Отговори
# 705
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Гали, не е нещо особено- единият път пасиран банан, шепа обелено грозде и ябълка.
 После правих гъст таратор с пасирана краставица и кълнове от люцерна с копър и зехтин - това и аз го ядох, много вкусно стана,  приличаше на салата снежанка.
 Днес млях едни накиснати кашута и слънчогледови и тиквени семки, но нещо не ми станаха много гладки и сега сварих кисел от една дюля и ще го смеся с тях, за да го изяде покрай желето.
 Заредила съм и два буркана с кисело зеле и се каня да го правя на някакво сурово сирене и да му го давам.
 Абе, малко като пиле в калчища съм още със суровите храни, ама мисля, че съм си намерила посоката. Здравословната лимка вече дрънка в главата ми Grinning feeding
 Боян все по-малко пие от биберона мляко- сутрин не повече от 50-100мл. Слагам АМ 2 пъти на ден в каша или правя крем с мляко, понякога ми пращат от село козе.

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 16:55 от orhid

# 706
  • Мнения: 657
С риск да бъда заклеймена, ще кажа, че и аз лекувам Йоана с боаронските продукти. Не съм наясно с прилики и разлики между различните видове хомеопатия, обаче щом тези имат ефект при нея, не ме и интересуват другите. Grinning Коризалията успешно й пресуши сополите за около 24 часа, за зъбите давам Хамомила и Калкареа, плюс Беладона понякога, която освен това и Т й е сваляла. Peace В този ред на мисли, Вери, ти като най-вътре в нещата, би ли споделила има ли някакви странични ефекти от приема на хомеопатични продукти?  Thinking

Браво на Боби за всички малки големи постижения!  Heart Eyes

Много гушки за всички болни мъници! Hug

# 707
  • София
  • Мнения: 201
Добър вечер , добър вееееечер!
И аз давам. Някой път от хомеопатичните специалитети, някой път от монопрепаратите
Както сега например пием ПумонХистамин.
Не разбирам, не съм последовател или защитник на някоя школа,
защитник съм на доброто състояние на сина си...и правя доколкото мога , за да е добре.
Чета до колкото мога и се консултирам до колкото мога. Всичко има граници, защото незнам всичко,
и не е нужно, щом знам...че се грижа, че го обичам повече от всичко на света....и това е пътя...

има 2 теми тук , които са ми били просто за обща информация.
тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=60438.0
и тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131940.0

АКо Вери иска да даде насока към нещо, което би било полезно,
без разбира се да се започват някакви спорове...ако й се иска разбира се..може би ...
както и да е.

Скоро ще се включа със снимки тук,
иначе да кажа, много здраве на всички, много радости, усмивки, приятни изненади и на дечица и на мами.
Ние днес ще пием по едно...за здраве, защото преди година на тази дата оперираха успешно Зари...
и ще отбележим.

Поздрави и здраве за вас.

# 708
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте и от нас с Марти. Той е (беше) болен и се гледаме вкъщи. Но днес нямаше и помен от това, че е болен и ме направи луда цял ден.

Маya, Инче, май не е от името, защото и Марти се причислява към писаното Mr. Green. Даже и като това за звездата в яслата, нашата е по-скромна, но Марти е център. От сряда е болен и като ходим да си взимаме храната всички оживяват и викат (който Може) Марти-Марти Joy. Да не говорим, че само ми съобщават какви бели е измислил. Последно беше счупил на детската кухня котлоните - ей така ги изтръгнал #Crazy. Днес вкъщи си взел крема за дупе и ми намазал възглавницата и леглото. Просто какво ли не му измисля главата.

А за лекарствата - не бих дала нищо на Марти, което не е промишлено произведено със съответните си сертификати и т.н. Иначе си е чисто самоубийство това с тези класически хомеопати. Аз на човек без съответното образование не вярвам ( не че вярвам и на тези с образование, ама поне да го имат).

