Августовски бебета 2009 - тема №2

  • 25 381
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 591
О yana-sladurana  - въобще не се ядосвай.  Ти си добре поне твоя мъж си е в къщи и имате възможност да се скарате, че моя от неделя си отиде при мама под предлог да си довършва къщата и ще се върне в петък. Тъйче стискай зъби и така те немогат да ни разберат, че не ни  е лесно с малките  сладурчета.

# 736
  • Мнения: 219
Абе мен ако питате много добре знаят, колко е уморяващо, ако не беше щеше да искат те да се занимават с децата, ама не искат, нали така Simple Smile Аз за сега от моя мъж не мога да се оплача, помага ми доколкото може, ама цица няма как да даде, а той за това основно реве  Mr. Green
И ние бяхме първо на Враца, после на Търново. Радвам се, че си разнообразихме. Аз запазих час за петък при гинеколожката, макар, че и аз имам някакви лохи, колкото леко да зацапат.
За акането - и Митко се пъне, по някога само пръцка, а пъненето е голямо, друг път ака дори рядко, и пак се пъне. Май обаче взеха да ни хващат коликите, защото взе повечко да плачка, но пък сега гледам да се храним на 3ч, и то за около 20мин, но по някога си дояжда след 30-60мин и така. Дори прави пауза по 4ч денем.
За урочасването - определено го има, вярвам, че хората не го осъзнават, аз обикновенно мия лицето после, помага обикновенно.

# 737
  • Мнения: 145
Янче,какво става,душата,твоя май беше за пример..много бързо се изнерви. Аз в това отношение си го знам моя че е нервак и не му се вчепетлявам хич..не си го слагам изобщо.Верно,че около мен има кой да помага, ако сме сами и откаже незнам, но той не отказва, помага,просто дразни със съвети и е все напреки и все майка е виновна, а познай кой не е...Казах,че ако мисли така да я кара.. newsm34
В такъв период сте, горе главата и търпение..хем , че все ние жените сме можещите, търпеливите и то е ясно че ще пикаем прави цял живот..
Лека нощ и непробудна да ни е   bouquet

# 738
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Ивушке,това все едно аз съм го писала,и моя е такъвнервак,че предпочитам да го няма в къщи,аз затова и успях да го науча Ники да си лежи,защото лятото мъжо е постоянно на работа и няма кой да ме кара при най-малкото премрънкване да го взимам Mr. Green
Даже съм го изселила в детската да спи с Вики.
Нашето уше е по-добре и момченцето е по-спокойно,дано да не ни се случва повече,че горкото се измъчи  Praynig

# 739
  • Мнения: 1 804
Янче - явно нервите ни са опънати повече от колкото трябва- моя мъж пък ме нервира в желанието си да помага Crazy - желание има, но понякога подхода му е странен - например, когато трябва да я успокоява - той я закача и детето още повече се изнервя. Снощи искаше да я приспива - аз си знам, че мога да я приспя доста по-бързо, но го оставих - все пак и негово дете е - като има желание - нека се учи! Да го видя до кога ще му е ентусиазма! Simple Smile

Иначе за коликите - нашата педиатърка ни препоръча да му слагаме на коремчето плоско шише с топла вода, ние обаче вече 2 нощи правим нещо друго. Слагаме шишенцето до бебенцето в леглото - увито с една тензухена пелена. Така почти цяла нощ го топли под одеалцето! Да ви кажа, струва ми се, че има много добър ефект! Ако иска някой може да пробва!

Сандра и моята сестра е проходила на 8 месеца, но това не е много хубаво! На една приятелка детенцето имаше проблеми със ставите и от нея знам, че ортопедите препоръчват детето да не се "учи" да ходи. Когато то само почувства увереност - тогава леко трябва да му се помогне. Иначе с постоянни тренировки мускулите му може да заякнат и то да научи стъпките, но костите му не са укрепнали и това може да доведе до големи проблеми по-късно - локсации и т.н.

# 740
  • Мнения: 145
Добро утро..с единия крак бутам количката, пиша, а боба на котлона се развари..
Картинка сме с малкия..
Пожелавам приятен ден и много разходки..жалко,че сутрин не става.. Hug

# 741
  • Мнения: 12
Момичета помагайте!  :pray

Имам проблеми с кърменето. На малкия пак не му достига кърмата и трябва да му давам АМ. От едната цица само се мръщи и неиска да дърпа. Към края на деня кърмата ми намалява и той си остава гладен. Дайте съвет какво да правя. Пия сокове, храня се добре, всеки път го слагам на цица за друго не се сещам. Търсих Aila обаче и е пълна пощата и незнам как да я открия.
На всичкото отгоре се е запекъл от това адаптирано мляко и му е тежичко.

# 742
  • Кърджали
  • Мнения: 10 279
ssiillvvyy знам, че не е хубаво детето да се насилва да се "научи" на еди какво си. Просто на село беше станало дума нещо за отношенията между мъжа ми и племенника му/ а те са много привързани един към друг точно защото са израснали заедно и разликата във възрастта им е много малка/ и зълвата спомена това... Тогава се смяхме какво ли го очаква нашето бебе при такъв татко  Laughing

# 743
  • Мнения: 521
Да питам: вашите бебковци напуват ли се много като ще акат?? И то без да имат запек?
При нас са едни звуци, едно зачервяване на лицето.. не е истина...
И при нас е така, досега не е имал запек, но като тръгне да ака и са едни напъни едно чудо, става червен като домат, после едно звучно ... и се успокоява.
Гери, яж варено жито с орехи, аз ядох три дена подред и гърдите ми щяха да се пръснат. От всичко, което бях чела, това помогна най-много. Друго незнам какво да ти препоръчам.
Яна, споко. И мен моя мъж понякога ме дразни, ама няма как да се прескочи тоя период. Най-се дразня като каже рано - ех, пак не се наспах. Сякаш той е ставал цяла нощ да дюндюрка малкия, не аз. Ама иначе помага де - къпем го винаги двамата, преобува го. Има желание да го приспива, ама много бързо му умалявали ръцете  #Crazy

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 341
Хм, геринела точно това щях да пиша /с изключение че не давам АМ за сега/....странна работа към края на деня се получи снощи за първи път. Видимо е гладна а е яла преди час....захапва а като дръпне два пъти и ме пуска с вик , мята се , огъва се и като че ли изобщо не тръгва мляко. Гърдите ми не са напрегнати, мекии са и не мога да изцедя нищо....Започнах да пия ударна доза вода, една чаша прясно мляко, ядох супа, две шепи орехи и се опитах да не мисля за това , че може би ми спира кърмата....
Като заспа към 10.30 Деси не се събуди до 2 посред нощ, но аз я взех спяща и я накърмих....даже не се и събуди, после пак в 5 същата работа. Използвах я малко като помпа за увеличаване на лактацията  Mr. Green  това съм чела тук , че нощем се увеличава лактацията ако бебето суче.
Дано днес не се повтори същият кошмар, че в къщи нямам адаптирано мляко за всеки случай.

Вчера на консултацията се оказа , че бебка е наддала само 680гр. за първият месец.
 Педито каза , че не е малко , но не е и много......аз естествено цял ден мислех за това и се притесних , че кърмата не и достига. Препоръча ми да се изцедя два-три пъти в следобедно време за да видим колко кърма има и дали ще достигне до 100-110 мл. , колкото и трябва на бебка за тази възраст. Лошото е , че не мога да изцеждам повече от 10-20мл. Може би аз не мога да се изцедя правилно. Помпата ми е ръчна на Чико. Автоматичната помпа има ли по-добър ефект от ръчната? Ако да - то ще си купя да пробвам.

И да допълня картината - от три дена се е запекла. Веднъж и помогнах вчера сутрин с термометъра- излезе първо гъста, лепкава консистенция след което се изака хубаво. Но ето сега пак вече 24 часа не е акала. Започвам да се притеснявам сериозно....

