Морков, каша и месце папка ФЕВРУАРЧЕ на пюре.

  • 18 066
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 649
Ха, добър вечер и от нас,

и ние киселеем, не искаме да спим, отказваме част от хапването, абе всичките му екстри ама зъбче йок.  Confused

Йоан също се буди през нощта по няколко пъти. на моменти просто ми премалява да седя над леглото и да му държа или ръчичката или бибата, защото не иска да спи. В някои от буденията тези неща не помагат, друсането и гушкането също, а водата ни прави още по-лоши. В тези случаи заспива само след като си похапне от млякото. Така че ние сме твърдо на 6 хранения.

Днес бяхме и на консултация. Вече е 8110 и 68 см. Това дете ме удивлява, защото последните три месеца започна да качва доста бързо, докато в началото качваше с по-бавни темпове, а уж трябваше да е обратното.
Ама той като цяло всичко наобратно си прави. педката го слага да седне, за да види как седи, той не ще и да чуя. мята се , опъва се, само и само да се изправи на крачета. тя му вика, че е рано още и първо трябва да седи, но той не та не, трябва да сме прави.  Simple Smile

Днес ни казаха и резултатите от изследванията. хемоглобинът е 103 и за пореден път нашата педиатърка повдигна въпроса за таласемия.
Заради алергията и т.н.  през първите месеци правихме много чести изследвания на Йоан, хемоглобинът му все си беше нисък. Но тогава все още го оправдаваха предимно с раждането и с това, че тялото му още не се е изчистило напълно от хормони и че носи от моя хемоглобин или нещо подобно. но на всяка консултация ни питаше дали имаме в рода болни от таласемия.
Ние изръчкахме и двата рода, но роднини с такава диагноза нямаме.

Днес каза, че хемоглобинът му е нисък при положение, че хапва, плодови , зеленчукови, месни пюрета и каши. Попита за пореден път за таласемия.
Аз й обясних , че нямаме болен в родовете и тя ми каза, че не е задължително да има такъв случай. При някои деца се изразявало в минорна форма, както тя се изрази.

Тогава я попитах за изследвания, които можем да направим на Йоан, но пък тя каза, че е прекалено малък за този род излседвания.

Мечи на вас какви излседвания ви препоръчаха? Педката държи сега и двамата с мъжът ми да си пуснем изследвания, за да проследим нивата на нашия хемоглобин. Но освен ПКК, трябва да направим и изследване за Серно-железен ... друго не го запомних и ЖСК.
Но утре ще имам по-пълна информация затова какво представляват тези изследвания. Имаме двама лекари в родата, така че ще получа обяснение.

Аз мога да кажа на Мечи да не се притеснява, докато не се види на какво се дължат тези ниски нива. Според мен педиатрите понякога повдигат въпроса за подобни диагнози , за да се застраховат, че са отметнали всички симптоми и за да могат да вземат по-правилни решения за нашите деца.

Хепатитна ваксина не ни сложиха, защото в ХЕИ нямало налични и съответно педиатърката също нямаше.

Честито зъбче на Никола.

А за поспаливите бебета през лошото време мога само да ви завиждам.

Наде защо така набързо ще се местите? Каквито и да са причините дано бързо намерите подходящото жилище за вас тримата.

# 31
  • Мнения: 115
 Елфи, взеха му кръв още в родилното и теста за маркери е положителен. Водих го в Центъра по педиатрия и от там ми казаха, че най вероятно, тези антитела са преминали от мен и след 6 месеца организмът му ще започне да се чисти. Дано!  Praynig
За това ще изчакаме да навърши 7.

Ние също се будим по 3-4 пъти през нощта, все още не се храним, но нищо не се знае.

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 23:40 от dessie83

# 32
  • Мнения: 56
След дълго отсъствие по приятно стекли се обстоятелства ( море Mr. Green)да се запиша на втора страница- ЗДРАВЕЙТЕ  bouquet
Калинче, честито ви озъбване, душа Heart Eyes Аз чакам включване за горните, че отдолу се озъбхиме Mr. Green
Не съм чела назад ( и честно казано май няма да има време Confused) Изкарахме супер, децата ме изненадаха приятно,  е не съм си починала, но те двамата според мен бяха доволни, а на мен това ми стига Wink Ще пиша утре и ща кача малко снимки, щото почти до последно не си взех батерии за апарата( щото съм овца #Cussing out) Липсвахте ми Embarassed Лека нощ от мен, че съм скапана от пътуване и оправяне на багаж  и  деца, а пък и така сладко вали, че очите ми сами се затварят Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 2 784
Ние днес бяхме на лекар- по добре е Ралица, макар че взе да покашля, нямала хрипове вече, гърлото е още малко зачервено и най-вероятно кашлицата е защото я дразни гърлото, ще ходим пак на преглед в четвъртък. Целият ми ден преминава в даване на лекарства- Белладона на 2 часа, 5 пъти дневно, паузи преди и след прием, Фенистил, Стодал, три пъти дневно- поне час между тях и хомеопатичните.... Направо се побърквам вече, правя едни луди графици и пак не успявам да дам всичко.  Днес пак постлах на земята шалтето от леглото на Калина и кеффффф- търкаля се Раличока цял ден, утре ще изпера олекотената завивка от един комплект, дето не го ползваме, че да и е по-дебеличко и мекичко под дупарата. Даже подремна на шалтето, а аз я завих с единия край. Утре времето се очертава да е по-хубаво, с мама ще обикаляме магазините следобед, че ми се е свила душицата от разходки по час максимум и от този вятър, дето го чувам да фучи.
Аз във Фейсбук играя редовно само Фармвил, Йовил, Май Зуу и Кънтри Стори. Ресторант сити го позарязах, а Пет Сосайъти го играе Калина, ама отдавна не се е сещала. Ще взема да и нахраня животинчето сега.
Някой знае ли къде изчезна Неукротима/Етна?

# 34
  • Мнения: 24
krasikoko според твойта педка аз трябваше още като беше Ева на 2 месеца да спра да кърмя  Rolling Eyes А и досега си суче детето и няма претенции, и си наддава съвсем нормално  Grinning Е, като ми дойде МЦто малко ми намалява кърмата и се дохранваме с АМ, но не е болка за умиране. Пък и така имам едно предимство - муцка хапва без проблем от шише и мама може да ходи по концерти и др. мероприятия  newsm47 А като я гледам скоро няма намерение да се отбива (така че и това с яденето от шише и отбиването май спада по към митовете  Party)

За ФБ
Някои питаха защо нямат пари и животни във фермите: животинки ще ви пращаме съседите като подаръци , а парички постепенно ще се натрупат  Peace Трябва търпение и в началото сейте само ягоди защото са най-евтини и стават бързо и така малко ще си вдигнете паричките и ще може да разширите посевите  Peace

Честити зъбчета на всички озъбили се наскоро  Flutter То и ние вече си имаме , ама аз май пропуснах момента с купуването на бяла дрешка и пукането на пуканки  Confused Незнам защо бях решила , че се прави като излезе съвсем зъбчето , а то май се прави като си пробие ( то естествено , че няма как изведнъж да излезе цялото ) Абе и аз съм от онези големи бели птици  ooooh!

А Цвети мойта маймуна май оня ден се подучи от раличка за хапането на брадата и от 2 дни ако знаеш как ме напада  Crazy цялото лице ми нахапва  Mr. Green ГолЕм смях пада  hahaha Айде и да се оправяте бързичко с Раличока, че временцето се подобрява , а ние сме вече пълен състав аспаруховки готови за разходки в морската  Mr. Green

Мечи не се шашкай за тази таласемия , както са ти казали е опасно ако и двамата с мъжа ти сте носители,защото тогава се получава тежка форма, но е рядко. Иначе мойта братовчедка, която м/у другото чакаме всеки момент да роди  Party , преди месец и откриха, че има таласемия а цял живот си е живяла без проблем и без дори да знае , че има анемия  Peace Е сега малко се бяха шашнали да не би и мъжа да има за да не стане лошо за детето , ама няма  Grinning.
А иначе нашия хемоглобин е 106 и според педи е нисичък и ни изписа малтофер по 4 капки сутрин и вечер ама аз не ги давам (след консултиране с много хора , вкл. и с вас  Hug ) Пък и като четох листовката то това количество дето ми го е изписал си е направо за анемия , а тя не е анемична. Още повече , че още не сме почнали месото и си е нормално да е по-нисък. След месец два ще и направя пак изследване и ако пак е нисък вече може би ще и дам малтофер, ама сега като въведем месцето и жълтъка мисля , че нещата ще се оправят и няма смисъл да и товаря стомахчето с това желязо (като се сетя само на мен как ми стържеше като пиех през бременността , бррррррр представям си на горкото бебонче какво ще му е )

Лелееее , за пръв път пиша толкова дълъг пост  Crazy

# 35
  • Мнения: 5
Здравейте и от нас,
Гледам за хемоглобин си говорите.Аз представа си нямам нашия колко е.Никой не ни го е мерил.Преди няколко дни бяхме на консултация за 6тия месец и ни сложиха  ваксините,мериха ни.Оказа се че за последните два месеца е качил само един килограм.Знам че вече не качват по много както в началото,но се учудих защото той си хапва доста добре и очаквах че е наддал повече.Високи сме 73см. Благодаря на мамите които ми отговориха за столчето.Взехме му това което се върти и вибрира,не проходилката.За сега му харесва,ще видим до кога.

# 36
  • Мнения: 140
Добро  утро!!! При нас голям вярър тази сутрин отново, но поне има слънчице Flutter Flutter Честито зъбче на Никола и на вс празнуващи днес! Hug Аз преди бях писала за нашия хемоглобин(123) Peace, още същият ден след даването на кръв, защото гледах резултатите в нета.
На диетка с големи порции закуска  Mr. Green Mr. Green

# 37
  • Мнения: 171
dessie83,какво е това изследване за хепатит?Да не си носител на Австралийски антиген?Аз съм такава.На Ивето не й бяха взимали кръв за проба в родилното,но миналия месец пуснахме изследвания и беше отрицателен.Не ме питай как живях 2 дни докато излезнат изследванията......много зор.Незнам какво е спомогнало да не й го предам ,но едни от факторите,с който се запознах след като родих,четох,че при такова положение задължително трябвало секцио да се роди и да не се кърми,или ако иска жената да кърми имало едни инжекций,които много трудно се намирали и се поставят до няколко часа,след кто се роди бебето,на бебето се поставя и може спокойно да се кърми.Но на мене никой не ми беше разяснил тези неща.Тръгнах нормалко да раждам,но така се стекоха обстоятелствата,че ме оперираха накрая.След това кърма не ми слезна в родилното,аз прекарах много тежка депресия и може би затова незнам.В къщи само веднъж изцедих 125 мл кърма и повече нямах.Затова незнам къде е истината и как така детето ми не се е заразило.Стискам палци искренно,дано всичко е наред и при вас Hug

# 38
  • Мнения: 9
Добро утро!

Снощи не можах много да пиша, че малкия ми взе душата от зор да заспива, но по въпроса за желязото- ние сме на 10 капки сутрин и 10 вечер. И на мен ми се сториха много, но този път ще изпълнявам каквото казва педи, че вече започва страх да ме хваща.А за вдигането на хемоглобина с храни, вярно е че е хубаво да се хапва спанак, броколи, изобщо зелени зеленчуци, аз от няколко дни и чай от коприва си правя преди да кърмя. Не смея на него да му направя да не го повредя нещо. Иначе му харесва вкуса на капките, разтварям ги в малко водичка и той само като види спринцовката отваря уста. Добре, че няма проблем поне с приемането им.
Не помня коя мама беше писала за хапченцата Дормикинд, ама да благодаря, откакто му ги давам си спинка и през деня и вечер доста по-спокойно. Пак се буди 2 пъти през нощта, но това се понася. Да се похваля, Ицо вече си спинка в неговото легло. Май по-добре се чувства там.
Като гледам доста от бебчетата са започнали да правят опити да се изправят, пък нашия само седнал иска да стои. Откакто се научи да пази равновесие му е голям кеф,а като го сложим в проходилката и започва да реве.Луда работа. Баща му се шегува, че като стане на 5 години тогава ще иска да сяда в нея.И да пълзи не се опитва, ама аз направо съм проходила, а на близо 5 години съм започнала да пълзя и то защото брат ми тогава е започнал и аз да не остана по-назад.Представете си каква картинка сме били,едно 7 месечно бебе и 5 годишно дете.Ама те нещата при мен цял живот са били не по програма.
И малко снимчици от нас:


Хайде хубав ден ви желая и дано днес става за разходки, че ще изкукам вече в къщи.
 Hug Hug Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 216
Добро утро все още от София, но и тук слънчицето се опитва да пробие, връща се малко по малко хубавото време  newsm44

А в Стара Загора ще е още по-топло и приятно и може и да ни огрее една следобедна разходка Simple Smile)))))

