаря за по- горните мнения, определено се успокоих, май прекалено много го мисля и прекалено много се чувствам длъжна към тях Tired Face

# 7
  • Мнения: 4 577
Имаш ли.финансова възможност да се прибереш за седмица след раждането на сестра ти (т.е. за изписването) и да се върнеш после при мъжа ти за неговия РД?

# 8
  • София
  • Мнения: 28 419
Сестра ти ще ражда средата на септември, РД е средата на октомври. Отиди за а изписването и се върни за РД. Ако това не става, мъжът ти е с предимство.

# 9
  • Мнения: 4 411
Бих послушала сърцето си, а не зет си, майка си и т.н. Ако бебето ми е супер важно, ще тръгна. Ако искам да съм с ММ - оставам. Не дължа обяснения на никого.

# 10
  • Мнения: 29 227
Нямам сестра, затова не мога да кажа категорично какво бих направила.
Съвет - ако ситуацията беше наобратно:  ти да останеш сама за няколко месеца, вкл. РД, как би се почувствала. Така ще разбереш верният път.

# 11
  • Мнения: 1 925
Имаш ли.финансова възможност да се прибереш за седмица след раждането на сестра ти (т.е. за изписването) и да се върнеш после при мъжа ти за неговия РД?
Така разходите се увеличават в пъти, а прибирането за Бг на ММ ноември ще е с колата, а не е малка сумата. Не е като да не съм го мислила. А отделно и пестим пари за подаръци и за двете й деца. Иначе и двете събития са ми важни, но от съветите тук ще избера ММ. Не че правя избора си на база вашите съвети, но от скоро живеем отделно като семейство и до сега все съм била завряна при майка, баща, сестра и може би за това имах нуждата да чуя странични мнения и да се осъзная малко, че вече си имам мое си семейство, което да ми е приоритет. Благодаря.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 20:11 от PreslavaD

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 569
Тоя зет малко нагъл го раздава. С какво право държи сметка на теб?

Мъжът ти е с предимство.

# 13
  • Мнения: 7 235
Твоето семейство сте ти и мъжът ти. Той ти е приоритет. Не знам защо си го оставила за Бъдни вечер и Нова година, не не го прави повече. Късмет имаш с него, да знаеш. Мъжът на сестра ти, че и другите ти роднини: по- назад, да си гледат техните семейства.

# 14
  • Мнения: 3 732
Моето мнение едва ли ще ти е полезно, но ...

Сестра ти ражда втори път, а ти вероятно нямаш деца. Искаш ли да наблюдаваш подобна ситуация?
Ти вероятно нямаш деца.

Мъжа ти ще има и други рождени дни.
Ако не е някакъв грубиян, бих останала при него.
Той как иска да отпразнува рождиленния си ден? Навит ли е за втори път да е сам?

Според мен трябва много добре да осмислиш кой от двамата ти е с предимство в зависимост от това как са се държали/ държат досега с теб.

Аз ако бях, бих избрала мъжа, защото той е моето семейство. Роднините, макар и да се нуждаят от мен, аз съм по - важна и моите избори. 

Общи условия

Активация на акаунт