Раздвоена съм

  • 3 252
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
Преди всичко вие имате отделно семейство от гнездото на сестра ви. Реваншира ли сте се за първото дете. Мъжа на сестра ви е егоист и в тоя момент е очаквал света да се върти около детето му. Но уви, всеки има собствен център. Грижете се за мъжа си. Той вече е направил компромис. Да не стане така че да си отпразнува все пак рождения ден!!! С торта при това... Да е сам на рижденнуя му ден добре, мааа на големите светли семейни празници... Стига, той е направил компромис. Чака да види такъв и от ваша страна. Майка ви е права, нищо бог знае какво не е, няма да живеете с мъжа на сестра си, вашия си гледайте. Потребностите от задоволяване на очакванията на сестриния мъж срещу нуждите на вашия мъж. Демонстрацията на любов към бебето не се мери в пътите които сте го видели. Днес изписаха бебето на сестра ми. Аз не бях . Това не значи нищо обаче.. Одостои мъжа си с присъствие на важен за него, за вас празник.

# 16
  • Мнения: 574
Бих останала с мъжа си.
Изобщо не разбирам защо е важно да си на изписването.

# 17
  • Мнения: 3 186
Без да се замислям, сестра ти е приоритет. Има нужда от подкрепа и грижи. Мъжът ти ще го преживее.

Освен ако мъжът ти не е някакъв токсичен сърдитко, мисля, че раждането на племненик/ца е по-значимо от рожден ден и той би следвало да те разбере.

Дано да е по-зрял от някакъв си токсичен сърдитко.

братан, как рожден ден ще е по-важен от раждането на детето на сестра ти?!!!

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 21:09 от tainichka

# 18
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Личи си,че отскоро си в чужбина.Много други неща ще пропускаш,но това не те прави по-малко леля.Да не мислиш,че като родиш ти,сестра ти ще дойде да изписването?Шансът в много малък,Ще видиш детето като си дойдете.

# 19
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Без да се замислям, сестра ти е приоритет. Има нужда от подкрепа и грижи. Мъжът ти ще го преживее.

Скрит текст:
Освен ако мъжът ти не е някакъв токсичен сърдитко, мисля, че раждането на племненик/ца е по-значимо от рожден ден и той би следвало да те разбере.

Дано да е по-зрял от някакъв си токсичен сърдитко.

братан, как рожден ден ще е по-важен от раждането на детето на сестра ти?!!!

Не четеш с разбиране. Точно обратното е написал.

Ще те попитам и теб, както и него: имаш ли съпруг и деца?

# 20
  • Мнения: 574
Сестрата си има мъж, който да се грижи за нея. Има и майка.
Никой не е опрял до авторката да бие път от Германия.

# 21
  • Мнения: 4 518
Аз съм много привързана към сестра ми, но ако бях в твоята ситуация бих останала при мъжа ми. Сестра ти има мъж, семейство, роднини, който ще са тук. Мъжът ти има...теб и толкова. При мен се случи нещо подобно. Мъжът на сестра ми беше извън България, а сестра ми раждаше с планирано секцио. Майка ни гледа сина ѝ, а аз оставих на заден план и мъжът ми, и работата ми за да не ѝ липсва нищо.
Аз бих подарила по-малки подаръци за да мога да дойда до България, ако това е опция.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 395
Един билет с Уиз Еър ще ти излезе под 100лв в двете посоки. Може да се върнеш за 1-2 дни само за изписването.
Ако не, и аз съм за мъжа. Доколкото ни интересува, сестрата си има кой да й помага - има си свой съпруг, майка, свекърва. Не че разбирам защо ще иска да й се мотка който и да било в краката в най-съкровеното време и когато бащата ще има 2 седмици отпуска.
Да си сам на Коледа ми звучи много тъжно.

# 23
  • Мнения: 3 186
Ще те попитам и теб, както и него: имаш ли съпруг и деца?

Подкрепих го всъщност. Нямам съпруг и деца, но ничий рожден ден няма да ми е по-важен от сестра ми.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 688
Семейството ми е най-ценно, всички близки са на втори план. Оставам си до съпруга, а бебето ще видя по-късно. То и без това няма да разбере, че леля и чичо ги няма. 😀 пък и става въпрос за месец, два. А и Мъжът ви ще оцени, че сте избрала него този път.

# 25
  • София
  • Мнения: 24 839
Да е първо раждане, да сте сираци, бих го разбрала това, с идването за изписването.
Но, сега защо трябва да зарежеш, при това отново, мъжа си сам на рождения му ден?
Какво по- нормално от това да си дойдете заедно с колата, да си видите роднините, че и бебето, което ще се е очовечило малко, а майка му ще се е съвзела от раждането!?

# 26
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Ще те попитам и теб, както и него: имаш ли съпруг и деца?

Нямам съпруг и деца, но ничий рожден ден няма да ми е по-важен от сестра ми.

Затова става въпрос. Бях сигурна.

Един билет с Уиз Еър ще ти излезе под 100лв в двете посоки. Може да се върнеш за 1-2 дни само за изписването.


Ако живееш в България, звучи реално и разумно. Ако не, ще знаеш, че не е нито едно от двете и много далече от истината.

# 27
  • Мнения: 4 518
Един билет с Уиз Еър ще ти излезе под 100лв в двете посоки. Може да се върнеш за 1-2 дни само за изписването.
Ако не, и аз съм за мъжа. Доколкото ни интересува, сестрата си има кой да й помага - има си свой съпруг, майка, свекърва. Не че разбирам защо ще иска да й се мотка който и да било в краката в най-съкровеното време и когато бащата ще има 2 седмици отпуска.
Да си сам на Коледа ми звучи много тъжно.
+1!!! Аз на изписвания на племенници досега не съм ходила. Изобщо не ѝ трябва още един човек, на когото да обърне внимание и да се мотка около нея и бебетата. Племенникът го видях на снимка и после отидох след седмица някъде. Племенницата я видях в деня на раждането вместо бащата и вечерта след изписването помагах.
Нито ще я боли по-малко като си там, нито нищо. А мъжът ѝ след години се надявам да си вдигне жената и двете деца да дойде на изписването на вашето дете. Ей така, да ти покаже как се прави.

# 28
  • Мнения: 1 925
Благодаря ви момичета, отново ! Наистина се успокоих. Време е да се откъсна от нашите и да обърна внимание на моето си семейство Hug

# 29
  • Down south
  • Мнения: 7 684
@ PreslavaD,
живота в чужбина има своите предимства, както и недостатъци.
Моят съвет би бил, да не се подаваш на манипулации, явни или не чак толкова и да си живееш, както на теб ти харесва. Ти и твоето семейство сте твоя приоритет. Не го забравяй!

Казвам горното от личен опит, живеем в чужбина от години, през това време се родиха племенници, даже и порастнаха, роднините имат празници и т.н. Не мога да си оставя семейството и да хуквам за разни събития, а няма и нужда. Отидох за абитуриентски бал на сестра ми. Беше излишно.
 Мащехата ми и свекърва ми, неведнъж са опитвали с манипулациите "ама, сега няма ли да дойдете за еди какво си, ама как така", 'ми не, няма. Нямам възможност, а често и желание. Може и да звучи егоистично, но за мен, аз, дъщеря ми и съпруга ми, сме на първо място, останалото е останало.

Дано вземеш най-доброто за теб решение.

Общи условия

Активация на акаунт