Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 226
Ето ни пресни, пресни от яслата. Само ми я изведоха и казаха, че е спокойно дете и толкоз. Тя нещо си пееше и изглеждаше доволна. Даже е успяла да обядва там. Като за първи ден - супер. Дано и нататък е така.
Любопитно ми е да погледам какво ги занимават, ама не разрешават....

# 61
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Хей,мами ето ги и моите гарджета да ги видите Laughing




все не остава време за форума Mr. Green
 На мен днес ми е едно тъпо и смотано TiredБях се настроила зимата да се гледаме в къщи,но ми се обадиха за една доста добра работа,която не е за изтърване.Изобщо трябва да не се замисмислям и да кандидатствам,защото работата е много хубава newsm78.Но ми е едно тъжно и носталгично ,че бебешкия период завинаги отлита Tired Cry.
Ако започна работа ,  някой от вас  запознат ли е дали  мога ли да прехвърля остатъка от майчинството си на свекърва ми ,защото сигурно тя ще я гледа малката newsm78

# 62
  • Мнения: 107
Здравейте момичета ние днес се прибрахме в къщи, благодаря на всички ви за милите пожелания  Hug  Hug  Hug
 

# 63
  • Мнения: 318
mama Radost още веднъж честито  Hug
Добре дошла пак сред нас,бързо възстановяване и спокойно бебче   bouquet

# 64
  • Мнения: 233
мама Гаца, много са ти хубави щерките!  Grinning
А дали ще можеш да работиш тази работа 50%, примерно?  Thinking
Тук понякога за майки има такива работни места от по 20, 30, 50% заетост.

Любопитно ми е да погледам какво ги занимават, ама не разрешават....
Що така? Какво толкова крият и не позволяват майката да види?  newsm78

мама Радост, изглеждаш прекрасно - щастлива млада мама!  Hug
Между другото, много ти ходи новата прическа!

# 65
  • Мнения: 3 663
радост, честито още веднъж, да слуша и спинка бебето много Wink цялото семейство изглеждате много добре Simple Smile

мама гаца, можеш да прехвърлиш майчинството на работеща баба доколкото знам
ако е пенсионер, не става
и също, ако дадеш детето на ясли, трябва да го прекратиш, няма друга опция
това е инфото, което аз имам, но за прехвърлянето е хубаво да провериш.. или в счетоводната тема да видиш или пък някой, който е прехврълял да каже по-конкретно...
ПП: децата са големи симпатяги Simple Smile

бюти, не дават, защото в началото всички деца като видят някоя майка и очакват да видят и своята Simple Smile още нямат представа как е изграден живота там и по кое време идват да ги вземат и една майка да се покаже и всички започват да плачат
или искат и техните майки да стоят вътре Simple Smile
аз днес умишлено звъннах да ми изведат теди, а не влязох направо, че щеше да стане страшно  Confused

теди и той днес споко го раздавал, но първия ден всички са така...
ако има драми ги чакам към сряда или четвъртък
да видим, ще се чуе  Wink

# 66
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
аз днес станах леля за втори път - имам племенничка Соня. Много я чакахме тая мома (термина беше на 09.09.09), та днес малко насилствено я извадиха. Но по-добре, за да няма рискове и сега най-важното е, че и двете девойки са добре. Да ви почеря по повода:


Мама Гаца и аз знам, че вече не може да се прехвърли на пенсионер, а само на работеща баба. Аз в тази връзка още нищо не съм направила за моето майчинство след едната година, защото и аз исках да го прехвърлям. Като почнеш работа мисля, че ти плащат половин майчинство - 120 лв. Но пак работещите вече да кажат дали е така или не.

Аз вече почвам работа сериозно и също ми е мъчно, че минава прекрасния бебешки период, но се надявам че идват други, които ще са пак така хубави Simple Smile. Бюти швейцарците са известни с техните % на работа, което е много хубаво, но при нас не е особено популярно за съжаление.

хубава седмица и много слънчеви дни за всички!

# 67
  • Мнения: 179
Здравейте!
Честито мамо Радост!Да ти е живо и здраво малкото момченце и заедно с батко му само да ви радват!
На тези ,които имат първолаци, а и изобщо ученици също Честит първи учебен ден!Много здрави нерви и търпение ще ви трябват/не че на нас другите са ни излишни/
Чета всеки ден за малките 'ученици' и леката им адаптация и някак си се обнадеждавам и за моя син.Остава да оправим документите и ако всичко е наред с изследванията скоро и ние на ясла.

