Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 727
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 122
dodyniki страхотна питка си направила. Браво. Много се радвам, че си се справила и с Уличните банички. Питката веднага си я копирах на компа. Wink Аз правих питка със сирене, но се оказа че долния реотан на фурната ми не работи и отдолу си остана бяла.  Sad Иначе стана много вкусна. http://steisi.multiply.com/photos/album/9#photo=43 И парченце http://steisi.multiply.com/photos/album/9#photo=44

# 316
  • Мнения: 7 420
 
Цитат
СПЕШНО, СПЕШНО, АМА МНОГО СПЕШНО!
Моля за рецепта за погача, питка...

 Рецептата,която ще преразкажа,я знам от форумката Викс,не знам обаче,дали тя й е авторката.
  Обожавам това тесто! Heart Eyes

  2 пакетчета суха мая(или едно кубче прясна)
  4 яйца(един от жълтъците отива за намазване отгоре)
  1 ч.ч. пр.мляко или вода
  1 с.л. олио
  1 с.л. оцет
  1 с.л. сол
  1 с.л. захар
  около 1 кг брашно

  Разтопено краве масло и натрошено сирене за пълнежа.

  Замесва се еластично тесто.Разделя се на 4 части.Всяка част се разточва на кръг.
  Взимаш първия кръг ,намазваш го с разтопеното масло и поръсваш със сиренето.Покриваш го с втория.Пак мажеш с маслото,поръсваш със сиренето.Слагаш отгоре третия кръг,мажеш ,поръсваш.Покриваш с четвъртия,който остава "гол".
  Разточваш леко получената "торта".Режеш я на триъгълници.(12-16).Навиваш ги на кифлички от тъпата към острата страна.
  Редиш кифличките в подмазана с олио тава.
  Оставяш да втасат около 1 час или повече да увеличат хубаво обема си.
  Намазваш ги с жълтъка плюс няколко капки олио.Поръсваш със сусам.
  Печеш в загрята фурна.

# 317
  • Мнения: 1 394
Момичета благодаря ви за милите думи!   bouquet Blush
Мими,радвам се,че питката ти се получи и е станала вкусна-нали ти казах,че ще се справиш./аз я видях преди вас-нека ви! Laughing  Mr. Green/...Мими добре дошла при нас!Питката ти е чудна!   bouquet..
Стаси, хубава ти е станала питката!Даже чудесна!  HugА баницата стана страхотна,ако знаеш само как мятах коритеееее....също,като професионалист... Laughing Mr. Green...само дето ми се позалепяха отвреме на време,та накрая реших да си я издърпвам,че ми е и тясна кухнята не за друго... Laughing

Лабрекс,изядоха я вече моите малки лами... Embarassed Embarassed Embarassed...Аз успях да опитам една хапка,защото както се вижда и на снимката питката ми е малка.И понеже с Мими подържахме връзка в скайп и имах честта да и бъда виртуален учител такъв ,какъвто беше и ти на мен!  Peace/   bowuu...та по едно време ме засърбяха ръцете,а и ми дойде музата та се реших да спретна една.  Peace
Рали, питката ти е чудесна!Много ми харесва това оформяне.Красиво е! Браво!  Hug

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 21:53 от dodyniki

# 318
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
dodyniki, rallii, mimi_msm, maqaami, чудесни питки, невероятни сте момичета, аплодисменти  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 319
  • Мнения: 1 283
Питката за Димитровден - "Митковата питка" № 2

# 320
  • Мнения: 1 394
Пепика,за пореден път  smile3501 newsm10 smile3501 newsm51

# 321
  • Мнения: 7 420
  Pepika,страхотна си! newsm10 newsm10 newsm10

# 322
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Пепика  Hug, нямам думи, питката е невероятна  smile3501 smile3501 smile3501, да го е страх човек да я докосне, само да я гледа и пак няма да може да и´ се нагледа  newsm51.

# 323
  • Мнения: 144
Момичета отново ми скрихте шапката...браво! smile3501 smile3503
Направо сте невероятни, моят мъж явно ще изяде още много питки, а тепърва и козунаци докато стигна поне на половина някоя от вас!
Но и тази радост ми стига, да гледам и да се опитвам! Wink
Както винаги ми казваше баба:
-Никога няма да се отчайваш, по-важното е че имаш желание!

Сърдечно благодаря на Селма и Лабрекс за предоставените рецепти, очаквайте още в четвъртък резултата, само се надявам да ми стигне времето-това ми е единственото притеснение! Cry
Но татко има юбилей и съм си нарекла, в сряда торта ще правя, в четвъртък след работа питка-ще покажа и двете!  chef

# 324
  • Мнения: 7 420
maqaami,стискам палци за успешното ти представяне! newsm17 newsm10

# 325
  • София
  • Мнения: 387
Пепика, да те питам от какво тесто правиш тези цветенца на товите питки. Стоят чисто бели на фона на другата питка. Питам, защото онзи ден правих една питка, може и да си я видяла, прилича по скоро на гнездо с пилета, но пилетата не станаха много хубави. Много малко хора разбраха, че това са пилета Laughing. Сигурно тестото за окрасата се меси по-различно. Ще съм ти благодарна, ако споделиш или някой друг, който има опит.

# 326
  • Мнения: 1 283
Пепика, да те питам от какво тесто правиш тези цветенца на товите питки. Стоят чисто бели на фона на другата питка. Питам, защото онзи ден правих една питка, може и да си я видяла, прилича по скоро на гнездо с пилета, но пилетата не станаха много хубави. Много малко хора разбраха, че това са пилета Laughing. Сигурно тестото за окрасата се меси по-различно. Ще съм ти благодарна, ако споделиш или някой друг, който има опит.

 HugМного сте мили момичета!! 
__Маргафучи, стоят чисто бели, защото ги точа на брашно. Правя си брашно, сол и вода на вкус или си отделям тесто от питката и го премесвам да стане много твърдо тесто, като пластелин и тогава си го разточвам на плота и изрязвам фигурки.  Другото, което е много важно, слагаш фигурките на втасалата вече питка, намазана с яйцето и чак тогава слагаш фигурките и буташ във вече загрялата фурна, иначе ще се деформират.

# 327
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Здравейте изкусителки в кухнята.От доста време ви чета,точа лиги и преглъщам срещу монитора и накрая риших да пиша.Ако приемате един новак в правенето на питки ще се радвам да споделяме идеи-по-точно да вземам от вас такива.И накрая да споделя моите опити в кухнята с вас ако ви се гледа http://adenis.snimka.bg/cooking/kulinar.436583.15639715 Хубав ден на всички.......

# 328
  • Мнения: 1 163
Благодаря за топлото посрещане на всички. Смятам да продължавам да въртя питките  Laughing Laughing Всички гости си облизаха пръстите.
Доди още веднъж  Hug Hug Hug
Но като гледам всички правите страхотни питки надявам се скоро и аз да се похваля с нещо завъртяно. Laughing
Пепика страшна украса.
[adenis/b] и твоята питка и украса са страхотни. А как стават тия грозденца и други тем подобни?

# 329
  • Мнения: 1 394
Аденис,страхотна идея!Питката е приказ!   bouquet
Мими,според мен тази украса е от брашно ,вода и сол.Меси се твърдо тесто и моделираш!  Hug Радвам се ,че се включи в темата,а още повече ще се радвам и често да ни показваш такива хубави и вкусни питки,като вчерашната!  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт