Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 750
  • 738
  •   1
Отговори
# 300
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Dodyniki, откровено казано не знам, но някак си не мога да си представя че ако не е доизпечена ще стане твърда после. Опитвам се да мисля логично, но в готвенето понякога и нелогичното е правилно, та знам ли. Мисля, че ако беше показала снимка, то някой друг би могъл да ти отговори. А това за първи път ли ти е да ги правиш тези банички, защото ако си ги правила вече веднаж и са били ОК, просто виж какво е по-различно сега и може това да се окаже причината, или пък си използвала друго брашно, или тестото е било малко по-твърдо, не знам наистина.

Margafuci, по мое мнение, питката ти е чудесна   bouquet, много красива и както е казала  Labrex, чудесна идея с тези пиленца в средата.

# 301
  • Мнения: 1 394
Там е работата,че я нападнаха още гореща и не я снимах....Абе тя на глед си беше добре.А и за пръв път правя точно тази,та нямам база за сравнение.Следващият път,като правя ще видя как ще стане и ще търся причината.

# 302
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Dodyniki  Hug, ще се справиш, сигурна съм  newsm10.

# 303
  • Мнения: 11 607
Вени,пекох я на 170 гр. в предварително загрята фурна.

Аз си мисля, че проблема е в загрятата фурна. Ако са и били малко повече градусите и огъня е лизнал доста повърхността още от самото начало - според мен затова отгоре е останала твърда. Признавма си - на мен ми се е случвало. И май установих,че е точно от това - от високата Т. Сега вече слагам питките в топла фурна.

# 304
  • Мнения: 144
Днес си станах пак по старото време и какво, какво хванах се да готвя, но докато подготвях продуктите ме осени, че много, ама много ми се меси и да пробвам нещо ново...пробата не стана, ама питката е вкусна-установих, че е от брашното-повече такова няма да вземам!Може да ви се стори малко грозна, ама обещавам, че следващият път ще е много  красива Laughing Peace

# 305
  • Мнения: 1 394
Вени,пекох я на 170 гр. в предварително загрята фурна.

Аз си мисля, че проблема е в загрятата фурна. Ако са и били малко повече градусите и огъня е лизнал доста повърхността още от самото начало - според мен затова отгоре е останала твърда. Признавма си - на мен ми се е случвало. И май установих,че е точно от това - от високата Т. Сега вече слагам питките в топла фурна.
С питките не съм имала проблем от загрятата фурна.С баницата може и от това да е,защото тя няма нито мая,нито никакъв набухвател...та наистина може да е от това...Тестото отгоре да става по-сухо.... newsm78
maqaami 

Страхотна питка си направила!  Hug

# 306
  • Русе
  • Мнения: 627
Благодаря ви за милите думи  bouquet вашите питки са невероятни  Hug

Днес понеже е Димитровден и момченцето ми и баща му носят това хубаво име направих набързо тези питчици (въпреки забраната от милото да меся, че и баба беше пратила питки...)
Тук е мястото да благодаря на labrex, т.к. тя беше причината да се пробвам с нещо ново за мен от линковете, които беше дала   bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug



тази не се получи никак добре, но си извадих нужните изводи за следващия път  Wink

Да са живи и здрави днешните именници и много да ни радват   bouquet

Тук има една майсторка, чието момченце е Димитър, нека не се спотайва и да покаже тазгодишната Миткова питка  Wink  Hug Да ти е жив и здрав и много радост да ти носи  Hug

# 307
  • Мнения: 1 394
Айде и от мен една питчица.

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 15:27 от dodyniki

# 308
  • Мнения: 7 420
   dodyniki , ooooh!  newsm20 newsm20 newsm20
   Нямам думи!Невероятна си!
   

# 309
  • Мнения: 7 420
  rallii,първата ти питка е много нежна и красива!Да са ти живи и здрави малкото именниче и неговият татко! Grinning

# 310
  • Мнения: 1 163
Момичета днеска направих първата си питка. Никога досега не бях правила. Брат ми днеска има имен ден и реших да го зарадвам.
Хиляди благодарности на  dodyniki която ме напътстваше през цялото време.  Hug Hug Hug
Сега и снимките:
http://4coolpics.com/photo/mimi_msm/349515.html
http://4coolpics.com/photo/mimi_msm/349514.html
Малкото не издържа и отчупи от единия край. Невероятна е на вкус.
А майка ми като дойде ей така я гледа  Shocked Shocked Shocked неможа да повярва на очите си. Сега чакам изненадата на мъжо.
ДОДИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ

# 311
  • Мнения: 22 867
Лелеее, какво правите, момичета? Тук направо произведения на изкуството започнахте да показвате!    chef  bouquet

dodyniki, тая красота ще я ядете ли!? newsm78    bouquet

rallii, чудесни са и двете ти питки, втората наистина не става толкова лесно, но ръката ти ще свикне. Хубав тутманик правих с това оформяне, ама нямаше кой да ме чака да снимам.   bouquet

mimi_msm, и ти ще излезеш някой скрит талант, като за първа питка..........има защо да гледа майка ти с широко отворени очи. Много е хубава!Поздравления!  bouquet
 

# 312
  • Мнения: 1 283


Тук има една майсторка, чието момченце е Димитър, нека не се спотайва и да покаже тазгодишната Миткова питка  Wink  Hug Да ти е жив и здрав и много радост да ти носи  Hug

Joy Благодаря ти мила!!!! Не се спотайвам, ами досега се подготвях за празника. Питката се пече, след малко ще я извадя и ще я снимам да ви я покажа. Желая ти много здраве на твоите момчета вкъщи да те слушат и весело изкарване на всички  Hug
Доди, питката е СУПЕЕЕЕЕР  . МИМИ, твоята първа питка  Crazy е страхотна, чакаме отново снимки bouquet

# 313
  • Мнения: 144
СПЕШНО, СПЕШНО, АМА МНОГО СПЕШНО! Praynig
Моля за рецепта за погача, питка...
Имам прясно мляко, мая-ама суха!
И всичко останало, каквото е нужно, даже си взех брашно за козунаци, та да не стават днешните аварии във външиният вид!
Не мислете, че съм мързелива и не съм се поровила, направих го...но нищо не си харесах, а тук сте големи майсторки, ще услужите с някоя основна рецепта, различна от моята! Flutter
Предварително благодаря!  bouquet

# 314
  • Мнения: 22 867
СПЕШНО, СПЕШНО, АМА МНОГО СПЕШНО! Praynig

Виж рецептата на Танита, хубави питки стават по нея, а не е сложна.

Общи условия

Активация на акаунт