Раздвоена съм

  • 3 249
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 925
Здравейте на всички ! Чудих се дали да пусна тази тема, но искам да чуя различни мнения. Та, за какво става въпрос. Живея в Германия с ММ, аз не работя. Сестра ми ще ражда второто си чадо средата на септември. ММ има рожден ден началото на октомрви. Той ще може да се прибере в България чак ноември до началото на декември. И тук идва моята дилема. Много искам да се прибера за изписването на детето и така го бях планувала. Да се прибера септември и да седя до декември. Но пък ако се прибера по това време, ММ за втора поредна година тук ще е сам на рождения си ден, а миналата година беше сам и на Бъдни вечер и Коледа. Жал ми става, като се сетя, че отново бих го оставила съвсем сам.. Проблемът е, че преди 5 години, когато се роди племенницата ми, случайно попаднах на смс-и адресирани към сестра ми от мъжа й, как съм можела да не отида един път в болницата, да ги видя преди изписването. А аз тогава карах само нощни смени и ми беше изключително важно през деня да се наспивам хубаво и за това не ходих при тях, но пък след това до сега постоянно я обсипвам с подаръци и докато си бях в Бг прекарвах всяка свободна минута с нея. И сега за това ме е страх да взема решението да остана тук за рд на ММ, защото не искам пак да има изказвания от рода на това, че не съм се прибрала за изписването,а уж не работя и нямам ангажименти и всякакви подобни. Майка ми се опитва да ме успокои, че не е кой знае какво ако не присъствам на изписването, нали после ще прекарвам време с бебето. Та, вие как бих постъпили в тази ситуация ? Надявам се, че съм обяснила разбираемо. Не е кой знае каква драма като цяло, но ми е адски трудно да взема решение..

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Аз ще съм лаконична: голяма късметлийка си, че мъжът ти те търпи. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 19 905
Няма трудно. Мъжът ти е с приоритет.
Сестри, лелинки, братовчедки са роднини, но мъжът и децата ти са с приоритет.

# 3
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Изобщо не бих се тормозила какво би казал зет ми. Бих останала за рождения ден. Мъжът ми е по-важен от сестра, племенници, зет. Абсолютно категорично.

Решението трябва да е твое.

# 4
  • Мнения: X
Освен ако мъжът ти не е някакъв токсичен сърдитко, мисля, че раждането на племненик/ца е по-значимо от рожден ден и той би следвало да те разбере. Би било чудесна идея да го коменсираш по някакъв начин преди да заминеш. Когато живях в Щатите, бях свидетел на подобна ситуация как жена в подобна на твоето положение си изигра картите чудесно - жената беше резервирала малко голф игрище за мъжа си на рожденния му ден, беше поканила приятелите му и беше организирала скромен кетъринг.

# 5
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Освен ако мъжът ти не е някакъв токсичен сърдитко, мисля, че раждането на племненик/ца е по-значимо от рожден ден и той би следвало да те разбере.

Не си семеен, нали?

# 6
  • Мнения: 1 925
bratan Именно, че тук сме само двамата и такава опция като описаната от теб трудно би се осъществила, освен да му купя подарък и да го скрия до празника му, но пък пак ще си е самичък и един подарък..
Много благодаря за по- горните мнения, определено се успокоих, май прекалено много го мисля и прекалено много се чувствам длъжна към тях Tired Face

# 7
  • Мнения: 4 577
Имаш ли.финансова възможност да се прибереш за седмица след раждането на сестра ти (т.е. за изписването) и да се върнеш после при мъжа ти за неговия РД?

# 8
  • София
  • Мнения: 28 595
Сестра ти ще ражда средата на септември, РД е средата на октомври. Отиди за а изписването и се върни за РД. Ако това не става, мъжът ти е с предимство.

# 9
  • Мнения: 4 413
Бих послушала сърцето си, а не зет си, майка си и т.н. Ако бебето ми е супер важно, ще тръгна. Ако искам да съм с ММ - оставам. Не дължа обяснения на никого.

# 10
  • Мнения: 29 390
Нямам сестра, затова не мога да кажа категорично какво бих направила.
Съвет - ако ситуацията беше наобратно:  ти да останеш сама за няколко месеца, вкл. РД, как би се почувствала. Така ще разбереш верният път.

# 11
  • Мнения: 1 925
Имаш ли.финансова възможност да се прибереш за седмица след раждането на сестра ти (т.е. за изписването) и да се върнеш после при мъжа ти за неговия РД?
Така разходите се увеличават в пъти, а прибирането за Бг на ММ ноември ще е с колата, а не е малка сумата. Не е като да не съм го мислила. А отделно и пестим пари за подаръци и за двете й деца. Иначе и двете събития са ми важни, но от съветите тук ще избера ММ. Не че правя избора си на база вашите съвети, но от скоро живеем отделно като семейство и до сега все съм била завряна при майка, баща, сестра и може би за това имах нуждата да чуя странични мнения и да се осъзная малко, че вече си имам мое си семейство, което да ми е приоритет. Благодаря.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 20:11 от PreslavaD

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Тоя зет малко нагъл го раздава. С какво право държи сметка на теб?

Мъжът ти е с предимство.

# 13
  • Мнения: 7 279
Твоето семейство сте ти и мъжът ти. Той ти е приоритет. Не знам защо си го оставила за Бъдни вечер и Нова година, не не го прави повече. Късмет имаш с него, да знаеш. Мъжът на сестра ти, че и другите ти роднини: по- назад, да си гледат техните семейства.

