Тайната на дългата и здрава коса - 74

  • 63 018
  • 729
  •   1
Отговори
# 75
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Аз вече повече от месец използвам масло от пшеничен зародиш вместо кристали.Кристали използвах много години постоянно,но след като открих това масло направо се родих.Лично според мен ефекта е много по-добър,замаскирва успешно нацъфтелите краища,а се надявам и да спомага да не цъфтят повече.Относно ефекта "мокри краища" обаче не се получава,при мен ефекта е по-скоро мазни краища макар,че слагам минимално количество,няколко капки както кристалите.Но аз винаги си мия косата вечер и след това не излизам никаде,а след спането на следващия ден няма и помен от мазничкото,явно попива.

Относно разресването на косата аз също мисля,че е мит,особенно това за 100 разресвания вечер.Аз се сресвам само 1 път дневно и мисля,че е достатъчно.Съвсем без разресване също мисля,че не е добре,защото разресването спомага да се отделят полепнали боклуци по косата.

# 76
  • Мнения: 3 319
И аз ползвам пшенично масло за краищата  Peace  много добре ми се отразява . Както me4ta22 е писала ,ако се сложи вечер на сутринта е попило . С кристали не мога да го сравня - не съм ползвала  излишна химия според мен
Имам един въпрос - как разреждате шампоана с вода ? Директно в шишето  Thinking или в шепата си сипвате водата  Embarassed

# 77
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Аз сипвам вода в шишето, като отсипвам от шамоана в резервно шише - разреждам 50/50 с вода.

# 78
  • Мнения: 5 405
Ама това масло не го ли отмивате, след като си го сложите? С какво да си го сложа, че чак да не си личи толкова? Не ми се връзва... а и съм слагала няколко пъти като си слагах и бадемово масло (в корените) и маслото от пшеничен зародиш по краищата на косата и после след половин час се къпя.. така няма ли ефект?  Thinking

# 79
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
MeRiTo` аз правя като теб - отмивам го, но явно някои момичета го ползват вместо кристали за коса  Peace

# 80
  • Мнения: 2
Аз сипвам вода в шишето, като отсипвам от шамоана в резервно шише - разреждам 50/50 с вода.


И аз правя така и ми се струва,че шампоана се разнася изключително лесно


Купих си от новите Хербал есенсис-така измива косама,че не мога да си прокарам изобщо прастите докато е мокра и много скърца,ще го махам оставам си на Алфапарф засега.Хвърлила съм око на професионалната серия на Рубела,но ще чакам някой да се изкаже,който е опитал

# 81
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Аз разреждам шампоана на момента преди нанасянето в една пласмасова купичка,разреждам на око,но определено водата е почти двойно от шампоана.

Относно маслото от пшеничен зародиш може би има ефект и като се отмиие.Но аз си го ползвам като кристалите на влажна коса.Същото е,а и кристалите също са мазнички...разликата е само в това,че маслото попива по-бавно от кристалите.А и така действа на косата до следващото измиване.

# 82
  • Мнения: 2
Искам да споделя, че маската, за която говори Деси Милева е просто вълшебна, имах страшен косопад, но от 2 месеца преди всяко измиване на косата си слагам пасирана царевица от консерва и 100 гр. тъмна бира, просто от първия път още спря да пада, а преди това просто изваждах по цяла топка косми на всяко сресване, а и косата после има страхотен блясък - да не забравя да кажа обаче, не косата ми е тъмна, до сега никога не съм се изрусявала. Опитайте, няма да се разочаровате.

# 83
  • Мнения: 452
 p63 може ли да ми кажеш каква е точно маската за косопада и колко време стоиш с нея?

# 84
  • Мнения: 1
От половин месец вече пия витамини Мерц и косопадът ми съвсем изчезна.Освен това по два пъти на ден си впръсквам в корените на косата хининова вода,а един път седмично си правя маска с тривитаминол и бадемово масло, като първото го втривам в корените,а маслото го затоплям на водна баня и го използвам по дължината на косъма. Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 332
От половин месец вече пия витамини Мерц и косопадът ми съвсем изчезна.Освен това по два пъти на ден си впръсквам в корените на косата хининова вода,а един път седмично си правя маска с тривитаминол и бадемово масло, като първото го втривам в корените,а маслото го затоплям на водна баня и го използвам по дължината на косъма. Rolling Eyes
и има ли видим ефект?

# 86
  • Мнения: 1
Да,мисля че има.. аз принципно винаги съм била с гъста и къдрава коса, но сега косъмът ми е по-здрав ,по-лъскав и по-лесен за оформяне Simple Smile

# 87
  • Mонтана
  • Мнения: 413
Откакто почнах да си слагам бадемово масло и хининова вода и има ефект с растежа обаче много ми нацъфтя косата Sad Подстригах се преди около седмица, ама като гледам май пак почва да цъфти, какво да правя  Shocked

Купих си и Фитовал против косопад, ама нещо.. не виждам ефект. Ще продължа да го слагам пък ще видим след около седмица-две какво ще е. И косата ми става по-мека с тоя шампоан, ама на всяко къпане ли да се къпя с него? Тоест друг шампоан да не използвам.. Защото до сега 3-4 пъти така правя - само с него и после хининова вода..
наи добре не слагаи друг шампоан поне 1 месец за да има ефект.а по въпроса за хининовата вода-то ефекта е такъв растеж в корените и цъфтеш в краищата,така 4е няма смисал от хининовата вода.

# 88
  • Мнения: X
Много красиви коси сте показали, момичета!  Hug

# 89

Общи условия

Активация на акаунт