Тайната на дългата и здрава коса - 74

  • 62 984
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 110
mila71 не се притеснявай ,кафето няма да ти навреди от опит ти го казвам ,освен това не си ли забелязала ,че в повечето шампоани косопад и стимулиране на косъма  има кофеин!

Ето една статия за косопада :
http://www.beauty.bg/article32_34_712.html

И нещо много интересно!!!
http://po-zdravi.info/%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE … 1%81%D0%B0%D0%BD/


bega4ki_,хубава коса ! Peace
Да ти кажа и аз имам повече паднали коси ,като се измивам от маската ,но след това не ми пада и косъм. Обяснявам си го с това ,че маската помага да паднат всички косми/плъзват се по-лесно / ,които са щели да паднат в рамките на няколко дни !

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 10:53 от ♥♥Си♥си♥♥

# 61
  • София
  • Мнения: 958
♥♥Си♥си♥♥ - Благодаря!
Ще пробвам тогава. Кафето го пия редовно, пилинг на цяло тяло правя с утайката, сега и на главата ще си го сложа......... Simple Smile

# 62
  • Мнения: 385
Ето, знаех си че съм на прав път! Аз почти не се реша  Wink
Относно кафето по главата съм пробвала нес кафе в маската, пилинг с утайка и поливане на косата с турско кафе. Само нес кафето не ми допадна като ефект.
Спрея за обем не съм го забъркала още, но пък си изплакнах косата с вода и ядълков оцет и след това нанесох малко бира в корените, както обикновено. Резултата е страхотен - блестяща, жива и обемна коса. Оп-ределено мисля да го прилагам редовно.  Peace

# 63
  • Мнения: 277
В последно време много ми се заплита косата,какво да си взема?

# 64
  • Мнения: 2 110
В последно време много ми се заплита косата,какво да си взема?
Кристали ,серум или спрей-балсам - предназначени за по-лесно разресване!Тези дни е по-студено ,носим и по-дебели дрехи- косите ни се наелектризират повече. Моята също има нужда от хидратиране и аз си купих един спрейче на Елсев -жълто от циментовата серия.Ето това :
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.beauty.bg/conte … 6hl%3Dbg%26sa%3DG

На мен лично много ми помага и като сложа няколко капки на гребена си масло от жожоба. Лесно разресване и "укротяване "на косата.
Също така много помагат сатенените калъфки ,от както спя на такава косата ми сутрин е в много добър вид. Понеже не намерих да си купя готови си бях купила плат и си уших.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 11:55 от ♥♥Си♥си♥♥

# 65
  • Мнения: 277
Значи спреят е хубав,казваш?Ще пробвам.До скоро след миене слагах маската на Елсев против накъсване,балсам пак на Елсев,спрей на Глис и кристали.Улесняваше се разресването,но ако се опитвах да прокарам гребен от корените до краищата,не се получаваше,а нямам и един нацъфтял косъм,скоро пак се постригах доста.Сега съм само на маската + балсама и се чудя какво да си взема,ще пробвам спрея,мерси за предполежението!Ще бъда благодарна и на още изпитани неща,че съм се видяла в чудо.

# 66
  • Мнения: 2 110
Lexie ,дългата коса винаги среща проблем в крайщата при разресване,защото до тях стига по-малко мазнина от главата. Затова започваш лекичко от тях/можеш да сложиш на гребена масло ,както ти писах или просто на дланите да разтъркаш и да сложиш на връхчетата /,тогава като ги решиш постепенно отиваш на горе. Дали успях да ти обясня ?!Не се започва от корените/от върха на главата/,а от края/връхчетата/. И едър гребен/ по възможност дървен,защото пластмасовият наелектризира косата/ ,не с четка ,защото ще разтегнеш косъма и ще стане чуплив. Когато я разрешиш добре тогава вече може четка за коса.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 12:16 от ♥♥Си♥си♥♥

# 67
  • Мнения: 277
Схванах,благодаря за съветите  bouquet

# 68
  • Мнения: 9
здравейте момичета   bouquet искам да ви попитам ще е проблем ли ако сложа в маската едновременно и свинска мас и бадемово маслко  Simple Smile и попринцип и мам голям мерак да сложа в маската и мед но ме е страх че после няма да мога да го отмия добре, ако някои си е слагал и мед моля да сподели лесно ли се отмива или.....  Rolling Eyes

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз слагам мед всеки път,не съм имала проблем с отмиването.Мас ,обаче не използвам така,че незнам. Peace


Я вижте  аз какво намерих,най-различни домашни маски за косата.
http://bg-moda.com/%d0%bc%d0%b0%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-% … 0%be%d1%81%d0%b0/

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 12:47 от kloie

# 70
  • Мнения: 2 110
Слагала  съм мед  и няма проблем с измиването. Но ,виж мас- доста по-трудно се отмива и аз я ползвам рядко и/или в много минимални количества/ една чаена лъжица/.Добре е в маската да присъства жълтък или лим. сок за по-добро измиване след това.
Момичета бяха споменали и за обливане с хумена вода накрая ,че улеснявала измиването.

# 71
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 435
И аз съм слагала мед в маска за коса и се отмива без проблем. Слагала съм едновременно бадемово масло + св. мас, но и жълтък - резултатът е чудесен.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 877
жълтъкът отнема от цвета, момичета, да знаете, ако се боядисвате...

за разресването, по веднъж на ден за нормални, не негърско къдрави коси е оптимално според мен.....

така се разнася мазнината по косъма, което е нужно, чак да се получава косопад... виж от дърпане може да се отскубне коса, която е здрава и видимо не е близо до опадане...

# 73
  • Мнения: 5 405
Откакто почнах да си слагам бадемово масло и хининова вода и има ефект с растежа обаче много ми нацъфтя косата Sad Подстригах се преди около седмица, ама като гледам май пак почва да цъфти, какво да правя  Shocked

Купих си и Фитовал против косопад, ама нещо.. не виждам ефект. Ще продължа да го слагам пък ще видим след около седмица-две какво ще е. И косата ми става по-мека с тоя шампоан, ама на всяко къпане ли да се къпя с него? Тоест друг шампоан да не използвам.. Защото до сега 3-4 пъти така правя - само с него и после хининова вода..

# 74
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 435
Маслото от пшеничен зародиш е против цъфтене на косата  Peace Втрива се в краищата отделно или се добавя в маска, с други съставки.

жълтъкът отнема от цвета, момичета, да знаете, ако се боядисвате...


Да, така е, но аз не се боядисвам и много си го тача като съставка на маските.

Някой по-горе беше питал за течните фиксатори - аз си слагам такъв ма почти суха коса, като много внимавам с количеството и го разнасям по коста, намачквам. Като изсъхне фиксатова - мачкам отново. Коста става малко по-твърда, наистина, но мен това ме устройва. Но не стои неестествено, нито е неприятна на пипане.

Общи условия

Активация на акаунт