# 14
  • Мнения: 3 732
Моето мнение едва ли ще ти е полезно, но ...

Сестра ти ражда втори път, а ти вероятно нямаш деца. Искаш ли да наблюдаваш подобна ситуация?
Ти вероятно нямаш деца.

Мъжа ти ще има и други рождени дни.
Ако не е някакъв грубиян, бих останала при него.
Той как иска да отпразнува рождиленния си ден? Навит ли е за втори път да е сам?

Според мен трябва много добре да осмислиш кой от двамата ти е с предимство в зависимост от това как са се държали/ държат досега с теб.

Аз ако бях, бих избрала мъжа, защото той е моето семейство. Роднините, макар и да се нуждаят от мен, аз съм по - важна и моите избори. 

# 15
  • Мнения: 526
Преди всичко вие имате отделно семейство от гнездото на сестра ви. Реваншира ли сте се за първото дете. Мъжа на сестра ви е егоист и в тоя момент е очаквал света да се върти около детето му. Но уви, всеки има собствен център. Грижете се за мъжа си. Той вече е направил компромис. Да не стане така че да си отпразнува все пак рождения ден!!! С торта при това... Да е сам на рижденнуя му ден добре, мааа на големите светли семейни празници... Стига, той е направил компромис. Чака да види такъв и от ваша страна. Майка ви е права, нищо бог знае какво не е, няма да живеете с мъжа на сестра си, вашия си гледайте. Потребностите от задоволяване на очакванията на сестриния мъж срещу нуждите на вашия мъж. Демонстрацията на любов към бебето не се мери в пътите които сте го видели. Днес изписаха бебето на сестра ми. Аз не бях . Това не значи нищо обаче.. Одостои мъжа си с присъствие на важен за него, за вас празник.

# 16
  • Мнения: 574
Бих останала с мъжа си.
Изобщо не разбирам защо е важно да си на изписването.

# 17
  • Мнения: 3 186
Без да се замислям, сестра ти е приоритет. Има нужда от подкрепа и грижи. Мъжът ти ще го преживее.

Освен ако мъжът ти не е някакъв токсичен сърдитко, мисля, че раждането на племненик/ца е по-значимо от рожден ден и той би следвало да те разбере.

Дано да е по-зрял от някакъв си токсичен сърдитко.

братан, как рожден ден ще е по-важен от раждането на детето на сестра ти?!!!

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 21:09 от tainichka

# 18
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Личи си,че отскоро си в чужбина.Много други неща ще пропускаш,но това не те прави по-малко леля.Да не мислиш,че като родиш ти,сестра ти ще дойде да изписването?Шансът в много малък,Ще видиш детето като си дойдете.

# 19
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Без да се замислям, сестра ти е приоритет. Има нужда от подкрепа и грижи. Мъжът ти ще го преживее.

Скрит текст:
Освен ако мъжът ти не е някакъв токсичен сърдитко, мисля, че раждането на племненик/ца е по-значимо от рожден ден и той би следвало да те разбере.

Дано да е по-зрял от някакъв си токсичен сърдитко.

братан, как рожден ден ще е по-важен от раждането на детето на сестра ти?!!!

Не четеш с разбиране. Точно обратното е написал.

Ще те попитам и теб, както и него: имаш ли съпруг и деца?

# 20
  • Мнения: 574
Сестрата си има мъж, който да се грижи за нея. Има и майка.
Никой не е опрял до авторката да бие път от Германия.

# 21
  • Мнения: 4 518
Аз съм много привързана към сестра ми, но ако бях в твоята ситуация бих останала при мъжа ми. Сестра ти има мъж, семейство, роднини, който ще са тук. Мъжът ти има...теб и толкова. При мен се случи нещо подобно. Мъжът на сестра ми беше извън България, а сестра ми раждаше с планирано секцио. Майка ни гледа сина ѝ, а аз оставих на заден план и мъжът ми, и работата ми за да не ѝ липсва нищо.
Аз бих подарила по-малки подаръци за да мога да дойда до България, ако това е опция.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 395
Един билет с Уиз Еър ще ти излезе под 100лв в двете посоки. Може да се върнеш за 1-2 дни само за изписването.
Ако не, и аз съм за мъжа. Доколкото ни интересува, сестрата си има кой да й помага - има си свой съпруг, майка, свекърва. Не че разбирам защо ще иска да й се мотка който и да било в краката в най-съкровеното време и когато бащата ще има 2 седмици отпуска.
Да си сам на Коледа ми звучи много тъжно.

# 23
  • Мнения: 3 186
Ще те попитам и теб, както и него: имаш ли съпруг и деца?

Подкрепих го всъщност. Нямам съпруг и деца, но ничий рожден ден няма да ми е по-важен от сестра ми.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 688
Семейството ми е най-ценно, всички близки са на втори план. Оставам си до съпруга, а бебето ще видя по-късно. То и без това няма да разбере, че леля и чичо ги няма. 😀 пък и става въпрос за месец, два. А и Мъжът ви ще оцени, че сте избрала него този път.

# 25
  • София
  • Мнения: 24 839
Да е първо раждане, да сте сираци, бих го разбрала това, с идването за изписването.
Но, сега защо трябва да зарежеш, при това отново, мъжа си сам на рождения му ден?
Какво по- нормално от това да си дойдете заедно с колата, да си видите роднините, че и бебето, което ще се е очовечило малко, а майка му ще се е съвзела от раждането!?

# 26
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Ще те попитам и теб, както и него: имаш ли съпруг и деца?

Нямам съпруг и деца, но ничий рожден ден няма да ми е по-важен от сестра ми.

