Коя част от раждането боли най-много?

  • 35 390
  • 312
  •   1
Отговори
# 225
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Контракциите. Самото изгонване на бебето изобщо не ме боля. А и самите контракции до 7 см. разкритие не ги усетих, при мен бяха като подготвителните на Бракстън Хикс, които си имах почти през цялата бременност. Всъщност, контракциите станаха много болезнени, след като ми сложиха системата с окситоцина ( на 7 см. разкритие - тогава се замъкнах в болницата).

# 226
  • Мнения: 700
Всичко ме болеше и само като си помисля и настръхвам. Може аз да съм си кекава, но съм с болезнен до препадане цикъл, но контракциите си бяха просто страшно нещо. Дано при теб е по леко. Praynig

# 227
  • Мнения: 72
При мен всичко си болеше  само зашиването не съм усетила защото то от големите болки и умората след 21 часа раждане изпаднах в безсъзнание за час и половина

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 22:04 от AnMary

# 228
  • Мнения: 85
Конракциите с главно К Laughing Чак накрая и епидуралната не ме спасяваше толкова силни и начесто бяха. Confused

# 229
  • Мнения: 193
И при контракциите ,и при раждането болеше ужасно много.Зашиването не го усетих толкова болезнено,по-скоро беше неприятно.

# 230
  • Мнения: 226
   Контракциите към края са най-болезнени.Преди това болката е доста търпима.Зашиването след епизиотомията не боли,тъй като мястото е изтръпнало,а и лекарите прилагат обезболяващи.Аз не усетих как излиза главичката на детето,но много ясно почуствах илизащите крака,с чувство на облекчение от отиващата си болка.
   Съветвам всички,които се интересуват от това как протича раждането да не се притесняват,тъй като спокойствието по време на раждане е много важно и облекчава процеса.Аз самата бях под силен стрес поради странични проблеми и за мое учудване лекарят,който водеше раждането позна,че съм под стрес...а ,иначе самото раждане не ме притесняваше много.

# 231
  • Мнения: 6 365
за задържане не вливат окситоцин....а друго, което да спре контракциите.
окситоцина с две думи - засилва контракциите, прави ги по-силни, по-продължителни, равни от край до край...т.е. не като естествените да почне от слаба да стигне върха си и да затихне, а почва и свършва с еднакъв интензитет...ако е по- бързо вливането може дори да нямаш изобщо интервал между контракциите....целта - постигане на по-бързо разкритие т.е.  съкръщава времето на раждането доста....и никак не е приятно....
Може и 4-тата банка да е била окситоцин при теб...кой знае....

Аз си бях с окситоцин от самото начало, но контракциите си бяха постепенно увеличаващи се по времетраене и сила, а всяка една си имаше засилване, пик и затихване.

Бях се подготвила, че ще е гадно, но ще се изтърпи. Щом те карат да отидеш на крак до родилна зала- значи все пак не е болка, която да те изкара от строя. Мен ме вдигнаха от леглото по време на контракция и пак успях да стана.

Цитат
Съветвам всички,които се интересуват от това как протича раждането да не се притесняват,тъй като спокойствието по време на раждане е много важно и облекчава процеса.Аз самата бях под силен стрес поради странични проблеми и за мое учудване лекарят,който водеше раждането позна,че съм под стрес...а ,иначе самото раждане не ме притесняваше много.

Точно така! По едно време след н-тото пребъркване вече се опитвам да не ми пука. Една сестра вика- какво си се излегнала като на плажа. "Ми късно е да стискам кълки," си мисля аз.

# 232
  • Мнения: 925
Първият път най- болезнени бяха контракциите, раждането не го усетих, шиенето също.
Вторият път родих много бързо имах болки около 15 минутки и след това по-гадно беше напъването, зашиха ме с упойка Laughing
И двата пъти прегледа за разкритие ме ужасяваше , но се траеше #Crazy
Раждането е естествен процес, има болка но е търпима, а и всичко се забравя в момента в който гушнеш малкото човече  Hug

# 233
  • Сливен
  • Мнения: 198
    Мен ме боля след като ми изтекоха водите.Контракциите преди това ги понасях с глава във възглавницата.А като се раждаше Гоги изобщо не го усетих.Беше ми и неприятно шиенето  Confused

# 234
  • Мнения: 146
За мен най-болезнени бяха контракциите.Но нее болка за умиране.По време на самото раждане имах чувство,че ми се ходи по голяма нужда Mr. GreenЗа мен беше като в мъгла,защото бях с температура 3дни.Леко раждане на всички мамчета.Каквото и да е като видите бебчо всичко ще забравите.  ylinfant

# 235
  • Русе
  • Мнения: 526
  Аз гласувах с 3 опции - първо контаркциите, ужасно ме болеше, изплаших с виковете си наличния персонал Embarassed Аз лично не си спомням ясно, по едно време се свестих и видях, че са ми сложили кислородна маска. Бях на система с окситоцин, казват, че затова ме е боляло толкова много. Освен това прегледите за разкритие - за да ми помогнат доктора и акушерката ме "бъркаха" на всяка контракция, това си беше живо мъчение! Като преминаха контракциите и започнаха напъните болката изчезна! Дори видях, че навън грее слънце Grinning Самото раждане изобщо не беше страшно, по-болезнено беше шиенето. Като започна да ме шие доктора аз от болка му ритнах паничката с инструментите и той се принуди да извика анестезиолог, за да ме упои Simple Smile
   Като отидох в стаята с бебетата бях толкова горда и щастлива, че изобщо не мислех за преживяната болка Grinning

# 236
  • Мнения: 1 364
Контракциите, водещи до разкритие

# 237
  • Мнения: 425
Аз ли съм все на обратно Thinking-контракциите не ги помня и не ги броя за нищо,въпреки че имах система с Окситоцин.Но виж -самото напъване накрая-това беше най-гадното нещо в целия ми живот досега.Спираше ми дъха от болката на контракциата,имах чувството че таза ми се разчеква на две,я в същото време трябваше да си поема въздух за да напъвам.Най-,най-гадното нещо за мен,мога да изтърпя всички контракции,но да родя отново по същия начин -не,още не мога да се съвзема и да забравя.Второто болезнено за мен-прегледа за разкритие-изскачаха ми сълзи докато ме гледаше докторката,по едно време ми идваше да я хвана за ръката и да я махна от себе си.Третото-шиенето-просто си усещях как влиза иглата и как излиза.Не искам отново да преживявам подобно нещо

# 238
  • Мнения: 11
При мен контракциите бяха много болезнени, раждането по - малко, а шиенето си беше гадничко, но на фона на другото, почти не се усещаше. Важното е, че всичко продължи само два часа,въпреки че казват, че раждането на първо дете продължава по- дълго.

# 239
  • Мнения: 72
При мен контракциите бяха много болезнени, раждането по - малко, а шиенето си беше гадничко, но на фона на другото, почти не се усещаше. Важното е, че всичко продължи само два часа,въпреки че казват, че раждането на първо дете продължава по- дълго.

ами какво да ти кажа аз раждах 21 часа и от болки накрая след като се роди сина ми изпаднах в безсъзнание

Общи условия

Активация на акаунт