Страх от интимни отношения след раждане, нормално ли е?

  • 3 418
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 594
Здравейте. Родих секцио преди около 3 месеца. С мъжа ми искаме да възстановим онези ни отношения,но при мен има огромен страх. Страх от това ,че ще ме боли корема или,че ще кървя и още производни.
Някоя да е била в същото положение?
Моля не нападайте,просто търся някакво решение на "грандиозния" ни проблем.
Благодаря Ви предварително!

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 14:57 от Не се сърди, човече

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Според мен при положение, че сте родила секцио притесненията ви трябва да са много по-малко. Ако толкова се притеснявате, говорете с АГ-то ви, за да ви успокои, че не би трябвало да имате никакви проблеми. Пък защо не и да се консултирате с психолог. Според мен за много жени това са естествени тревоги.

# 2
  • Мнения: 40 924
Пробвай ти отгоре, така ще контролираш всичко и ще си спокойно, че а те е заболяло, а си спряла. Използвайте и обилно гел.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 361
Страх не, но безпокойство да. Ще мине. Просто наистина пробвай в началото ти отгоре. Ще видиш, че пак ще ти хареса и ще се отпуснеш.

# 4
  • Мнения: 6 764
Проблемът ви е на психична основа. Това, което си представяте няма как да се случи, минало е доста време, а и реално влагалището ви е непокътнато.
Родих естествено доста голямо бебе, неопитността ми по време на раждане ми донесе много вътрешни разкъсвания и шевове. Разбира се, че имах притеснения, но ако имате доверие в партньора си, всичко е наред. При необходимост може да намалите темпото, да спрете, общо взето всичко е под ваш контрол. Можете да обсъдите с АГ, за да отхвърлите страховете си.

# 5
  • France
  • Мнения: 12 568
Нормално е да се притесняваш, но според мен на този етап не би трябвало да има болка. Говори с ТМ, нека да е готов да спре и при най-малкия дискомфорт. Започнете леко и бавно. Ако кърмиш, използвайте овлажняващ гел. Пролактинът предизвиква вагинална сухота. Кураж и пиши как е минало.

# 6
  • Мнения: 943
С 2 секции съм, корем няма да те заболи. Може да има вагинален дискомфорт, заради по-дългия период без секс, но не и заради операциите. Малко подготовка е нужна.

# 7
  • Мнения: 594
С 2 секции съм, корем няма да те заболи. Може да има вагинален дискомфорт, заради по-дългия период без секс, но не и заради операциите. Малко подготовка е нужна.




 Благодаря момичета. Просто не сме били интимни от юни месец миналата година поради тежка бременност и сега все едно всичко ми е за първи път. Grinning
Според мен при положение, че сте родила секцио притесненията ви трябва да са много по-малко. Ако толкова се притеснявате, говорете с АГ-то ви, за да ви успокои, че не би трябвало да имате никакви проблеми. Пък защо не и да се консултирате с психолог. Според мен за много жени това са естествени тревоги.
Честно казано и аз започвам да си мисля,че си е на психологическа основа.

# 8
  • Мнения: 5 675
Ами, пробвайте с уговорка да прекратите при дискомфорт.
 Бавно, леко, с много предигра.
Ако отношенията със съпруга са наред и има обич, ще се случат нещата.
 Ако ви притиска и ви е страх, ще се дърпате все повече.
Няма страшно!

# 9
  • Paris, France
  • Мнения: 14 027
Пробвай ти отгоре, така ще контролираш всичко и ще си спокойно, че а те е заболяло, а си спряла. Използвайте и обилно гел.

+1. И след като бебето е успяло да излезе, няма как оная работа да не влезе 🥳.

# 10
  • Мнения: 2 851
На мен много ми помогна глайтгелен гел (по препоръка на форума), имаше дискомфорт първите няколко пъти, после всичко си стана нормално. Идете на лекар, ако имате нужда, аз ходих 40 дни след раждането (нормално) и след преглед казаха, че няма обективна пречка или причина за притеснение, всичко е в главата и нещата ще се наместят с времето. Внимателен и подкрепящ партньор, който се води по вашето темпо и усещане, е може би най-неоходимото. Всичко ще бъде наред.

# 11
  • Мнения: 594
Проблемът е там,че отношенията ни много се обтегнаха откакто се роди бебето. Винаги с ани сочели с пръст и са ни се радвали да отношението един към друг, а и не сме от вчера заедно , вече 5 години.
Още като ме изсписаха се започна да ми се обяснява как не било кой знае какво, да съм ставала да изчистя (да се раздвижвам). Као легна на обед с малката да дремна се е случвало да се прибере от работа , да ме събуди с думите "Гладен съм" или "Защо не си  изгладила прането или прибрала". Пращаше ме веднъж да съм си ходела при нашите , днес примерно си ми каза там да съм си оставала да спя с детето(апартамента е общ, в който живеем,а аз тази вечер просто ходих на гости при майка ми по женски). Все ми се смееше на "бабешките" гащи и куп щуротии. Започнах да търся проблема в себе си-не го карам и грам да ми помага с детето, освен когато отивам да се изкъпя. Спряха лохиите следователно аз започнах да се обличам по друг начин, да влизам в час както се казва. Тук -таме ме побутне уж на шега...ама тя шегата е веднъж -два пъти после става досадно и като му направя забележка и се започва едно мрънкане ...Опитвам се и къщата да е "олизана" и пак си намира поводи. Мен нямало кой да ме вземе вече, къде съм щяла да отида и куп производни още.
Не знам как да постъпвам, трудно ми е , а обичам този човек.

# 12
  • Мнения: 6 564
О, миличка, секса ти е последният проблем... И не, не те е страх от секс след раждане, а мъжа ти не те привлича, защото се държи като ганьовец. То при такова отношение, какъв секс Rolling Eyes

# 13
  • France
  • Мнения: 12 568
Обожемой, поредният пещерняк. Какъв секс, то ти идва да му извиеш врата.

Последна редакция: нд, 30 май 2021, 08:29 от Philomena

# 14
  • Наблизо
  • Мнения: 6 086
Макак ще те буди ,ти спиш с детето!! Той ръцете къде са му..да не може да си направи да яде.Права си ,че си търси поводи да се заяжда.Чувства се не център на внимание и това го тормози.Как се държи с детето?

Общи условия

Активация на акаунт