Раздвоена съм

  • 3 251
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 073
Имам мъж, имам и сестра... аз не бих пропуснала раждането на племенниче... семейство не е само мъжа ми, но и родната ми сестра, майка, баща... дори не бих се замислила, наистина 🙄.
Мъжът ми остава сам на рожден ден, ще направя доста хубав подарък, сещам се за няколко варианта дори. Съжалявам, но не разбирам категоричните отговори тук... дай като се заженим да зарежем другото си семейство... та чак и обвинения тук защо авторката се двоуми... нот гуд

# 31
  • Мнения: 29 390
Плюс това с тези нови технологии може да се чуваш и виждаш със сестра си.
Честно казано, когато родих, не ми беше до хората - кой бил дошъл на изписването, кой - не. Исках да се приберем и да си легна. Не бях спала 3 нощи в болницата, понеже беше лудница от майки и бебета.
Щом бабата е на линия, не виждам нужда от допълнителна помощ. Ако беше наблизо, т.е. в България, разбира се, че ще идеш, но иначе.....

# 32
  • Down south
  • Мнения: 7 684
Цитат
Съжалявам, но не разбирам категоричните отговори тук... дай като се заженим да зарежем другото си семейство... та чак и обвинения тук защо авторката се двоуми... нот гуд
Няма нужда да го зарязваме, става въпрос за приеоритети и най-вече за това, което искаме ние, а не семействата от нас.

# 33
  • Мнения: 7 279
Живеейки в чужбина, особено ако си добре установен там, роднини и приятели започват да се дистанцират. Трудно им е да го преглътнат. Затова отдавна си гледам моя интерес. Който иска да се се сърди, негов си проблем.

# 34
  • Мнения: 1 073
Цитат
Съжалявам, но не разбирам категоричните отговори тук... дай като се заженим да зарежем другото си семейство... та чак и обвинения тук защо авторката се двоуми... нот гуд
Няма нужда да го зарязваме, става въпрос за приеоритети и най-вече за това, което искаме ние, а не семействата от нас.
Именно, аз говоря от мое име, аз искам и бих била със сестра ми, това прави ли ме лоша съпруга? Защото няколко човека така изкараха нещата Simple Smile . Иначе, ако авторката иска да бъде с мъжа си, нека бъде, никой не е длъжен на никого, товст тя не е длъжна да е на изписване, ако не и е толкова важно! Всичко е точно така Simple Smile

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Имам мъж, имам и сестра... аз не бих пропуснала раждането на племенниче... семейство не е само мъжа ми, но и родната ми сестра, майка, баща... дори не бих се замислила, наистина 🙄.

Семейството е едно – и то се състои от съпрузите + евентуалните им деца.
Всички останали се падат роднини / рода, т.е. външни хора за семейството.

# 36
  • Мнения: 21 469
Гпасувам за сестрата и бебето.. Рождения ден на мъжа може да се отпразнува и на друга дата,  голям човек е, не вярвам да му пука толкова.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Аз се сетих да полюбопитствам, защо съпругът е бил оставен сам на рождения си ден + Коледните празници миналата година? Каква е била причината тогава?

# 38
  • Мнения: 1 925
Гпасувам за сестрата и бебето.. Рождения ден на мъжа може да се отпразнува и на друга дата,  голям човек е, не вярвам да му пука толкова.
Въпроса с рождения ден не е толкова до празненството, а че за втори път ще го оставя сам като скот, а на последната Коледа отново беше сам, за да бъда аз с нашите. Та за това е цялото ми чудене, дали за пореден път да пренебрегна него заради тях, след като ноември със сигурност ще видя новото бебе. Иначе винаги е бил много добър и толерантен към изборите ми и не би се нацупил, разбира се. Нищо лично към теб, приемам мненията на всички. Hug

# 39
  • Мнения: 4 518
Добре де, защо не звъннеш на сестра ти и не го обсъдите? Обясни ѝ всичко и тя ще ти каже кое според нея е правилно.

# 40
  • Испания
  • Мнения: 37 503
и тя ще ти каже кое според нея е правилно.

Ха!

# 41
  • София
  • Мнения: 28 595
Гпасувам за сестрата и бебето.. Рождения ден на мъжа може да се отпразнува и на друга дата,  голям човек е, не вярвам да му пука толкова.
Въпроса с рождения ден не е толкова до празненството, а че за втори път ще го оставя сам като скот, а на последната Коледа отново беше сам, за да бъда аз с нашите. Та за това е цялото ми чудене, дали за пореден път да пренебрегна него заради тях, след като ноември със сигурност ще видя новото бебе. Иначе винаги е бил много добър и толерантен към изборите ми и не би се нацупил, разбира се. Нищо лично към теб, приемам мненията на всички. Hug
Защо въобще си се омъжила за него?

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Коледа отново беше сам, за да бъда аз с нашите.

Представяйки си, че съм на мястото на мъжа ти, ме обзема тиха лудост.
А на твое място просто няма как да се поставя, защото и през ум не би ми минало да направя нещо подобно на цитираното. Simple Smile

# 43
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Имам мъж и две деца, сестра за съжаление не - това за протокола да уточня преди да си дам мнението 😁

За мен раждането на дете на един от най-близките ти хора, е с приоритет пред рожден ден, който може да се отпразнува и на друга дата. И тук зависи много разбира се и от отношенията ви, ти познаваш добре сестра си, и ако знаеш, че липсата ти ще я нарани, е хубаво да обмислиш компромисен вариант, в който да няма ощетени. Разбирам, че би било по-скъпо два пъти пътуване и връщане, но отново казвам, все пак човек рядко става леля/чичо повече от два, три пъти в живота си, та допълнителният разход за мен е оправдан. Другата опция е да вземеш и да скриеш подарък с някакво готино послание за мъжа ти за датата, а иначе да се уговорите за някаква алтернативна дата на празнуване, когато ще сте заедно. Нещо любимо за вас, за него, романтично, интимно.

Да, когато човек създава семейство, то му става приоритет, но това не значи да къса връзките с най-близките си роднини - братя, сестри, родители. Та нали за това градим семейство с любим човек, гледаме заедно деца, които се надяваме един ден да се обичат и подкрепят, да имат здрави семейства, но и хубава връзка помежду си.

# 44
  • Мнения: 4 518
Това не го разбрах. Какво означава "Ха!"?

Общи условия

Активация на акаунт