AКНЕ -има ли излекуване и как?

  • 18 422
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 919
Съжалявам, че използвам темата, а някой да се е отървавал от белези след стискане на пъпките  Tired

Писах и в друга тема - с микродермаабразио. 6 или 7пъти през две седмици. Само зимата.

# 16
  • Мнения: 55
Mom4e, otgovorut ti se nari4a Roaccutane. Skupo e, no sli zaslujava vsqka stotinka...Posle takava koja shte imash, 4e nqma da ti se vqrva Mr. Green daje 4ernite to4ki trepe Mr. Green

# 17
  • Мнения: 94
Само да питам,защото съм невежа-кои хормони точно се изследват и какъв лекар да ги разчете и да определи лечение?
Аз не съм на години да е акне,но имам проблем с порите и черните точки.
Какво ли не съм правила,но сякаш отърване няма.
Това розова вода,сребърна вода,масла на Икаров,козметички,
и каквото се сетите още съм пробвала не и не.
Добре ,че милото си ме обича и така.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 045
Моля,ви знам че има много теми и много четох ,НО.......
1.- дайте инфо на л.с. за добър и наистина качествен козметик в София
     или лекар проверен незнам и аз вече ..

2.- дайте идеи за лечение обиолихме доста кожни,мазали сме с какви ли не илачи,антибиотици по схема,хомеопатия,ултразвуково,билково,салицилово и незнам си какво ли не почистване правихме е  Naughty  Naughty нищо
от 3 години никакви видими резултати 14г. младеж!

много изстрадал и всичко с радост изпълнявал /миене ;диети; мазане ;пиене готов на всичко само и само да се отърве  Praynig

дайте инфо Praynig
Пробвай това ако не сте-http://www.bda.bg/bdias/36001s.pdf,супер ефикасно е,но задължително след консултация с лекар PeaceДвама мой познати се излекуваха с него-преди това бяха пробвали абсолютно всичко,само тези хапчета помогнаха,не са евтини но си струва

# 19
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
Здравейте, преди няколко месеца пуснах тема свързана с акнето. После също четох доста. Сега мисля че е удобния момент да благодаря на kalli   bouquet която тогава ми даде рецепта , благодарение на която се отървахме от акнето и всички белези.Благодаря и на всички други ,които дадоха съвети   bouquet  bouquet  bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=375838.msg10326821#msg10326821 това е темата а на първа страница е рецептата . Цяло лято се маза с разтвора и сега резултата е чиста и здрава  кожа.
pinko моя син е на 17 , проблемите ни започнаха като при вас. Минахме през какво ли не.Накрая му помогна ефтина козметика ,която се оказа най- качествена .  На козметик не е ходил- моя приятелка я обезобразиха при безобидно почистване , три години след това се лекуваше .Хапчета не е пил. Обмисляхме и този вариант но до там не се стигна. А може би ,просто порасна и мина през бурята на хормоните.
Дидка КОДЖАБАШЕВА - Моята тема беше за белезите. Прочети я.Там съветите ни помогнаха много + много плаж това лято.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 18:35 от veni-vidi

# 20
  • Мнения: 9
Само да се включа пак по темата и да разбием митовете веднъж завинаги:

-храните - чипсове, кафе, мазни кюфтета ще предизвикат акне, ако човекът има непоносимост към тези храни
- спорта - определено изчиства организмът от токсини, но потта (освен ако не тренира шахмат) запушва жлезите и предразполага за развитието на акне - т.е. едни пъпки ще минат от спорта, но ще се появят други
-мазила - това е решение ЕДИНСТВЕНО КОГАТО ПРОБЛЕМЪТ Е БАКТЕРИАЛЕН
-мъжка кожа, женска кожа - разликата е ОГРОМНА - както казах мазило, което е помогнало при жена няма да има ефект при мъж, още повече че маса дами си мислят че предменструалните пъпки са акне - това не е АКНЕ ВУЛГАРИС!

Акнето е следствие - вие третирате следствието, а не причината, затова се лутате в омагьосан кръг! Причината както казах е една - запушване на фоликула на косъма с мъртви гранулоцити, които предизвикват комедони и възпаление на жлезата, която когато се запуши отлага мазнина, която е хранителна среда за микроорганизмите (това бялото връхче са микроорганизми). Причината се появява след няколко фактора - хормонален дисбаланс, нервно неразположение, хранително отравяне, отравяне на кръвта и т.н. Изотретиноина изсушава фоликула на косъма - няма фоликули няма и акне!

Доказателствата - човек, който няма проблеми с кожата си - имам предвид свити пори, гладка кожа - намажете му лицето ако искате и с грес, нафта, каквото ви е кеф, пак няма да му излязат пъпки, защото просто няма фоликули, които да се възпалят. Пак казвам - храната и мръсотията може като вторичен фактор да влошат акнето, но те не са причината! Не се връзвайте на разни магически мазилца, които пък се мажат и по схема, те помагат само при бактериална инфекция - тоест когато вече отвън са внесени микроорганизми и кожата се е потдала - раани стафилококи и т.н. Чай от коприва, глицеринови бъркочи, хомеопатични и шамански истории - те МОЖЕ да облекчат симптомите, но няма да доведат до ИЗЛЕКУВАНЕ - направете разликата.

werewolf_
Сподели моля, кой дерматолог си посещавал. Аз ходих при Кадурина и пих Роукотан, но проблемът ми не се реши...
Благодаря предварително!
Поздрави!

# 21
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Mom4e, otgovorut ti se nari4a Roaccutane. Skupo e, no sli zaslujava vsqka stotinka...Posle takava koja shte imash, 4e nqma da ti se vqrva Mr. Green daje 4ernite to4ki trepe Mr. Green

 Peace
Аз съЩо се радвам на чиста и хубава кожа след лечението с Рокутан,препоръчвам гореЩо .

# 22
  • Мнения: 76
Аз имах невероятни проблеми, които ми се решиха съвсем случайно - като ученичка търсихме личната лекарка по други въпроси, но беше в отпуска, та ни прехвърлиха на друг лекар, който случайно беше кожен специалист. След като ми реши другите проблеми, без да питаме за акнето, само ме погледна и ми предписа две неща - едното антибиотик (за съжаление не му помня името, но подозирам, че е бил Рокутан, който толкова спрягате), а за инфекциите и червените петна, оставащи след пъпките, ми предписа Dalacin T - адски съм доволна, още си го ползвам от време на време превантивно. С козметичките трябва да се внимава, някои са ги учили само на механично чистене, без никаква теория.

# 23
  • Мнения: 34
Искам да поздравя werewolf_  за добрата му информираност и хубаво написано мнение   bouquet  Simple Smile
Наскоро от момичетата във форума разбрах за фирма Хималая и два нейни продукта- Пурим (билкови хапчета) и Кларина (билков крем), както и за Акне Аут (бяла капачка)- използвам ги от седмица и въпреки че е рано да твърдя че от точно тях пъпките изчезнаха мога да докладвам драстичното им намаление (още повече  че използването им съвпадна с бурята от хормони около 28я ден, която обикновено значително влошава положението  Wink )
Също искам да уточня че според направените хормонални изследвания всичко ми е наред- т.е. не знам дали ще помогне на "хормонални пъпки".
Винаги когато се лекува болест, каквато и да е, се търси причината, нали? Проверете внимателно какво кара проклетиите да излизат- не винаги дерматолога е единствение лекар, който ще ви трябва.
Успех на всички  Hug

# 24
  • Мнения: 9
Mom4e, otgovorut ti se nari4a Roaccutane. Skupo e, no sli zaslujava vsqka stotinka...Posle takava koja shte imash, 4e nqma da ti se vqrva Mr. Green daje 4ernite to4ki trepe Mr. Green

 Peace
Аз съЩо се радвам на чиста и хубава кожа след лечението с Рокутан,препоръчвам гореЩо .

Привет,

В други теми, в които си писала за борба с акнето казваш, че твоя случай е бил много тежък. При мен вероятно е същата случка, защото както вече писах 2-3 поста по-нагоре, приемах роакутан 4-5 месеца, но не успях да си реша проблема. Не мисля да се предвам обаче. Та за това, ако споделиш, кой дерматолог си посещавала ще ти бъда благодарен!

Поздрави!

# 25
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Моето лечение продължи 8мес. и чак на края започнах да виждам подобрение. Ти си още в началото не се отчайвай ,продължи лечението до край. За съжаление не мога да ти препоръчам дерматолог,защото не съм в Бг. Не си ли доволен от твоя? Преполагам,че не ги пиеш на своя глава,знаеш ,че изискват наблюдение о тлекар и ежемесечни изследвания.

# 26
  • Мнения: 9
Привет,

Не, за съжеление не съм доволен! Моето лечение продължи 4 месеца и приключи. Не ми бяха правени никакви изследвания. Ходил съм 2 или 3 пъти на контролен преглед и това беше. Това се случи преди 2 години. Лекуващият ми лекар каза, че съм ОК, Кадурина от ВМА като е очевидно, че не е така. Има подобрение, да, но съвсем не е решен проблемът. Както и да е, благодаря, че писа. Ще продължавам да търся читав лекар. Ще бъда много благодарен, ако някой с по-тежък случай като моя ми препоръча лекар, който му е помогнал да се излекува изцяло.

Поздрави!

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 14:57 от FlameElement

# 27
  • Мнения: 32
Здравейте! Ето моя случей: на 21г. съм и да чукна на дърво не мога да се оплача от пъпки и акне през пубертета си, от известно време обаче по брадата ми се появиха ужасни пъпки...чудя се как да ги опиша...някои са като огроми топчета, които след 2-3 дни стават на голяма гнойна пъпка, други са малки и като си изпъна брадата леко белят и като се стиснат излиза малко беличко пак като гной...по определени причини вече 3ти месец пия витамин B6 и още едно лекарство, чудя се да не би да са се получили от превитаминизиране, възможно ли е това ?  newsm78 До сега подобно чудо не съм имала и тъй като имах късен пубертет вече се опасявам да не са и късни пъпки  #Cussing out Още по- лошото е че когато минават остават тъмни петна    Cry  За сега се мажа с Далцин Т, и един мехлем, малко са се поуспокоили, но петната си стоят, надявам се когато спра витамина да изчезнат, но заете ли как да се справя с петната ?

# 28
  • Мнения: 34
Здравейте! Ето моя случей: на 21г. съм и да чукна на дърво не мога да се оплача от пъпки и акне през пубертета си, от известно време обаче по брадата ми се появиха ужасни пъпки...чудя се как да ги опиша...някои са като огроми топчета, които след 2-3 дни стават на голяма гнойна пъпка, други са малки и като си изпъна брадата леко белят и като се стиснат излиза малко беличко пак като гной...по определени причини вече 3ти месец пия витамин B6 и още едно лекарство, чудя се да не би да са се получили от превитаминизиране, възможно ли е това ?  newsm78 До сега подобно чудо не съм имала и тъй като имах късен пубертет вече се опасявам да не са и късни пъпки  #Cussing out Още по- лошото е че когато минават остават тъмни петна    Cry  За сега се мажа с Далцин Т, и един мехлем, малко са се поуспокоили, но петната си стоят, надявам се когато спра витамина да изчезнат, но заете ли как да се справя с петната ?

Опитай Ахромин като за начало http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=503 С него като бях 12-13 годишна си премахвах пъпките (тогава няха малки и безобидни  Mr. Green ) , но иначе основното му предназначение е да избелва, изравнява тен и да маха петна. Има и крем, и маска мисля. Щом са само по брадичката едва ли има нужда от някак ви по агресивни мерки.
Успех   bouquet

# 29
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравейте! Ето моя случей: на 21г. съм и да чукна на дърво не мога да се оплача от пъпки и акне през пубертета си, от известно време обаче по брадата ми се появиха ужасни пъпки...чудя се как да ги опиша...някои са като огроми топчета, които след 2-3 дни стават на голяма гнойна пъпка, други са малки и като си изпъна брадата леко белят и като се стиснат излиза малко беличко пак като гной...по определени причини вече 3ти месец пия витамин B6 и още едно лекарство, чудя се да не би да са се получили от превитаминизиране, възможно ли е това ?  newsm78 До сега подобно чудо не съм имала и тъй като имах късен пубертет вече се опасявам да не са и късни пъпки  #Cussing out Още по- лошото е че когато минават остават тъмни петна    Cry  За сега се мажа с Далцин Т, и един мехлем, малко са се поуспокоили, но петната си стоят, надявам се когато спра витамина да изчезнат, но заете ли как да се справя с петната ?

Аз знам,че в зависимост къде излизат пъпките може да се намери причината,т.е. ако излизат както ти казваш само по брадата се дължи на едно нещо,ако са на челото на второ,на бузките трето... това и един добър козметик може да ти каже. За съжаление не се сещам кое на какво се дължеше ,защото аз имах по цялото лице и не се заслушвах много какво ми казваха Embarassed
Ако имаш възможност посети кожен ,ако е добър веднага Ще ти каже на какво се дължат твой те пъпки и Ще е по/лесно лекуването им,отколко в къщи с кремчета и мазила  Peace

Общи условия

Активация на акаунт