Затова става въпрос. Бях сигурна.

Един билет с Уиз Еър ще ти излезе под 100лв в двете посоки. Може да се върнеш за 1-2 дни само за изписването.


Ако живееш в България, звучи реално и разумно. Ако не, ще знаеш, че не е нито едно от двете и много далече от истината.

# 27
  • Мнения: 4 518
Един билет с Уиз Еър ще ти излезе под 100лв в двете посоки. Може да се върнеш за 1-2 дни само за изписването.
Ако не, и аз съм за мъжа. Доколкото ни интересува, сестрата си има кой да й помага - има си свой съпруг, майка, свекърва. Не че разбирам защо ще иска да й се мотка който и да било в краката в най-съкровеното време и когато бащата ще има 2 седмици отпуска.
Да си сам на Коледа ми звучи много тъжно.
+1!!! Аз на изписвания на племенници досега не съм ходила. Изобщо не ѝ трябва още един човек, на когото да обърне внимание и да се мотка около нея и бебетата. Племенникът го видях на снимка и после отидох след седмица някъде. Племенницата я видях в деня на раждането вместо бащата и вечерта след изписването помагах.
Нито ще я боли по-малко като си там, нито нищо. А мъжът ѝ след години се надявам да си вдигне жената и двете деца да дойде на изписването на вашето дете. Ей така, да ти покаже как се прави.

# 28
  • Мнения: 1 925
Благодаря ви момичета, отново ! Наистина се успокоих. Време е да се откъсна от нашите и да обърна внимание на моето си семейство Hug

# 29
  • Down south
  • Мнения: 7 684
@ PreslavaD,
живота в чужбина има своите предимства, както и недостатъци.
Моят съвет би бил, да не се подаваш на манипулации, явни или не чак толкова и да си живееш, както на теб ти харесва. Ти и твоето семейство сте твоя приоритет. Не го забравяй!

Казвам горното от личен опит, живеем в чужбина от години, през това време се родиха племенници, даже и порастнаха, роднините имат празници и т.н. Не мога да си оставя семейството и да хуквам за разни събития, а няма и нужда. Отидох за абитуриентски бал на сестра ми. Беше излишно.
 Мащехата ми и свекърва ми, неведнъж са опитвали с манипулациите "ама, сега няма ли да дойдете за еди какво си, ама как така", 'ми не, няма. Нямам възможност, а често и желание. Може и да звучи егоистично, но за мен, аз, дъщеря ми и съпруга ми, сме на първо място, останалото е останало.

Дано вземеш най-доброто за теб решение.

# 30
  • Мнения: 1 073
Имам мъж, имам и сестра... аз не бих пропуснала раждането на племенниче... семейство не е само мъжа ми, но и родната ми сестра, майка, баща... дори не бих се замислила, наистина 🙄.
Мъжът ми остава сам на рожден ден, ще направя доста хубав подарък, сещам се за няколко варианта дори. Съжалявам, но не разбирам категоричните отговори тук... дай като се заженим да зарежем другото си семейство... та чак и обвинения тук защо авторката се двоуми... нот гуд

# 31
  • Мнения: 29 390
Плюс това с тези нови технологии може да се чуваш и виждаш със сестра си.
Честно казано, когато родих, не ми беше до хората - кой бил дошъл на изписването, кой - не. Исках да се приберем и да си легна. Не бях спала 3 нощи в болницата, понеже беше лудница от майки и бебета.
Щом бабата е на линия, не виждам нужда от допълнителна помощ. Ако беше наблизо, т.е. в България, разбира се, че ще идеш, но иначе.....

# 32
  • Down south
  • Мнения: 7 684
Цитат
Съжалявам, но не разбирам категоричните отговори тук... дай като се заженим да зарежем другото си семейство... та чак и обвинения тук защо авторката се двоуми... нот гуд
Няма нужда да го зарязваме, става въпрос за приеоритети и най-вече за това, което искаме ние, а не семействата от нас.

# 33
  • Мнения: 7 279
Живеейки в чужбина, особено ако си добре установен там, роднини и приятели започват да се дистанцират. Трудно им е да го преглътнат. Затова отдавна си гледам моя интерес. Който иска да се се сърди, негов си проблем.

# 34
  • Мнения: 1 073
Цитат
Съжалявам, но не разбирам категоричните отговори тук... дай като се заженим да зарежем другото си семейство... та чак и обвинения тук защо авторката се двоуми... нот гуд
Няма нужда да го зарязваме, става въпрос за приеоритети и най-вече за това, което искаме ние, а не семействата от нас.
Именно, аз говоря от мое име, аз искам и бих била със сестра ми, това прави ли ме лоша съпруга? Защото няколко човека така изкараха нещата Simple Smile . Иначе, ако авторката иска да бъде с мъжа си, нека бъде, никой не е длъжен на никого, товст тя не е длъжна да е на изписване, ако не и е толкова важно! Всичко е точно така Simple Smile

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Имам мъж, имам и сестра... аз не бих пропуснала раждането на племенниче... семейство не е само мъжа ми, но и родната ми сестра, майка, баща... дори не бих се замислила, наистина 🙄.

Семейството е едно – и то се състои от съпрузите + евентуалните им деца.
Всички останали се падат роднини / рода, т.е. външни хора за семейството.

# 36
  • Мнения: 21 469
Гпасувам за сестрата и бебето.. Рождения ден на мъжа може да се отпразнува и на друга дата,  голям човек е, не вярвам да му пука толкова.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Аз се сетих да полюбопитствам, защо съпругът е бил оставен сам на рождения си ден + Коледните празници миналата година? Каква е била причината тогава?

# 38
  • Мнения: 1 925
Гпасувам за сестрата и бебето.. Рождения ден на мъжа може да се отпразнува и на друга дата,  голям човек е, не вярвам да му пука толкова.
Въпроса с рождения ден не е толкова до празненството, а че за втори път ще го оставя сам като скот, а на последната Коледа отново беше сам, за да бъда аз с нашите. Та за това е цялото ми чудене, дали за пореден път да пренебрегна него заради тях, след като ноември със сигурност ще видя новото бебе. Иначе винаги е бил много добър и толерантен към изборите ми и не би се нацупил, разбира се. Нищо лично към теб, приемам мненията на всички. Hug

# 39
  • Мнения: 4 518
Добре де, защо не звъннеш на сестра ти и не го обсъдите? Обясни ѝ всичко и тя ще ти каже кое според нея е правилно.

# 40
  • Испания
  • Мнения: 37 503
и тя ще ти каже кое според нея е правилно.

Ха!

# 41
  • София
  • Мнения: 28 595
Гпасувам за сестрата и бебето.. Рождения ден на мъжа може да се отпразнува и на друга дата,  голям човек е, не вярвам да му пука толкова.
Въпроса с рождения ден не е толкова до празненството, а че за втори път ще го оставя сам като скот, а на последната Коледа отново беше сам, за да бъда аз с нашите. Та за това е цялото ми чудене, дали за пореден път да пренебрегна него заради тях, след като ноември със сигурност ще видя новото бебе. Иначе винаги е бил много добър и толерантен към изборите ми и не би се нацупил, разбира се. Нищо лично към теб, приемам мненията на всички. Hug
Защо въобще си се омъжила за него?

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Коледа отново беше сам, за да бъда аз с нашите.

Представяйки си, че съм на мястото на мъжа ти, ме обзема тиха лудост.
А на твое място просто няма как да се поставя, защото и през ум не би ми минало да направя нещо подобно на цитираното. Simple Smile

# 43
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Имам мъж и две деца, сестра за съжаление не - това за протокола да уточня преди да си дам мнението 😁

За мен раждането на дете на един от най-близките ти хора, е с приоритет пред рожден ден, който може да се отпразнува и на друга дата. И тук зависи много разбира се и от отношенията ви, ти познаваш добре сестра си, и ако знаеш, че липсата ти ще я нарани, е хубаво да обмислиш компромисен вариант, в който да няма ощетени. Разбирам, че би било по-скъпо два пъти пътуване и връщане, но отново казвам, все пак човек рядко става леля/чичо повече от два, три пъти в живота си, та допълнителният разход за мен е оправдан. Другата опция е да вземеш и да скриеш подарък с някакво готино послание за мъжа ти за датата, а иначе да се уговорите за някаква алтернативна дата на празнуване, когато ще сте заедно. Нещо любимо за вас, за него, романтично, интимно.

Да, когато човек създава семейство, то му става приоритет, но това не значи да къса връзките с най-близките си роднини - братя, сестри, родители. Та нали за това градим семейство с любим човек, гледаме заедно деца, които се надяваме един ден да се обичат и подкрепят, да имат здрави семейства, но и хубава връзка помежду си.

# 44
  • Мнения: 4 518
Това не го разбрах. Какво означава "Ха!"?

# 45
  • София
  • Мнения: 2 379
Гпасувам за сестрата и бебето.. Рождения ден на мъжа може да се отпразнува и на друга дата,  голям човек е, не вярвам да му пука толкова.
Въпроса с рождения ден не е толкова до празненството, а че за втори път ще го оставя сам като скот, а на последната Коледа отново беше сам, за да бъда аз с нашите. Та за това е цялото ми чудене, дали за пореден път да пренебрегна него заради тях, след като ноември със сигурност ще видя новото бебе. Иначе винаги е бил много добър и толерантен към изборите ми и не би се нацупил, разбира се. Нищо лично към теб, приемам мненията на всички. Hug
Ужас... Преди 1 година оставих един мунчо, който поставяше сестра си и родителите си всеки път пред мен и моите нужди ... Абе нищо няма да казвам, но го казвам Grinning

# 46
  • Мнения: 1 925
Аз се сетих да полюбопитствам, защо съпругът е бил оставен сам на рождения си ден + Коледните празници миналата година? Каква е била причината тогава?
Аз съм на 26, до преди година живеех с нашите, а в съседния апартамент са сестра ми. Много съм свикнала с тях. С ММ сме заедно от 7 години. От скоро се отделихме само двамата като семейство тук в чужбина и ми беше някак кофти ли, не знам и аз ако не присъствам с тях на Коледа. Беше ми трудно да се отделя, а и тогава той работише до към 11-12 вечерта.След като прочетох смс-ите как зет ми ме упреква, че не дъм отишла в болницата преди изписването на първото им дете, приех думите много навътре и това допълнително усложнява избора ми сега. Да, знам че не съм постъпила правилно, като оставих ММ сам на тези празници, въпреки че щях да седя до 12 да го чакам и за това сега ми стана малко сложно. Но взех решението вече.

# 47
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
А защо мъжът ти не е бил част от вашия празник тогава?

# 48
  • Мнения: 1 925
Написах, беше на работа тук до 12 вечерта. Нямаше как по това време да си е в България.

# 49
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ами виж, могло е да вземе отпуск, могло е да празнувате Коледа в България, НГ там или обратното, можело и някак да нагласите нещата, съмнявам се, че няма право на никаква отпуска. За мен тогава е било глупаво да празнувате отделно, но да дойдеш да си до сестра си в такъв важен момент за нея, не е никак глупаво, напротив. Странно ми е, как връзка, градена цял живот изведнъж спира да е важна, също ми е странно как за 7 години връзка с половинката ти не можете да поговорите и да измислите оптимален вариант.

# 50
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Скрит текст:
Това не го разбрах. Какво означава "Ха!"?

Ясно, че не си го разбрала. Това дори не е смях в залата.

Въпрос на интелигентност е подреждането на приоритетите.

# 51
  • Мнения: 4 413
А живот и здраве авторката като се сдобият с бебе, дали сестра й ще хукне? Не е въпроса в това, кой е по-важен. На бебето му е все тая дали леля е на изписването. Даже, за самото бебе, е по-добре да има по-малко хора. На кого му е нужна цялата лудница, която масово се организира по изписванията?

# 52
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз и на двете изписвания не исках никого у дома, освен мъжа ми, втория път и баткото.

Оставам с впечатлението, че в случая сестра ѝ иска авторката да е при нея тогава. Ако за сестрата е без значение кога авторката ще ги посети, то тогава нещата са ясни. Отделно си мисля, че може ако има колебания, да обсъди ситуацията и със сестра си, и с мъжа си, и да стигнат до оптимално решение.

# 53
  • Мнения: 2 989
Отиване и връщане Германия-България е около 100 евро (за средата на септември) за 2 часа със самолет. Кое точно му е непосилното за да отидете за събитието и после да се върнете при съпруга си?

# 54
  • Мнения: 1 925
blondie_anna Наистина нямаше как да си вземе отпуск тогава иначе без колебание да го беше направил. За това сам ми предложи, при положение, че ще е до 12, да бъда при нашите. Възможно е да съм направила грешен избор като приема предложението, не отричам.
yahoo Наистина не искам да коментирам разходите..

# 55
  • Испания
  • Мнения: 37 503

yahoo Наистина не искам да коментирам разходите..

Напълно те подкрепям. Според живеещите в България, живеещите извън нея берем парите от дърветата.

Като започнат да се опитват да се месят в живота ни: ама как така, ама защо, ама нали...

Всеки да гледа в неговата паница.

# 56
  • Мнения: 18 528
А сигурно ли е, че сестра ти изобщо иска банда роднини на изписването? Аз не исках, само бързах да се прибера вкъщи.

Иначе нито сестрата, нито мъжът трябва да ти се налагат, избери каквото е добре за теб.

# 57
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Никой не си мисли, че в чужбина парите растат по дърветата, още повече авторката е безработна, ясно е, че не ги ползват за салфетки. Просто има ситуации, в които се налагат извънредни разходи. Също е съвсем резонно да се уточни защо са били разделени предната Коледа, защо не са празнували Коледа заедно там, а НГ заедно тук, тъй като дава поглед горе долу какви са им навиците до момента.

Авторката - сестра ти иска ли да си до нея за раждането? Мъжът ти какво мисли по въпроса? Това са двамата души, които са важни, и ти ги познаваш най-добре, намери компромисния вариант.

# 58
  • Мнения: 21 469
А живот и здраве авторката като се сдобият с бебе, дали сестра й ще хукне?

А защо да не хукне, може да се обичат.

# 59
  • Мнения: 2 114
Нямам време да изчета всички мнения, но отговарям:

Не си отишла когато си била тук да я видиш нито един път. Не съм чула някой вскяа нощ да работи и да няма един почивен ден. Дори да е така, надали повече от час би ти струвало да отидеш и да я видиш. Не ти е било приоритет. Твое право е. За тогава е писал зет ти и мисля, че е бил прав ЗА ТОГАВА.

СЕГА ситуацията е друга. В друга държава си и не може да се сравнява един час време в същия град и един месец време от друга държава.

Успокой се. Явно подсъзнателно други неща те тормозят. Изживей си притесненията и зарадвай съпруга си. Няма как да върнеш времето. Погрижи се за съпруга си и за това да хармонизираш живота си.
Не е моя работа, но са неуместни много скъпи подаръци за племенниците по ред причини.
Може с много неща да ги зарадваш.

# 60
  • Мнения: 1 925
blondie_anna Сестра ми ми каза, че за нея нямало проблем да не присъствам, след като ноември ще ги видя. Но дали реално е искрена с мен, няма как да преценя. Вече казах няколко пъти защо с ММ не бях заедно на тези празници, но не за това е темата, те вече са минали и заминали.
Iris04 За съжаление аз също не съм сигурна дали биха дошли в такув момент. Това лято ги каних няколко пъти на гости тук, като им поемем всички разходи, но не се съгласиха. Никога не са излизали от България и може би за това са по- така настроени.

# 61
  • Мнения: 4 413
Не знам. Може би защото ми се вижда неразумно да се търчи за едно изписване, при положение, че след месец ще са си в България и ще стоят дълго време.
Деборана, зет й няма никакво право да се меси в техните отношения.

# 62
  • София
  • Мнения: 28 595
Преслава, след като сте толкова близки с родителите ти, защо не ги помолиш да ти помогнат с разходите за самолетните билети?

# 63
  • Мнения: 6 470
Не разбирам защо мнението на зетяе повлияло толкова.
Да сестра , но и аз нямаше да ходя по изписвания, освен ако, както по- напред се писа, не сте сираци и сестра ти си няма друг близък в Бг.
Носталгията сигурно също е повлияла на предишното ти идване.
Един път, ок.
Както и сама вече пишеш време е за твоето семейство.

# 64
  • Мнения: 11 360
Виж, в този живот няма как да войдисаш на всички.

Говорила си със сестра си, след РД на мъжа си ще отидеш. Ще си подготвена за бебето и ще покажеш, че ги мислиш. Вниманието не е само да си на изписването - то е обаждания, разговори, внимание, заинтересуваност и готовност да помогнеш.

# 65
  • Мнения: 7 279
Зетят си е доста нагъл. Отделно хора, които никога не са излизали от България и хабер си нямат от живота в чужбина, имат изисквания и се опитват да вменяват вина на авторката. Иначе не разбирам защо тя се чувства несигурна с избора си.

# 66
  • Мнения: 1 925
Преслава, след като сте толкова близки с родителите ти, защо не ги помолиш да ти помогнат с разходите за самолетните билети?
Стига, това е несериозно.. Както казах, взех решението вече. Нищо няма да загубят нито сестра ми, нито бебето от отсъствието ми. Имам самочувствието, че съм доста добра и отдадена леля. Време е сега и малко време за ММ. Отново благодарности, на всички които ми помогнаха да се успокоя..
Thirteen зетя винаги съм го приемала като мой брат и не съм очаквала да прочета такива неща, та затова вероятно толкова се засегнах и за това до сега го мислих, дали ако не отида, дали пак няма да има подобни изказвания. Ако ми го беше казал в очите, нямаше да го приема толкова навътре.

# 67
  • Мнения: 6 470
Ясно.
Непоискан съвет ще си позволя. Не се раздавай толкова за хората/ визирам зетя/.

# 68
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Преслава, ти би трябвало да можеш да различиш дали сестра ти е искрена, или ще я заболи ако не си до нея. Ако за нея действително е без значение, то тогава нямаш дилема.

А това, че си ги канила това лято, не всички бременни могат да пътуват, на други не им се рискува. Аз бременна не пътувах никъде.

Ти си човекът, който познава добре и двамата, според мен има ли желание, има начин да се нагласят нещата - заем за пътя, взимане на не толкова скъпи посаръци за сметка на присъствие, и тн.
Оставам с впечатление, че ти не си толкова близка със сестра си, и ако не го чувстваш самата ти като нужда да си с нея в този момент, наистина темата е излишна.

За протокола, сещам се за повече познати отишли от България до чужбина, при поява на племенници, отколкото обратното (това във връзка с коментарите, че нямало сестра ѝ да отиде за нея)

# 69
  • Мнения: 6 930
Май само в България и околията го има тоя панаир покрай изписването, което трае час-два общо, майка и бебе имат нужда от почивка и спокойствие и т.н.. В много държави са си само майката и бащата на "изписването", прибират се вкъщи и после има хиляди още възможности и празници да идва и родата. Бих избрала мъжа, особено след като миналата година е бил пренебрегнат, а и ще видя сестрата след месец и нещо.

# 70
  • Мнения: 900
Никого не бих ангажирала да се връща от чужбина специално защото аз раждам!
А ако разбера, че мъжа ми е тормозил сестра ми със съобщения защо не е дошла в болницата ще го зарежа!
ПС: Не бих и оставила мъжа ми самичък на празник като Коледа в чужда страна за да празнувам със семейството ми.
То аз няма да се чувствам в настроение, знаейки как съм го игнорирала.

# 71
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз оставам с впечатление, че тук не става дума за самото изписване, а за след това, макар че аз и след това не исках никого освен мм и децата.

Но какво искаме ние във форума е без значение, важното е Преслава и сестра ѝ какви отношения имат и тн.

И в случая грешно се измества акцента, че предната Коледа мъжът на авторката е бил ощетен за сметка на родители и сестра, при положение, че авторката сама е избрала да си дойде в България, не е изнудена от родата, и мъжът ѝ я е подкрепил. Тоест тя тогава не е имала сегашните терзания, което за мен е странно, аз не бих оставила половинката си на първата ни Коледа в нов дом и нова страна, но това съм аз, и не искам да пречупвам през своята призма. За мен тя е засегната от зет си, макар че той в случая не трябва да е такъв фактор, сестра ѝ е.

# 72
  • Мнения: 1 925
blondie_anna Наистина ми е трудно да я разбера какво точно си мисли. Малко по- особен човек е. Но пък това не ми пречи, да искам да съм близка с нея и да й уважавам мнението. Апък когато ги каних, не предполагах, че е бременна, разбрах го чак като беше в 4 месец Confused
Колебанията ми са главно провокирани от думите на зетя. Не съм толкова лоша, че да пропусна нещо в мой интерес. Продто тогава не съм намерила вариант и за това не съм го направила, а и не обичам да ходя в болници, не считах, че е чак толкова важно да отида там, при положение, че живеехме врата до врата. Но явно за тях или за него е било.. За мен в момента са важни и двете събития, но няма как да се прибера за седмица само за изписването. Както вече споменах, не искам да коментирам финансите. Но да, този път е време да помисля и за ММ.
Thirtheen за съжаление, много си права. Трябва да спра да ги мисля толкова, кой какво ще си помисли и все да се старая да съм бяла и добра..