Аз между другото съм си голяма, заспала патка и забравих да се отчета от консултацията на  newsm78 02.09  Laughing Стани е 8100 гр. и 69 см., (но според лудата педи от преди 2 месеца тогава беше 67,5, според моя доки преди месец 69, та предполагам, че е поне 70 Simple Smile))) ), биха му третата противохепатитна ваксина, този път за разлика от друг път много плака и пищя, ама той по принцип си беше уплашен от чичо доки и само ме търсеше с поглед и като не ме види и рев, абе започнал е да разбира маймунчо Simple Smile))) Педито каза, че от тук нататък ще си оправят взаимоотношенията чак в 1ви клас, особено с момченцата, че са по-страхливи Simple Smile)))

А да ви кажа и какво ново упражнение правим от вчера, умира си от кеф, той лежи, аз му подавам двата си показалеца, той се хваща за тях и се набира без аз да го дърпам и сяда, а после се и изправя прав и започва да кляка като балерина като се държи само за показалците ми, като се поумори застава прав да си почине и после пак, много е сладък Simple Smile))))

Оооо, аз докато се разпиша и сервирали кафето, благодаря ти Мими номер 3 (да не се обидиш, че си номер 3, ама другите лично ги познавам и подред на запознанството, дано и с теб скоро се видим на някоя бъдеща нац. среща, да сепрестрашиш и да отидеш Simple Smile )

# 40
  • Мнения: 236
Добро утро от мен и Яна с една песен
 Hug

http://www.youtube.com/watch?v=oswdHWrGJbo

# 41
  • Мнения: 140

А да ви кажа и какво ново упражнение правим от вчера, умира си от кеф, той лежи, аз му подавам двата си показалеца, той се хваща за тях и се набира без аз да го дърпам и сяда, а после се и изправя прав и започва да кляка като балерина като се държи само за показалците ми, като се поумори застава прав да си почине и после пак, много е сладък Simple Smile))))



Правим го същото, само дето не клакаме и не ставаме на крака, защото сме по- малки hahaha Ортопеда ми каза, така да и подавам пръсти, а тя сама да се набира.
Мн сладки бебешки снимчици гледкам Heart Eyes И ние да се отчетем в новата тема със снимков материал Mr. Green
- Така заспахме вчера сутринтта след 3ч мрънкане
- Каквото и да си говорим, добро ни е детето и разходено като новородено пак си слушка и зананка дори
- Един поздрав от днес, малко след събуждането

# 42
  • София
  • Мнения: 216
Хахаха, голяма сладуранка малката Сиянка, как сладко си спинка в кошчето за кола, пу-пу-пу Simple Smile))

Пети, мерси за поздрава, а ти не ме ли искаш за съсед във фермичката си, гледам не си ми одобрила поканата Simple Smile))) То всъщност даже не знам как става, автоматично ли като си влезеш във фермата или  newsm78 Абе м.....а му, аз си засадих ананасите, купих си комбайн и ми свършиха парите, сега отивам да си досъбера багажищата и да заминаваме като се наяде дребсън Simple Smile)))

# 43
  • София
  • Мнения: 2 508
 kaffeetrmker_2

Ние тръгваме за ясла... Йойо вчера като го взех, беше подивял от радост, така се радва на картинките и децата и през цялото време го разнасят... Шок било! Той не ще да си ходи... Laughing

# 44
  • Мнения: 2 784
А Цвети мойта маймуна май оня ден се подучи от раличка за хапането на брадата и от 2 дни ако знаеш как ме напада  Crazy цялото лице ми нахапва  Mr. Green ГолЕм смях пада  hahaha Айде и да се оправяте бързичко с Раличока, че временцето се подобрява , а ние сме вече пълен състав аспаруховки готови за разходки в морската  Mr. Green
Ох, и аз нямам търпение вече. В четвъртък, ако е добре можем да се видим в петък.
За фермата на мен ми дава почти постоянно, че съм изчерпала лимита за подаръци, така че, моля, изпращайте на младите фермери, аз и без това нямам място вече.
На тази емблематична дата- поздрав с тази емблематична песен:
http://www.youtube.com/watch?v=bu9So-IKf0w
 Mr. Green
Много е сладка Сиянието- Punk is not dead!  Twisted Evil
Ха, поста ми е 09.09.2009 в 9 часа, жалко, че не улучих 09-те минути.

Общи условия

Активация на акаунт