Раздвоена съм

  • 3 249
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 379
Гпасувам за сестрата и бебето.. Рождения ден на мъжа може да се отпразнува и на друга дата,  голям човек е, не вярвам да му пука толкова.
Въпроса с рождения ден не е толкова до празненството, а че за втори път ще го оставя сам като скот, а на последната Коледа отново беше сам, за да бъда аз с нашите. Та за това е цялото ми чудене, дали за пореден път да пренебрегна него заради тях, след като ноември със сигурност ще видя новото бебе. Иначе винаги е бил много добър и толерантен към изборите ми и не би се нацупил, разбира се. Нищо лично към теб, приемам мненията на всички. Hug
Ужас... Преди 1 година оставих един мунчо, който поставяше сестра си и родителите си всеки път пред мен и моите нужди ... Абе нищо няма да казвам, но го казвам Grinning

# 46
  • Мнения: 1 925
Аз се сетих да полюбопитствам, защо съпругът е бил оставен сам на рождения си ден + Коледните празници миналата година? Каква е била причината тогава?
Аз съм на 26, до преди година живеех с нашите, а в съседния апартамент са сестра ми. Много съм свикнала с тях. С ММ сме заедно от 7 години. От скоро се отделихме само двамата като семейство тук в чужбина и ми беше някак кофти ли, не знам и аз ако не присъствам с тях на Коледа. Беше ми трудно да се отделя, а и тогава той работише до към 11-12 вечерта.След като прочетох смс-ите как зет ми ме упреква, че не дъм отишла в болницата преди изписването на първото им дете, приех думите много навътре и това допълнително усложнява избора ми сега. Да, знам че не съм постъпила правилно, като оставих ММ сам на тези празници, въпреки че щях да седя до 12 да го чакам и за това сега ми стана малко сложно. Но взех решението вече.

# 47
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
А защо мъжът ти не е бил част от вашия празник тогава?

# 48
  • Мнения: 1 925
Написах, беше на работа тук до 12 вечерта. Нямаше как по това време да си е в България.

# 49
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ами виж, могло е да вземе отпуск, могло е да празнувате Коледа в България, НГ там или обратното, можело и някак да нагласите нещата, съмнявам се, че няма право на никаква отпуска. За мен тогава е било глупаво да празнувате отделно, но да дойдеш да си до сестра си в такъв важен момент за нея, не е никак глупаво, напротив. Странно ми е, как връзка, градена цял живот изведнъж спира да е важна, също ми е странно как за 7 години връзка с половинката ти не можете да поговорите и да измислите оптимален вариант.

# 50
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Скрит текст:
Това не го разбрах. Какво означава "Ха!"?

Ясно, че не си го разбрала. Това дори не е смях в залата.

Въпрос на интелигентност е подреждането на приоритетите.

# 51
  • Мнения: 4 413
А живот и здраве авторката като се сдобият с бебе, дали сестра й ще хукне? Не е въпроса в това, кой е по-важен. На бебето му е все тая дали леля е на изписването. Даже, за самото бебе, е по-добре да има по-малко хора. На кого му е нужна цялата лудница, която масово се организира по изписванията?

# 52
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз и на двете изписвания не исках никого у дома, освен мъжа ми, втория път и баткото.

Оставам с впечатлението, че в случая сестра ѝ иска авторката да е при нея тогава. Ако за сестрата е без значение кога авторката ще ги посети, то тогава нещата са ясни. Отделно си мисля, че може ако има колебания, да обсъди ситуацията и със сестра си, и с мъжа си, и да стигнат до оптимално решение.

# 53
  • Мнения: 2 989
Отиване и връщане Германия-България е около 100 евро (за средата на септември) за 2 часа със самолет. Кое точно му е непосилното за да отидете за събитието и после да се върнете при съпруга си?

# 54
  • Мнения: 1 925
blondie_anna Наистина нямаше как да си вземе отпуск тогава иначе без колебание да го беше направил. За това сам ми предложи, при положение, че ще е до 12, да бъда при нашите. Възможно е да съм направила грешен избор като приема предложението, не отричам.
yahoo Наистина не искам да коментирам разходите..

# 55
  • Испания
  • Мнения: 37 503

yahoo Наистина не искам да коментирам разходите..

Напълно те подкрепям. Според живеещите в България, живеещите извън нея берем парите от дърветата.

Като започнат да се опитват да се месят в живота ни: ама как така, ама защо, ама нали...

Всеки да гледа в неговата паница.

# 56
  • Мнения: 18 528
А сигурно ли е, че сестра ти изобщо иска банда роднини на изписването? Аз не исках, само бързах да се прибера вкъщи.

Иначе нито сестрата, нито мъжът трябва да ти се налагат, избери каквото е добре за теб.

# 57
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Никой не си мисли, че в чужбина парите растат по дърветата, още повече авторката е безработна, ясно е, че не ги ползват за салфетки. Просто има ситуации, в които се налагат извънредни разходи. Също е съвсем резонно да се уточни защо са били разделени предната Коледа, защо не са празнували Коледа заедно там, а НГ заедно тук, тъй като дава поглед горе долу какви са им навиците до момента.

Авторката - сестра ти иска ли да си до нея за раждането? Мъжът ти какво мисли по въпроса? Това са двамата души, които са важни, и ти ги познаваш най-добре, намери компромисния вариант.

# 58
  • Мнения: 21 469
А живот и здраве авторката като се сдобият с бебе, дали сестра й ще хукне?

А защо да не хукне, може да се обичат.

# 59
  • Мнения: 2 114
Нямам време да изчета всички мнения, но отговарям:

Не си отишла когато си била тук да я видиш нито един път. Не съм чула някой вскяа нощ да работи и да няма един почивен ден. Дори да е така, надали повече от час би ти струвало да отидеш и да я видиш. Не ти е било приоритет. Твое право е. За тогава е писал зет ти и мисля, че е бил прав ЗА ТОГАВА.

СЕГА ситуацията е друга. В друга държава си и не може да се сравнява един час време в същия град и един месец време от друга държава.

Успокой се. Явно подсъзнателно други неща те тормозят. Изживей си притесненията и зарадвай съпруга си. Няма как да върнеш времето. Погрижи се за съпруга си и за това да хармонизираш живота си.
Не е моя работа, но са неуместни много скъпи подаръци за племенниците по ред причини.
Може с много неща да ги зарадваш.

Общи условия

Активация на акаунт