ЮЛСКИ БЕБЧЕТА - тема 8

  • 20 743
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Да второ дете ми е но каката правеше всичко много рано тя дори проходи на 8 месеца и 10 дена и затова не м и е оставало време да се замисля дали има проблем.

Няма смисъл да сравняваш двете си деца, защото със сигурност не са еднакви, но можеш да очакваш същите неща да се случват по еднакво време и начин както с първото ти дете. Дишай дълбоко и се радвай на мъничето.

# 16
  • Мнения: 1 208
Само запис,че бързам да приготвя Петя - ще ходим на консултация на Катето.То си спинка блажено в кошарката и не знае,че след час ще има инжекцийка  Laughing Като се върнем ще се отчета. Hug

# 17
  • Мнения: 4 473
Добро утро и от мен!
Гледам, че не сте изписали старата темичка и вече сте тук - да се запиша и аз.
Вчера денят ни беше малко по-спокоен, за сметка на нощта. Маги не се беше будила за хранене в 3.00ч от доста време, но снощи беше като часовник. Shocked Иво да не остане назад и той нададе вой малко след сестра си. ooooh! Като чета, че има бебчета, които вече правят по 7-8-9 часови паузи, съвсем неискрено взех да завиждам Wink Blush, дано ни огрее и нас скоро. Иво е вече със сериозна преднина в килограмите пред сестра си и нищо чудно да е прехвърлил 5-те килограма. Една гушка е заформил, едни гривнички на крачетата, а и как тежи... на мама шошчето. Heart Eyes
Вигантол давам от изписването по 2 капки. Често и аз го пропускам преди първото хранене, но то едно ли е на главите ни... Crazy
Малко воайорски разглеждам снимките на дечицата ви - страхотни бебета, пу-пу. Heart Eyes Скоро и аз ще кача на моите.
Пъпчици още си имат и двамата, не знам от какво. Сега, като захладня се надявам да изчезнат, ако действително са от претопляне.
Честити месечинки и бързо оздравяване желая! Hug

# 18
  • Мнения: 40
Мама Барба - не сме те забравили. Вясвай се по-често. Права си за плача и успокоението с думи и аз съм го забелязала. Има моменти, в които /след предпоследното хранене/ плаче и си личи, че няма з акакво. Е така си плаче и нервничи. И аз съм забелязала, че като започна да му говоря така спира и ме гледа едно умно, а а да ми проговори  Heart Eyes
Стеф:
1. По принцип ги броят по водата, но 120 вода си е 130 мляко. Какво те притеснява? Правиш си млякото и даваш, това че ще изпие 130 не е проблем. Да не кажа, че в повечето случаи 20 гр. при нас остават в шишето.
2. На нас педи ни каза вечер преди баня. Пропускала съм. През слънчевите дни не ме е притеснявало, но сега с тези облаци е друга работа. Та мисля да започна сутрин да давам, та ако забравя да дам, да го направя до края на деня. Незнам да има някакво значение кога ще се дава.
3. 24 засега стават, но мисля че трябва да се взимат по-големи номера. Растат като гъбки, а и определено съм забелязала, че в по-свободните му е по-добре. Проблема не е в ширината, защото може да се намъкне и в 22, но дължината е друг въпрос.

Моите обиколници са множество от възглавнички. Стои страхотно на кошарката, обаче се оказа, че трябва да извадя от плънката, защото му става май тясно. А това значи, че трябва да ги вържа някак, защото няма как да стоят изправени. И аз съм в творчески размисли как ще стане.
kukumiavka - не търси под вола теле. Не си фантазирай глупости и не изпадай в депресии, защото съмненията са ти само в главата, нямаш нищо основателно. Изчакай още малко, говорете, някои мъже наистина се притесняват от първия път след раждането. Особено ако са били в час със бременността и самото раждане. Нашите цветущи приказки и разкази не им се отразяват мнг добре. Кой знае какво си мисли човека???
Рени80 - на 01,08. Това е денят, няма значение в колко часа.
Драга - да не си се оплакала повече от мъжа си  Wink
kеit - аз по принцип никога не съм навличала малкия. Но вчера включих печка за 15 мин. преди къпане. Направо си беше студено за голичко бебе. Иначе е по боди с дълъг ръкав и зависи отгоре някой път с гащиризон
if-73 - Не се шашкай, много е индивидуално. Скоро ще започне, а и ако спи повече и няма време за игри, затова може още да не е започнала. Спокойно  Hug
Аманита - както писах в предния пост, явно проблемите идват от съпружеското тяло. Дано вземеш правилното решение. Отстрани е лесно да се приказва и нещата се пречупват през ъгли, различни от твоите виждания. Знам само, че семейство не може да съществува без любов. С теб сме  Hug
Ние сме с ново 20. Уж се отказваше от нощното хранене в 3. Чат пат се събужда, обаче преди като го нахраня го слагах буден в креватчето и той си заспи. От два дена нц. Иска на ръце. Каква е път тая нова щуретия, никога не е бил приспиват така, а и не го разнасяме през деня, гледам да не се учи. Ако се събуди тая нощ, дано да си заспи сам, че иначе незнам. Аз съм като мъглявина нощно време. /Това не ми пречеше преди да се прибирам в 5 от кръчми - бодра - бодра  Embarassed / Направо вървя и спа

Мами, тук в момента е 15 градуса и облачно. Смятате ли, че мога да го изведа? Искаме да излезем следобяд с таткото, ама да не си изстудим маймунчето. Предполагам, ще е прекалено да го обличам с космонафт  Rolling Eyes и ръкавички. Мисля си с поларен средно дебел гащиризон и жилетка отгоре.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 12:03 от TANI80

# 19
  • Мнения: 232
Пловдивска среща утре - четвъртък - 11:30, Кичука, на кафето на супермаркет Слънчеви Лъчи

# 20
  • Мнения: 1 113
Запис!  Simple Smile

Тани, защо толкова те притеснява разнасянето на ръце? Ще си изкажа личното мнение за приспиването на скут и многото гушкане без да ангажирам никого с него. Точно по този начин отгледах каката, сега не е по-различно. Може би затова и моето бебе почти не плаче. Децата имат нужда да усещат топлината на майчиното тяло, това е единственото им познато нещо от преди да се родят. С още по-голяма сила това се отнася за бебетата, които не сучат. Едно от първите неща, които ми каза педиатърката когато обсъждахме храненето с шише беше: "Никога не го храни без да е в скута ти! Нека детето е в теб и го гледай в личицето докато го храниш! Нека те усеща!". Каката си я дундурках почти до 2 годишна /не разнасяйки я, разбира се/, а после още дълго заспиваше легнала до мен като й потупвах леко и ритмично дупето. Не знам в мен ли е повредата, но всеки един допир с децата ми, ми носи страхотно удоволствие. Лили и сега се е едно много любвеобилно дете въпреки че е голяма и самостоятелна. Ти, естествено си решаваш как да отгледаш бебето си, но не забравяй, че колкото повече растат децата, толкова по-малко нужда ще имат от нас, ако не ти тежи - гушкай си детенцето, защото като поотрасне то вече няма да иска  Simple Smile

Исках да пиша още неща, но Мишо се събуди ...

# 21
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мамита!
Стеф, благодарско за темичката, перфектна е.
Буболече от разговора който сте провели при къпането мисля, че има още надежда да си получиш лап-топа, задръж не си купувай, някак си мисля, че нещо специално ти е поръчал на което знае, че ще се зарадваш и сега чака поръчката или нещо такова.
Кукумявче и нашия татко така се опъваше след раждането. Аз предлагам (с половин уста де, че не ми беше много до това) той вика: нека да се изчистиш напълно; да минат 40 дни, да незнам си какво и накрая каза, че бил отвикнал. Това ми и трябваше (веднага обичайния заподозрян, че има нещо странично) и като се заинатих няма мърдане и айде в кревата от инат, а и му викам имай късмет сега след раждането да ми лепнеш нещо е няма да си жив, внимавай в картинката. Цирк. Ама подозрението винаги си го има де, тъй че ослушвай се, оглеждай се и бъди на щрек и малко по-настоятелна. Ще усетиш си мисля ако има нещо или поне аз така се самозаблуждавам, но гледам да не се втурачвам много да не си създавам излишни главоболия.
Аманитка и аз трих няколко поста. Каквото и да се каже истината е че ти познаваш най-добре този човек (от всички нас) и ти си знаеш дали си емоционално обвързана с него и дали неговото поведение е в резултат на лошотия или има нещо друго. Помисли хубаво сега когато си далече от него и решавай. Виж дали и той в един момент няма да се сети, че е баща и иска да бъде такъв. Всъщност може да прозвучи много грубо, но той искал ли го е това дете? Можеш да не отговаряш, просто такова поведение от зрял човек навежда на разни такива мисли.
Стеф, гледа се готовото количество със сухото вещество.
Дрешките не ги купувам по номера, но някои са з възраст от 6-12 м.-ние сме си големшки, за новородени вече нищо не ни става.
Вигантола никой не ми еказал да го давам сутрин и на гладно. Давам го през целия ден когато се сетя и обикновенно след хранене защото иначе сме много кисели.
Донесаха ми снимките от "Снимките Ви". Отивам да разглеждам, че са 200 на пръв поглед са супер. Хайде чао-мяо.  

СНИМКИТЕ СА СУПЕР

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 13:16 от cveten prashec

# 22
  • Мнения: 1 569
Здравейте от една августовска мама! Честити ви рожби, да са живи и здрави и мноооого да се обичате и слушкате  Hug

На вниманието на мамите, които ползват Инфакол против колики - имам 3 неотваряни опаковки, които поръчах от Кипър, но за съжалние на моето детенце му подействаха запичащо и няма да го давам. Ако някой има интерес да ги купи, нека ми пише на ЛС. Искам поне транспортините разходи да си възстановя  Laughing

Хубав ден  55

# 23
  • Мнения: 40
Сафо - може би съм се изразила неправилно. Аз също съм на мнение, че бебето има нужда от гушкане и любов. Приспивам го, както ти каза каката - до мен на леглото, потупвам го и му пея/ като изключим нощно време/. После го местя в креватчето. Аз също много си гушкам бебето, но не искам да се учи да заспива дундуркан на ръце. Защото като заспи така и го оставя винаги се събужда и се получава омагьосан кръг. Що се отнася до плача - винаги е бил спокойно бебе. Като се изключи от скоро време преди заспиването в 20-21 часа.

# 24
  • Мнения: 1 208
Върнахме се от консултация - вече сме 4720 и 56см/ в къщи я измерих 58/ .Наддали сме втория месец 820гр,което си е супер за втори месец.Биха ни и Пентаксима- на Катето в къщи гласчето й не се чува но така ревна от тази ваксина ,че не млъкна чак до вкъщи. #Crazy

Относно гушкането - гушкам си я само като е будна- никога не я приспивам така,че да не свиква.Каката от бебе заспиваше сама и така уча и Катето - много е лесно после - "захвърлиш" го в кошарата и гледай се кефа   Mr. Green


# 25
  • София
  • Мнения: 493
Момичета,благодаря ви за успокоенията  Hug  Дано се осъзнае по-бързо тая мойта девица и да се отчетем и ние в леглото.А,междудругото вчера пак плаках,може би наистина аз не съм в час,или съм болно ревнива,или мъжа ми е непукист.Не стига,че не ми обръща внимание,самочувствието вече ми е на нула,ами той снощи като гледахме ВИП денс и като представяха Николета Лозанова и той като я видя и почна:"Я,коя е тази,коя е тази,много е готина,душичка.."   Close    Close   Close   Close  И въобще,като види някоя засукана мадама и веднага-"коя е тази,много е яка..."  Много е прост понякога,много ми стана гадно вчера.. Cry  А може и хормоните да не са ми в ред,но предполагам,че и на него няма да му стане кеф ако му отказвам в леглото и се захласвам по всеки пич,който видя,нали? Имам такъв пъклен план  Twisted Evil  ,да почна и аз с неговите камъни по неговата глава.  newsm48
Днес бяхме на Чиста молитва.  bowuu
На вашите бебенца падаха ли им косичките вече? Сигурно де,на моята мравка почна преди около две седмици и продължава да си пада,а аз не виждам да е оредяла.До кога ще пада,докато падне съвсем ли,или..?

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Абе kukumiavka, какво му се вържеш? Искаш само да си го мисли ли? Моят, ако хареса някоя си казва, а аз отговарям дали и на мен ми е харесала. Най-често сме на едно мнение, а единствената жена, която той харесва, а аз не много със си аз самата Mr. Green

# 27
  • Мнения: 179
Охх как може някой да си мисли, че не си гушкаме децата  newsm78.Всяко дете е гушкано, но по различен начин.И аз мисля като Тани80 и мамаДиди  Peace.Моето също не плаче не е от това дали ще е постоянно на ръце или не Naughty.
И аз благородно завиждам на тези които си правят паузите през нощта.И аз чакам този момент , но кога ли ще е Mr. Green
Стеф благодаря за темичката  Hug

# 28
# 29
  • Мнения: 179
Стрелче -много са сладки пу-пу  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт