Августовски бебета 2009 - тема №2

  • 25 379
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 240
Да ви питам - някой давал ли е на бебоците сокчета примерно? Ние сме на 50 дни и моето свеки настоява да съм започнела да давам изцеден сок от моркови. Ние сме за сега изцяло на кърма и мисля да не давам никакви такива неща, аз дори вода му давам твърде малко, пък тя за сок настоява  ooooh! Та питам за да сверя часовника.

За сокчетата - не се препоръчват преди годинката. Захранвамето започва с пюре или каша след най-малко 4 навършени месеца. Но има все още мами, които започват със сокче след 40-я 50-я ден. Всеки си преценя сам.  Hug

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 11:18 от Дю

# 721
  • Мнения: 196
Здравейте и от нас! Ние вчера станахме на 1 месец! Как бързо минава времето само! Да ви питам чета различни мнения за погачата - някъде пише, че че прави между 30 и 40 ден, а другаде, че е след 40 и аз съм в дилема. Нали уж бебето не се показвало до 40 ден. И да ви питам само роднини ли се канят или може и приятелки? newsm78

Ние днес сме на консултация и ще ни правят първата имунизация.

За лохиите - и аз все още имам! Направо взе да ми писва от превръзки.

За кърменето в легнало положение - аз също съм с малки гърди, но я кърмя някой път легнала, но най-често седнала с възглавница зад гърба. Въпреки това някой път съм с ужасни болки в кръста, а бебка ще става все по тежка и по-тежка.

Гери и аз имах една криза с болки от шевовете отдолу, въпреки, че след самото раждане не ме болеше, като се прибрах вкъщи някъде след около седмица 2-3 дни ме наболяваха. А на теб защо ще ти ги махат - не са ли ти сложили саморазграждащи?

За активната гимнастика - ние вече имаме две, но все още Анди не проявява никакъвинтерес да стои в тях.

Италиана и нашия нощен режим прилича на вашия - хранене към 1, 4 и 7 и след това заспива. Засега от два дни е златна - насуква се за двайсетина минути и заспива и съответно и аз съм свежарка.

За будуването - моето момиченце когато е будно или суче или е на ръце, сама не стои да се занимава, но за това вина имам и аз - не мога да слушам как плаче и при всеки звук я грабвам да я гушкам.

Норче при нас късното къпане има обратен ефект - превъзбужда се и не може да заспи.

# 722
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен
Ние също бяхме на гости на баба и дядо  в Хисар и изкарахме страхотно.Времето беше много приятно и се разхождахме с двете кандидат свекърви  на малката и беше много хубаво. Simple SmileДруго си е като си имаш компания при разходките.Тук в София е разхождам сама.И ако не трябваше да ходим на преглед тази седмица ,щяхме да поостанем малко повече там.

Elyah , аз кърмя предимно легнала .Така ми е най удобно и най приятно.Аз нямам големи гърди.Е пораснаха ми малко ама има какво да се желае още Grinning.Калина понякога яде по 1 час и не ми е удобно да я държа на ръце.Е вярно че в доста от случаите ме използва и за бибирон , но на мен не ми е досадно, защото си лягам или си гледам ТВ или си цъкам на компютъра както е в момента.Тя така си и заспива , след което я местя в нейното си креватче ,та и затова нямам кой знае какви проблеми при приспиването.
И аз мисля ,че за сокове е доста рано.

♥ Zahira ♥  погачата се прави след 40 ден и се канят само жени .Може да си каниш приятелки. Simple Smile

След малко излизаме на разходка и ви желая усмихнат ден на всички newsm53

# 723
  • Мнения: 1 569
Момичета здравейте! Не съм се включвала от около 5 дни и вече сте изписали темата, няма изчитане Simple Smile Бяхме в Казанлък за почивните дни. Жално, че с Jijin така и не се разбрахме да се видим, но се надяавам следващия път!

Много благодаря за отговорите и успокоенията относно по-краткото папкане и по-рядкото акане на Анди  Hug Вече взе да прави и по-дълги почивки нощем, макар и не всяака нощ. Но когато го прави - по 6-7 часа не се буди да папка, което за мен си е направо кеф  Laughing

Докато бяхме в Казанлък доста хора видяха за пръв път Анди  и да ви кажа вярвате или не ми урочасаха детето! Sad И то знам кой точно - жена с толкова лоч и завислив поглед,че няма накъде! Преди да дойде детето 2 дни бече адски спокойно, спинка си нормално и т.н. След нейното посещение детето се скъса да реве цял следобед и вечер, почти не спа, а вечерта едвам я успокоихме и приспахме! И аз не вярвах в тези неща, но след това преживяване вече съм убедена, че хорските очи имат много голяма сила Sad След като свеки и бабата на мъжа ми й побаяха (до колкото знаят там някакви специални думички) и детето се успокои!!!  Shocked

А да ви кажа пък как гукаме вече, лелеее само някой да й говори и тя направо се скъсва от гукане и усмивки  Heart Eyes  Laughing

Джули: мъжо пробва кърмата да, но не смее да цоца директно от цицата, било му перверзно хахахаха  Joy И друго исках да ти пиша, но вече забравих какво!