# 73
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ясно, разбирам. Просто ти и сестра ти явно не сте така близки, или нещо в комуникацията ви някак куца и не можете да сте сигурни кой какво иска действително. Аз например сестра нямам, но имам най-добра приятелка от детинство, за която не се съмнявам, че като каже “ела/не идвай” е искрена. Тя ми дойде на свиждане, плака от щастие, носи ми любим шоколад и чаша да си правя чай в болницата и тн, тоест тя го е чувствала така; направила го е. Ако при теб няма порива да идеш още в първите дни, ако сестра ти няма да се засегне и тн, наистина нямаш дилема. Каквото и да решиш, знай че имаш ли подобни ситуации, най-добре е да можеш да си говориш директно с човека насреща - мъж, сестра, приятел. Щом те е засегнал зет ти, можело е да кажеш на сестра си, че ти е станало мъчно, и да я попиташ същевременно нея дали тя е била засегната.

# 74
  • Мнения: 11 360
Думите на зетя са всъщност писанки между него и жена му, нали така? Ти си ги видяла случайно. Сметка никой не ти е държал. Защото малко жертва взе да го даваш от думите му...

Те са семейство и много неща могат да си кажат и да пооклюкат близките. Надали са се сърдили наистина камо ли да ти търсят сметка.

Правилно ли съм разбрала?

Също сегашната и предната ситуация не са еднакви - преди си била в града, където е била сестра ти в болница, но си спяла. Честно казано и моята сестра ако е в града и е толкова важно всеки път да се наспива и ходи на работа вместо да дойде да ме види за 2 минути щеше да ми стане неприятно. Защото ти е било "важно да се наспиваш"!  Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 1 107
На изписването на сестра ми с първородното дете не бях.
Сестра ми не беше на изписването на първородното ми дете.
На второто ми дете бяхме само аз с децата и мъжът ми.

Цигански оркестър ли има анжагиран, че да има присъствие до нам кое си коляно?

# 76
  • Мнения: 1 925
Дорис може би си права, няма как да знам. Аз й споделих тогава, че ми стана тъпо от прочетеното, тя се опита да замаже положението, че го е казал ей така, но пък думите "Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека". Причината да не отида беше и че изпитвам адски неприятно чувство да ходя в болници, а и се виждахме всеки ден на видео чат. Не се вживявам като жертва, просто допуснах едни думи да ми повлияят до такава степен, че сега да го мисля толкова много, какви ли коментари пак ще има, ако не присъствам.

# 77
  • Мнения: 21 469
Не разбирам за какво е въпроса в темата, след като със сестрата не сте толкова блиаки, а зетя те е подразнил.
Първоначално помислих, че авторката много иска да отиде при сестра си, но времето съвпада с рд на мъжа. Обаче сега излиза, че по скоро е да не кажат мещо хората, с ме, че изгаря от нетърпение. То реално дилема няма.

# 78
  • Испания
  • Мнения: 37 503
"Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека".

Подобен мутант /без извинение/ директно ще го пратя в графа "Архиви", но и ще му кажа в очите какво мисля. Хич няма и да си помисли след това да се изказва по мой адрес. Хайде, де!

# 79
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз мисля, че не става дума за самото изписване, снимките в строй с китките и тн.

Става дума за нужда от човека, с когото си израснал, в най-важния ти момент. Когато моята най-близка приятелка дойде да ме види и двата пъти в родилното, носейки ми любими неща и показвайки мисъл за мен, когато плака от радост, се почувствах обичана. Да, сигурно би ми станало тъпо, ако имах сестра, която предпочита да се наспи, но ако се познаваме достатъчно добре, бих ѝ го казала без никакво колебание.

Та за тогава ми е странно, странно ми е и за първата Коледа в нов дом, която са решили да празнуват разделени с мъжа ѝ, но това съм аз и моята натура. Авторката, мъжът ѝ и сестра ѝ е добре да си подобрят малко комуникацията. Авторката се е засегнала от зет си, защото подсъзнателно според мен самата тя се упреква за тогава, или по-скоро, че не го е изговорила още тогава със сестра си.

Вече си написах мнението за компромисен вариант, но освен това имам и друг съвет - подобрете си глобално комуникацията със сестра ти, но не на ниво лаф моабет, а на ниво да се чувствате спокойни една с друга да си кажете всичко.

# 80
  • Мнения: 574
но пък думите "Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека".
Оооо, я не го мисли толкова, пълен простак щом си позволява такива коментари пред сестра ти.

# 81
  • София
  • Мнения: 23 097
Раждането на дете и рожден ден са две несъпоставими неща. Въпросният рожден ден нито е първи, нито ще е последен. Мъжът ти не е малко дете да му баеш. На твое място се прибирам до Бг за раждането на бебето и след месец се връщам обратно. Ако отсега си купиш билета, можеш да попаднеш на добра цена на нискотарифна компания.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
"Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека".

Историята придобива все по-пищни краски. Mr. Green

# 83
  • Мнения: 2 114
За две сестри в един град е бил прав човекът.
Силно противоречи с твърденията за невероятна близост между сестрите.
Минало е.
Няма смисъл да се нищи.
Има нещо незряло в това да не останеш с мъжа си за Коледа, а после да използваш думата скот, за да опишеш колко е бил сам.
Успокой се.

# 84
  • Мнения: 13 812
Имам мъж, имам сестра, имам и племенници.
Рожденият ден на мъжа ми не бих пропуснала за нищо на света. Бих го пропуснала само заради нещо свързано с децата ни. В родилния дом пък най-се радвах да дойде да ме гледа мъжа ми а не някой роднина. Обичам племенниците си, обичам сестра си но мъжа ми е моето семейство. Мъжът ми и децата ни , но те и децата са моето семейство до време, в един момент те образуват свое семейство. А мъжът ми казва остава моето семейство завинаги.
Така както пишеш, явно смяташ и демонстрираш, че мъжът ти не е твоето семейство и това за мен лично, е голяма грешка. Без значение какво мислят зет ти, баба ти или друг роднина.