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 11:00 от magare

# 745
  • Мнения: 145
Аз не кърмя отдавна, но защо не пробвате да ядете разхлабващи работи, някои казват че помага. Ние сме на АМ и така се беше запекъл милия ми, че направо пластелин излизаше, т.е. нищо не излизаше но стоеше като тапичка от пластелин и муш термометъра на няколко пъти...той реве, аз рева..и аз съм със затегнат стомах откакто съм родила и нямам думи..такова чудо не е било..та знам как се мъчи милото. Да ви кажа, бях си взела компресите на нук и като ги загреех във вряла вода и плъос на цоцомбите и до 5 минути текваше един водехир..та пробвайте с компреси или с топъл душ, при мен имаше полза.
А аз не кърмя от почти месец, а като си стисна зърното и тръгва все още..какво да мисля незнам..
Надух ви главите, ама дерзайте, че ми се къса сърцето, че не мога да го кърмя...дано успеете Гери и Магаре..стискам палци Hug

# 746
  • Мнения: 196
Физиологично кърмата е най малко следобед и вечер. И Анди се пъне ужасно от два дни - разхлабващите храни, които ям не помагат. Преди няколко дни за кърма ядох леща - течах като млекоцентрала, но трябва много да се внимава, защото образува газове.

# 747
  • Бургас
  • Мнения: 341
Ивуша благодаря за съвета....ще потърся компресите на Нук да ги видя.
И при нас този път не действат разхлабващите храни- вчера съм изяла 4 нектарини и две круши и нищо....

# 748
  • Мнения: 72
Здравейте момичета-гледам че всяка си е изкарала супер при близките през почивните дни. Ние понеже сме малки и не отидохме никъде, но пък имахме гости Wink и пак беше весело.
Янче аз очаквах като тръгвате за Казанлък да ми пишеш-да резменим телефони но, нищо другия път. Иначе като ходихме по разходки се оглеждах по градинките и кафетата дали няма да те мерна някъде (все пак съм те виждала на снимки от албумчето със срещи) ама не ви видях newsm12
И така сега да почерпя виртуално, че ставаме на един месец днес-утре ще ходим при педи и ще се отчета колко сме пораснали.
И едно питане-абе как да сложа снимка на малката в профила ми така че да се вижда или на лентата със възрастта и или в ляво под моя профил. Няколко пъти се пробвах но не успях и не знам къде да чета че да видя как става.Моля ако някои му се занимава да ми обясни може и на лични че да не занимавам другите или ми кажете къде да чета.Нещо съм изтъпяла щом не мога една снимка да сложа newsm78

# 749
  • София
  • Мнения: 1 484
Аз пак не съм писала от няколко дни, ама доста ядове имахме с бебо- няколко дни почти нищо не хапва, а е гладен- като му дам да яде захапва, смуква два-три пъти и плюе. Това продължава по цял ден, изяжда сигурно 50-60-70- милилитра за целия ден и от сутринта до вечерта спи по час, час и половина сумарно. Дори разходките не го приспиват, ама то като е гладно човечето как ли да спи.. Оказа се, че има млечница и като се храни го боли устичката и затова не яде. Почнахме да го мажем с разни гелове и мехлеми и май има напредък, но си е жива мъка. Снощи почнах да го дохранвам с лъжичка и поне нещичко хапва така.... Наоплаквах ви се здраво....

Колкото до нервите- принципно аз съм по-спокойната в нашето семейство, но напоследък съм безумно изнервена на моменти, репча се здраво, много съм лоша... Добре е, че мъжа ми вади някакво адско спокойствие и така запазваме баланса в отношенията ми. А пък и много ми помага и с бебето и с домакинството. Пу-пу  Heart Eyes

jijin , живо и здраво да ти е детенцето, честит първи месец   bouquet
А  ето в  тази  тема е обяснено как се слага снимка в профила- по-добре си прочети, че аз едва ли ще ти го преразкажа толкова разбираемо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт