Августовски бебета 2009 - тема №2

  • 25 382
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Кърджали
  • Мнения: 10 279
Да ви покажа моята мъничка с последна дата...

http://sandradj.snimka.bg/baby/katerina.422111.14985308

Забравих какво щях да пиша..
Но нека първо попитам тези, които са родиил горе - долу на моята дата...Имате ли още лохии, че на мен както уж ми бяха спрели и от два дни пак почнаха... Пък е твърде слабо за да е менструация.
Ако се сетя акво щях да пиша друго, пак ще пиша...

# 706
  • Мнения: 15
Да ви покажа моята мъничка с последна дата...

http://sandradj.snimka.bg/baby/katerina.422111.14985308

Забравих какво щях да пиша..
Но нека първо попитам тези, които са родиил горе - долу на моята дата...Имате ли още лохии, че на мен както уж ми бяха спрели и от два дни пак почнаха... Пък е твърде слабо за да е менструация.
Ако се сетя акво щях да пиша друго, пак ще пиша...


Сандра,много е сладка Катето,да ти е жива и здрава
за лохиите-и аз съм като теб ту идват ту изчезват,сега от два дена нямам и се надявам вече да не се появяват

# 707
  • Мнения: 370
Sandra_19_84 , аз лохии имах много малко. МЦ ми дойде на 40 ден и ми беше 5 дни, но много обилен.

# 708
  • Мнения: 4
Еее, вие пък ми секнахте щастието от това, че два дни вече нямам лохии, значи може пак да дойдат  Confused. Предния път МЦ ми се върна чак на 9тия месец след раждането, след като почнах да разреждам кърменията, че до тогава си се кърмехме все още по 6-8 пъти на ден. Надявам се и сега да се забави, ако може и повече  Flutter.

Сандра, много е сладка Катерина. На Данче Бобото е много готин и той, абе всичките ни бебета са за изяждане, пу, пу  Simple Smile!

А аз се опитвам от коло 2 часа да се навечерям, а малкия змей не ме оставя.

# 709
  • София
  • Мнения: 540
На мен лохиите ужким ми бяха минали към 20тия ден, и после пак се появиха. Сега от около седмица нямам нищо. Чудя се като сме на смесено хранене кога ли ще се появи цикълът?  newsm78

# 710
  • Мнения: 143
Ночко, нищо че сте на смесено, все пак ти си кърмиш, а при лактация рядко има цикъл.  Peace

Сандра, аз още имам малко жълтичко, но то е по капка-две... Да питам, това за лохии ли се брои? (още не съм ходила на преглед, другата седмица и ми е чудно доста...)  Embarassed Сладунката ти е разкошна! Simple Smile

Геринела, споко. Ако не заминава много скоро (3-4 седмици), обикновено бебчетата започват сами да си правят режим и хубави нощни паузи. Аз самичка се оправям от първия ден и мога да кажа, че вече доста рядко ми се случва да спя по-малко от 6-7 часа и то защото стана ли, не лягам отново през деня дори да имам тази възможност. Иначе той заспива вече в 23 и става за първо хранене към 6-7 сутринта, храня го и ако мога след като заспи, заспивам и аз, но пък вечер си лягам доста късно.

Днес за първи път сменяме режима и си легна в 10... Дано да не стане в 1 за ядене, че с татито напънахме по биричка...  Blush

Усмивки!

# 711
  • София
  • Мнения: 540
Ночко, нищо че сте на смесено, все пак ти си кърмиш, а при лактация рядко има цикъл.  Peace

Сандра, аз още имам малко жълтичко, но то е по капка-две... Да питам, това за лохии ли се брои? (още не съм ходила на преглед, другата седмица и ми е чудно доста...)  Embarassed Сладунката ти е разкошна! Simple Smile

Геринела, споко. Ако не заминава много скоро (3-4 седмици), обикновено бебчетата започват сами да си правят режим и хубави нощни паузи. Аз самичка се оправям от първия ден и мога да кажа, че вече доста рядко ми се случва да спя по-малко от 6-7 часа и то защото стана ли, не лягам отново през деня дори да имам тази възможност. Иначе той заспива вече в 23 и става за първо хранене към 6-7 сутринта, храня го и ако мога след като заспи, заспивам и аз, но пък вечер си лягам доста късно.

Днес за първи път сменяме режима и си легна в 10... Дано да не стане в 1 за ядене, че с татито напънахме по биричка...  Blush

Усмивки!

Ех, дано и ние скоро започнем да правим хубави нощни паузи, много разчитам на това навършване на 2 месеца, дано, дано Simple Smile
И аз не мога през деня да спя, мъчила съм се - няма заспиване, колкото и да съм уморена и малко да съм спала през нощта. А татко й си спи по всяко време, няма проблеми  hahaha

Вие в колко часа къпете бебетата? Чудя се дали е по-добре да е възможно по-късно, или ако стане твърде късно - примерно 10ч. - това ще ги изнерви допълнително и няма да искат да заспят после

# 712
  • Мнения: 143
Аз досега винаги съм го къпала към 10 часа преди последното ядене и не съм имала проблем, но пък всяко дете си е за себе си. Опитай и ще видиш дали е добре за вас.  Peace

А това, което казваш за мъжа си ме наведе... Моят преди да се роди детенце се оплакваше от мен че съм дишала тежко, а в по-късна бременност и от хъркането... Сега малкият плаче, а той си спииии и хърка освен това.  Laughing Така се приспособяват те, а ние...  #Crazy Понякога даже го ръчкам да ми прави компания като се приспиваме по тъмно, а той е толкова дълбоко заспал, че не чува какво му говоря и вика "ей, сега го взимам, ей сега" Simple Smile Луда работа

# 713
  • Мнения: 18
Въпросче към съветниците - ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ОТНОВО ДА ИМАМЕ ФАЗА НА РАСТЕЖА? ПАК СМЕ ПОСТОЯННО ГЛАДНИ, А ЧАК НА 7-МИ СМЕ НА ДОКТОР. И МЕН ПАК МЕ ПОЧНАХА ЧЕРНИТЕ МИСЛИ И НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ.

# 714
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте момичета Simple Smile
Ние бяхме няколко дни в в Стара Загора - да се видим с бабите и дядовците че и с прабабите и прадядовците Simple Smile
Правихме си разходки и много снимки и бебо беше спокоен и щастлив - там е доста спокойно и Марти сякаш го усеща.

Виждам че обсъждате нощните бодърствания Simple Smile Ние в края на първия месец от само-себе си прескочихме едно хранене (сега са 6 за денонощието) и сега Марти го къпем към 20 часа _+- 1 час) , после папа и заспива чак до 4-5 сутринта. Не съм го насилвала за тази пауза - стана от само-себе си. Мислех евентуално да хапне последно към 23-24 часа и да спинка до 7 примерно, но не става. Явно нощния сън на детето започва към 19-21 часа и след това е невъзможно да го събудя. Дори се е случвало да пропуснем къпането заради заспиване.
Иначе вече има дни в които спи доста малко, а друг път се смее и гука след цокане и после заспива блажено и така след всяко кърмене.
Аз кърмя само седнала - бебо е поставен на възглавница, а главата му е в свивката на ръката ми. Все се каня да пробвам легнала, ама четох че било за мами с големи цици, а моите са мъъъънички  Blush.
Интервала гледам да е около 3 часа, ама ако се разреве по-рано - ми давам му и толкоз.
Ние нещо разходките не можем да ги нагласим - додето се натуткаме да излезем, малко се разходим и айде бебо се размрънка че е гладен и пак бързо към къщи (не кърмя на вън) и се оказва че повече от 1 -1,30часа  не можем да останем вън. И ми е малко гузно че лишавам девчонката от въздух (то пък един въздух в София  ooooh!)
И нашия бебешондел взе да се плюнчи напоследък Simple Smile
А ето тук - един интересен сайт за четене и конкретно среща, на която ще разясняват носенето в слинг
Ние с татито мислим да го посетим, щото май нещо не можем да се нагласим в слинга http://estestveno.youthbg.net/node/701

Ама страхотни смимки ви е направила тази фотографка - просто невероятни Simple Smile Ама никой не каза в крайна сметка каква е цената - то ясно че зависи от позите, ама все пак кажете нещо конкретно? И аз щото почвам да се замислям за една фотосесия. Ама първо ще пробвам сама, пък после при професионалист Simple Smile

Да ви питам - някой давал ли е на бебоците сокчета примерно? Ние сме на 50 дни и моето свеки настоява да съм започнела да давам изцеден сок от моркови. Ние сме за сега изцяло на кърма и мисля да не давам никакви такива неща, аз дори вода му давам твърде малко, пък тя за сок настоява  ooooh! Та питам за да сверя часовника.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 00:01 от Elyah

# 715
  • Мнения: 18
Elyah не е вярно че легналото положение за кърмене е само за мамите с големи гърди и моите са малки, но си го кърмех така когато беше много жега, за да не му претоплям лечицето с ръката си

# 716
  • Мнения: 105
Добро утро!Elyah много е рано за сокчета.И мойта майка се опита да ми намекне,че вече е време за сокове,но и разясних,че вече има други схеми на захранване,а и педи потвърди и тя се съгласи! PeaceИ ние с бебко бяхме на гости на баба и дядо и си искарах ме страхотно.Той е много спокоен за сега,хапва, после си гука и се смее и си заспива понякога сам baby_neutralА сега аз да ви се оплача:от няколко дни имам ужасна болка когато пишкам Embarassed,Мислаех си,че съм настинала и това е нещо като цистит,ама не е,зашото болката е ужасна:пишкам,болиме после следва нещо като напън и после кръв!Не съм ходила на лекар защото няма кой да гледа бебо,но тая събота,ако издържа ще отида.Някои случвалоли му се е нещо такова? #Crazyпомагайте!чао за сега Praynig

# 717
  • София
  • Мнения: 358
Рибка, и аз съм на това мнение - рано е още, ама те си знаят старите методи и много трудно възприемат новите. Като им обяснявам за белия шум почват да се възмущават и дори не искат да чуят.
За болката при уриниране - само преди няколко дни етърва ми беше така - казали й че песачинки отделя с урината.
Ама все пак ти отиди на доктор, даже с бебо отиди ако можеш, че съботата е далече, щото тъй да се лекуваме по форумите не е работа.
sosmy, така четох някъде - легнало кърмене - удобно само за големи цици - ама ще взема да пробвам най сетне Simple Smile

Ние снощи си извадихме активната гимнастика и почнахме да слагаме бебо вътре (моята е с надуваем борд и прилича на малко басейнче) та голяма игра пада - накачихме всички възможни играчки и се забавлявахме и тримата  Hug

# 718
  • Мнения: 29
Хелоу мамчета!!!
За лохиите - аз имам едно мноого бледо жълто, ама си го има.
Да питам мамчетата с по-големи деца - кога се слага възглавничка на бебо ???
Приятна разходка на всички, решили да излязат  Grinning Grinning Grinning

# 719
  • Мнения: 735
Рибката,отиди на лекар.Прилича на бъбречно заболяване това,което описваш.Не чакай съботата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт