Закуската била равна на финна фръцла

  • 2 091
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 777
Аз не закусвам и не обядвам. Ако закуся, цял ден ще набивам  Mr. Green. Мисля, че всичко е до организъм. От ученичка си изградих режим да карам само на умерена вечеря и се чувствам много добре така. Започна ли да ям по три пъти на ден независимо от количеството се освинвам.

И живееш от вечеря до вечеря, ли? Shocked

# 16
  • Мнения: 6 315
И живееш от вечеря до вечеря, ли? Shocked

Да, въпрос на навик и както писах вече - всичко е до организъм Simple Smile.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Аз принципно не мога да ям до обяд, просто така съм свикнала, само кафе. Но, когато съм била на почивка, там се отпускам, първия ден на сила закусвам и после цял ден не спирам да ям, все съм гладна.
И аз съм така, след последната почивка със закуски за 1 седмица бях качила 1 кило. От една седмица съм на обичайния си режим вкъщи (ядене след 14 ч.) и килото го няма вече.  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 5 828
..........Сутришното хранене е най-важно, защото организма се зарежда с енергия за деня. Ако се пропусне закуската, на обед човек чувства изключително силен глад и инстинктивно се храни по-обилнo и с по-мазни храни, за да възстанови изгорените енергийни запаси.

Ами като не ми се яде сутрин, не мога насила  Thinking
Карам на кафе и сокове, чак към 12ч. огладнявам, ама не зверски, мога и с една салата на обяд да мина. Основното ми хранене е вечер, по точно към 6-7, като се прибера от работа и забъркам нещо.

# 19
  • Мнения: 46 517
Аз не закусвам и не обядвам. Ако закуся, цял ден ще набивам  Mr. Green. Мисля, че всичко е до организъм. От ученичка си изградих режим да карам само на умерена вечеря и се чувствам много добре така. Започна ли да ям по три пъти на ден независимо от количеството се освинвам.

И живееш от вечеря до вечеря, ли? Shocked

И аз живея от вечеря до вечеря  Laughing вечерям около 6 часа преди сън /19-20 ч./ Wink

# 20
  • Мнения: 3 777
 newsm78Направо ще падна, ами вие фотосинтезирате.
Де да можех и аз така, ама нъцки...Хапвам си смело, по много пъти на ден...

Направо се чудя в готварския как има хора Laughing

# 21
  • In transit
  • Мнения: 11 821
newsm78Направо ще падна, ами вие фотосинтезирате.
Де да можех и аз така, ама нъцки...Хапвам си смело, по много пъти на ден...

Направо се чудя в готварския как има хора Laughing
И аз така, от известно време (няколко месеца) откакто опитах овесени ядки с кисело мляко и ми хареса много поне 3-4 пъти в седмицата закусвам такова. През останалите дни хапвам сандвич с прясно мляко.  След 2-3 часа пак огладнявам и така цял ден. Simple Smile Но забелязах, че не дебелея, а напротив действа ми много добре на метаболизма. То си е до организъм.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 288
И аз когато закусвам напълнявам. Хапна ли сутрин не мога да си затворя устата, а ако пропусна цял ден си карам на течности Laughing

И аз съм така.
Едно хранене на ден ми стига, а сега откакто си седя в къщи, готвя и сервирам на баткото постоянно се дразня и мишкувам в хладилника.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
newsm78Направо ще падна, ами вие фотосинтезирате.
Де да можех и аз така, ама нъцки...Хапвам си смело, по много пъти на ден...

Фотосинтезираме, защото иначе дебелеем (някои). Sad
Аз пък искам като теб, ама не смея, че ще стана 100 кила! Grinning Направо ти завиждам.

# 24
  • Мнения: 1 425
Казват, че за чувството на глад е отговорен инсулина.

 Въглехидратите освобождават инсулин, а инсулина ни прави гладни. И колкото повече надебелява човек, толкова повече се отделя инсулин. Инсулинът е причината, защо някои хора казват "Аз не ям почти нищо и въпреки всичко напълнявам." Тези хора ядат малко, но неправилното - а именно продукти с висок гликемичен индекс.
Човек трябва да се храни, за да отслабва. Когато тялото усеща липсата на храна "мисли", че е спешна ситуация и поетата храна се  "складира" като резерви за такива ситуации. И т.н......

Това го преведох на бързо от една книга - GLYX - диета. Аз се стремя да се храня по нея. Не се чувствам гладна, имам енергия и слабея ( аз нямам много нужда де, само 2-3 кг.).Там също пише, че закуската е много важна.

# 25
  • Мнения: 1 100
Аз се събуждам на обяд и не закусвам. А когато съм първа смяна ям чак на обяд, защото съм свикнала така Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 464
Ами аз ква съм сладокусна,ако не закусвам ще умра от глад!Не виждам да съм напълняла,ама не съм и отслабнала де Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
По принцип рядко закусвам, даже никога.Като бях бременна обаче, сутрин бях като хала - закусвах поне по 3 пъти до обяд, а не качих много килограми newsm78Сега на морето закусвах всеки ден обилно и резултат - 2 кила за осем дни Mr. GreenАма имах нужда де, радвам им се hahaha

# 28
  • Мнения: 2 952
Всеки си хваща ритъм , с който се 4уства  добре.

# 29
  • Мнения: X
Аз също немога да не закуся, с това ниско кръвно пиши ме смъртафосана до обед  Stuck Out Tongue Winking Eye

Иначе съм чела, че каквото се яде между 07ч. и 09ч. сутрин директно се преобразува в енергия и не води до затлъстяване.

А с храненето веднъж на ден незнам колко отслабвате, но си разбивате стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт