Тайната на дългата и здрава коса - 74

  • 63 024
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 161
Ами аз предлагам всички да спрем с маските,защото не позволяват на косата да диша и са мнооого вредни...  Stop... #2gunfire

# 691
  • Мнения: 1 416
И да попитам още нещо - има ли разлика между масло от маслина и зехтин? На практика не е ли едно и също, понеже зехтина сам по себе си представлява пресовано масло от маслини Grinning?

# 692
  • Мнения: 765
От доста време не бях полагали грижи за косата си.Днес намерих време и в момента си направих маска с тривитаминол. Обещавам си да съм по постоянна.

# 693
  • Мнения: X
И да попитам още нещо - има ли разлика между масло от маслина и зехтин? На практика не е ли едно и също, понеже зехтина сам по себе си представлява пресовано масло от маслини Grinning?
Имаше разлика в технологията май, но виж в гугъл Simple Smile

# 694
  • Мнения: 159
Здравейте, момичета.

От доста време не съм писала, но ви следя. Нямам нищо положително за споделяне, само ужасен косопад.   Weary
Майка ми ползваше също тривитаминол, но спря, защото косата й започна много да пада (наистина много). За себе си не мисля, че съм прекалила с тривитаминола - напротив, почивах повече от три месеца, през които ползвах само масла. Въпреки всичките усилия, дори и след като разредих маските, ефект няма.
Досега не съм имала косопад и започнах сериозно да се притеснявам. Не намирам друга причина.
Отново съм в търсене на подходящ шампоан, може би ще си взема Фитовал...

Сиси, извинявай, сега се сещам, че щях да ти пиша л.с. Направо съм за бой!  smile3512

Относно маслиновото масло и зехтина - разликата е, че маслото е обезкислено. При продължителна употреба на зехтин кожата/косата придобива матов оттенък, затова за козметични цели е хубаво да се ползва маслиново масло. Надявам се да съм била полезна.

П.С. Мъчно ми е, защото косата ми е значително по-тънка.  smile3518

Последна редакция: сб, 24 окт 2009, 17:32 от black_ice

# 695
  • Мнения: 1 282
 Shocked Shocked Shocked Shocked

 
Ами аз предлагам всички да спрем с маските,защото не позволяват на косата да диша и са мнооого вредни...  Stop... #2gunfire
Абе, хора какво ви става? Мисля, че тази тема започна да се изкривява съвсем.
Маслата не са вредни, маските не са вредни! Хиляди пъти обяснявахме, че е безсмислено да се спи с маска на косата, защото тя поема продуктите до 30 мин. Оттам нататък и цял месец да стоиш с маска резултата ще е същия.
Моите извинения, но не отричайте всичко, което ние сме видели като ефект и всичко, което 73 теми назад сме споделяли.
Основният проблем е, че никой не си прави труда да прочете 3-4 теми, за да се запознае с основните моменти.  Stop

# 696
  • Мнения: 161
Shocked Shocked Shocked Shocked

 
Ами аз предлагам всички да спрем с маските,защото не позволяват на косата да диша и са мнооого вредни...  Stop... #2gunfire
Абе, хора какво ви става? Мисля, че тази тема започна да се изкривява съвсем.
Маслата не са вредни, маските не са вредни! Хиляди пъти обяснявахме, че е безсмислено да се спи с маска на косата, защото тя поема продуктите до 30 мин. Оттам нататък и цял месец да стоиш с маска резултата ще е същия.
Моите извинения, но не отричайте всичко, което ние сме видели като ефект и всичко, което 73 теми назад сме споделяли.
Основният проблем е, че никой не си прави труда да прочете 3-4 теми, за да се запознае с основните моменти.  Stop

Аз това го написах на базик  Joy защото нали някой беше споменал,че маските били вредни,защото не позволявали на косата да диша,сякаш ще стоим с тях 3 седмици  Sick

# 697
  • Мнения: 277
Не съм трърдяла нищо,защото и аз не съм напълно наясно,затова задавам въпроси!



Добре де,нали като на косъма му се спре достъпа до кислород-умира,даже съм срещала мнения,които казват,че ако косата се държи мръсна става точно това и започва да пада,някой се оплакваше.Не препоръчвате да се стои с масла прекалено дълго време,а в същото време казвате,че не могат да навредят по никакъв начин.Спирането на кислорода до луковицата за един час,да речем,не е ли опасно от тази гледна точка?
Аз и затова спрях маслата и Тривитаминола,но най-вече заради мненията в темата за добрата козметика.И честно казано не видях ефект от тия мазила,а се мазах една година.Хубав шампоан,балсам и маска ми вършат по-добра работа.
И аз ще минавам в твоя отбор, какво точно прочете за тях в другата тема, да не ходя да изчитам всичко там?
Пише,че от маслата и тривитаминола няма ефект,защото като се измият с шампоан от тях не остава нищо,а косъмът е мъртъв по дължината и не може да се подхрани,може само да се подобри вида му с продукти,които остават по косъма-като маски,балсами,те се измиват само с вода.Пише,че и действие върху кожата също нямат,защото не пенетрират,а само я замазват.За да имат ефект са нужни определени неща,които сами не можем да си стъкмим вкъщи.
Някои казват,че виждат ефект от тривитаминола,но тъй като аз не видях взех това решение.Разбира се си е лично мое и е ангажирам никого с него! Wink Не казвам,че тези неща са вредни,няма откъде да знам,казвам,че при мен нямаха ефект.

# 698
  • Мнения: 1 282
Зависи какъв е ефектът, който си търсила.  Rolling Eyes

# 699
  • Мнения: 1 416
И все пак струва ми се, че никой не отговори на въпроса ми в прав текст Rolling Eyes Аз питах дали например може да ми опада косата вследствие на запушване на косъма, ако седя цяла нощ с масла на главата? Да, разбрах, че казвате, че косъма абсорбира за 30 мин. маската/маслата и, че дори да се стои много повече според вас няма смисъл. Но понеже на мен ми е много по-удобно да се намажа преди лягане и да си легна с намазана с масло коса и чак като стана да се изкъпя, отколкото другия вариант.

# 700
  • Мнения: 94
Здравейте,
не съм писала досега в темата,но искам да споделя какво научих от другата тема за косата.
Ако искаме хубава коса трябва да изберем добре шампоана и балсама си
- по възможност да е без СЛЕС,или да е под 5%
- да е с амфотерни пенители/ втемата е разяснено добре/
-в корена косата се нуждае от диметикони
-за дължината-квати и гуми
-за върховете-амодиметикони
Най-добър метод за окачествяване на шампоана е да се остави в хладилник за едно денонощие.Ако желира,значи е кофти качество.
Къната има нишесте,което при разтваряне филмира около косъма и така го заглажда-ефекта-по-плътна и лъскава коса.
Кристалите за коса са най обикновенни силикони,също уплътняват.
Газ в дом.маски се добавя за блясък,заради високия рефрактивен индек/пречупване на светлината/ който има.
И все такива полезни неща и за косата и за кожата.
За ;добрата козметика 2;-ако имате време да четете-мнооооого полезна тема .

# 701
  • Мнения: 2 110
black_ice   box bash smile3527
 Joy Joy Joy
Не се притеснявай за косопада сега е много засилен при голяма част от жените . Хапвай повече пресни плодове и зеленчуци, повече сурови ядки особено орехи. Направи си изплакване с орехова шума или ако все още има зелени орехови черупки. Купи си ампули за втриване и ако можеш малко витаминчета за поглъщане.

...
Аз смятам ,че липсата на някои микро елементи и витамини е толкова вредна колкото и пренасищането. Затова всяка от нас трябва да намери нужният и баланс според типа коса. Т.е. видовете масла които и действат добре и времето на престой с маслата,витамините...
Със сигурност обаче мисля, че не е нужно да се спи по цяла нощ/два до три часа е пре- достатъчно/ или да се изсипват големи количества масла върху косата .Първо, че се отмиват трудно после ,че е излишно разхищение.

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 12:42 от Си♥си

# 702
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Си♥си - съгласна съм с теб и това се опитах да обясня по-горе. Според мен с маслата не може да се запуши корена на косъма- с тях се стои известно време и те се отмиват. Естествено, че съставките на маските проникват в скалпа и влияят на бъдещите косми, дори може да се "събудят" някои закърнели луковици. Лично на мен ми пораснаха много нови косъмчета, след като започнах да правя маски. Повредена коса не може да се възстанови, но външно може да се позамажат нещата, т.е. да изглежда по-добре, но може да се отгледа здрава коса за напред.
Моята косата само с балсами, купени маски и шампоани не изглежда добре и се уврежда много бързо. Домашните маски й влияят чудесно, като аз съм си преценила кои съставки харесвам и кои не.

iznenada - чудесно систематизирана информация.

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Си♥си - съгласна съм с теб и това се опитах да обясня по-горе. Според мен с маслата не може да се запуши корена на косъма- с тях се стои известно време и те се отмиват. Естествено, че съставките на маските проникват в скалпа и влияят на бъдещите косми, дори може да се "събудят" някои закърнели луковици. Лично на мен ми пораснаха много нови косъмчета, след като започнах да правя маски. Повредена коса не може да се възстанови, но външно може да се позамажат нещата, т.е. да изглежда по-добре, но може да се отгледа здрава коса за напред.
Моята косата само с балсами, купени маски и шампоани не изглежда добре и се уврежда много бързо. Домашните маски й влияят чудесно, като аз съм си преценила кои съставки харесвам и кои не.

iznenada - чудесно систематизирана информация.



Абсолютно подкрепям  Peace

# 704
  • Мнения: 277
Зависи какъв е ефектът, който си търсила.  Rolling Eyes
Ами,търсих някакъв,ама  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт