Доверявате ли се напълно на противозачатъчните?

  • 6 311
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Rolling Eyes
От скоро пия Ясмин. За първи път пия противозачатъчни.
Знам че 100 % сигурно няма и все пак ми е интересно вие как го използвате?
Мога ли да им се доверя и да не използваме др. средства за предпазване от бременност?
Благодаря ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 826
Сега не се пазя, но навремето ползвах Цилест. При все, че е доста сигурно противозачатъчно, всеки орален контрацептив предпазва от нежелана бременност около 98%, но сега се сещам, че нито един метод не прадпазва 100%.
Имам едно на ум, защото една моя неуспешна бременност, започна точно докато ползвах противозачатъчни хапчета. Моя съвет е да ползваш презерватив или поне ако си със сигурен, постоянен партньор (т.е. болестите по полов път отпадат)нека той да те пази - това само по себе си като метод, не е много сигурно, но заедно с противозачатъчните ще даде много добър шанс за предпазване.
Иначе с постоянен партньор до себе си, винаги съм предпочитала оралната контрацепция. А моят случай (с бременността) е по-скоро изключение. За Ясмин съм чела хубави неща, но нека все ти пишат и други по-запознати момичета. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 310
Преди бременността се предпазвах само с противозачатъчни Марвилон.  Peace
Презервативи използвах само в почивките от Марвилона.  Peace
След като родих, нещо не ми понесоха противозачатъчните - направих хипертонична криза и сега ползвам само презервативи.  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Аз пиех Цилест 2 год. и 3-4 мес. като през това време с друго не съм се предпазвала.Разчитах на тях.
Ползвали сме презерватив само когато се е налагало да пия други лекарства, най-вече АБ, защото те отслабват действието на противозачатъчните и тогава може да стана фал.

# 4
  • Мнения: 668
Мен също ме вълнува този въпрос, защото вече имам 2 деца. До сега не съм взимала противозачатъчни, предписаха ми Лендинет. Има ли определени дни в месеца, когато е необходимо повишено внимание? Rolling Eyes

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



 Не им се доверявам.Нито за предпазване от бременност(моя позната забременя пиейки ги), нито за това, че не действат хормонално на организма.По тази причина никога не съм пила противозачатъчни.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Rolling Eyes
От скоро пия Ясмин. За първи път пия противозачатъчни.
Знам че 100 % сигурно няма и все пак ми е интересно вие как го използвате?
Мога ли да им се доверя и да не използваме др. средства за предпазване от бременност?
Благодаря ви   bouquet


Да. Пия Ясмин от 3 години, а преди бременността ми още 2 съм ги пила. Никакъв проблем. Не ползвам допълнителни предпазни средства.

# 7
  • Мнения: 9 814



 Не им се доверявам.Нито за предпазване от бременност(моя позната забременя пиейки ги), нито за това, че не действат хормонално на организма.По тази причина никога не съм пила противозачатъчни.

Това е и моето мнение.

# 8
  • Мнения: 5 393
Докато пиех противозачатъчни таблетки(8 години) не съм ползвала друго средство против забременяване. Доверието ми не е било чак 100%, но и 99% ми бяха достатъчни.

# 9
  • София
  • Мнения: 368
Имам си едно на ум......не се доверявам на 100%.

# 10
  • Мнения: 718
За кратко ползвах, но си имах едно на ум, то и на опаковката си пише, че не предпазват на 100%.

# 11
  • Мнения: 57
Пих "Жанин" 2 години,не съм използвала други предпазни средства и не съм имала никакви проблеми.Доверявам им се,но винаги трябва да се има едно на ум.

# 12
  • Мнения: 27 524
Не използвам  Crazy

Моя приятелка забременя с хапчета и спирала заедно  Laughing Но тези случаи са рядкост, разбира се. Има 98 процента сигурност, не е малко  Peace

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да, доверявам им се. Пия ги от доста години и досега изненада не е имало Peace

# 14
  • Русе
  • Мнения: 7 801
И аз не се доверявам ама все нещо трябва да се взема.
Вчера ми изписаха Chloe. Някои чувал ли ги е? Стават ли?

Общи условия

Активация на акаунт