# 709
  • Мнения: 51
Хоп и аз да се разпиша...нямах интернет от понеделник..края на седмицата е и колко много сте изписали, прочетох всичко!!! Много хубави снимки -Зари/Честит имен ден!!! на патерици/, Диди/оздравявай купонджийке/, Сами и Коки -големи майсторчета Simple Smile)), Мама Радост - и двамата ти малки мъже са прекрасни, Вени -сладурке, много 'фонтанчета' в косата е направила мама с ластичките Wink))) , едно голямо Браво на Боян!!!
Искам да поздравя на патерици и всички Митачета!!!!На 26-ти и моята сестричка имаше юбилей -30 годинки навърши, ама не можах да ви почерпя:((
Пожелавам и на всички мъничета да оздравяват!!! Heart Eyes Аз лично съм доста притеснена от грипа - в Бургаска област има много училища затворени, днес дори в новините бе и бременна в Бургаската болница....дано отмине бързо.....жената, която дава бурканчетата в кухнята днес беше с маска, както и доста хора в центъра днес били сложили превантивно маски/както разбрах по-късно/ Shocked

За сега аз давам клеева тинктура и на двете девойки, на Мирела в млякото, а на кака й - разтворено във водичка, че и аз си разтварям профилактично; от днес и Оксцилококцинум дадох, продължавам с фрешовете; прочетох някъде или съм чула не знам но трябвало да се редува плодовете според цвета- коментари??? а на Василена и Ехиначи витамини, та в тази връзка Цвета ехинацеята в каква форма я предлагаш?

Радост аз редувах на Мирелка АМ и к.мляко, докато в един прекрасен ден тя отказа да пие к.мляко и останахме само на АМ -Нестле Джуниър 1+ - пие 250мл сутрин и вечер, ако не й дам ме води в кухнята и ако фиксира някъде шишето си го сочи и иска Mr. Green

Мая- Зара е просто уникална- оздравявайте и вие бързичко!!!!И нови подвизи в детската -'да им скрие топката' на малки и големи там!!!!

Дани разкошни цветя в градината на баба!!!
МаЛе- "букета" е невероятен, и аз искам снимки с другите подаръци; обичам да сътворявам разни неща и това определено ми допадна- много оригинално!!!!

Много разпилян пост се получи, но по памет коментирам нещата и въпреки това останаха доста неизказани, неизкоментирани неща....

Само да добавя - Мимче - страхотен е новият аватар!!!!Да нацелуваш Йо!!!
Лека и спокойна вечер!!!

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 22:50 от miona

# 710
  • Мнения: 657
Миона  Hug

Мале, благодарско за линковете! Wink Попрочетох това онова и запълних разни дупки. Peace

# 711
  • Мнения: 510
Мимченце, много готин, свеж и актуален аватар! Hug
Радост, аз не давам АМ. Вечеря си с нас редовна храна.Една вечер награби айряна на баща си и цяла нощ не ме остави да спя, въртене, рев, куркане на черва..ама той се и поуля де..почти цяла кофичка си изцока Rolling Eyes Та смятам, че му е достатъчно млякото в крема, сиренето, кашкавала...Такъв му е режима, не е пил АМ, явно няма и да пие тепърва. Щом и харесва на Венетка киселото... Peace
Ехинацея, аз давам като клеевата- на капки, във водата за пиене, само при нужда(ако вече има симптом за настинка или грип)
На всички малки палавници много  Hug Hug Hug
А болничките скоро да оздравяват и да започват активно да палуват! Hug
Лека вечер!

# 712
  • София
  • Мнения: 201
Мале, благодарско за линковете! Wink Попрочетох това онова и запълних разни дупки. Peace
а, моля моля! има разни обобщаващи неща. и на мен толкова ми е това, което знам за Х.
ама за добър химиотерапевт така и идея си нямам, както и намерение да потърся де....

Много хубави снимки -Зари/Честит имен ден!!! на патерици/

А Мионче, празникът беше на Лъчезарчето на Роси. Моето Зари е Светозарче:) Празнуваме на друг ден!


 

# 713
  • Мнения: 71
Здравейте   и  от  нас
 Вкъщи  само  сестра  ми  остава  все  още  не поразена  от   вируса  който  ни  мори,но   тя  не  се  и  задържа  много  с  нас всяка  вечер  като  се  прибере  и  види  зара  как  се  е  опънала  и  спи   само  повтаря  ,ма  виж  я  колко  е  дълга  Laughing
ние   сме  си   на  АМ* Милупа  Био* още  ,но  е  по  скоро  навик  от  шишето  без  което  не  става  да  заспи , днес  до  обяд  беше  добре  ,но  след  млякото -  пак  с  разстройство  и  едвам  се  приспахме , а  тази  вечер  и  дадох  празно  шише  с  биберон  и  си  заспа  от  раз, та  можело значи  Laughing - вече  съм  на  вълна  как  да  откажем  шишето  Whistling

за   хомеопатиите  които  говорите  имам  познания  само  от  обща  култура ,но  ми  става  интересно   покрай  вас  Blush
Вери ,Бюти , и  другите  чужбински  мами- при  вас  поемат  ли  се  от   здравните  каси  услугите  на  тези  доктори  или  са  към *частните  застраховки*?

 Орхид радвам  ви  се  от  далече,но толкова  силно Hug Hug Hug,Веси,ние   сме  така  от 3  дена  насам,  само  по  количеството  сменени  памперси  забелязвам  че  е  болна , иначе   щуротиите  нямат   край  Joy, та наистиана май  не  е  толкова  от  името,а  по  скоро  явно  е  от  ЕГН то  им  Laughing Цвети,не  се  притеснявай, и  ние  бяхме  здравички  докато  не  тръгнахме  на  детска,  там  се  започва истински  каляването,поне  за  нас ... Миона да  ти  е  здрава  и  щастлива  сестричката,С и К Мами и  Мама  Радост, невероятни  мъже  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes,а  на  Лъчезарчето  на  Роси много   усмихнати слънчеви  дни  и  да  се  сприятели  със  сянката  си   Heart Eyes, Мимче аватара  е  много  сладък Hug за  модела  Wink ,а  и  Бюти добре  се  разписа, Hug  и  за  вас ,Мале и  аз  ще  ги   погледна  линковете,мерси  за  труда да  ги  изровиш  за  нас! bouquet

Разбира  се  и  за  всички  останали мами  и техните  дечица  които  четат,но  не  успяват  да  пишат заради  палави  дечица, са  +1  Wink ,са започнали  да  работят  или  не дай боже са  болнички   Hug  

Последна редакция: пт, 30 окт 2009, 01:25 от Мaya

# 714
  • Мнения: 5 713
Мимченце, Мале, момичета, какво да ви кажа...за мен правилото: ако не помогне, няма да навреди не е вярно. Но повече не смея да задълбочавам в материята, защото не съм учила и завършила хомеопатия. За мен едно неправилно взето лекарство може и да има странични ефекти.

Мимченце, в Коризалия има Беладона. Нищо чудно това да е било лекарството на Йоана в онзи момент. Понеже споменаваш, че си давала отделно и Беладона.

Мале, не успях да прочета темите. Съжалявам, но не ми достига време. Само мернах, че са старички. Не знам какво са коментирали и каква информация е снесена, но на много хора и сега не им е ясно що е то хомеопатия, пък какво остава преди 3-4 години.

И в тази връзка, пак ще дам актуални линкове / сигурно за 5-ти път Simple Smile /, които можете да намерите в подфорум: Хомеопатия, алтернативна медицина и т.н. По-изчерпателна не мога да бъда.

Информативно за хомеопатията

от където в случай не достигнете до 9-та стр:

Ето още информация за разликите между Ханемановата хомеопатия и  другата - "боаронската":

    "Философията" на "боаронският" метод е сбъркана - при този метод се предписва на принципа на алопатията, сиреч анти-симптоматично. Срещу всеки симптом - "антисимптоматично" хомеопатично л-во.

 Е да - ама не, както казва Петко Бочаров.

 Медицината не знае, или не иска да знае, какво всъщност представляват симптомите!?... и ги приема за част от болеста или за болест сами по себе си?... И потискайки симптомите, вярват че са излекували пациента...

 А симптомите всъщност се продуцират от жизнената ни сила в отговор на някакъв болестотворен фактор, в опита и да изтласка болеста от жизненоважни органи и системи - към периферията, към по-маловажни органи и накрая в кожата.
 Потискайки симптомите, ние на практика потискаме собствената си жизнена сила! ... и вкарваме проблема все по-навътре, и накрая до най-дълбокото ниво - Психиката.

 Какво се стреми да направи хомеопатията?
                                  - да отстрани причината предизвикваща симптома, подкрепяйки информационно и енергийно, жизнената ни сила във взетото от нея решение.

Това също съм го давала:

http://www.holisticabg.com/c_list.php?lang_id=1&page_id=4&am … ar=20091030070643

Този сайт не е направен да възхвалява колко "страхотна" е Хомеопатията. Хомеопатията не е панацея. Направен е, да Ви даде информация. Да Ви помогне да разберете какво представлява Хомеопатията, защото незнанието поражда страх и недоверие.

Въпроси и отговори към хомеопати

Също полезна тема. На 76-та стр точно за това говорят, за неправилно взето лекарство: " Неправилното лекарство може да влоши, да усили някои симптоми."

На 77-ма стр, мнение 1153 на Мечка Малинарка  относно сополите. Не мога да го копи/пейст, дълго е.

Мнения кое е чисто самоубийство/убийство ( с Х-я лекувам и децата си, следователно ги убивам ) са меко казано пресилени, да не кажа обидни. Не съм седнала да лея акъл на никого как лично той се самоубива, съответно убива, нали?! Но за мен е разбираемо защо се пишат такива неща. Не разбрах също какво съответно образование трябва да има един хомеопат. Хомеопатия се учи 3 години както в България, така и в Канада, а сигурно и в други страни. Не знам в България какви предмети обхваща обучението. Тук мъжът ми се беше засилил да учи, ходи на отворени врати, на тестове разни, писа есета какво разбира под холистично. Та в Канада не се изисква медицинско образование, за да станеш хомеопат. В други страни знам, че по същия начин седят нещата. Но това не значи, че не учат анатомия примерно. Програмата им беше много тежка. Ако държите да знаете какво се учи, ще се поразровя. Моят човек се отказа, защото трябваше да мине първо през Института по Натуропатия, за да покрие първата година няколко предмета. Тези, които смятат хомеопатите за шарлатани, могат да се обадят в Хомеопатичното общество и да питат. По темите в съответния  подфорум също. Александър също отговаря на въпроси. Пък, ако се спрете на даден хомепат, питате всичко каквото не ви е ясно и ви притеснява. Не разбирам къде е проблема. Като не желае да ви отговори и виждате, че не е наясно с нещата, сменяте го, докато намерите вашия човек. Доверие трудно се гради.

Хомеопатията е една. Навремето Боарон са произвеждали само монопрепарати. Но както всяко едно нещо, така и тя бива опоречена. За пари хората какво ли не правят. И за това сега има Класическа х-я и Боаронска такава, за да се разграничат двете. Откакто съм в Канада, си поръчвам хо л-вата в една определена аптека, моноелементи, често на Боарон, с етикетче.  Laughing

Хубаво е човек да говори от опит. Х-ята не лекува само кашлица, сополи и Т. На мен ми помогна да се нормализира нивото на Кандида, след 5 годишно борене с традиционната медицина. На Маги помогна да се справи с някои страхове. И не е само това. Ако някой се интересува, бих споделила. Има и тема пак в онзи подфорум, където хората споделят кои проблеми са решили с х-я: ангини, алергии...