Италианче: аз още не съм си възвърнала навика да си лягам по корем, но като го правя няма проблем. Теб какво те притеснявам?

Някой питаше как разбираме, че Биогаята помага: ами просто я усещам спокойничка, особено вечер когато се обострят коликите по принцип. Факт, че пробвах и Еспумизан и Инфакол, но си се върнах на Биогая...

Аз също кърмя САМО легнала (е разбира се ако не съм някъде навън). За това и се опитвам да продам чисто нова страхотна възглавница за кърмене, понеже ми е жал, че така стои. Просто легнала ми е най-удобно...

# 724
  • Мнения: 2 382
Уф, снощи решихме да сменим бибата -залъгалка с една, която уж не пада от устата на детето и Белослава пощуря да си търси старата ooooh!.Освен това сменихме и биберона на шишето и се опитахме да я сложим да спи на другата страна, та съвсем се побърка детето и не сме спали цяла нощ.
Направихме и първото къпане в корито, но на чешмата се радваше повече.
днес трябва да ни слагат Пентаксима, но два дена вечер й е запушено нослето и има инцидентно сополки, та може и да ни се размине ваксината.
Искам да ви попитам за въртележките- някой има ли на Фишър Прайз?Ние имаме една обикновена на Бертони, но Белослава много й се радва, чак пищи от радост на играчките.Може по един час да се занимава с нея.Та се замислям дали да не й взема на Фишър Прайз- тя е със 7 мелодии и светлина, но играчките са в пастелни цветове и не знам дали ще им обръща внимание, като не са толкова ярки newsm78.

Янче, добре завърнала се от почивката Hug.Да ти кажа и аз не вярвах на урочасване, но като ми се случи два пъти и започнах да се замислям.
Елия, за соковете и аз ще карам с късно захранване и то с каши Peace.А активната гимнастика и при нас е много вървежна Laughing.
Захира, честит ви първи месец  bouquet!
Диди, ортопедът каза, че е желателно да не се слага възглавница възможно най-дълго.
Рибката, ако е песъчинка, би трябвало да се подобри положението сравнително бързо.Ако не се почувстваш по-добре, не чакай до събота, а отивай на лекар Peace.
Още щях да пиша, но бързам за разходка, че днес закъсняхме Laughing.

# 725
  • Мнения: 1
Италианче: аз още не съм си възвърнала навика да си лягам по корем, но като го правя няма проблем. Теб какво те притеснявам?

Някой питаше как разбираме, че Биогаята помага: ами просто я усещам спокойничка, особено вечер когато се обострят коликите по принцип. Факт, че пробвах и Еспумизан и Инфакол, но си се върнах на Биогая...

Аз също кърмя САМО легнала (е разбира се ако не съм някъде навън). За това и се опитвам да продам чисто нова страхотна възглавница за кърмене, понеже ми е жал, че така стои. Просто легнала ми е най-удобно...
Янче, ами питах, щото реших, че нещо може да е противопоказно при секциото... newsm78 ама явно не е, като гледам, че Сънчо от болницата така спяла..  Laughing
За урочасването: и аз взех да вярвам като ми се случи и му измих лицето със светена вода и се успокои детето..
Ааа, и аз довечера вадя акт. гимнастка!!! Дано да се забавлява малко..
Иначе и Марти взе да раздава усмивки, ама не е от най-гукащите.. още му е рано явно..  newsm78
Да питам: вашите бебковци напуват ли се много като ще акат?? И то без да имат запек?
При нас са едни звуци, едно зачервяване на лицето.. не е истина...
 

# 726
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте,
  Шайн,аз имам такава въртележка на Фишър прайз от серията Rain forest, повечето случай й е много интересна на бебка,дори се случва да се приспи с нея,но когато е нервна и тя не върви.
  За активната гимнастика досега бебка само веднъж се забавлява с нея,но май аз я изполвам само в краен случай и тя вече е мнго нервна за да я успокои каквото и да е.
  Към мамите с по-големи деца-кога бебчовците минават на 3.5 ч хранене?Прави ми впечатление,че бебка напоследък реве след хранене,но като й наближи 3тия час и заспива и спокойно би си откарала 3.5 ч,но гледам да я будя заради лактацията,че и без това с тая намаляла кърма,съвсем ще я закъсаме Simple Smile

# 727
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Ники вече два пъти го водя да му баят и след това е коренно различен ,и сега пак го водих понеже от два дни само реве,но се оказа зачервено уше,а не уроки.Слагам му капки,дано скоро да му мине,че не мога и за секунда да го оставя.

# 728
  • Мнения: 521
Момичета, кажете сега какво се прави на погачата?

# 729
  • Мнения: 331
Здравейте и от нас... и аз днес успях да отида да подам и документите за детските, послеминах през бебешкия магазин и купих на Ради едно одеяло с ме4о пух, много сладурско, после докато изпера, изгладя и пооправя ...и то деня мина
А с това акане направо ве4е се побърквам..по4на да ака по един път на ден , което не ми се струва нормално за такова малко дете, вие как мислите?
Тия дни сме на консултация и ще питам педи, 4е горкото бая се напъва ама само пръцка по цял ден...
Айде това езасега от нас

# 730
  • Мнения: 145
Трейси, скучае се и се получават подаръци. Също така има погача, та се чупи над майката, един комати се разхвърлят по шкафовете, говори се предимно за зърна и цоцомби и така..това в кръга на майтапа..дано ти е забавно..аз съм малко дива.
Гледам ,че пишете за активна гимнастика, това дали ще ми е вече от полза като сме на 40 дни? А, ами да, да ви се похваля днес станахме на 40 дни и ходихме на църква..вече може секс нали..ама аз съм в провинцията, явно поотделно ще е  smile3521
Не съм писала отдавна,ама все влизам в ритъм..
Дарчо прави по 5-часови паузи през нощта, засега е това...ха,и се оказа че пъпчиците, които уж бяха стафилококи, явно са някакви запушени бебешки пори и не се мажат с нищо, а камо ли с Елоком, който е толкова силен...ходи разбери кво става..
Айде мацки,кърмете се и заради мен и като имам време пак ще ви пиша Hug Hug Hug

# 731
  • Мнения: 331
Извинете за въпроса, ама каква е тая активна гимнастика за която говорите ?

# 732
  • Мнения: 1 804
Аси 77 - ами нещо като одеалце в ярки цветове, върху него има опънати обръчи с висящи играчки - сигурно си ги виждала - казват им и фитнес за бебе! Simple Smile

Ето тук има няколко
http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.2.55.0&gclid=CKv40 … J0CFcmEzAodUUe-Zw

# 733
  • Мнения: 1 569
 #Crazy #Crazy #Crazy Oт 17.30 от както се прибрахме от парка ей СЕГА Анди млъкна!!! Какво му стана на това дете?? Пак ли някой я урочаса??  newsm45 Не знам как  ще спим тази нощ. На всичкото отгоре с таткото за пореден път тази седмица се скарахме. Аз, че съм поизнервена - ясно. Ама и той нещо много взе да се изнервя, което не беше присъщо за него  ooooh! Нещо много взе да не иска да помага, прави си оглушки, на мързел го удря и аз се побърквам. Не е честнооооооооо  newsm45

# 734
  • Кърджали
  • Мнения: 10 278
Янче сами ли бяхте на разходката? Питам защото малката не обича да има много хора около нея, не да йси Боже пък да се занимават с нея... Тогава най - вече изпада в такива ревливи кризи, че не се описва. В това се убедих  и затвърдих сега като си бяхме на село - то не бяха баби, лели, братовчеди... И накрая вечерта като се разрева нямаше успокоение... Чак и докато я къпахме рева, а това е неприсъщо за нея. Как я успокоихме и аз не знам. На следващия ден, вече като всички бяха с едно наум и не я зачакаха много много, детето беше оставено повече на спокойствие и отново раздаваше усмивки на килограм... Просот малката си е свикнала само с мен и баща си, и прекаленото внимание от много хора я изморява и изнервя.
А иначе на село зълва ми разказа че нейния ин е проходил на 7 месеца, и то най - вече май заради тормоза от страна на вуйчо си/тоест мъжа ми/. Той тогава е бил около 7 годишен и се заигравал с племеника си, хващал го да ходи... И то непрекъснато. И детето от зор проходило, какво да прави....Та се смяхме какво ли я чака дъщеричката ни с такъв баща... Най - малкото да проходи още по - рано... Или да проговори рано рано, то коййто я вземе на ръце и почва "Кажи кати това, кажи Кати онова"... Детето от зор ще проговори, само и само да им каже "Млъкнете де"

Общи условия

Активация на акаунт