Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 696
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Пепика невероятна питка  smile3501, къде е рецептата за нея, моля.

# 121
  • Варна
  • Мнения: 29
Milena_vn , страхотно питко-хлебище си направила! Умирам си за такива големи високи пищни, мекички и вкусни пити или хлябове, не знам какво са. Laughing

labrex,радвам се че питката ти е харесала на вид,но и на вкус беше страхотна.

# 122
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Milena_vn,  и на мен много ми хареса питката  smile3501, много е пухкава и подкупваща, да я гризне човек.

# 123
  • Мнения: 1 283
Благодаря  reverance !!!!!!!Краси    е дала по-нагоре моята рецепта, по която е правила нейната питка. Страхотна е Краси, поздравления.

Момичета, за да не се питаме постоянно по коя рецепта е питката, давайте линкове или рецепта, за да мога да ги слагам на първа страница, на всички ще ни е по-удобно.  Hug

# 124
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Обещах ви за вчера да направя питка и не само, че закъснях, но и от питката нищо не се получи. Реших да я направя от тесто за хляб по рецепта на Dr. Ötker, това тесто се оказа прекрасно за хляб, но  не и за каквато и да е форма на питка. Ето и резултата:

Хляба:



Питката:



Иначе хляба изчезна веднага. Много е лек, въздушен и вкусен. Ако не беше толкова късно, сигурно и на питката  щяха и´ видят сметката, нищо че няма форма.

# 125
  • Мнения: 11 607
Чета за рецепти.... Embarassed Embarassed Embarassed EmbarassedПризнавам си - правя питките с това, което имам в хладилника. Мерки и теглилки не ползвам, но най-общо е това - мая, по 1-2 с.л. сол и захар, прясно мляко, масло + олио разтопено на котлона и леко да е вряло там, яйца. Правила съм питки и с много малко кисело мляко - просто съм измивала кофичката от кисело мляко. Също така и със смес от кисело и прясно мляко.

Да ви покажа и последните 2 питки, които бяха за рожденния ми ден. Тъй като всеки очаква поне парче питка от мен, този път реших да направя 2 тави, защото домашните все се сърдят,че у нас няма питка на принципа - обущаря ходи бос. Питките са месени на ръка. Хлебопекарната ме изостави още лятото.

Показвам и тавите, защото имаше подобно питане. Едната ми тава си я приватизирах скоро от майка - малка, но дълбока, така че да ми събира питка за 1 семейна вечеря. Защото искам все пак да дам височина на питката. И двете тави са с височина 8 см.

Малко пред … 72;та

Готова

Готова пак

Малката пи … 90;ка

Малката тава

Голямата т … 72;ва

Сравнени д … 72;ви

Височината

# 126
  • Варна
  • Мнения: 939
Мама Цоцоланка жива, здрава, много обичана и щастлива - на патерица, но от сърце   bouquet Пак с чудна питка си си нахранила домашните  Simple Smile Гледам и ти си се сдобила с чудните добрички тавички, моята майка има същата - наистина става страхотна питката в нея. И аз съм от Добрич, че затова те майтапя де  Laughing, ама на мен ми идва голямшка, че си оставих на мама тавата, а си купих по-малка, но пак така височка - за половин доза ми върши идеална работа  Peace
Вени душо, ти умора нямаш, ако не на всяка - то през страница се появяваш и все с такива вкусни красоти   bouquet
Пепика питката ти пак страхотна, страхотнаааааааааа   bouquet

# 127
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
didnik  Hug, много ти благодаря за милите думи   bouquet..... и не само че съм уморена, ами душа не ми остана  smile3511, но пита ли ме някой  и кой ми вярва. А и какво да правя, виж ги всички какви са лакомници, даже и майстора, който сега идва да помага при ремонта вкъщи, не иска пари, а питки, сладкиши и все от този род неща. Откакто му правя туй онуй ми стана първи приятел Wink. Иди кажи, че любовта на мъжа не минавала през стомаха  newsm78. На всичко са готови за едното му ядене smile3503.  Добре че съм в болнични, че иначе щеше да се наложи по-рано да си  поръчам как обичам житото Simple Smile

# 128
  • Мнения: 2 708
Мамееееееееееее Господ да те поживи. Сфанах аз. Ще си намеря аз такива тави. Вече ще знам какви да гледам - като твоите ще си търся Laughing Laughing Laughing барем и питкиме ми станат като твоите Laughing Laughing Laughing

Тази лъскавина, дето така хубаво лъщят отгоре кравайчетата на питката, от маслото ли е, или от яйцето. Ти отгоре с яйце и масло ли ги мажеш или с олио и яйце или само с яйце???

Ииииии изтанцува ли си денса, дето ти пратих поздрав (в темата за машините за хляб, че и там се записах WinkJoy Joy Joy Joy Joy

# 129
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Като не ми се спи, поне да направя една питка  cook, за утре за детската градина, че лелките там отдавна не са получавали нищо от мен и вече почват да чудят какво става  newsm78, взеха да ме питат, дали малкия е доволен  и има ли нещо, което трябва да знаят smile3506.

# 130
  • София
  • Мнения: 4 141
Като не ми се спи, поне да направя една питка  cook, за утре за детската градина, че лелките там отдавна не са получавали нищо от мен и вече почват да чудят какво става  newsm78, взеха да ме питат, дали малкия е доволен  и има ли нещо, което трябва да знаят smile3506.



 И аз да съм и аз ще питам, за такава питка Hug.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Момичета, страхотни сте  Hug

# 132
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Венето, спри се бе, моме! Те болничните за почивка ги дават, не за месене и готвене.  Mr. Green Вашите лелки лошо си ги научила, това държавна или частна градина е?

Поздравям всички за страхотните изпълнения.   bouquet

# 133
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
И аз да съм и аз ще питам, за такава питка Hug.

Много ти благодаря  Hug

Венето, спри се бе, моме! Те болничните за почивка ги дават, не за месене и готвене.  Mr. Green Вашите лелки лошо си ги научила, това държавна или частна градина е?
Поздравям всички за страхотните изпълнения.   bouquet

Държавна е, но какво да се прави, много го обичат и много го глезят и с малката беше така, но тя сега е ученичка.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2009, 13:43 от Venetta

# 134
  • Мнения: X
Знаех си аз,че не трябваше да влизам тук...пак какви вкусотии сте намесили...
Добре,че имам други задачки-закачки,че ...
Ама вие давайте,аз сега само ще гледам,а след няколко дни...

Общи условия

Активация на акаунт