Тайната на дългата и здрава коса - 74

  • 63 027
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 161
Момичета,много нерви хвърлям с тази свинска мас от маската с Тривитаминола вече няколко път и пак продължавам, не знам защо,но ми се струва,че прави косата мека,внушавам ли си не знам,ама много гадно се миеее  #2gunfire

# 676
  • Mонтана
  • Мнения: 413
Някой използвал ли е тези новите шампоани Сайос/Sayos/ или нещо такова,дето били професионални,но се продават по магазините?
аз да,този  за блясък и съм страшно доволна.

# 677
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Момичета,много нерви хвърлям с тази свинска мас от маската с Тривитаминола вече няколко път и пак продължавам, не знам защо,но ми се струва,че прави косата мека,внушавам ли си не знам,ама много гадно се миеее  #2gunfire

А жълтък в маската слагаш ли? Защото аз слагам мас, но и 2 жълтъка и никога не съм имала проблем с миенето. Другото, за което се сещам е, че с маста трябва да се стои повече време - поне 1.5 часа, за да попие по-добре.

# 678
  • Мнения: 1 416
А ако се сложи масло на косата, спи се с него и не се измие на сутринта след ставане, а се измие вечерта например лошо ли е? Т.е  маслото да стои на косата около 24 часа Grinning Аз понякога така правя, ако съм заета през деня и имам време за къпане чак преди лягане бая си преседявам с маслото. Вредно ли е?

# 679
  • Мнения: 1 416
Да добавя само, че не си слагам Тривитаминол, жълтък, гас, оцет, алкохол и т.н.(все още). Става въпрос за  различни комбинации от масла( бадемово, кокосово, амла, безцветна къна, зехтин, екстракт от кактус, лимон...), за тях питам, ако преседяват повечко вредно ли е?

# 680
  • Мнения: X
Ами май че не е много добре, защото се запушват порите на кожата и скалпа не може да диша.

# 681
  • Мнения: 161
Момичета,много нерви хвърлям с тази свинска мас от маската с Тривитаминола вече няколко път и пак продължавам, не знам защо,но ми се струва,че прави косата мека,внушавам ли си не знам,ама много гадно се миеее  #2gunfire

А жълтък в маската слагаш ли? Защото аз слагам мас, но и 2 жълтъка и никога не съм имала проблем с миенето. Другото, за което се сещам е, че с маста трябва да се стои повече време - поне 1.5 часа, за да попие по-добре.

Ами не  newsm78 слагам мас,лим. сок,ракия и тривитаминол .. И стоя 2часа точно

# 682
  • Мнения: 9
добре аз пак тръгвам да се мацам и се зачудих - бчх питала преди време за маята, но никой нищо не каза (или поне аз съм забравила) - в маска масла, жълтъци, мляко и тн може ли да се сложи мая и има ли значение суха/жива?

# 683
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
добре аз пак тръгвам да се мацам и се зачудих - бчх питала преди време за маята, но никой нищо не каза (или поне аз съм забравила) - в маска масла, жълтъци, мляко и тн може ли да се сложи мая и има ли значение суха/жива?

Маята за предпочитане е да е жива за маската / а не от сухата, макар че и от нея става / и се "гаси" с мляко, за да стане на кашица. Така се слага на косата.


Момичета,много нерви хвърлям с тази свинска мас от маската с Тривитаминола вече няколко път и пак продължавам, не знам защо,но ми се струва,че прави косата мека,внушавам ли си не знам,ама много гадно се миеее  #2gunfire

А жълтък в маската слагаш ли? Защото аз слагам мас, но и 2 жълтъка и никога не съм имала проблем с миенето. Другото, за което се сещам е, че с маста трябва да се стои повече време - поне 1.5 часа, за да попие по-добре.

Ами не  newsm78 слагам мас,лим. сок,ракия и тривитаминол .. И стоя 2часа точно

Тогава защо не пробваш да нанесеш при миенето най-напред балсам, а след това шампоан. Измива се по-лесно, почти безпроблемно.

# 684
  • Мнения: 161
Lady Brinne Ами ще опитамн а ако не стане ще сложа и жълтък   bouquet

# 685
  • Мнения: 277
Добре де,нали като на косъма му се спре достъпа до кислород-умира,даже съм срещала мнения,които казват,че ако косата се държи мръсна става точно това и започва да пада,някой се оплакваше.Не препоръчвате да се стои с масла прекалено дълго време,а в същото време казвате,че не могат да навредят по никакъв начин.Спирането на кислорода до луковицата за един час,да речем,не е ли опасно от тази гледна точка?
Аз и затова спрях маслата и Тривитаминола,но най-вече заради мненията в темата за добрата козметика.И честно казано не видях ефект от тия мазила,а се мазах една година.Хубав шампоан,балсам и маска ми вършат по-добра работа.

# 686
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
И как по-точно ще се спре кислорода до луковицата  newsm78 Да не би маслата да създават вакуум? Нещо не ми се връзва  Thinking

Освен това аз считам, че е безмислено да се стои с маслата по цяла нощ например / на мен лично даже ми е неприятно /, а не, че е вредно.
Едва ли маслата са по-вредни от химиите в балсамите, шампоаните и маските  Stop

# 687
  • Мнения: 277
Ми не знам,нали така казвате  Mr. Green Като косата се намаже с масло,косъмът може ли да диша?

# 688
  • Мнения: X
Добре де,нали като на косъма му се спре достъпа до кислород-умира,даже съм срещала мнения,които казват,че ако косата се държи мръсна става точно това и започва да пада,някой се оплакваше.Не препоръчвате да се стои с масла прекалено дълго време,а в същото време казвате,че не могат да навредят по никакъв начин.Спирането на кислорода до луковицата за един час,да речем,не е ли опасно от тази гледна точка?
Аз и затова спрях маслата и Тривитаминола,но най-вече заради мненията в темата за добрата козметика.И честно казано не видях ефект от тия мазила,а се мазах една година.Хубав шампоан,балсам и маска ми вършат по-добра работа.
И аз ще минавам в твоя отбор, какво точно прочете за тях в другата тема, да не ходя да изчитам всичко там?

# 689
  • Мнения: 1 416
Аз знам по принцип, че е хубаво като се направи с маслото масаж на скалпа(за да се втрие в корените на косата) и се разнесе по цялата дължина да се сложи найлонова шапка и да се спи така за най-добро проникване и усвояване на маслото. Не е достатъчен половин час само, трябва поне 2-3 часа да се стои с оилосана коса Mr. Green А иначе мисля, че ако става въпрос за маските с тривитаминол и масла тогава може и да не се спи с тях, защото те идват вече доста по-силнички Rolling Eyes  Сега да не взема да остана без коса, защото си спирам кислорода като се мажа с масла и седя така Laughing? Да не стане уж да изпиша вежди, а да извадя очи Shocked

Общи условия

Активация на акаунт