# 68
  • Мнения: 510
Честит първи учебен ден, ученици, учители и празнуващи!

Мамо Радост, прекрасни сте! Бъдете все така щастливи и за напред!  Hug

radosttz, честита ти племенница! Знам какво щастие е, нека много, много да ви радва!

Мама Гаца, имаш прекрасни дъщери, да са ти живи и здрави. Мисля,че по програма свекърва ти може да поеме майчинството  / бабинство до навършване на 3 год. на малката, като с предимство е,ако има 2-3 год.до пенсия, мед. образование..и третото забравих какво беше, но най-добре си проучете нещата на място.

На всички малки ученици-ясленчета им пожелавам все така кротко да приемат нещата и да са доволни от игрите и заниманията с другарчетата и лелите Laughing
 

# 69
  • Мнения: 3 743
Честит първи учебен ден и от мен!

Мама Радост, да го нагушкаш това малкото бонбонче от нас Hug Hug Hug. Ти изглеждаш страхотно. Ако не беше с бебе на ръце, никой нямаше да каже, че си раждала тези дни Flutter

# 70
  • Мнения: 51
Честито мама Радост!!! Изглеждате страхотно и четиримата Wink))!!!

МАристута -Дея е много сладка! Мама Гаца -щерките -големи хубавици!!!

Честит празник на всички празнуващи днес!!! Честит първи учебен ден!!!

Радост -честито племенниче!!!Живо и здраво!!! И ние си имаме приятелка Соня -много хубаво име са избрали! Браво! А ти от кога започваш работа?
Честито и всички останали празнуващи тези дни, които не съм успяла да поздравя!!!

Ние днес също бяхме на първия учебен ден с кака Васи, макар и с кашлица, а по късно имаха и гостуващ куклен театър, и си я взех след като свърши..Тържеството в дет.градина беше много хубаво, а Мирелка много се радваше на всичко наоколо -музика, каки и батковци, балони, цветя....

По повод прясното мляко -и аз като Мимченце го въведох с кремче; а като се замисля кремовете от кухнята са точно с прясно мляко приготвени, така че при Мирела въвеждането е станало на 9 месеца Wink

Галче -браво на Диди -колко хубаво се храни детето!!! Дадох на Мирела едно млекце и тя започна да бърка с лъжицата и да вади и да плеска и всичко това обикаляйки из хола ....беше една гледка след това...

И последно, че се отплеснах -нашата кака ходи на гимнастика и родителите не ги допускат да наблюдават тренировките, единия път дори тренера се скара на някои от по настоятелните...същото е и с дет.градина -децата се разсейват, разтройват и не е за препоръчване да се смущава учебния процес WinkДнес дори едно от момченцата от групата на Василена не искаше да влиза с другите деца след края на тържеството/което беше навън/, след като видя майка си.....не беше приятна гледка-дърпаше се , ревеше...не знам дали накрая успяха да го придумат да влиза ....

Усмихнат ден от мен!!!

Последна редакция: вт, 15 сеп 2009, 14:53 от miona

# 71
  • Мнения: 179
Имам една молба към майките,които скоро са правили изследвания за ясла.Оказа се,че личните не дават направления за тези изследвания - вярно ли е,или някои просто искат да си ги спестят?

# 72
  • Мнения: 3 663
да, не за всички изследвания, които искат в яслите дават направления
васермана на родителя си го плащаме, както и едното от чревните - това за паразити Confused
реално на мен лично са ми давали за ПКК, урина и микробиология

честит първи учебен ден на всички   bouquet
на мен този ден ми е винаги много емоционален, но няма как иначе с родители учители Simple Smile и днешният беше такъв  Blush

# 73
  • Мнения: 233
бюти, не дават, защото в началото всички деца като видят някоя майка и очакват да видят и своята Simple Smile
А, дааа, това е ясно.  Wink
Аз си помислих, че възпитателките не позволяват, по принцип, да се показва какво се прави с децата.  Blush

radosttz, честита ти племенничка! Да ви е жива и здрава!  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 226
При нас всички изследвания ги дадоха личните лекари.

Общи условия

Активация на акаунт