Мaya, не се поема от ЗК. Но и аз не разчитам на тукашен хомеопат. Консултирам се с лекарката в България вече 3-та година, скоро ще почне 4-та. Не ме е отровила засега женицата.  Laughing

Не очаквам някой, който вярва тотално в традиционната медицина и фармацията, да разбере целия този ферман.
Има и други алтернативни методи на лечение: рейки, ТЕС, есенциите на Бах, КТМ, билколечение...И те ли са самоубийствени?!

Последна редакция: пт, 30 окт 2009, 07:49 от Вери

# 715
  • Мнения: 5 713
Нов постинг, извинявам се, но предния стана много дълъг. Simple Smile

Орхид, люцерната ти ли я покълна или я купи? Ако ти се занимава с покълване, пробвай слънчогледа. Много е полезен.
На Ясен му ги давам заедно със зеления нектар, примерно: спанак+плод+слънчогледови кълнове. Дава се обикновено сутрин.

И още нещо ще си позволя да пейстна. Няма как да дам линк.
За вирусите:

"Мнение
Непрекъснато пиша по темата за бактериите и вирусите... разбираемо е, че като майки, сте наплашени от тях, но спрете се за момент и помислете трезво - ако бактериите и вирусите са всесилни, то хората ще падат като мухи по улиците... но не е така, нали?

Как реагира жизнената ни сила при Вирусно заболяване?

- Когато вирус нападне човек, Жизнената му сила има изработен от Твореца-природа готов план за действие, и точка първа от този план е: Липса на апетит! Защо? Защото преработката на храната изисква много биоенергия, а организма си има запаси поне за 2-3 денонощия. Разбира се, трябва да се дават подсладени чайове и сокове, а при драстично обезводняване на бебета и малки деца - да им се прелее физиологичен разтвор.

- Точка втора е: Висока температура, защото само тя може да забави и дори спре репликацията (размножаването) на вирусите. Високата Температура (до 39.5С и в рамките на 1 денонощие, при положение, че сърцето е здраво и детето не прави фебрилни гърчове) е приятел, а не враг. И наистина, в по-напредналите западни страни не се дават температуро понижаващи до 39 - 39.5С.

- и трето: Специфичния Имунен отговор, който идва след 2-5 дни - Жизнената сила, която включва и имунната ни система, дава прецизен до молекула точен "чертеж" на костния мозък, който започва да бълва специфични левкоцити които единствени са способни да унищожават конкретния вирус (или бактерии).

Без собствената ни Жизнена сила, никой на този свят не може да ви помогне, дори и в най-скъпата и модерна Американска болница ще са безсилни, към непрекъснато и много бързо мутиращите вируси!

- Не тъпчете излишно детето си с разни температуро понижаващи (например при ниска температура около 38С) и антибиотици, ако наистина не се налага.

Опитайте се да разберете, колкото и да е трудно за разбиране, предвид настройката ви за борба, че в повечето случаи е безполезно воюването с бактерии, които много бързо мутират и антибиотика, който до вчера ги е убивал, днес им служи само за... храна.

Отговор на мнението
Замислял ли си се дали всички тези микроорганизми имат собствен мозък и взимат собствени решения кога и кого да "нападат" и как да действат?

Дали пък някой не ги командва от по-високо ниво??? Например собственият ни мозък.

Мисля, че разсъжденията ти са зависими от догмите на официалната медицина, където постоянно има война на организма с някаква микроби. Няма място за мисли за симбиоза с тях. Винаги нещо трябва да се оборва, да се унищожава, да се изхвърля, защото делим природата на зло и добро. И мисля, че това води до най-грешните изводи и до най-глупавите хипотези.

В миналия век болестта е била "обладаване от зли духове", после са били нечистите "сокове" в организма и т.н... После църквата е решавала кой е светец по симптомите. “Историята на Медицината” е полезна книга.

Какво се е променило днес? Кoгато не може да се открие бактерия и да се обвини за дадени симптоми, ТРЯБВА да има "нещо", което да е виновно. “История и откриване на вирусите” - четете и отворете широко очи.

Вие как си я представяте тази борба на организма с вируси и бактерии? Мога да ви кажа, че точно така си я представят всички имунолози - като анимационно филмче. Не може това да се представя за официална теория и наука.

Заблудени ли са хората? Много. Спрели са да мислят.

Всички организми се командват от главният ни мозък. Той дава заповедта коя бактерия да се размножава и да "гради" инфекция, кой вирус да се репликира и с каква цел и най-вече командата кога да се случи това.

Можете да прочетете и да си го докажете!"

Сега ви оставям да си починете от мен.  Laughing

# 716
  • Мнения: 1 404
Да си кажа и аз за хомеопатията-на път сме да се разделим с нея...за съжаление.Вярвам в класическата хомеопатия като наука и система за лечение,но в България да се намери добър класически хомеопат е почти невъзможно,поне според моя горчив опит.Има хомеопати-започват класическото лечение и като видят,че оплитат конците-почват по боаронски....има и други-пробват едно,после друго лекарство,трето....докато картината се замъгли съвсем....и когато това е на гърба на собственото ти дете....Баховите есенции,ТЕС и рейки,та дори и бабешки рецепти с лук,билки и прочие за мен вече са по-добрия избор.
Вери,ще ти пиша докъде я докарахме с ..........
Орхид,браво на теб,смело момиче си Hug

# 717
  • Мнения: 5 713
Може би трябваше да пробваш с този на Мег... Simple Smile

# 718
  • Мнения: 3 663
ха добро утро Simple Smile
то обяд станало вече  Blush
теди последния месец изкара поне 5 хреми, но пък 9 зъба се показаха Simple Smile така че изключвам яслата като причинител  Rolling Eyes
3 дни беше с лека хрема, снощи се показа един долен кучешки, днес нослето е сухо, все едно нищо не е било
ще видим как ще я кара, големи надежди залагам на това, че си боледуваше повече като бебе покрай таня и все пак има вече някакъв имунитет, но да видим

иначе за хомеопатията няма да се изказвам, че всички ми знаят мнението  Blush отделно (по бележката на били) във всяка болница и поликлиника има плакати за курсове по хомеопатия - най-дългия курс, на който съм попадала са 2 месеца в съботите и неделите Simple Smile дали е толкова просто Wink отделно не ми се ще да си хвърлям учебниците по физика и химия, една коризалия си държа, че изтествано работи и до там ми спира контакта с хомеопатичните неща Simple Smile
давам есберитокс като видя, че се разболяват, повечето пъти действа (ехинацея има в него), но най-добрият ми приятел е високата температура  Wink

иначе много ме забавлявате с разказите за разни пакости Simple Smile няма мира вече Simple Smile
теди онзи ден "изпорти" сестра си  Mr. Green чувам го ще вика от другата стая - мама! мама! - отивам, а той ми сочи трохи от кекс на земята и казва - бляяях! (така се нарича всичко мръсно, аз съм виновна за този паразит  Blush ) - при което го питам: а така! кой го направи това?
а той сочи таня - кака! кака!  Mr. Green
вече съм на път да спра да чистя, по цяла вечер скачат на колена по пода във вид на тигри или разни други бозайници (всички придружено със съответния рев)  Crazy вече по един скъсан анцуг имат, но след тях не остава какво да избърша  Mr. Green

хайде това от мен, отивам да се тюхкам, че още нямаме вода (от снощи  ooooh! ), дано да я пуснат скоро, че е отвратително

ПП: мимче, аватара ти е страхотен! както обикновено  Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 5 713
във всяка болница и поликлиника има плакати за курсове по хомеопатия - най-дългия курс, на който съм попадала са 2 месеца в съботите и неделите Simple Smile дали е толкова просто Wink
Не мисля, че е просто. Това са онези измислени курсчета дето ги карат ЛЛ, примерно. Както и да е.
Хомеопатията има много общо с квантовата физика.

Общи условия

Активация на акаунт