Раздвоена съм

  • 3 263
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 107
На изписването на сестра ми с първородното дете не бях.
Сестра ми не беше на изписването на първородното ми дете.
На второто ми дете бяхме само аз с децата и мъжът ми.

Цигански оркестър ли има анжагиран, че да има присъствие до нам кое си коляно?

# 76
  • Мнения: 1 925
Дорис може би си права, няма как да знам. Аз й споделих тогава, че ми стана тъпо от прочетеното, тя се опита да замаже положението, че го е казал ей така, но пък думите "Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека". Причината да не отида беше и че изпитвам адски неприятно чувство да ходя в болници, а и се виждахме всеки ден на видео чат. Не се вживявам като жертва, просто допуснах едни думи да ми повлияят до такава степен, че сега да го мисля толкова много, какви ли коментари пак ще има, ако не присъствам.

# 77
  • Мнения: 21 583
Не разбирам за какво е въпроса в темата, след като със сестрата не сте толкова блиаки, а зетя те е подразнил.
Първоначално помислих, че авторката много иска да отиде при сестра си, но времето съвпада с рд на мъжа. Обаче сега излиза, че по скоро е да не кажат мещо хората, с ме, че изгаря от нетърпение. То реално дилема няма.

# 78
  • Испания
  • Мнения: 37 503
"Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека".

Подобен мутант /без извинение/ директно ще го пратя в графа "Архиви", но и ще му кажа в очите какво мисля. Хич няма и да си помисли след това да се изказва по мой адрес. Хайде, де!

# 79
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз мисля, че не става дума за самото изписване, снимките в строй с китките и тн.

Става дума за нужда от човека, с когото си израснал, в най-важния ти момент. Когато моята най-близка приятелка дойде да ме види и двата пъти в родилното, носейки ми любими неща и показвайки мисъл за мен, когато плака от радост, се почувствах обичана. Да, сигурно би ми станало тъпо, ако имах сестра, която предпочита да се наспи, но ако се познаваме достатъчно добре, бих ѝ го казала без никакво колебание.

Та за тогава ми е странно, странно ми е и за първата Коледа в нов дом, която са решили да празнуват разделени с мъжа ѝ, но това съм аз и моята натура. Авторката, мъжът ѝ и сестра ѝ е добре да си подобрят малко комуникацията. Авторката се е засегнала от зет си, защото подсъзнателно според мен самата тя се упреква за тогава, или по-скоро, че не го е изговорила още тогава със сестра си.

Вече си написах мнението за компромисен вариант, но освен това имам и друг съвет - подобрете си глобално комуникацията със сестра ти, но не на ниво лаф моабет, а на ниво да се чувствате спокойни една с друга да си кажете всичко.

# 80
  • Мнения: 574
но пък думите "Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека".
Оооо, я не го мисли толкова, пълен простак щом си позволява такива коментари пред сестра ти.

# 81
  • София
  • Мнения: 23 107
Раждането на дете и рожден ден са две несъпоставими неща. Въпросният рожден ден нито е първи, нито ще е последен. Мъжът ти не е малко дете да му баеш. На твое място се прибирам до Бг за раждането на бебето и след месец се връщам обратно. Ако отсега си купиш билета, можеш да попаднеш на добра цена на нискотарифна компания.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
"Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека".

Историята придобива все по-пищни краски. Mr. Green

# 83
  • Мнения: 2 114
За две сестри в един град е бил прав човекът.
Силно противоречи с твърденията за невероятна близост между сестрите.
Минало е.
Няма смисъл да се нищи.
Има нещо незряло в това да не останеш с мъжа си за Коледа, а после да използваш думата скот, за да опишеш колко е бил сам.
Успокой се.

# 84
  • Мнения: 13 867
Имам мъж, имам сестра, имам и племенници.
Рожденият ден на мъжа ми не бих пропуснала за нищо на света. Бих го пропуснала само заради нещо свързано с децата ни. В родилния дом пък най-се радвах да дойде да ме гледа мъжа ми а не някой роднина. Обичам племенниците си, обичам сестра си но мъжа ми е моето семейство. Мъжът ми и децата ни , но те и децата са моето семейство до време, в един момент те образуват свое семейство. А мъжът ми казва остава моето семейство завинаги.
Така както пишеш, явно смяташ и демонстрираш, че мъжът ти не е твоето семейство и това за мен лично, е голяма грешка. Без значение какво мислят зет ти, баба ти или друг роднина.

# 85
  • Мнения: 11 403
Моя мъж пък веднага би ме подкрепил и даже настоял да отида за раждането на племеник. Не е дете, че рожденния му ден да е щур купон с клоуни и мама да трябва да е там. Колко пъти ще ражда сестра ми? Това е изпитание и заслужава подкрепа и съпричастност. Това разбира се е голямо вълнение и за мен самата. Имам сестра - помня ражданията и - бе ме по-страх отколкото за моите раждания.

Въобще голями мерене кой е по-важен и кой е с приоритет за две събития. Раждане бе хора - нов член на семейството, нова обич и грижа, нова светлинка и амнайсти рожден ден на голям човек!

Също така въобще не ограничавам "моето семейство" до мъжа ми и децата ни. В крайна сметка много от нас ще сменят няколко мъже, но родители, стойностни братя и сестри няма как да сменяш. Цаката не е да зарежеш предното си семейство , а да го увеличиш. Иначе след има няма 20 години семейството ви ще остане само един мъж, който ви е писнал до безкрай.

# 86
  • Мнения: 758
Всичко зависи от това, доколко близки сте със сестра си. Дали имате силна връзка, или не... Разбирам, че решението Ви е било взето преди да пуснете темата и Ви е било нужно само успокоение. Чудесно е, че сте го получили!

# 87
  • Мнения: 6 930
Дорис може би си права, няма как да знам. Аз й споделих тогава, че ми стана тъпо от прочетеното, тя се опита да замаже положението, че го е казал ей така, но пък думите "Ей тая мишка, не се сети да дойде в болницата, да ви види, еб@хти човека". Причината да не отида беше и че изпитвам адски неприятно чувство да ходя в болници, а и се виждахме всеки ден на видео чат. Не се вживявам като жертва, просто допуснах едни думи да ми повлияят до такава степен, че сега да го мисля толкова много, какви ли коментари пак ще има, ако не присъствам.

Ако прочета такова нещо, мисля, че изобщо на никакво съвместно роднинско събитие не бих отишла повече, освен ако въпросния няма да го има там. Ще си мишкувам отделно от тоя елемент. Освен, ако сестра ми не изясни изрично защо съм мишка за мъжа ѝ.

# 88
  • Мнения: 11 403
Значи четеш  лична  кореспонденция между съпрузи и трябва да ти дават отчет какво аджеба са си казали и защо?

Зет ти не те харесва много и ти моментално се фръцваш и зарязваш сестра си!? Ново дете, емоции, тем подобни - няма значение важно е ТИ да не си обидена.

Брех тоя свят как сте го завъртели около себе си!   И как всички ви харесват! Ако ли не зарязвате майки, бащи, братя защото са позволили да промърморят против вас в тяхно присъствие.

Аз явно съм по-старичка, налагаща си търпение и дипломатична. В отплата имам семейство от 12 човека, за всеки от които искренно ми пука и не се вторачвам толкова във всяка дума.

# 89
  • Мнения: 6 930
Чак пък "зарязване на сестрата". Стига драма. И да, ако зет ми не ме харесва, а и аз него, съм си в правото да избягвам компанията му и да не куртоазнича излишно. Тука не знам какъв е случая и дали са си толкова неприятни един на друг, друг беше въпросът. Но не във всяко семейство неприятните чувства се оправят с търпение и дипломатичност, факт от живота!

Общи условия

Активация на акаунт