През ОКТОМВРИ ще съм мама,на малък син или на дама

  • 13 511
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Сф
  • Мнения: 13
Добро утро и от мен Party

Джени, имам още един изпит, а третия го оставям за април, не мога вече... ooooh!
 
И аз имам супер голям проблем с обувките вече, всичките ми есенни са или с токченца или така затворени, та краката ми да преливат като както вика Деси-тесто... Rolling Eyes много съм тъжна, защото в тоя студ и дрехи нямам...направо се отчайвам, какво ще нося докато родя...а не сиакм да приличам на парцалана... ooooh!
Браво, Мууни, че си решила проблема с дрехите за изписване, аз още умувам и съм в голяма чуденка...
Деси, честито ти скринче! И най-вече да са живи и здрави приятелката ти и бебенцето и!  bouquet

Аз още карам кола, ама ми е тежко като слизам вече, а и понеже много се ядосвам и крещя, незнам дали не е вече вредно за бебето... Rolling Eyes
А за стриите, имам засега Praynig отстрани, по паласките, които са се поопънали сега, много страдам...и по гърдите имам, но там ми се появиха първите два месеца, подуха се, нацепиха се и спаднаха... #Cussing out и само ме ядосват, тях ги попреживях, ама на корема отстрани къса ми се сърцето...мазах се с Мустела, с Икаров, с Хип(за майки), с Матерн, а сега се мажа с Перкуталфа, уж бил ужасно добър, ама то като продължава да расте шкембето, с каквото и да се мажа...все едно е, но аз ще съм упорита до края, че и след това! Laughing

Айде хубав ден от мен на всички!!!!  bouquet

# 61
  • Мнения: X
Запис от мен.Много се радвам за Плами. Hug

# 62
  • Мнения: 203
Браво за добрите новини Плами!!!
Относно стриите нямам нито една към момента ама голямо мазане пада сутрин - вечер и с какво ли не почнах с Мустела,после Перкуталфа,после олио на Нивеа и почнах редуването ту едното ту другото,а забравих и мас имам за бебе направена в смисъл,че не мирише на гадно и нея си ползвам!За сега удържам фронта дано да е така и след раждането само се чудя кога ще имам това време да се плескам,че и да стоя така намазана докато си попие newsm78но ще го обмисля в последствие!

# 63
  • Мнения: 851
Здравейте момичета.
Сега се връщам от сутрешното хранене. Девойките са добре. Храним се- изядоха си всичко от бибероните и то за по 15 мин. да не им е уруки...че имаме още 3 хранения дне. Обикновенно последното е мъка. не знам как ги хранят през нощта... ако на всяко бебе отделят по 30 мин..... то нощната смяна по-скоро не спи.
Ето ви малко снимки  от днес : http://mvelcheva.snimka.bg/baby/konstantina-amp-dimana.417779.14684045
Да ви кажа Диман яде по-бързо от сестра си, но последните 2 дни ми сваля по 10 грама на ден и вече започвам да се притеснявам. Днес я местят в стаята при сестра й и сега се чудя поредния нов кантар какво ще покаже. Няма да я сложат на нормално креватче докато не стане 1800 грама.....  Иначе и двете са тип топ. Нямат лекарства, нямат сонди и да ви споделя моите притеснянения : като две капки вода са. Не знам как ще ги различвам и съм напълно сериозна. Мисля да им вържа като за начало червените кончета на различни ръчички.А като се приберем вкъщи ще им разгледам хубаво телцата за някакви бенки или други белези. Изпитвам ужас, че мога да ги объркам и разменя.
Адри, моя съвет е да не бързаш с колана за след раждане. Моя корем се прибра за 10  дни. Свалих всички килограми и никой днес не може да каже че съм родила преди 12 дни. Влязох си в старите дрехи и нямах никаква нужда да ходя с колан. Да  не говорим, че моята лекарка от Щерев и докитата от МД бяха против носенето на такъв колан. Казват, че ако има някакъв ефект то е през първите 15-20 дни, после по-скоро има обратен ефект.
На самото "изписване", си бях приготвила панталона ми за бременни, но той ми стоеше като шалвар по-скоро и постоянно го придърпвах , за да не падне.
МНого се радвам за Пламито.  Във вкъщи ще и е доста по-спокойно и предполагам, че ще усшее да устиска до 1вия учебен ден Wink.... че пък може и отгоре.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 197
ей страхотно за Плами!!! сега спокойствие и почивка Hug Hug Praynig Peace Hug
Ger4o явно е грип! лепнала съм го и на мама и което ми е по странно на котката #Crazy възможно ли е?!? той горкия опищя цяла сутрин къщата и сега е с разстройство и повръща ooooh!
а относно обувките ... същия проблем имам, айде с дрехите не - днес се мерих и съм качила 1 килограм тоест от началото първо минус 9 сега плюс 10  Crazy и това за няма година - ужас ама поне в дрехите си се събирам а и на корем не съм толкова голяма, но обувките  #Crazy #Crazy #Crazy ей това е проблем, на мен дори апостолки ми стягат с тия отоци, дано от студеното поспаднат, но все пак съм реалист - няма да ме събере никоя обувка Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 58
Чоко  Hug толкова се радвам за теб и твоите принцеси!
Плами стискай още малко мила  bouquet
Аз също имам голям проблем с дрехите и обувките, вчера се опитах да си обуя маратонките и успях след около половин час, но ми стискат яко, а за дрехите - единственото нещо, което ми става е един анцунг ooooh!

# 66
  • Мнения: 152
Здравейте.
Чоко, много се радвам за бебчетата. Ще ги различаваш, ще видиш. Като почнеш да прекарваш повече време с тях и ще имат разлики. А после като станат по-големички може да имат и различни интереси, едната да е по - подвижна от другата. А за това, че спада всеки ден пак си е до детето - аз съм се родила 2200. Стояла съм 45 дена в ковьоз и всеки иден съм спадала. накрая ме изписали под нормата и казали на майка ми, че не знаят как ще ме отгледа. А тя се заинатила и в къщи съм хранена на кантар. Докато не наддам грамчетата, които трябва на хранене не ме оставяла. А аз съм повръщала повечето от това, което ми давала. Но ей ме на - сега съм 70 кг и тя все ми вика да не ям. Grinning Не съм била болна или с проблеми. Така и не разбрали защо повръщам.
За дрехите - аз имам един гащеризон от " На тъмно" и ще карам с него. За сега обаче мисля да съм с по-дълги поли.
А за обувките - и моите крака май пораснаха. Преди носех 36, след като родих 37, а последните чехли бяха 38. Луда работа. За обувки не знам. Още не съм вадила нищо, но като гледам как съм подута, едва ли ще ми станат. Ще карам с маратонки и аз май.
Все се надявах, че ще спре този дъжд, но уви.
За стриите - за сега нямам. Не се и мажа, че от всичко се изривам.
Ани, страхотни дрешки. Завиждам благородно за гащеризончетата. Laughing
Плами, дано се успокоиш малко и да издържиш още седмица, две.

# 67
  • Мнения: 23 271
Чо-ко,много са сладки бебките.Не изглеждат никак малки на сниките,но личи всъщност какви са калинки по дрехите.Simple Smile Иначе са много бузести и розовички.
Така и не разбрали защо повръщам.
Може да си имлала рефлукс.Бебебто на сестра ми има слаб рефлукс и много повръща,на фонтан,почти след всяко хранене.Казали са,че е нормално и не е притеснително в нейния случай.Знам,че има много тежки случаи на рефлукс ,когато се налага оперативна намеса.Не го пожелавам на никой. Praynig

# 68
  • Мнения: 851
моите не повръщат и да ви кажа се чудя къде отива всичката тази храна..... newsm78. Едната ми сваля по 10 грама последните 2 дни, а другата качва по 10 грама на ден..... а ядат доста за размерите си-8 пъти по 35 мл.....

# 69
  • Мнения: 1 341
Връщам се от преглед и да докладнвам, че трябва да тичам да взема Ема от градина.

Всичко при мен е 6! Матка, шийка всичко е спокойно. Според док. скоро няма да се раждаме, на преглед съм след 2 седмици. Peace
Взе ми секрет за микробиология и ми източиха 4 колбички кръв.
Другата седмица съм на среща с Анестезиолог. Crazy

ЧоКо, малките бубки са прекрасни! Нека си хапват, съвсем скоро ще наваксат. Лекарите какво ти казват отностно свалянето? Димана ли сваля грамчета?

Много се радвам за Плами, чакам включване и от самата нея. Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 23 271
Рони,чудесни новини.
Аз утре съм на тонове ,а на 10-ти на консултация.Ще искам и аз микробиология,че имам много силно течение последната седмица.
Днес мислех да ходя да довършвам покупките,но май ще пропусна.В това ужасно време само ми се лежи и спи.Ще отида до поликлиниката,за да търся 2 педиатърки ,после до градината на Дани ,на пазар и се прибираме.

# 71
  • Мнения: 126
Добър ден.Чо ко много се радвам за малките кукли ще почнат и да наддават няма къде да ходят.Супер и за Плами че си е вече вкъщи на спокойствие.Деси честито на твоята приятелка да и е живо и здраво бебчето.Гледам че обсъждате обувки и дрехи аз направо съм отчаяна само чехлите и джапанките ми стават вчера се опитах да обуя маратонките страхотен ужас едвам ги обух обиват ме толкова са ми подули краката а не изглеждат така след като ги събух бях седяла 20 тина минути с тях глезените ми изглеждаха ужасно неузнаваеми.Герчо направо ме разби с тоя пожар в кухнята с право ти е забранено да влизаш там докато не родиш.

# 72
  • Мнения: 152
Деси, не знам. А и няма кой да каже вече. Но така или иначе, не са ми поставили деагноза. Само са и казали, че та за мен нищо не могат да направят повече и ме изписали. Аз си мисля, че може да съм имала и непоносимост към кърмата и, или към млякото, с което ме е дохранвала. Но никой не е излидвал нищо, а и са имали само 1 вид мляко тогава.
Чоко, а по колко трябва да наддават?

# 73
  • Мнения: 571
Малко да забегне човек и после не може да ви изчете.
Привет на всички  Hug
Чоко, щом са добре малките мишки предполагам, че тоя спад при едната ще е само временен.  Heart Eyes
Руми аз очаквах да се обадиш даже докато бях в Ловеч. Майната му на времето нали има коли  Hug
Гер4о -  Hug добре, че не си се опръскала нещо с мазнината, не го мисли петното.
За шофирането - карам, но отбягвам. Шкембето ми виси върху краката и ми е много неудобно.
За краката - моите не са анадути никак. Даже имам чувството, че обувките ми хлопат. Предполагам, че може да е понеже са една идея по-студени, отколкото в нормално състояние.
За дрехи - май скърпвам положението още. Стриите са ми от предната бременност. От тази май нямам, но пък старите се разтегнаха още повече. Продължавам да се мажа...
От Ловеч се върнах с още една торба дрехи, които сега ще стана да изпера и оправя  Laughing
Това май беше последното ми пътуване...засега.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 511
First expectation, пия Гинипрала от около 1 месец. Аз хода при две лекарки и двете ми казаха като вляза в 9-я да спирам всички хапчета, че да не пренося (пия Магнерот и Но Шпа също, а преди Гинипрала пия Верапамил, но не помага в повечето случай).

Чоко, след толкова тревоги и търчене няма как да не си върнеш килограмите бързо... Така че не при всеки ще е така, аз като съм спокойна папкам подобаващо! Дано Димана спре да смъква грамчета!  Hug

Мен пък ме сърбят от скоро зърната или по-точно ореолите около тях!  newsm78 Иначе стрии нямам засега, но и аз като вас се опасявам да не се появят при свиването на кожата след раждането.

Да ви попитам за памперсите - какъв размер взехте/ще вземете? Препоръчаха ми да взема направо 2-ка, защото 1-цата имало вероятност да не стане въобще на бебо...

Общи условия

Активация на акаунт