# 85
  • Мнения: 11 360
Моя мъж пък веднага би ме подкрепил и даже настоял да отида за раждането на племеник. Не е дете, че рожденния му ден да е щур купон с клоуни и мама да трябва да е там. Колко пъти ще ражда сестра ми? Това е изпитание и заслужава подкрепа и съпричастност. Това разбира се е голямо вълнение и за мен самата. Имам сестра - помня ражданията и - бе ме по-страх отколкото за моите раждания.

Въобще голями мерене кой е по-важен и кой е с приоритет за две събития. Раждане бе хора - нов член на семейството, нова обич и грижа, нова светлинка и амнайсти рожден ден на голям човек!

Също така въобще не ограничавам "моето семейство" до мъжа ми и децата ни. В крайна сметка много от нас ще сменят няколко мъже, но родители, стойностни братя и сестри няма как да сменяш. Цаката не е да зарежеш предното си семейство , а да го увеличиш. Иначе след има няма 20 години семейството ви ще остане само един мъж, който ви е писнал до безкрай.

# 86
  • Мнения: 758
Всичко зависи от това, доколко близки сте със сестра си. Дали имате силна връзка, или не... Разбирам, че решението Ви е било взето преди да пуснете темата и Ви е било нужно само успокоение. Чудесно е, че сте го получили!

# 87
  • Мнения: 6 930
Дорис може би си права, няма как да знам. Аз й споделих тогава, че ми стана тъпо от прочетеното, тя се опита да замаже положението, че го е казал ей така, но пък думите "Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека". Причината да не отида беше и че изпитвам адски неприятно чувство да ходя в болници, а и се виждахме всеки ден на видео чат. Не се вживявам като жертва, просто допуснах едни думи да ми повлияят до такава степен, че сега да го мисля толкова много, какви ли коментари пак ще има, ако не присъствам.

Ако прочета такова нещо, мисля, че изобщо на никакво съвместно роднинско събитие не бих отишла повече, освен ако въпросния няма да го има там. Ще си мишкувам отделно от тоя елемент. Освен, ако сестра ми не изясни изрично защо съм мишка за мъжа ѝ.

# 88
  • Мнения: 11 360
Значи четеш  лична  кореспонденция между съпрузи и трябва да ти дават отчет какво аджеба са си казали и защо?

Зет ти не те харесва много и ти моментално се фръцваш и зарязваш сестра си!? Ново дете, емоции, тем подобни - няма значение важно е ТИ да не си обидена.

Брех тоя свят как сте го завъртели около себе си!   И как всички ви харесват! Ако ли не зарязвате майки, бащи, братя защото са позволили да промърморят против вас в тяхно присъствие.

Аз явно съм по-старичка, налагаща си търпение и дипломатична. В отплата имам семейство от 12 човека, за всеки от които искренно ми пука и не се вторачвам толкова във всяка дума.

# 89
  • Мнения: 6 930
Чак пък "зарязване на сестрата". Стига драма. И да, ако зет ми не ме харесва, а и аз него, съм си в правото да избягвам компанията му и да не куртоазнича излишно. Тука не знам какъв е случая и дали са си толкова неприятни един на друг, друг беше въпросът. Но не във всяко семейство неприятните чувства се оправят с търпение и дипломатичност, факт от живота!

# 90
  • Мнения: 11 360
И това разбира се касае само Вас и няма да натовари сестра ви, вижданията с децата и и родителите Ви, които разбира се искат да съберат цялото си семейство?


За мен това е драматизъм с размах:
Ако прочета такова нещо, мисля, че изобщо на никакво съвместно роднинско събитие не бих отишла повече, освен ако въпросния няма да го има там.

# 91
  • Мнения: 6 930
И това разбира се касае само Вас и няма да натовари сестра ви, вижданията с децата и и родителите Ви, които разбира се искат да съберат цялото си семейство?



Много "по принцип" стана дискусията, безсмислено е. Тия отношения са низ от различни случки. Аз вече изказах моето мнение за тук изложените факти и конкретната дилема на авторката, не смятам да се обяснявам повече .

# 92
  • Мнения: 1 925
Много започнаха да се изопачават нещата вече.. написала съм всичко в първоналачния си пост. Най- добре да спрем до тук или темата да се заключи..

# 93
  • Мнения: 166
Здравей Simple Smile Въпреки че искаш темата да се заключи, бих си позволила да ти дам един съвет - НЕ се и опитвай да угодиш на всички - не е възможно !!! Реши коя си, за какво се бориш и си дръж на думата, хората ще трябва да се примирят. Също, може би не е зле да си намериш работа или хоби, понеже явно имаш доста време за размишляваме! Успех Simple Smile

# 94
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Мисля, че коректно трябва да уважите РД на мъжа си. В чужда страна, сам на семейни празници - депресивна ситуация. С него решете кога да посетите Б-я. Безработна сте и зависите от него.
Изписването на бебе не е задължително събитие. Аз не присъствах при изписването на племенницата ми от болницата. Майка и не желаеше излишни панаири и цигански сюжети. Баща + двете баби .
И майката и бебето са в деликатна ситуация, има и осезаем риск за здравето   им .
Едва ли няколко месеца закъсняла визита ще е от сериозно значение. Винаги можете да комуникирате онлайн. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт